Keresés

Részletes keresés

epres túróhab Creative Commons License 2019.03.21 0 2 102173

Mars tagdíjat fizetni, különben beszánt benneteket Mato!

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2019.03.16 -8 1 102172

Akkor mégis csak az ellenzékiek a legintelligensebbek, mert közülük csak nagyon kevesen hisznek, mindenre képes vezetőiknek:DDDDDD

Előzmény: pacsepa (102171)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.16 -1 2 102171

Jó hasonlat!

A gyerek mindent feltétlenül elhisz, amit a szülő és a felnőttek mondanak neki.

Sőt annak ellenkezőjét is elfogad gondolkozás nélkül, ha ugyanazok a szülők kicsit később az újszülöttek transzportjával a varjakat gyanúsítják meg.

 

Ezek szerint a politikailag elkötelezett felnőtt (nagyon finoman fogalmaztam meg, mire kikre gondolok!) is pont olyan, mint a gyerek. Mindent elhisz amit a politikai vezetői (szülei) mondanak neki.

 

Előzmény: Törölt nick (102170)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.16 -2 0 102170

A gyereknek azt hazudják, hogy a gólya hozza.

Bár az öngondoskodásra képtelen.

Előzmény: Second Wave (102167)
xtangens Creative Commons License 2019.03.16 0 0 102169

azért egy divattémát nem lehet ennyivel elintézzni

Előzmény: pert2 (102165)
Igor Castillo de Muerte Creative Commons License 2019.03.15 0 0 102168

Eh, ez nem illik bele a NER-es baromságba. ne akard kizökkenteni:)

Előzmény: Second Wave (102167)
Second Wave Creative Commons License 2019.03.15 0 0 102167

Ezzel azt állítod, hogy a teljes fidesz vezérkar, élén a kiflicsöcsük gabikával és a tolvaj matolcsival; hazudott. Ők ugyanis azt hazudták, hogy

eltőzsdézték.

Előzmény: pert2 (102165)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.15 -1 1 102166

(még :) )

Előzmény: pert2 (102165)
pert2 Creative Commons License 2019.03.14 0 1 102165

Magyarul egyetlen magannyugdijpenztaras se vesztett semmit.

Előzmény: Celtis (102163)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.14 0 0 102164

Csatlakozom!

Előzmény: Celtis (102163)
Celtis Creative Commons License 2019.03.14 0 0 102163

Na, akkor ezt most próbáld meg magyarul leírni.

Előzmény: pert2 (102162)
pert2 Creative Commons License 2019.03.14 0 2 102162

A magannyugdijba belepettek majd visszalepettek kaptak nemi penzet, akik.meg nem leptek bele azok semmit se kaptak. Ezzel pereze csak parzsazezer ember nyereszkefett, akik meg nem kotelezoen.lepett bele a manyupba.

xtangens Creative Commons License 2019.03.14 0 0 102161

Azért én erre nem lennék annyira büszke.  Igaz, vakok között a félszemű a király.

Celtis Creative Commons License 2019.03.14 0 0 102160
Sajnálom ha csalódtál, de még így is ez volt a kurta életű topik legértelmesebb posztja.
Előzmény: xtangens (102158)
xtangens Creative Commons License 2019.03.14 0 0 102159

*valami

xtangens Creative Commons License 2019.03.14 0 0 102158

Akkor mindegy.   Felmerült bennem, h esetleg valaki értelmeset szóltál hozzá de ezekszerint hiu ábránd volt.

Celtis Creative Commons License 2019.03.14 0 0 102157

Azt írtam, hogy "Már megint? Törölhető a topik." Vagy ilyesmi.

Előzmény: xtangens (102156)
xtangens Creative Commons License 2019.03.14 0 0 102156

Szia Celtis!  Mit írtál az algoritmusos topicomba?  Nem tudtam elolvasni, mert törölték.

Előzmény: Celtis (102153)
Igor Castillo de Muerte Creative Commons License 2019.03.10 0 0 102155

+1

Előzmény: Celtis (102153)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.10 0 0 102154

"Ugyanazok fogják az új rendszert itt égig magasztalni, akik a manyupot szidják évek óta."

 

Ez az alap.. keresd meg azt a képet, amikor a macedon parlament elleni támadást hozta le az origo.

(kb a a felheccelt sorosista tüntetők megtámadták a parlamentet illetve a tüntetők megtámadták a sorosista fészek parlamentet.. :) )

 

 

Előzmény: Celtis (102153)
Celtis Creative Commons License 2019.03.09 0 1 102153

Pontosan ezt írtam én is. Ugyanazok fogják az új rendszert itt égig magasztalni, akik a manyupot szidják évek óta. A különbség is meg lesz magyarázva (saját jövedelem vs. járulék átirányítás), holott ez csak címkézés kérdése. 

