Keresés

Részletes keresés

cc Creative Commons License 2017.01.08 0 0 5910

kenya15 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 5909

Csak a reggeli maradt el, bár most sem vagyok még éhes. Jól beöltözve általában 1 óra alatt készül úgy 40-50 kép, abból marad 15-20. Nagyon jó arány. Abszolút megérte, imádom, hogy mindig meglepetés milyen minták születnek:)

Előzmény: syssy48 (5908)
syssy48 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 5908

És a magadon készült jégvirágok?:DDDDDD nem fagytál meg?  Gyönyörűek, megérte!!!!????!!!!

Előzmény: kenya15 (5906)
kenya15 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 5907

valami egyöntetű fekete hátteret tegyél mögé, nálam pl. egy polár kardigán adta a feketét, nagyon szép!

Előzmény: lori26 (5905)
kenya15 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 5906

Itt az igazi jégmakrós szezon juhuuuu! Éjjel kettői kint voltam meg ma reggel éhgyomorra is jégvirágokat fogyasztottam. Megunhatatlanok:

 

éjjeliek:

 

 

Reggelre pedig a megolvadt rész visszafagyott és valami gyönyörű csavarodó minták teremtek:

 

          

lori26 Creative Commons License 2017.01.07 0 1 5905

Hideg volt ma reggel 

cc Creative Commons License 2017.01.01 0 1 5904

bandita39 Creative Commons License 2016.12.26 0 0 5903

Már megint kezded :) Köszi szép lett :)

Előzmény: kenya15 (5902)
kenya15 Creative Commons License 2016.12.26 0 0 5902

cc Creative Commons License 2016.12.24 0 0 5901

Boldog Karácsonyt!

bandita39 Creative Commons License 2016.12.20 0 0 5900

Szép kellemes látvány :)

Előzmény: cc (5899)
cc Creative Commons License 2016.12.19 0 0 5899

egy másik aktuális alany, ami szezonálisan érdekes lehet.

Előzmény: feripapa46 (5898)
feripapa46 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 5898

A moha érdekes, nem gondoltam volna:

Előzmény: syssy48 (5897)
syssy48 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 5897

Bocsáááááánat, erre a szépségre gondoltam:))))

Előzmény: cc (5895)
bandita39 Creative Commons License 2016.12.05 0 1 5896

Szépek Maistro :)

Előzmény: Lindow88 (5892)
cc Creative Commons License 2016.12.05 0 0 5895

öööö ...

... virága a zárvatermőknek van, ergo a moha nem virágzik. a spóratokra gondolsz, gondolom.

Előzmény: syssy48 (5891)
feripapa46 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 5894

Nekem tetszenek a képeid, egyszer talán én is eljutok oda, hogy értékelhető makróim legyenek.

Előzmény: Lindow88 (5892)
feripapa46 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 5893

Köszi, holnap keresek.

Előzmény: syssy48 (5891)
Lindow88 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 5892

Hello!

 

Amatőr fotós vagyok és a kedvenc témám a makrózás.

Egy Nikon D7100 + Nikon Nikkor 105mm f2.8 Micro + Raynox 250 előtét lencse és közgyűrű sort használok hozzá.

Manuálisan próbálkozom most az objektív használattal. 
Remélem tetszenek a képeim nektek is! 

Átméreteztem az eredeti képeket. 

 

 

syssy48 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 5891

Talán. De az mint makró nagyon jó téma. Most fog virágozni. Bogarat már nem nagyon fogsz találni.

Előzmény: feripapa46 (5890)
feripapa46 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 5890

És páfrány? A mohában találok bogarat?

Előzmény: syssy48 (5888)
kenya15 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 5889

Mármint a fej vagy a manó? Igazából mindkettő az. 

Előzmény: kenya15 (5883)
syssy48 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 5888

Van kerted? Keress mohát:)

Előzmény: feripapa46 (5887)
feripapa46 Creative Commons License 2016.12.04 0 1 5887

Úgy néz ki találtam egy meg oldást a makró objektívre.

A neten láttam nem az én ötletem: Tamron SP 70 - 300 + Raynox DCR-250. Egyébként ez a Tamron nem makrós. A Reynox-al  a 300 mm-es gyújtótávolság  kb 110mm-re csökken és nekem tetszik amit kezdőként fotóztam.

Jövő héten jön a fordító gyűrű a kit obihoz majd meglátom mit tud.

A sárga virág a szirmaival együtt kisebb volt egy 5 forintosnál.

A bogár egy  kiszáradt muslica, lehet élőben szebb lenne.

A színes csíkok a monitorom pixelei.

Előzmény: feripapa46 (5886)
feripapa46 Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5886

Megrendeltem egy fordító gyűrűt a kit obihoz.

Vannak makró előtét lencséim, van egy Raynox makró előtét, de egy döglött bogarat sem találok.

Lesz fotó ahogy összeállnak a dolgok.

 A kép látható készülék ihletett meg ezért készült a makró állvány.

Mivel bogár nem volt ezzel a virággal próbálkoztam.

cc Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5885

félre ne értsd, az egy profi munka.

Előzmény: kenya15 (5883)
cc Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5884

ezért is volt furcsa a megelőző eszköz építés. valahogy logikusabb az általad is felvázolt először kipróbáljuk, utána tökéletesítjük verzió.

egyébként az oly EM1 beépítve tudja ezt a focusstacking technikát, én meg kézből kattintok.

Előzmény: nvizsla (5882)
kenya15 Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5883

általában valóban a képek hozzák eg  kedvet a tipikus makrós sufnituningig :) Egyébként igazán jónak tűnik a cucc.

 

A manód még mindig állat!

Előzmény: cc (5881)
nvizsla Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5882

Szerintem elképzelhető, hogy előbb-utóbb eredményt is fog felmutatni, már amennyire ismerem innen a "madárfotók" topicból. Vannak elég jó madárfotói feripapának, ami egyezzünk meg, nem egy könnyű műfaj!

Előzmény: cc (5881)
cc Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5881

na jó jó, általában én is kellek hozzá.

csak úgy elgondolkodtam, hogy ha valaki így kezdi a makrózást, hogy épít hozzá egy állványt, akkor eljut-e egyáltalán a képig ...

 

 

Előzmény: nvizsla (5880)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!