Keresés

Részletes keresés

bandita39 Creative Commons License 2016.12.26 0 0 5903

Már megint kezded :) Köszi szép lett :)

Előzmény: kenya15 (5902)
kenya15 Creative Commons License 2016.12.26 0 0 5902

cc Creative Commons License 2016.12.24 0 0 5901

Boldog Karácsonyt!

bandita39 Creative Commons License 2016.12.20 0 0 5900

Szép kellemes látvány :)

Előzmény: cc (5899)
cc Creative Commons License 2016.12.19 0 0 5899

egy másik aktuális alany, ami szezonálisan érdekes lehet.

Előzmény: feripapa46 (5898)
feripapa46 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 5898

A moha érdekes, nem gondoltam volna:

Előzmény: syssy48 (5897)
syssy48 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 5897

Bocsáááááánat, erre a szépségre gondoltam:))))

Előzmény: cc (5895)
bandita39 Creative Commons License 2016.12.05 0 1 5896

Szépek Maistro :)

Előzmény: Lindow88 (5892)
cc Creative Commons License 2016.12.05 0 0 5895

öööö ...

... virága a zárvatermőknek van, ergo a moha nem virágzik. a spóratokra gondolsz, gondolom.

Előzmény: syssy48 (5891)
feripapa46 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 5894

Nekem tetszenek a képeid, egyszer talán én is eljutok oda, hogy értékelhető makróim legyenek.

Előzmény: Lindow88 (5892)
feripapa46 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 5893

Köszi, holnap keresek.

Előzmény: syssy48 (5891)
Lindow88 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 5892

Hello!

 

Amatőr fotós vagyok és a kedvenc témám a makrózás.

Egy Nikon D7100 + Nikon Nikkor 105mm f2.8 Micro + Raynox 250 előtét lencse és közgyűrű sort használok hozzá.

Manuálisan próbálkozom most az objektív használattal. 
Remélem tetszenek a képeim nektek is! 

Átméreteztem az eredeti képeket. 

 

 

syssy48 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 5891

Talán. De az mint makró nagyon jó téma. Most fog virágozni. Bogarat már nem nagyon fogsz találni.

Előzmény: feripapa46 (5890)
feripapa46 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 5890

És páfrány? A mohában találok bogarat?

Előzmény: syssy48 (5888)
kenya15 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 5889

Mármint a fej vagy a manó? Igazából mindkettő az. 

Előzmény: kenya15 (5883)
syssy48 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 5888

Van kerted? Keress mohát:)

Előzmény: feripapa46 (5887)
feripapa46 Creative Commons License 2016.12.04 0 1 5887

Úgy néz ki találtam egy meg oldást a makró objektívre.

A neten láttam nem az én ötletem: Tamron SP 70 - 300 + Raynox DCR-250. Egyébként ez a Tamron nem makrós. A Reynox-al  a 300 mm-es gyújtótávolság  kb 110mm-re csökken és nekem tetszik amit kezdőként fotóztam.

Jövő héten jön a fordító gyűrű a kit obihoz majd meglátom mit tud.

A sárga virág a szirmaival együtt kisebb volt egy 5 forintosnál.

A bogár egy  kiszáradt muslica, lehet élőben szebb lenne.

A színes csíkok a monitorom pixelei.

Előzmény: feripapa46 (5886)
feripapa46 Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5886

Megrendeltem egy fordító gyűrűt a kit obihoz.

Vannak makró előtét lencséim, van egy Raynox makró előtét, de egy döglött bogarat sem találok.

Lesz fotó ahogy összeállnak a dolgok.

 A kép látható készülék ihletett meg ezért készült a makró állvány.

Mivel bogár nem volt ezzel a virággal próbálkoztam.

cc Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5885

félre ne értsd, az egy profi munka.

Előzmény: kenya15 (5883)
cc Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5884

ezért is volt furcsa a megelőző eszköz építés. valahogy logikusabb az általad is felvázolt először kipróbáljuk, utána tökéletesítjük verzió.

egyébként az oly EM1 beépítve tudja ezt a focusstacking technikát, én meg kézből kattintok.

Előzmény: nvizsla (5882)
kenya15 Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5883

általában valóban a képek hozzák eg  kedvet a tipikus makrós sufnituningig :) Egyébként igazán jónak tűnik a cucc.

 

A manód még mindig állat!

Előzmény: cc (5881)
nvizsla Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5882

Szerintem elképzelhető, hogy előbb-utóbb eredményt is fog felmutatni, már amennyire ismerem innen a "madárfotók" topicból. Vannak elég jó madárfotói feripapának, ami egyezzünk meg, nem egy könnyű műfaj!

Előzmény: cc (5881)
cc Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5881

na jó jó, általában én is kellek hozzá.

csak úgy elgondolkodtam, hogy ha valaki így kezdi a makrózást, hogy épít hozzá egy állványt, akkor eljut-e egyáltalán a képig ...

 

 

Előzmény: nvizsla (5880)
nvizsla Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5880

Szeretném látni, mit tud a "gép" nélküled? :)

Előzmény: cc (5879)
cc Creative Commons License 2016.12.01 0 0 5879

készülék sem kell hozzá, elég, ha a gép tudja, mit kell tennie.

Előzmény: nvizsla (5878)
nvizsla Creative Commons License 2016.12.01 0 0 5878

Van aki használ ilyen készüléket a természetben is, dermedt, vagy alvó rovarok fotózására, "focus stacking" technikával. Van itt a fórumon erre külön topik. 

Előzmény: feripapa46 (5876)
cc Creative Commons License 2016.12.01 0 0 5877

a felvonulási épület már elkészült.

Előzmény: feripapa46 (5876)
feripapa46 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 5876

Köszönöm, ez arra készült,hogy egy tárgyasztalon makrózzak. A természetben ennek a használata már körülményes.

Előzmény: nvizsla (5875)
nvizsla Creative Commons License 2016.11.29 0 0 5875

Szép munka, gratula! Egy dolgot azért ne feledj, jó makrót kézből is lehet készíteni, megfelelő, jó objektívvel, de annak hiányában, már sokkal kevesebb az esély.

Előzmény: feripapa46 (5874)
feripapa46 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 5874

Még van két kép ami a nejem gépével készült.

Makró obi még nincs de már minden lehetőséget elolvastam. Egyenlőre valami olcsóbb megoldást keresek mert idén sokat költöttem már.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!