Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.03.23 0 0 47

Pontosabban a Kossuthon.

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.23 0 0 46

Újra olvassák a teljes vízállásjelentést a Petőfin 12:35-től. Ismét van Inn Scharding.

lck Creative Commons License 2011.01.10 0 0 45

Ez így már elfogadható. De a #42 ben írt "MR2 nevű csökevény" nagyon zavaróan hangzott nekem.

Persze az MR2 mindenképpen rétegadó. De számomra jóértelemben vett ízlésformáló szerepe van (volt).

Ami persze "közpénzből" lehet hogy luxus, de számomra ez megérte. Mások számára meg biztos nem.

Előzmény: Pasa64 (44)
Pasa64 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 44

Most igazából nem is tudom, mit mondjak, mivel szinte egyidősek vagyunk. Nekem ez a Petőfi Rádió nem tetszik, ezért is nevezem következetesen MR2-nek (ez nem az 50 év alatt megszokott Petőfi).

Egy ilyen rádió létjogosultságát nem kérdőjelezem meg, hiszen ha 20 éves lennék, én is örülnék neki.Sajnos, mikor 20 éves voltam, még nem volt választék. Viszont ez egy országos hálózaton szóló közszolgálati állami rádió, mindannyiunk pénzéből. Most, ha azt mondjuk, legyen a fiataloknak egy országos közszolgálati rétegrádió, ami ilyen némileg alternatív zenét ad (mint pl. az MR2), akkor legyen egy a rockzenét szerető fiataloknak, egy a dance vagy house kedvelőknek, de legyen akkor a nyugdíjasoknak is (3 millió ember!), meg a színházat, rádiójátékot és kabarét kedvelőknek is, vagy épp a sportkedvelőknek (körkapcsolás, 40 éves hagyomány!). Van ennyi ferkvenciacsomag? Ugye, hogy nincs. A jelenlegi MR2 egy elég vékony réteghez szól közpénzből, ez nem igazságos. Aki ilyenre vágyik, neten számtalan magyar rádiót találhat. Három országos közszolgálati rádióhálózat van, ezeknek mindenkit ki kell szolgálniuk (törvény mondja ezt ki). Ezek nem lehetnek rétegrádiók. Tehát a jelenlegi MR2-ből legyen újra Petőfi Rádió, de persze lehet firtatni a Bartók Rádió jövőjét is. A Kossuth nagyjából rendben van.

Előzmény: lck (43)
lck Creative Commons License 2011.01.10 0 0 43

Áhh... nem értetek semmit !

Az MR2-nek köszönetően megmozdult valami a zenében Magarországon.

Olyan előadók jöttek akikről  az átlag nem is tudott.

30Y, Kaukázus, Kiscsillag, Vad Fruttik....

Én most 45 évesen ezeket hallgatom. Mert jópár év után tudtak újat ADNI nekem.

Annak idején tizenéves koromban Göczei Zsuzsa és Herskovics Iván műsorai nyújtották nekem az IGÉNYES zenét.

Az MR2 előtt nem gondoltam volna  hogy még újra átélhetem a "felfedezés" akkori élményeit.

És ez az MR2-vel ez megtörtént.

Nagyon sajnálni fogom ha ebben a formában megszűnik ez az értékes csatorna.

Előzmény: Pasa64 (42)
Pasa64 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 42

"Tudod egyesek azt hiszik hogy ha minden az ővék és csak az megy amit ők akarnak akkor hallgatni/nézni is fogja a nép"

Igen, ilyen egyesek csinálták meg ezt az MR2 nevű csökevényt. Nem jött be, le kell váltani végre...

Előzmény: Törölt nick (32)
Ildi90 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 41

Egyetértek.

r.tonyo4 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 40

A petőfi ránk szabadította Péterfy Borit és megszólalási lehetőséget adott neki. Ez hatalmas bűn, akasztófát érdemel.

Dhomasson Creative Commons License 2010.11.25 0 0 38

Az volt idiótizmus, ahogy a régit átalakították.

Most csak visszaadnak valamit, amit majd talán lehet közszolgálatinak hívni, s talán lesz annyira hallgatott is, hogy ne előzzék meg kisebb lefedettségű adók..

