Keresés

Részletes keresés

SterbyT Creative Commons License 2017.09.05 0 0 108

Egy az itteni adok-veszekben vásárolt objektív ilyen állapotban érkezett.

A zoom és a fókuszgyűrű is retkes, ezen az oldalon a zoomgyűrűben megült életforma még apró szőrös is.

Ilyen állapotban a gépem közelébe nem teszem, az már biztos.

 

Tudja valaki mi ilyenkor a teendő? mennyire gombagyanús a helyzet? Az eladót természetesen értesítettem.

 

Nem sok bizalmam van így ehhez az obihoz sem az eladójához.

 

 

joeblues Creative Commons License 2017.01.25 0 0 107

Koncerthez van egy Tamron 28-75 F2,8 és egy Pentax 100mm F3,5 Macro. Ezek vannak a két vázon. Csak gépeket cserélem.

Előzmény: emyl (104)
emyl Creative Commons License 2017.01.25 0 0 106

ja azt hittem hogy még későbbi döntés kérdése a beszerzés

 

Előzmény: joeblues (105)
joeblues Creative Commons License 2017.01.25 0 0 105

K3 és a K30 vázak már használatban vannak általam. Tehát ezek adott gépek. Lehet, hogy félre érthetően fogalmaztam. Bocsánat! A K30 váltotta a K100D Super vázamat.

Előzmény: emyl (103)
emyl Creative Commons License 2017.01.25 0 0 104

koncertfotózáshoz azért beszereznék mellé valami nagyobb fényerejú af-os kistelét...

sigma 2,8/50-150et javasolnám első körben (én is azt használom táncra és nagyon szeretem), már ha lehetne kapni (már nem gyártják), vagy az újabbik OS-es 2,8/70-200as sigmát amit szintén nem gyártanak már, de néha ki lehet fogni ha figyel az ember. valamivel olcsóbban láttam legutóbb mint a 60-250et, 200 és 250mm látószöge között nincs sok különbség, viszont az egyblendényi fényerő sokat tud számítani ha szar fények között kell használni. kérdés hogy az időjárásállás mennyire fontos neked.

Előzmény: joeblues (102)
emyl Creative Commons License 2017.01.25 0 0 103

KS-2 vagy K-70 is odakerülhetne a megnézendők közé... a ks-2 szenzora kifejezetten szimpatikus dolgokat láttam kipotyogni amikor egyik barátom azzal dolgozott mellettem a Fujinál

Előzmény: joeblues (102)
joeblues Creative Commons License 2017.01.25 0 0 102

... a "cipelje a faszom" kategóriába... na ott a pont!!!! Ezt elteszem a memóriámba, mert baromira tetszik!
A 150-450 Pentax már árilag húzós és az, ha jól tudom FF gépekhez készült. Én Pentax K3 vagy K30 vázokon használnám. Időm arra egyenlőre nem lesz, hogy lessátorban lessem a "dögöt", ellenben a Duna partján sétálgatva sirályok, kócsagok, gólyák, vadkacsák, lepkék, hajók, stb. lennének az "áldozataim". Azon kívül szeretek koncerteket is fotózni (persze itt TC nélkül) Az obira cca. 1300€ szánnák. A TC talán jövőre kerülne megvételre. Séta közben számít a gyors reagálás is (tripod vagy monopod használattal) ezért a 60-250 felé hajlok. Ellenben a fixnek meg tisztában vagyok a minőségével.

Előzmény: emyl (101)
emyl Creative Commons License 2017.01.25 0 0 101

Pentax 150-450-en nem gondolkodtál? :)

 

Komolyra fordítva: természetfotózáson belül milyen műfajhoz szeretnéd használni? ha beülni vadlesbe meg lessátorba és állványra rakva várni hogy jöjjön má végre a dög, arra az új OS-es 50-500 nem rossz választás, f8-f9 között már egészen használható képe van. a hátránya hogy rohadt nehéz, cserkeléshez gyakorlatilag használhatatlan, már bőven beleesik a "cipelje a faszom" kategóriába.