Előzmény: pacsepa (102147)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.08 0 0 102152

Pár dologban tévedsz.

A svájci rendszer sokkal jobban hasonlít a magyar manyupra.

Kötelező a foglalkoztatói nyugdíjrendszer.

Az hogy foglalkoztatói, vagy ahogy én emlékezetből rosszul "munkáltatóinak" neveztem, egyáltalán nem jelenti, hogy a munkáltatónál fektetik be az összeget. Sőt, egyáltalán nem erről van szó!

Ugyanúgy pénztárakba, mégpedig bankok vezette pénztárakba kerül a pénz, akik befektetik (Svájcban) rendszerint a pénzpiacon.

 

https://bankmonitor.hu/cikk/nem-csak-a-magyar-a-svajci-nyugdijrendszer-is-roskadozik/

 

Ez a link elég részletesen leírja hogyan is működik az ottani nyugdíjrendszer. Éppen arról szól, hogy írásakor (2016-ban) a pénzpiaci hozamok olyan alacsonyak voltak, hogy a pénztárak nem tudták a biztonságosnak tekintett pénzpiacokon az elvárt hozamot megtermelni. Következmény pedig az lett, hogy a svájci foglalkoztatói nyugdíjpénztárak is kénytelen voltak a magasabb hozamot ígérő, ámde kockázatosabb tőkepiacok felé nyitni.

Ott ezt "bajnak" fogták fel, de hát az Svájc! :-)

Ma már tudjuk, hogy egyáltalán nem jártak rosszul a svájci munkavállalók ezzel a "bajjal"...

De nem ez a lényeg, hanem amit a nyugdíjrendszerről ír, annak felépítéséről.

Ezért szoktam ezt felhozni példának, amikor az ügyeletes trollok kicsapják a cinkelt adut, hogy "márpedig a magánnyugdíjpénztári rendszer sehol nem működik!". Hát pedig de...

 

A svájci állami feki egyáltalán nem szűkmarkú, ámde nem lineáris! Nálunk sem volt amúgy az... Az alacsonyabb jövedelmű munkavállalókat támogatja magasabb juttatásokkal, a magasabb jövedelműek arányaiban kevesebbet kapnak. Logikája egyszerű, a büdös kapitalisták szociális érzékenységéről szól. A magasabb jövedelműeknek van lehetősége (elég jövedelme) önkéntes pénztárakba tenni a pénzt és a foglalkoztatói pénztárakban is több vagyonuk halmozódik fel. Márpedig e kettőben a kifizetések (életjáradékok) lineárisan arányosak az egyéni számlán lévő vagyonnal.

Előzmény: Kopasz (102150)
Kopasz Creative Commons License 2019.03.08 0 0 102151

Ajjaj, már megint meg akarják "védeni" a pénzünket.....

Előzmény: pacsepa (102137)
Kopasz Creative Commons License 2019.03.08 0 1 102150

A svájci rendszer azért messze nem 90 %-ig azonos az itteni manyuppal. Ott az állami nyugdíjra mindenki jövedelemarányosan fizet (vonják), de ezért a befizetéstől függetlenül egységesen egy nagyon szerény megélhetésre elég állami nyugdíj jár a befizetőknek. Ez a helyi viszoyok között viszonylag szerény állami alapnyugdíj. A második láb a céges nyugdíjalapokat jelenti, azaz ott nincsenek olyan klasszikus manyupok, mint itt voltak (OTP, Allianz stb.), az ottani manyupok mögött munkáltatói csoportok állnak. Ezekbe a céges manyupokba a fizetés egy meglehetősen jelentős százalékát kell becsengetni, amit ha jól tudom a cég megfejelhet.  A harmadik láb a nálunk is ismert önkéntes manyup, ahová mindenki annyit fizet, amennyit akar vagy megengedhet magának.

Ezt az egyik nagyfőnök mondta el nekem amikor egy svájci cégnek dolgoztam.

Előzmény: pacsepa (102147)
Igor Castillo de Muerte Creative Commons License 2019.03.08 0 2 102149

Én nem bízom ezekben a tetves fasszopó tolvajokban. Semnmiféle "nyugdíjmegoldásuk" nem érdekel, csak a lopás motíválja őket, ha a manyupok beszántása szóba kerül, az viszont már az irígységről szól, és tulajdonképpen beismerése annak, hogy ezt (is) elbaszták...

