Keresés

Részletes keresés

sameria25 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 4581

Viszont akkor hamarább lesz kész. :)

Előzmény: agicza (4579)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.16 0 0 4580

Igen, kicsit kevesebbet kell ultetni egy ladaba - bar az is segit ha rendesen szedem a fuszernovenyeket, es szaritom telire.  Iden nem tettem :((...

 

Az nem Limelight, csak egy mezei hortenzia... sajat szaporitas az is, rozsaszin.

Ez a Limelight, mar amennyit a mokusok meghagynak belole :((

Nemsokara atultetem - nem a mokusokat, a hortenziat.

 

 

Nagyon kell takaritanom a kertben - a sok eso miatt orulten nonek...megint egy kis tulipanfa magonc...

 

Aztan a hangyak.  Nem tudom mit kezdjek veluk - a vege az lesz, szakembert kell hivni!

 

 

Elorol:

 

Hatulrol...

Előzmény: agicza (4575)
agicza Creative Commons License 2012.08.16 0 0 4579

És azt hiszem, túlsúlyosan sem ajánlatos ilyenen tipegni... ;))

Előzmény: sameria25 (4577)
sameria25 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 4578

Az utacskáim?

Előzmény: sameria25 (4577)
sameria25 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 4577

                                                                                                                                                                                                                               Az utacskáim?   Közönséges régi sima tetőcserepek, alattuk mg-fólia a gazak ellen.  Tavaly raktam le az elsőt próbaképpen. Először igencsak billegett, de idénre teljesen stabil lett. Azért próbálkoztam újra a másikkal. Amúgy nem az idő töri össze őket, hanem én, ahogy még új korukban járok rajtuk,és ettől klassz mozaikos lesz.   :)))

Azért azoknak nem ajánlom,akik stabil utakat terveznek a kertjükbe, mert ez nics beleültetve semmilyen kötőanyagba.

 

 

Előzmény: agicza (4576)
agicza Creative Commons License 2012.08.16 0 0 4576

Mesélj, légyszi egy kicsit azokról a girbegurba, száz évesnek látszó, remekbe szabott kis kerti utacskákról! Hogy nem töri őket össze a tél, terítettél-e alá vmi gyomgátlót, meg ilyenek...

Előzmény: sameria25 (4551)
agicza Creative Commons License 2012.08.16 0 0 4575

Az utolsó képen a Limelight-ot látjuk?

 

Fűszeres: ha esetleg megpróbálnál csak egyfélét tenni egy-egy ládába, akkor nem lenne akkora a konkurencia, nem?

Előzmény: ZsuR (4560)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.14 0 0 4574

Igen, lehet a ranott rozmaring miatt mult ki szegeny majorannam... no de jovore ujrazunk. :))

 

Kaporral azt hiszem vandorolni fogok.

Előzmény: sameria25 (4573)
sameria25 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4573

A majoranna napimádó. Sosem locsolom.

A rozmaring dettó, csak én már nem próbálkozom.

Kapor: próbáld több helyen is,hátha megtetszik neki valahol.

Előzmény: ZsuR (4568)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4572

Az szep... abban mar lehet dolgozni rendesen :)).

Előzmény: CBNora (4571)
CBNora Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4571

Nem tudom pontosan. Kb. 400 m2. De lehet, hogy kevesebb, meg kellene egyszer mérni.

Előzmény: ZsuR (4570)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4570

MEkkora a zoldseges teruleted?

Előzmény: CBNora (4569)
CBNora Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4569

Nem mindig egyformán. Most éppen gyakorlatilag nincs paradicsom. Volt valami baja is, aztán elverte a jég és nem jött helyre. Pár szem van csak, spórolni kell vele. Lett viszont rengeteg kígyóuborkánk. Már betegek a növények, de tovább húzták, mint szokták. Most spriccelve locsoltunk az üvegházban, így nem lettek atkásak. Lett viszont peronoszpóra, de az lassabban teszi tönkre az uborkát. A padlizsán szép, annak nem ártott a sok víz, az atkák viszont régebben nagyon tönkretették. Szóval tényleg hol ez van, hol az. Nálunk a paprika a biztos pont, az nyár végén mindig nagyon szép, így valami nyers zöldséget mindig lehet enni. A fűszerek nagyrészt elvetik magukat, valahol mindig van borsikafű, petrezselyem, a sziklakertben kakukkfű. A menta egy részét időnként ki kell tépni, a lómentánk magától nőtt, így nagyon jól is érzi magát. A kapor nálunk sem tökéletes, általában az uborka előtt és után van sok, pedig az uborkához lenne a legjobb.