Ha az az elsődleges hogy minél rugalmasabban tudj mozogni az erdőben, akkor 60-250 vagy 4/300 közül választanék. F5,6 környékén egy normális AA-szűrő nélküli vázon már olyat karcolnak hogy lemászik a kép a monitorról. 4/300 alá ha odapakolod a da konvertert, akkor is f6,3-f7,1től már kifogástalan a képe, míg a stigma ott kezd használható lenni.

 

Hasonló munkakörben is használtam mindhármukat, repnapon a tuti kombó egy konverterezett 4/300 az egyik vázon, 60-250 a másikon, aztán mikor melyik kell :)

Előzmény: joeblues (100)
joeblues Creative Commons License 2017.01.25 0 0 100

Egy kis segítség kéne azon Pentaxos kollégáktól, kiknek van tapasztalata a nagyobb telék kapcsán. Engem is elért az a bizonyos fokú tanácstalanság, hogy "mit vegyek!?" Szeretnék vadvilágot is fotózni és idén tervezek ehhez egy objektívet is vásárolni.
Ami ki van nézve:

1. smc Pentax DA* 300mm F/4 ED(IF)SDM

2. smc Pentax DA* 60-250mm F/4 ED(IF)SDM

3. Sigma 50-500mm F4,5-6,3 APO DG OS HSM

+ egy darab HD Pentax DA 1,4x AW AF teleconcerter

Hasznos és tárgyilagos tanácsokat előre is köszönöm. Tudom, csak rajtam és pénztárcámon múlik, de semmilyen tapasztalatom nincs a fentebb felsorolt obik egyikével sem. Olvasni olvastam, tudat alatt a két Pentax felé hajlok, de a Sigma nagyobb átfogást adhat, bár az F érték is csökken 1,4x.

uffneked Creative Commons License 2015.01.04 0 0 99

Ez egy 1 eves post volt...

Előzmény: vuk-k (98)
vuk-k Creative Commons License 2015.01.04 0 0 98

Üdv pentax.hu letölthető az összes progi.

Előzmény: uffneked (82)
jozefN Creative Commons License 2014.12.28 0 0 97

Sziasztok! K50 géppel próbálok használni régi manuális obikat! (A-állás nélküliek). A kérdésem, hogy mennyire normális,hogy nem működik az Ev sáv, fénymérés? Ezen kívül F-00 jelzés. Rekeszgyűrű használata bekapcsolva! Lelkes amatőrként arra rájöttem ha a zöld gombot megnyomom ad egy zársebesség értéket. Így egy kissé macerásnak tűnik! + a keresőben hiába éles, expo után a képek többnyire életlenek! ( használt objektívek: Osawa 24mm 2:8, Pentax-M 50 2:0,  135 3:5 ) 

Peti--- Creative Commons License 2014.12.27 0 0 96

Próbáld meg 1/1000-en tesztelni az obit. Ez a kép 1/160-adon készült, ami az ekv 300-hoz annyira kevés, hogy az SR sem fogja meg a bemozdulást.

Előzmény: ZazA[vm15] (90)
_Sandrusz_ Creative Commons License 2014.12.27 0 0 95

 "ahol a képen a piros csíkot meghúztam, oda esik a végtelen fókusza az optikának"

 

Ez így értelmezhetetlen.

Az is előfordulhat amit viricsi mond, de én a nagy méretű képen is inkább bemozdulásnak látom. Az hogy a jelzések nem vágnak össze az általad húzott vonallal, nem jelent semmit. Aki használt anno menetes gépet menetes objektívekkel, az tudja hogy ezek a jelzések a legritkább esetben voltak pont középen.

Előzmény: ZazA[vm15] (92)
viricsi Creative Commons License 2014.12.27 0 0 94

polcdízs=polcdísz

Bocs.