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 37

Ezek valóban nem tágítanak az idióta terveiktől.

http://index.hu/kultur/media/2010/11/24/tobb_szoveget_szeretnenek_a_petofin/

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.19 0 0 36
...de azt ezerszer inkább a tiloson, mint az mr2-n!
Előzmény: Pandus (35)
Pandus Creative Commons License 2010.10.19 0 0 35
más meg az alternítívat várja és szereti, és nincs más, ahol hallgathatná. a rockot tartja szarnak, és röhög az összes  "kőkemény"pulikutya gitároson. bár ez sajnos a rádióban nem látszik, tehát kabarénak csak akkor fogható fel, ha a tv-ben nézi.
Előzmény: ironthehorse (14)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.19 0 0 34
azért meg lehet ám próbálni ;-) mindenestre a "játsszunk sosem hallott számokat, közben nyávogjunk erotikusan, mint egy örökös orgazmusközeli állapotban bagzó cicalány" stíl nekem nem igazán jött be... nem kell túlpofázni mindent, de azon kívül, hogy a délelőtti csajszi (ki ő? b@sznám, amilyen eroticski hangja van...) benyögi a szám címét, valamit még igazán elárulhatna arról, hogy  miért pont az a borzadáj szól, ami...
Előzmény: Tompus999 (25)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.19 0 0 33

1. elég az, nekem legalábbis

2a. tilos rádió, keszthelyi imre

2b. síkagyúaknak minek? nem kell mindenféle primitívekkel keveredni!

Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 32
Tudod egyesek azt hiszik hogy ha minden az ővék és csak az megy amit ők akarnak akkor hallgatni/nézni is fogja a nép.
Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 31
Ezt írtam volna én is szóról szóra.
Most meg jön a hajóvonták találkozása tilos. Már szedem össze a cd lemezeket újból.
Nem értem, ott a két másik adó, a Kossuth pont jó lenne erre, miért kell mindent tönkretenni?
Előzmény: renegade (8)
Hanka81 Creative Commons License 2010.10.18 0 0 30
Hihetetlen, mennyire fiatalság-ellenes ez a valami, ami épp kormányon van
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 28
Walk ....
Előzmény: hastetheday (22)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 27
Lesz ne félj ... Halgathatod orbán Viktort eleget ....
Előzmény: dezső a menő (3)
beorn Creative Commons License 2010.10.18 0 0 26
Na jó, de nem mindegy ki beszélget kivel... Namost a királyi rádión szerinted kik fognak..?
Előzmény: dezső a menő (3)
Tompus999 Creative Commons License 2010.10.18 0 0 25
Olyan rádió ugysem született még, amelyiket mindenki szereti. Mert ha nincs metal az a baj, ha rap megy az a baj, ha magyar szól az a baj, ha alter, az a baj, ha rádiókabaré az a baj, ha belga szól akkor meg az a baj...
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 24
nesze: folkradio.hu
sláger rádió már rég megszűnt, nem baj?
Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 23
most meg épp ez a takony-rap megy: oakenfold - starry eyed surprise
mondjuk tényleg nem értem, hogy ez miért lenne "nagyonzene"...
oké, hogy nem agyoncsócsált "slágerek", de ezek a számocskák épp csak avval különbek amazoknál, hogy nem lettek agyonhallgatva. nem is lesznek, de ez már más lapra tartozik. egyébként mikor elinították ezt az új mr2-t, én is nagyon lelkes voltam, aztán pár nap b-side hallgatás után kissé átvertnek éreztem magam...
Előzmény: tmbg (12)
hastetheday Creative Commons License 2010.10.18 0 0 22
Metál adót a népnek! Panterát a Magyar Rádióba! :D
Előzmény: renegade (18)
omboz Creative Commons License 2010.10.18 0 0 21
Ha folkrock is lesz, akkor jó!!
Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 20
lesz körkapcsolás is ?
renegade Creative Commons License 2010.10.18 0 0 18
Felőlem maradhatna is, ha lenne mondjuk metál-adó, meg folkrock-adó is. Ugyanígy, köszszolgálatiban...

Oké, ebben benne vagyok. Rögtön húznék át a metál adóra... :-)
Előzmény: omboz (13)
omboz Creative Commons License 2010.10.18 0 0 17
Ez jó volt :DD
Előzmény: Törölt nick (16)
ironthehorse Creative Commons License 2010.10.18 0 0 14
adná az ég hogy visszaállítsák az eredetit, rádiókabaréstul...
mikor megcsinálták az új mr2-t, naívan azt gondoltam, hogy sok gennyedző hulladék mellett végre lesz rockzene is a magyar rádióban, de nem, tolták az alter szemetet, a kispált és klónjait, meg a popmocskot, britpopot
örülök, ha kinyírják ebben a formában
omboz Creative Commons License 2010.10.18 0 0 13
Nem kell szörnyülködni. Egyébként nincs bajom sem az anarchistákkal, (mindenki úgy hülye, ahogy akar) sem azzal a zenével, ami ott ment. Sőt: sokszor hallgattam, mert legalább nem az unalomig játszott hashas-hashas zenék mentek.

Felőlem maradhatna is, ha lenne mondjuk metál-adó, meg folkrock-adó is. Ugyanígy, köszszolgálatiban...
Előzmény: renegade (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!