Keresés

Részletes keresés

bandita39 Creative Commons License 2016.03.17 0 1 5729

bandita39 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 5728

Makró vagy nem Makró Szép :) 

Előzmény: Harkafotó (5727)
Harkafotó Creative Commons License 2016.03.17 0 1 5727

Nem kimondott macro!Nem macronak készült!

bandita39 Creative Commons License 2016.03.09 0 0 5726

moTmeN Creative Commons License 2016.03.08 0 0 5725

Igen szepen nez ki. Megkerdezhetem, hogy hogyan vezetted el az adatbuszt? Az en megoldasom egy kulso kabel volt.

Előzmény: nemethla (5724)
nemethla Creative Commons License 2016.03.06 0 0 5724

Canonos makrósok, figyelem! Az EOS adok-veszekbe feltettem egy kihuzatot. EOS full adattal.

 

Köszönöm, ha megnézitek. Laci

bandita39 Creative Commons License 2016.03.04 0 0 5723

Aha félreértettem :)

Előzmény: nemethla (5722)
nemethla Creative Commons License 2016.03.03 0 0 5722

A másik topikban, te...

Előzmény: bandita39 (5720)
bandita39 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 5721

bandita39 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 5720

He-He Ma fotóztam :)

Előzmény: nemethla (5719)
nemethla Creative Commons License 2016.03.02 0 0 5719

Ezt a képet mintha már láttam volna...

Előzmény: bandita39 (5718)
bandita39 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 5718

Jajca Creative Commons License 2016.03.02 0 0 5717

Jó ez a ficsör és kedvemre valóak a képek is!

Előzmény: cc (5711)
kaposznyak Creative Commons License 2016.03.02 0 0 5716

Ez micsoda?

cc Creative Commons License 2016.02.29 0 0 5715

köszönöm.

Előzmény: L. Marci (5714)
L. Marci Creative Commons License 2016.02.29 0 0 5714

A többi képed is nagyon jó, ment is a "follow"... :))

Előzmény: cc (5711)
P*istD Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5713

Na majd 1x .. :-) köszönöm az infót

Előzmény: Monya78 (5712)
Monya78 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5712

Úgy látom 1:3-tól azért komolyabb nagyítások is vannak közte, mondjuk az Oly e-m1 stabilját jobbnak mondják mint a e-m10 markII-jét.

 

Na majd egyszer kipróbálom...

 

 

P*istD: CC listáját még kiegészítem a e-m5 markII-vel, az a gép is megkapta egy frissítéssel a focus bracketing-et

Előzmény: cc (5711)
cc Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5711

mivel én nem használok állványt, ezért kézből 5-7es sorozatok készítek. itt van egy válogatás belőlük.

Előzmény: Monya78 (5708)
cc Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5710

az omd em10II-ben jelent meg, az em1be a 4. firmware frissítéssel tették be. ilyen szempontból az oly elég rendesen frissítgette az em1-et. nyilván, ha kihozzák az em1_II-t, akkor már nem lesz ez a buzgalom, hogy további alkalmazásokat varázsoljanak a vázhoz.

Előzmény: P*istD (5709)
P*istD Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5709

Hányas váztól tudja ezt a módot az Olympus?

Előzmény: Monya78 (5708)
Monya78 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5708

Kézből nem próbáltam...

hiába van ott az öttengelyes stabil és elektromos zárral 11Fps, szerintem használható eredményt nem fog adni komolyabb nagyításokon. 

Kisebb nagyításon 1:5 - 1:3-ig, de csak néhány képből álló sorozat akár jó is lehet.

 

Marad az állvány, ill. földközelbe Nekem bevált hogy babzsákra rakom a gépet.

 

 

Előzmény: L. Marci (5707)
L. Marci Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5707

Csak állványról használható a dolog, vagy nem?

Előzmény: Monya78 (5704)
P*istD Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5706

Nem sömmi, fejlődik a technika :-)

Előzmény: cc (5705)
cc Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5705

Ahh so. Nekem gyárilag összerakja (:)), de ugyanúgy focus bracketingként kell behívni.

Előzmény: Monya78 (5704)
Monya78 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5704

Nem.

A focus stacking-et csak az oly e-m1 kapta meg tavaly év végén egy firmware frissítéssel, (meg persze megkapta a focus bracketing-et is)

 

Én a oly e-m10 markII gyári focus bracketing-jét tudom csak használni.

 

 

Különbséget annyira nem tanulmányoztam, annyit fogtam fel a stackingnél a fényképező gép összerakja a kész képet, viszont csak néhány obival kompatibilis.

A focus bracketinget Nekem kell összerakni számítógépen, viszont bármilyen obit rárakhatok a vázra.

Előzmény: P*istD (5702)
cc Creative Commons License 2016.02.27 0 0 5703

ugyanaz, de az olympus gépekbe ilyen név alatt építették be.

Előzmény: P*istD (5702)
P*istD Creative Commons License 2016.02.27 0 0 5702

focus stacking lesz az nem? :-)

Előzmény: Monya78 (5700)
cc Creative Commons License 2016.02.27 0 0 5701

én nem szoktam ennyi képet összefűzni, kézből kitartani nehéz.

Előzmény: Monya78 (5700)
Monya78 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 5700

Még most ismerkedek a Focus Braketing-el, tetszik hogy relatíve nagy mélységélességet lehet összehozni, elmosott háttérrel

 

15db F2.8-as kép:

 

1db F10-es kép:

 

F10-nél már zavaros a háttér, az éles részletek is kevesebbek...

Előzmény: cc (5699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!