Tulajdonképpen nem igazi biokertészkedés, amit csinálok. Rovarbarát kertre törekszem, és ezen belül látjuk el magunkat. Így bizonyos bio löttyök is kiesnek, inkább a vetési időkkel variálok, hogy elkerüljem a kártevők rajzását, az öntözés módja is sokat számít és időnként takarok fátyolfóliával vagy sűrű függönnyel. Ami így nem terem meg, az nincs.

A dísznövények közül meg azt tartjuk meg, ami elviseli, hogy egyben tápnövény is, vagy esetleg nem bántja semmi. Csak ez utóbbiak unalmasabbak.

Előzmény: ZsuR (4567)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4568

Nagyon szeretnem a majorannat en is nagyra noveszteni - szeretem az illatat, az izet.

A rozmaringom eloszor masodeves - eddig mindig kifagyott ha kinnt hagytam, vagy ha bevittem elszaradt pont tavaszra, bennt nagyon szaraz a levego. Iden enyhe volt a tel.

 

En is ezt hallottam a kaporrol - nalam meg nem nagyon erlelt magot :((

Előzmény: sameria25 (4563)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4567

Nora - csodallak a kertedert.  Igazi muvesze vagy a bio kerteszetnek!!!  Nagyon nehez... es neked nagyon szep!

Előzmény: CBNora (4565)
sameria25 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4566

Igen,sok a "vevő" a kertecskénk termésére,és nem elégszenek meg azzal, amit direkt nekik ültettünk, kérik a miénket.is.

Előzmény: CBNora (4565)
CBNora Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4565

Persze. Ha az ember sokfélét ültet, valami mindig sikerül, és abból eszünk többet. Ami meg nem, az tényleg komposzt, ha egyáltalán eljut odáig és nem valami állat bendőjében végzi, vagy esetleg elenyészik egy erősebb növény árnyékában.

Előzmény: sameria25 (4563)
sameria25 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4564

Nagyon kedves vagy, köszönöm.

A makka segíteni fog majd. Az enyémek mindig ott sertepertélnek körülöttem. :)

 

 

 

Előzmény: perenke (4561)
sameria25 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4563

Én is szeretem őket.
Ők is úgy csinálják ám, hogy ami nem sikerül,komposzt. Persze, mindenkinek meg van a maga „tuti módszere”,de valóban nem könnyű.


Az én majorannám egy almafa alatt van, minden évben akkorára nő,mint egy taligakerék.


A kapor fura szerzet. Ahol megtelepszik, ott,mint a dudva,úgy nő,de már évek óta akarom csak 5 m-rel  odább tessékelni,és nem megy. Kizárólag a rózsa ágyásban óhajt lenni. Csak ritkítom, mert amúgy szép, csak néha a rózsákat is szeretném látni. Azt mondják, ő is un: védőnövény.


Van ott még sok szép dolog.  Szerintem sikerülni fog az. Talán egy kicsit ritkábbra is raknám őket, mert hatalmasat nőnek.
A levendulát tényleg szellősebb helyre kellene tenni.
Jó kis zöldséges lesz az, majd  kitapasztalod.hogy a körülmények mit engednek élni.


A reggelek a kertben………………….látod, én meg azért vagyok irigyirigy, mert ott erdő illat van.  Nekem az nem jön össze,kicsi a hely.

Előzmény: ZsuR (4558)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4562

( Makka már van :-) )


A fonotsabb dolgok kellenek eloszor :))

Előzmény: perenke (4561)
perenke Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4561

Szia! Pontosan ilyen hangulatú kertet szeretnék!!!!!!!!!!! ( Makka már van :-) )Nekem az ilyen kert a tökéletes.Nagyon jó volt megnézni a képeket!

Gratulálok!

