Keresés

Részletes keresés

b.tomi77 Creative Commons License 2015.10.06 0 1 5644

L. Marci Creative Commons License 2015.10.06 0 0 5643

Köszönöm, igazából annyi volt a lényeg a kollégának, hogy gyűrűvel is lehet minőség szerintem. Ha jól olvastam 5300-asa van, crop-olhat is; úgy gondolom, jó képek születhetnek! :) 

Előzmény: bandita39 (5642)
bandita39 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 5642

Grat jó kis képeid vannak.

Előzmény: L. Marci (5641)
L. Marci Creative Commons License 2015.10.06 0 0 5641

Én gyűrűt javasolnék, én is kezdő vagyok...

Kínai gy.sor fillérekből van, elkezdeni teljesen jó, kipróbálhatod, melyik obival milyen. Csak mondjuk jobb lenne, ha lenne legalább egy D-s, vagy régebbi objektíved, amin tudod állítani a rekeszt kézzel. Gyűrűnél a pici tárgytávolság (bár függ az obid gyújtótávolságától, és a kihuzat mértékétől) lehet gond, meg kell tudni világítani az egyébként lerekeszelt objektívet, ami ugye a kellő mélység miatt elengedhetetlen. A kereső meg sötét. De elkezdeni nem rossz, és olcsó. Meg tudnám javasolni az 55/3,5 Micro Nikkor-t, szokott lenni az adok-veszekben és nem méreg drága. Annyira nem egy szeretett makrótáv az 55mm, viszont ez a kis obi nem rossz, és nem csak makrótartományban éles.

Pár kép,mindegyik gyűrűvel van, nagyjából azért leírkáltam, mivel.

Hátha segítség volt! ;), és sok sikert, sok jó képet!

Előzmény: firefighter111 (5619)
bandita39 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 5640

:) itt a Fű a háttér.

Előzmény: syssy48 (5639)
syssy48 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 5639

Nemrossz:DDDDDD  de azért ez a szép zőőőőd jobban tetszik:):)

Előzmény: bandita39 (5638)
bandita39 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 5638

Horgászcsónak oldala :)

Előzmény: syssy48 (5637)
syssy48 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 5637

Mi a háttér?

Előzmény: bandita39 (5636)
bandita39 Creative Commons License 2015.10.04 0 0 5636

grja Creative Commons License 2015.10.04 0 0 5635

No, ez az, amit ezzel a technikával nem lehet megcsinálni. Nekem eddig nem sikerült, de ettől nem vagyok elkeseredve, szórakozásból fotózom a környezetemet.

Megpróbálom kihozni ebből a technikából amit lehet.

Előzmény: P*istD (5631)
syssy48 Creative Commons License 2015.10.04 0 0 5634

Ahogy a nagykönyvbe....... Annak a poszméhnek már szemüveg kellene, a 114dik receptoránál hibát látok...........DDDDDDD

Előzmény: sakac (5633)
sakac Creative Commons License 2015.10.04 0 0 5633

  

 

 

syssy48 Creative Commons License 2015.10.04 0 0 5632

Igazad van:DDDD de egészen más képet ad egy közgyűrű, vagy egy raynox. És a közgyűrű olcsóbb is lehet, mint az előtétlencse. Valahogy úgy jön a sorrend, hogy előtétlencse, raynox, közgyűrű, fordítottan feltett obi, makró obi. De azért leginkább nem a technikán múlik.

Előzmény: grja (5626)
P*istD Creative Commons License 2015.10.04 0 0 5631

A pontos élesség.

Egy makrónál, főleg rovaroknál ez elengedhetetlen.

Amikor kis mélységgel dolgozik, minimum a szemnek penge élesnek kell lennie.

Előzmény: grja (5630)
grja Creative Commons License 2015.10.04 0 0 5630

Mi lenne az?

Előzmény: P*istD (5628)
firefighter111 Creative Commons License 2015.10.04 0 0 5629

Köszi mindenkinek a véleményét, tanácsát .....átgondolom :)

Előzmény: syssy48 (5625)
P*istD Creative Commons License 2015.10.04 0 0 5628

Kis odafigyeléssel egész jók lennének.

Előzmény: grja (5626)
grja Creative Commons License 2015.10.04 0 0 5627

Finepix S56005 = Finepix S5600; 5 Mp....

Előzmény: grja (5626)
grja Creative Commons License 2015.10.04 0 0 5626

Finepix S56005; 5 Mp; bridge gép + Soligor előtétlencse (Ára: 6000 Ft / 3 db. 1-2-4 D):

 

        

 

Nekem inkább meghozta a kedvem az előtétlencse...

 

Persze, ha olyanok lennének a lehetőségeim, akkor én is közgyűrűket és harmonikát + tükrös gépet használnék makrózáshoz.

 

Volt (van) egy Canon A1 filmes gépem (amikor vettem, az év gépe volt...), ehhez én is mindenféle megoldást barkácsoltam. Működött a 60-as évek Zeiss optikáival. ÉRDEMES BARKÁCSOLNI, SOK PÉNZT LEHET VELE MEGTAKARÍTANI!! 