Nagyon szem előtt van ez a pár tízezer polgár, el kéne tüntetni a megtakarításaikat, nmert ahogy telik az idő, egyre látványosabb, hogy becsapták az embereket.

Mindenesetre ha az új rendszerükben nem lesz örökölhető a befizetés, valahogy kimentem a vagyont, mert az biztos, hogy én nem akarok beszállni az újabb pilótajátékukba.

Előzmény: Second Wave (102145)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.08 0 0 102148

 Ha meg nem jön össze, valaki örökli.

 

hahh, erre nem is gondoltam! tenyleg

Előzmény: Igor Castillo de Muerte (102138)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.08 0 2 102147

Megjegyzem, ez ugye ismét csak a hárompilléres nyugdíjrendszer irányába tett lépés. Kvázi ismét bevezetik magánnyugdíj pénztárakat. Óvatosan, egyelőre csak önkéntesen, de innen csak egy ugrás a Sugár.

Megfelelő támogatási rendszerrel minden munkáltató és munkavállaló élni fog vele, a hírek szerint pedig ez a cél.

Már hallom, ahogy felszisszennek most a manyuposokat itt rendszeresen élősködéssel vádoló NERtársak: már megint közpénzből élősködnek egyesek?! :-D

 

A megoldás elég erősen hajaz a svájci nyugdíjrendszerre, azzal a különbséggel, hogy ott az egészségpénztári oldalvágásra nincs szükség, annak más, náluk bevált megoldása van nem magyar ellátási minőséggel.

 

A svájci rendszer amúgy 90% pontossággal megfeleltethető a régi magyar manyupnak. Ott munkáltatói nyugdíjnak hívják a harmadik lábat, mert ott is a munkáltató fizeti be a jövedelem egy bizonyos %-át a munkavállaló elkülönített számlájára, melyhez a munkavállaló csak akkor fér hozzá, ha nyugdíjba vonul, vagy végleg külföldre távozik.

 

Csak ötlet szintjén mondom az "okosoknak" akik ezzel mostanság játszadoznak kormányzati szinten, hogy pl. Svájcban a munkáltatói nyugdíjszámládon lévő összeg terhére vehetsz fel hitelt is, melynek törlesztése (kamatokkal!) ugyanoda folyik vissza. Svájcban például előszeretettel használják ezt a konstrukciót ingatlanvásárlásra.

Előzmény: Second Wave (102145)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.08 0 2 102146

"Arra leszek kíváncsi, hogy integrálják-e valahogy a manyup pénztárakat az alapokba, vagy marad továbbra is a kettős nyugdíjrendszer."

 

Mindenképp meg fogják próbálni:

- egyrészt lesz, lenne így egy brutál kezdőtőkéjük,

másrészt meg nézd meg, hogy mekkora tüske a manyup azzal, hogy az elmúlt 8 évben talpon maradt, és a bent lévő pénzt - a kedvező világgazdasági folyamatoknak köszönhetően - duplázta..

 

Ilyen állami cégnél biztos nem lesz, gondolj a rezsicsökkentett gázárra, amikor a világpiaci ár további esése valahogy már nem akart begyűrűzni egy újabb rezsicsökkentésbe..

Előzmény: Second Wave (102145)
Second Wave Creative Commons License 2019.03.08 0 0 102145

"A jóléti alapban minden egyes munkavállaló és munkáltató a bruttó bér egy bizonyos százalékát fizetné be a munkavállaló saját dedikált jóléti számlájára, melynek lenne külön nyugdíj-és egészségzsebe. Az MNB elképzelése szerint az állam a két szereplő befizetése mellé további adókedvezményeket biztosítva (munkavállalói befizetések után szja-visszaigénylés, munkáltatói befizetés adóalapból történő leírása) tehetné a rendszert még vonzóbbá"

 

A szokásos címkézzük át módszer megy. Nyilván nem lehet nyugdíjpénztárnak hívni amit a O1G-ék kreálnak (főleg nem magán nyp-nek), de a tőkefelhalmozáson alapuló nyugdíj-kiegészítést nem lehet tovább odázni. Kár, hogy elölről kell kezdeni.

 

 

Arra leszek kíváncsi, hogy integrálják-e valahogy a manyup pénztárakat az alapokba, vagy marad továbbra is a kettős nyugdíjrendszer.

Előzmény: Celtis (102134)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.08 -10 0 102144

Ennyire igénytelen szart idehányni... ráadásul, amennyire kihámozható a lényege, a narancskomcsi tolvaj bagázst mentegeted. Jellemző.

Előzmény: pert2 (102141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!