Keresés

Részletes keresés

cc Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5711

mivel én nem használok állványt, ezért kézből 5-7es sorozatok készítek. itt van egy válogatás belőlük.

Előzmény: Monya78 (5708)
cc Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5710

az omd em10II-ben jelent meg, az em1be a 4. firmware frissítéssel tették be. ilyen szempontból az oly elég rendesen frissítgette az em1-et. nyilván, ha kihozzák az em1_II-t, akkor már nem lesz ez a buzgalom, hogy további alkalmazásokat varázsoljanak a vázhoz.

Előzmény: P*istD (5709)
P*istD Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5709

Hányas váztól tudja ezt a módot az Olympus?

Előzmény: Monya78 (5708)
Monya78 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5708

Kézből nem próbáltam...

hiába van ott az öttengelyes stabil és elektromos zárral 11Fps, szerintem használható eredményt nem fog adni komolyabb nagyításokon. 

Kisebb nagyításon 1:5 - 1:3-ig, de csak néhány képből álló sorozat akár jó is lehet.

 

Marad az állvány, ill. földközelbe Nekem bevált hogy babzsákra rakom a gépet.

 

 

Előzmény: L. Marci (5707)
L. Marci Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5707

Csak állványról használható a dolog, vagy nem?

Előzmény: Monya78 (5704)
P*istD Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5706

Nem sömmi, fejlődik a technika :-)

Előzmény: cc (5705)
cc Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5705

Ahh so. Nekem gyárilag összerakja (:)), de ugyanúgy focus bracketingként kell behívni.

Előzmény: Monya78 (5704)
Monya78 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 5704

Nem.

A focus stacking-et csak az oly e-m1 kapta meg tavaly év végén egy firmware frissítéssel, (meg persze megkapta a focus bracketing-et is)

 

Én a oly e-m10 markII gyári focus bracketing-jét tudom csak használni.

 

 

Különbséget annyira nem tanulmányoztam, annyit fogtam fel a stackingnél a fényképező gép összerakja a kész képet, viszont csak néhány obival kompatibilis.

A focus bracketinget Nekem kell összerakni számítógépen, viszont bármilyen obit rárakhatok a vázra.

Előzmény: P*istD (5702)
cc Creative Commons License 2016.02.27 0 0 5703

ugyanaz, de az olympus gépekbe ilyen név alatt építették be.

Előzmény: P*istD (5702)
P*istD Creative Commons License 2016.02.27 0 0 5702

focus stacking lesz az nem? :-)

Előzmény: Monya78 (5700)
cc Creative Commons License 2016.02.27 0 0 5701

én nem szoktam ennyi képet összefűzni, kézből kitartani nehéz.

Előzmény: Monya78 (5700)
Monya78 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 5700

Még most ismerkedek a Focus Braketing-el, tetszik hogy relatíve nagy mélységélességet lehet összehozni, elmosott háttérrel

 

15db F2.8-as kép:

 

1db F10-es kép:

 

F10-nél már zavaros a háttér, az éles részletek is kevesebbek...

Előzmény: cc (5699)
cc Creative Commons License 2016.02.27 0 0 5699

jó lett. makrósoknak igen finom készséget tettek az olympus gépekbe.

Előzmény: Monya78 (5698)
Monya78 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 5698

Oly e-m10 + oly 60mm makro obi (1:1) nagyításban

 

Focus Braketinges 20db F4-en készült képből:

 

bandita39 Creative Commons License 2016.02.20 0 0 5697

bandita39 Creative Commons License 2016.02.16 0 1 5696

atyityem Creative Commons License 2016.02.14 0 0 5695

bandita39 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 5694

A kétszirmú :)

bandita39 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 5693

cc Creative Commons License 2016.02.06 0 0 5692

a rövidebb fókuszú kitartható, a hosszú fókuszhoz kötelező tartozék az állvány. hogy aztán az állvány elhelyezése mennyire zavarja meg a félénkebb rovart, az már más történet.

Előzmény: Szalkó (5691)
Szalkó Creative Commons License 2016.02.06 0 0 5691

A rövidebb fókuszú obik olcsóbbak, de közel kell menni a témához. A hosszabb fókuszúak drágábbak, és ezekkel messzebbről lehet fotózni, ezért pl. a félénkebb rovarok fényképezésére alkalmasabbak.

Előzmény: Harkafotó (5689)
oblomovka Creative Commons License 2016.02.04 0 1 5690

mit szeretnél fotózni vele? attól kellene függővé tenni a választást

Előzmény: Harkafotó (5689)
Harkafotó Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5689

Üdv!

Tanácsot kérnék.Nikonra (APS-C) keresek macro objektívet.Kinek mi vált be ?

Köszi!

L. Marci Creative Commons License 2016.01.25 0 0 5688

Na végre, van egy kis élet itt is! :)

oblomovka Creative Commons License 2016.01.24 0 0 5687

nagyon szép és érdekes, csak így tovább! cserébe küldök egy hópelyhet :)

 

Előzmény: kenya15 (5682)
bandita39 Creative Commons License 2016.01.23 -5 0 5686

Egy ideje foglalkoztat a gondolat hogy kipróbáljam de még nem szántam rá magam :)

Előzmény: kenya15 (5685)
kenya15 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 5685

Köszönöm! Ez a 4. év, hogy gyakorolgatok eme fagyos szépségekkel. Egész szép gyűjtemény lett belőlük. Minden évben máshogy alakulnak a formák.

Előzmény: bandita39 (5683)
P*istD Creative Commons License 2016.01.23 0 0 5684

gyönyörűek

Előzmény: kenya15 (5682)
bandita39 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 5683

Igen magas szinten űzöd a müfajt,Szépek.

Előzmény: kenya15 (5682)
kenya15 Creative Commons License 2016.01.22 0 1 5682

Itt a szezon:)

 

 

   

 

 

 

   

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!