Előzmény: sameria25 (4551)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4560

Azt hiszem a legnagyobb baj a fold minosege volt... a paprika nem nott addig amig nem adtam neki mulchot.

A kale es a dogwood teljesen arnyekolt, es a paras meleg betett a levendulamnak is.  Most (eso utan koponyeg) visszavagtam.

 

Ezt nem arnyekolta semmi - a thyme, mind a ket fele csodaszepen nott... aztan egyszer csak :((

 

Az oregano szep - remelem az is marad - a menta is, sot... no a likakon kifele.

 

Itt meg csak kiszaradtak... 

 

...maradt azert szep is... szeretem a reggeleket a kertben.

Előzmény: ZsuR (4559)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4559

A kaporral nincs szerencsem... nodogel egy darabig, aztan vagy a hernyok eszik meg, vagy egyszeruen kiszarad.

A majoranna uj volt, szepen nott egy darabig, aztan fogta magat es kiszaradt.  Lehet a mellette levo basil a ludas, nagyot nott, es arnyekolt, no meg a para ala rekedt.

Előzmény: sameria25 (4557)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4558

Jol esett leirni, es orulok, hogy rakerdeztel, mert lehet ellustalkodtam volna azt ami kellett! :))

 

Kedvesek a cicak - nekem huszon eve van, es nem tettek kart, sem a hazban (ki mit nevez karnak, igaz?), sem a kertben... meg a barataik sem :)) akik jonnek latogatoba.

 

A hoseg es a sok eso.  Vegyszert nem hasznalok zoldsegen - ha valami baja lesz, inkabb kidobom. Nem konnyu!!!  MInden tiszteletem azoke, akik tudnak vegyszermentesen szep zoldsegest csinalni!  

Előzmény: sameria25 (4557)
sameria25 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4557

Annyira finom, ez simogatja a lelkem, köszönöm szépen.  :-))    Bevallom, mindig azt hiszem, hogy a Ti gyönyörű kertjeitek mellett,az enyém csak halvány próbálkozás. Ezért erőszakoltam ki a válaszod.  Bocsi.  :))

A kis vörös dupla,+1 fekete,és olyan trappokat levágnak,hogy a frász kerülget,hogy mikor,mit rúgnak ronggyá,de sokat nevetünk a hülyeségeiken. Már fürüdtek a tóban.  :)))

 

A nedves időjárás tett be a zöldségesednek ugye? Nem véletlenül hagyják abba sokan,és díszkertet gondoznak inkább.

Nagyon sok a kártevő,és nagyon nem mindegy,hogy milyen növényvédelmet kapnak, mert nem szeretné  az ember mérgezni magát,azért tart saját veteményest.

Most milyen az idő? Még most is lehet vetni talán még zölbabot is,salátát is.  Ha nem,talán jövőre kegyesebb lesz az időjárás. Azért ne add még fel.

 

A paradicsom nekem is foltos lett, de van ehető is. A kaporral,majorannával mi lett? Ubit nem raktam,mindig elviszi a lisztharmat.

Előzmény: ZsuR (4554)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4556

A harmadik, negyedik, otodik kulonosen... a hatodik meg persze :)).

Előzmény: sameria25 (4551)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4555

...az a kicsi veres meg... :)) jajj de kedves kepe van!!!

Előzmény: sameria25 (4553)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4554

Az elso benyomasom az volt, hogy szeretnek ott setalni.  Aztan neztem a reszleteket, es mind baratsagos, hivogato volt. Az utadat meg... szoval... besargultam :))... rendesen :)).

 

Szoval - enfajtaszeretem kert :)).  Amugy a zoldsegeseket nagy tisztelettel kezelem, mert sokkal nehezebb zoldseget nevelni mint viragot.  Befurodtem iden uborkaval, paradicsommal, petrezselyemmel, kaporral, cilantroval, majorannaval... :))

Előzmény: sameria25 (4553)
sameria25 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 4553

Egy veteményes, aki szerette volna többre vinni.  :))))  

Ha Te mondod, az nagy dicséret, de mit érzel, ha ránézel? De komolyan.

Előzmény: ZsuR (4552)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.12 0 0 4552

...jajj de tetszenek ezek a kepek... micsoda hangulatuk van!!!

Előzmény: sameria25 (4551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!