Keresés

Részletes keresés

bandita39 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 5814

Egy kis délutáni szösszenet :)

PMiheller Creative Commons License 2016.06.13 0 0 5813

Vettem két ilyet anno ( vicces - folyamatos fényű LED lámpával olcsóbb volt mint magában :-)) és az állványcsavar helyére alulra csavartam a vázra. Kb. 45° szögben előreforgatva pont az 50-es obi elé világítottak a vakuk. Volt vagy 2.500 Ft?

 

 

 

 

Előzmény: tempel (5812)
tempel Creative Commons License 2016.06.13 0 0 5812

Nagyon jó, és valóban ötletes dolgokat látok a topikban. :)

tempel Creative Commons License 2016.06.13 0 0 5811

Köszönöm, hogy megnéztétek. Én is barkácsolok.

Ezzel a nem makro obival és szereléssel készítettem vaku és diffúzor nélkül.

Előzmény: KücsükBüyük (5806)
bandita39 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 5810

A 1. megoldással én is próbáltam még Pentaxos koromba Pl a lentebb látható légy is így lett fotózva a gép beépített vakujával :)

Előzmény: PMiheller (5807)
kenya15 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 5809

az oldalra kitett nagyvaku is jó (súlyban már mondjuk combosabb) az első nagyon ötletes.

Előzmény: KücsükBüyük (5805)
kenya15 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 5808

ez nagyon jó lett íg ezzel a spotfény jelleggel a közepént. tuti!

Előzmény: KücsükBüyük (5785)
PMiheller Creative Commons License 2016.06.13 0 0 5807

Két megoldás, 500 Forintért és többért:

Előzmény: KücsükBüyük (5806)
KücsükBüyük Creative Commons License 2016.06.13 0 0 5806

jó ez így tovább! :)

a gépről készített képek segíthetnek..

a makróban az a jó, hogy széles teret ad az ember barkácsolási kreativitásának 

:)

néha egy a4-es papírlap, meg a kisvaku is csodákra képes

 

Előzmény: tempel (5802)
KücsükBüyük Creative Commons License 2016.06.13 0 0 5805

vakut neki

:)

Előzmény: PMiheller (5804)
PMiheller Creative Commons License 2016.06.13 0 0 5804

Szia,

 

rövidebb záridő? És el is érkeztünk a makrózás egyik kihívásához: mitől lesz elég fény az obi előtt?!

Üdv

Péter

Előzmény: tempel (5802)
PMiheller Creative Commons License 2016.06.13 0 0 5803

Szia,

 

Taxon fórum itt az Indexen?

Üdv

Péter

Előzmény: BioDroid (5795)
tempel Creative Commons License 2016.06.12 0 0 5802

Sziasztok. Ma fotóztam ezt a karolót. Az itt feltöltött fotóktól messze elmarad, de gondoltam megmutatom. 

Ti mit tesztek, hogy ne  mozogjon folyton? Köszi a segítséget.

bandita39 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 5801

A450 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 5800

Bocsánat, tabletről töltöttem fel, most monitoron látom, hogy èletlen...:(

Előzmény: A450 (5799)
A450 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 5799

Erős szélben...

KücsükBüyük Creative Commons License 2016.06.11 0 0 5798

...ez a kedves kis dongó éppen megmasszírozza az egész napos repkedésben megfáradt legyecske hátát

syssy48 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 5797
Előzmény: BioDroid (5795)
bandita39 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 5796

Próbálkoztam én is közgyűrűvel világítás nélkül magas ISO-val. igaz ezt nem én hoztam össze hanem a feleségem nekem egy éles sem sikerült :) ( egy képes Helios +3 közgyürü)

BioDroid Creative Commons License 2016.06.11 0 0 5795

Sziasztok!