Előzmény: viricsi (93)
viricsi Creative Commons License 2014.12.27 0 0 93

Valószínűleg a te obid is szét lehetett szedve és valamelyik belső lencse nem rendesen került a helyére. Pár éve hozzám is került egy ilyen, még a Kalocsay sem tudott vele mit kezdeni. (vagy nem akart) A végén polcdízs lett, majd valaki elvitte játszadozni.

Előzmény: ZazA[vm15] (92)
ZazA[vm15] Creative Commons License 2014.12.26 0 0 92

Sajnos nem bemozdulásos móka, többször próbálgattam a napokban. Az eredmény az, hogy ahol a képen a piros csíkot meghúztam, oda esik a végtelen fókusza az optikának. Ha kitekerem a végtelen jelzésig, akkor az alább mutatott homályos képhez hasonlatosat kapok. :/

 

Előfordulhat, hogy az optika végének van faragva a menete? Az M42 hibátlan a gépen és a Pentaconon is.

Előzmény: _Sandrusz_ (91)
_Sandrusz_ Creative Commons License 2014.12.23 0 0 91

Nincs mit!

 

A kép nem igazán jó, de könnyen lehet hogy csak bemozdulásos életlenség.

Előzmény: ZazA[vm15] (90)
ZazA[vm15] Creative Commons License 2014.12.23 0 0 90

Pár nap múlva még majd letesztelem rendesen, egyenlőre ilyet sikerült csinálni végtelen állású fókusznál.

Amúgy jól eltaláltad, perem nélküli adapterem van, és az obin lévő M42 is gyárinak tűnik, nem látszik rajta semmilyen külső beavatkozás.

 

Köszönöm az okosítást :)

Előzmény: _Sandrusz_ (89)
_Sandrusz_ Creative Commons License 2014.12.23 0 0 89

Azzal ne törődj hogy nincs középen a jelzés. A lényeg hogy az objektív és a film (érzékelő) távolság pontos legyen. A képen látható kiszedő-kulcsból ítélve perem nélküli adaptered van, így a távolságnak jónak kell lennie - feltéve hogy az objektívet még nem barmolta el valaki! Nézz ki valami nagyon távoli, akár néhány km-re lévő tárgyat és ha arra is rá tudsz fókuszálni, akkor minden rendben.

A menetemelkedésnek annyi jelentősége van, hogy létezik az un T2-es rendszer, ami átmérőben azonos (42mm) viszont a menetemelkedése más. Erre az obira nem is tudnád felcsavarni, csak félig. A kép alapján a te adaptered nem T2-es, hanem az ehhez az obihoz való M42-es.

Előzmény: ZazA[vm15] (88)
ZazA[vm15] Creative Commons License 2014.12.23 0 0 88

Sziasztok!

Egy kis útbaigazítást szeretnék kérni a nálam tapasztaltabbaktól. Lett egy Pentacon 200/4-es csodám, viszont M42 átalakítóval használnám és így végtelene nincs. Vagyis van, csak nem tudom annyira feltekerni a vázra, hogy rendesen álljon. Kb 4-5mm eltérés van a pötty és az obi legmagasabb pontja között.

Olvastam menetemelkedésről meg egyebekről, ki mit ajánl? Ötlet, bevált megoldás?

Illusztráció--> 

 

Köszönöm a válaszokat előre is, és kellemes Ünnepeket Nektek!

roberto111 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 87

Üdv!

 

Kíváncsi vagyok, hogy valaki tapasztalt-e már ilyen problémát. Vettem egy sigma 17-70 f2.8-4 DC macro OS HSM objektívet. K200d-vel szeretném használni, de pár kép készítése után lemeríti az akksikat. Tettem bele ceruzaelemet, szintén ez a jelenség, sőt olyannyira használhatatlan, hogy hiába kapcsolom ki rajta az autofókuszt és az optikai stabilizátort is, amint az exponálógombhoz érek, azonnal meghal a gép. Más obival nem produkálja ezt.