Előzmény: syssy48 (5625)
syssy48 Creative Commons License 2015.10.03 0 0 5625

Azért írtam én is a raynox-t, mert az előtétlencse semmit sem ér. Felesleges pénzkidobás. Közgyűrűsor is jobb annál. És nem kell újonnan venni, nagyon sok helyen hirdetnek használt dolgokat erre a célra. De ne vegyél előtétlencsét makrózáshoz, mert elmegy a kedved az egésztől. Arról nem beszélve, hogy ahány obi, annyi átmérő. Akkor a fixhez és a zoomhoz is veszel előtétlencsét. Nem akarunk veled kiszúrni, ezért beszélünk le róla.

Előzmény: firefighter111 (5619)
nemethla Creative Commons License 2015.10.03 0 0 5624

Előtétlencsének olcsón nincs akkora nagyítása, mint kellene egy makro fotóhoz. Vegyél nem drágán M42 adaptert és közgyűrűt vagy M42 harmonikát egy tessar 2,8/50-essel. Együtt se drága ( adapter 1-2 ezer, m42 közgyűrűsor 1 ezer, harmonika 3 ezer, tessar 4 ezer ), de a felsorolt elemekből a minimum is jobb egy zoom+előtétnél.

Előzmény: firefighter111 (5614)
faki Creative Commons License 2015.10.03 0 0 5623

Egy Raynox-val tudom szemléltetni, ennek kb. 2-2.5x-es a nagyítása:

https://www.dropbox.com/sh/7nbbio81lb141ds/AADtaeLUQoYGiGw8oOT3v8xNa?dl=0

 

Mindkettő egy 35mm-es obival készült APS-C vázon, elsőnél rajta volt az előtétlencse, a másodiknál nem. Nem tudom a pontos leképezést, de elég messze van az 1:1-től. Zoomom csak tele van, annál ha jól emlékszem, valahol 110-120mm környékén már 1:1 van és a nagyobb gyújtótávval ez tovább nő. Ezekből gondoltam, hogy neked is a zoom vége felé lesz igazán makrós a makrólencse.

Előzmény: firefighter111 (5621)
P*istD Creative Commons License 2015.10.03 0 0 5622

Most mondanám, hogy kipróbálom neked de éppen ma adtam el a vázam :-)

Egy fix objektív mindig jobb képminőséget ad mint egy zoom, ennyit kezdésnek :-)

Raynox vétel előtt ha lehet próbáld ki, erre egy fotós bolt is jó lehet....

Előzmény: firefighter111 (5621)
firefighter111 Creative Commons License 2015.10.03 0 0 5621

Na jó, feladom ....azt hittem egyszerű technikai dolgot kérdezek (nekem nyilván nem egyszerű, mert kezdő vagyok:)) és kapok rá választ,...ehelyett mindenki másra akar rábeszélni:)

Ha Trabantot szeretnék venni, akkor ne erőltessétek rám a VW-t :) :), .....mert a végén "csakazértis" veszek egy Mercit (macro obit). :).

 

Viccet félretéve, .....jó legyen raynox:) ...de a kérdés továbbra is él: fix 35mm vagy zoom obira felrakva kapok jobb eredményt :) ...nehogy azt mondjátok hogy próbáljam ki mindkettőre (mert még csak az egyik van meg) és majd meglátom :)

Előzmény: P*istD (5620)
P*istD Creative Commons License 2015.10.03 0 0 5620

Próbára próbálj egy nagyító lencsét az objektív elé tartani, vagy venni egyet egy írószer boltban :-) , nem lesz rosszabb mint a forgalomban lévő nagyítós előtét lencsék.

A raynoxot egyszer kell megvenni, nem kell újonnan mert nincs ami elromoljon benne.

Használtan 14-16e között szoktak menni.

A jofogason van most egy eladó, ( keresőbe írd majd be: dcr-250 ) igaz kicsit többért mint szokták adni és tudni kell róla, hogy csak 67mm szűrőmenetig használható.

Előzmény: firefighter111 (5619)
firefighter111 Creative Commons License 2015.10.03 0 0 5619

Köszi a választ!

 

syssy48: Mint írtam, teljesen kezdő vagyok, így erre a "próbára" most csak pár ezret szánok (raynox250 már 20-21e), aztán ha bejön a makrózás akkor még bármi lehet, ha meg nem akkor se került sokba a dolog :) .....egyenlőre tényleg csak ismerkedés/próba ....ezért kérdeztem, hogy a fix-el vagy a zoom-al érdemesebb próbálkozni. 

Előzmény: faki (5615)
nemethla Creative Commons License 2015.10.03 0 0 5618

A korábban beharangozott EF kihuzat működik:

 

 

bandita39 Creative Commons License 2015.10.02 0 0 5617

syssy48 Creative Commons License 2015.10.02 0 0 5616

Én egy raynox 250-et vennék, az mindkettőre rátehető. Drágább, mint a szűrőre tekerhető, de annál sokkal jobb.

Előzmény: firefighter111 (5614)
faki Creative Commons License 2015.10.02 0 0 5615

Arra tippelek, hogy a zoom hosszabbik vége használhatóbb, de ha szűrőmenetbe tekerhetőt tervezel, akkor a nagyobb átmérőjűhöz célszerű venni, az a másikra is rátehető egy filléres átalakítóval.

Előzmény: firefighter111 (5614)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!