 

Előre is bocsánat a kis off miatt, de nem találok jobb helyet a kérdésemnek. Tudtok olyan fórumot, privát címet, akármit, ahol meg tudnám kérdezni szakértőtől, hogy milyen furcsa bogarak rohangálnak a kertemben a farönkök között? Ha eláll az eső, próbálok lőni egy pár makrót róluk, hogy kicsit 'on' is legyek a topikban. Különben 5mm és 15mm közötti méretűek. Közepes sebességgel mászkálnak a rönkökön a napon. Testük kakaó barna és darázs sárga csíkos a potrohuk. Elég hosszú a hátsó lábuk, ezért azt hittem először, hogy valami tücsök félék, de mikor piszkálni kezdtem az egyiket, kicsit odébb repült, de nem ugrott. Szóval valami fedeles szárnyú. 47 évem alatt még soha nem láttam ilyeneket, pedig érdekelnek a rovarok. Lehet valami éghajlat változás okán idetelepült, nem őshonos faj.

 

Képek hamarosan, ha elállt az eső.

L. Marci Creative Commons License 2016.06.11 0 0 5794

Végre beindult kicsit a topik! :)

Nagyon jókat raktatok be! Gratula! ;)

bandita39 Creative Commons License 2016.06.10 0 0 5793

Pff nem tudom miért jelent meg 2x ?


Előzmény: bandita39 (5792)
bandita39 Creative Commons License 2016.06.10 0 0 5792

Köszi ez is nagyon szép ,nekem DFA 100 2.8 Makróobim volt a K30 mellé,igaz simán használtam és töbnyire manuálfókuszal  :) jelenleg 60 2.8 am van.ez még Pentaxal készült.

Előzmény: KücsükBüyük (5791)
KücsükBüyük Creative Commons License 2016.06.10 0 0 5791

pentax k3II+teljes közgyűrűsor+FA 100mm 2,8 macro

 

alapból tud 1:1-es leképezést, de a teljes gyűrűsorral, olyan 3-4:1 körüli lehet a nagyítása

makróra szerintem jó a pentax, hasznos a stabilizátor, és a régi smc obik brillanti üvegek, makróra, gyűrűk elé tökéletesek

mai ugró:

 

...kicsit Thomas Shahan koppintás..

nem is kicsit, de egyelőre a képkészítés technikai részénél tartok... idővel majd megjön a stílusom is...

legalábbis remélem :P

Előzmény: bandita39 (5790)
bandita39 Creative Commons License 2016.06.10 0 0 5790

Ez még faxább lett :) Brutál jó lett ez a pók. Milyen géppel ? És milyen obival fotóztad ?Nekem makrózásra annyira nem jön be ez a Sony (vagy én vagyok béna :) ) A Pentax K30 al sz-tem jobb makrókat fotóztam hmm asszony is mindig ezzel cseszeget hogy kár volt lecserélni :)


Előzmény: KücsükBüyük (5789)
KücsükBüyük Creative Commons License 2016.06.09 0 0 5789

faxa lett :)

 

...nekem maradnak a pókok...

nem jó képek, de élőben fotózhattam ahogy egy karoló zsákmányol, és aztán el is veszti....

 

a végére meg egy vigasztaló portré őkelméről

két képes stack

 

Előzmény: bandita39 (5787)
bandita39 Creative Commons License 2016.06.09 0 0 5788

Előzmény: bandita39 (5787)
bandita39 Creative Commons License 2016.06.08 0 0 5787

L. Marci Creative Commons License 2016.06.08 0 0 5786

Szuper lett ez is!! :)

Előzmény: KücsükBüyük (5785)
KücsükBüyük Creative Commons License 2016.06.07 0 1 5785

köszönöm a tippet, fogom akkor őket is zaklatni a bogaraimmal... :)

 

Amúgy tök jó nevei vannak a pókoknak, már amelyiknek van régi magyar neve... pl ez is,.. tökkeresztes... vicces és illik rá, hisz olyan a potroha, mint egy minitök

 

a segítségért hálából itt egy tegnapi levéltetű :) 

 

 

Előzmény: kenya15 (5784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!