Használt már valaki ilyen típuson ilyen objektívet? Vagy esetleg ismerős valakinek a hibajelenség?

Az exif fájlban nem is ismeri fel az  objektívet, megnéztem abban a pár képben, amit sikerült vele csinálnom még az elején...

Help please

coyote08 Creative Commons License 2014.02.01 0 0 86

Köszönöm a választ, mivel főleg kismadarakat fotózóm, ezért lényegesebb a magas ISO, valószínűleg akkor a K20-ast célzom meg.

Előzmény: Venyerin (85)
Venyerin Creative Commons License 2014.02.01 0 0 85

A fő difi a két gép között a szenzor. A K10D-ben egy 10M CCD van, ami egy eléggé kiforrott darab a maga nemében, a K20D szenzora viszont egy 14M CMOS, ami amellett, hogy enged videót és LiveView-t, valamivel magasabb ISO tartományt bír. Ha sokat mész ISO400 fölé, akkor lesz képminőség difi a CMOS javára; alacsony ISO-nál többek szerint még a CCD nyer.

 

Aztánn van még sok "apróság":

  • jobb képernyő
  • jobb JPEG motor, jobb zajszűrés
  • jobb AF, objektívenként hangolható
  • X-sync aljzat
  • intervallum timer

Szerintem a K10D addig versenyképes, amíg alacsony ISO-n, RAW-ban használod. Ha ez neked nem fekszik, akkor nem javasolt.

Előzmény: coyote08 (84)
coyote08 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 84

Sziasztok!

 

Új vagyok még itt és egy kérdéssel fordulok hozzátok:

4/3-ról váltanék APS-re (Pentax-ra), a K10 és a K20 jöhetne szóba árfekvésben, de nem tudom tud-e annyit a K20, amennyivel többe kerül?

Átböngésztem már mindkét gépről amit a neten találtam, de inkább gyakorlati tapasztalatokra lenne szükségem.

uffneked Creative Commons License 2014.01.02 0 0 83

megoldva. indítva parancssorból, silent módban.

Előzmény: uffneked (82)
uffneked Creative Commons License 2014.01.02 0 0 82

Sziasztok,

Kicsit fura a kérdés, lehet butának nézni érte... :)

Nemrég vettem egy K200D-t, és kaptam hozzá minden földi jót, többek közt a gyári szoftvert tartalmazó cd-t.

Igen ám, csak van 1 bökkenő. Feljett intelligenciájú júzer vagyok, így az új asztali gépembe nem vettem optikai meghajtót, hiszen kiváltotta a pendrive. :)

Van esetleg valami javaslatotok, hogyan tudnám mégis feltenni a programot? :) Tovább megyek, kérhetném pofátlanul, hogy valaki feltegye iso-ba valahová?

Köszi előre is,

Csabi

pater68 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81

+1

Előzmény: Peti-- (80)
Peti-- Creative Commons License 2013.12.27 0 0 80

Addig fogod használni, amíg be nem esik a szenzorhoz vagy a zárszerkezethez, esetleg a tükörhöz. Akkor vehetsz új gépet, mert tökreb@ssza az egész gépet. Így csak egy kb 10 eFt-os obit kellene venni, amin lehet manuálisan állítani a rekeszt, de Te tudod, Te tudod mit mersz kockáztatni, mi fér még bele az elfogadható szintbe.

 

Én nem kockáztatnék, mert semmilyen önálló életre képes dolognak nincs keresnivalója a gép belselyében, de mindenki a saját hülyeségéből tanul (ha tanul...).

Előzmény: gesper (79)
gesper Creative Commons License 2013.12.27 0 0 79

Megoldódott, lágy vékonylemezből sikerült hajtanom rekesz "kitámasztót" és működik korrektül - nem bántja az obit...

Előzmény: gabor01 (78)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!