Keresés

Részletes keresés

Mumu Creative Commons License 2010.10.02 0 0 22

Definald Te ha idetevedtel mirol akrsz bezselni..nem fogom magamt bemutatni.az hiszem nagyon rosz premizabol indultal ki es mar velemnyt csinaltal rolam egy par adat latan.. Ezeket az adatokat barmikor leellenorozheted.. Romania szarba van ahoyg Te voltal szives ertekelni ,mikor nem volt..

Megegyzser az adatrok de ha valoban akrsz  barmirol vitatkozhatunk  de egyelore meg nem nyilatkoztal

Szoval.:

-13,2millio "asistati" tehat olyanok akik az allamtol kapnak penzt.. Ebbol 6 millio nyugdijas, csak a zsenge  magánnyugdijpenztaroknak van  befit zetett alap .,az allami nyugdij penzet  egy  fazekba a tobbi penzel kikanalaztak..ezert kell hogy az allam vegyen fel penzt mindenhonapos  fizetesre.. 

-az evi  vendgmunkas  atutalas 3 milliard euro korul mozgott ez most a krizis miatt alaposan megcsapant (erre nincs adatom menynire) -Bulgaria  elcsalogatja a befektetoket,az Antena 3 es a RealitateaTv szerint egy sor  vall-alkozas partol at

-A mezogazdasagi termekek  80%-at kulfoldrol impőortaljak..

-2070 orvosi diploma van autentifikalasra nbenyujtva hogy  kulfoldre   menjenek dolgozni.. Egyelore ennyi adat. Tuoddo-e oket vagy lehiszed-e oket ? Aztan mehetunk tovabb

De szivesn varom a kerdeseidet es ellenvetseidet is.

Persze  nem kell vitatkozni ha nincs hozza kedved

Előzmény: düdüklü tencere (21)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.10.02 0 0 21
Mumu, hidd el, én nagyon szívesen beszélgetnék veled erről és még errőbbekről, és lehet, hogy meglepődnél, ha kiderülne, hogy mennyi mindent tudok erről az országról, de nincs semmi kedvem beszélgetni se vérostoba beszólogatós pöcsjutkákkal se olyanokkal, akik szinte semmit nem tudnak, de azt is rosszul.

Lásd be, hogy egy érdemi, élvezetes pertraktáció akkor alakulhatna ki, ha meglenne egy közös nyelv, ha legalább úgy nagyjából ugyanazon fogalmakon ugyanazt értenénk, és ha a tárgyról megszerezhető tudást mindketten birtokolnánk, legalább valamelyest, ha nem is teljeskörűen.

Amit eddig te elővezettél, annak nagyjából az a summázata, hogy Románia szarban van, mert a komenyisták elloptak mindent és most a zimmmpppprilisták rabolják tovább. Az érveid, amelyekkel alátámasztod a hipotézised nagyjából abban kulminálnak, hogy higgyem el, mert te onnan jöttél. Mivel ezt te is vélhetőleg kevésnek gondolod, ezért elismétled még vagy háromszor, mert a zigazi érv az csak sulykolva jó.

Ilyes diskurzusokat találok én a sarki kocsmában is, ott is minden második alkesz valami hasonlókat szajkóz, hogy a komenyisták meg az immmprilista-judeoplutokrata, az! Mit lehet az ilyesmivel kezdeni? Úgy van Bélám, igazad van, kérsz még egy fröccsöt? :)
Előzmény: Mumu (19)
Mumu Creative Commons License 2010.10.02 0 0 19

düdüklüm,te monen aron veszekednel..en meg orulok hogy EGY ember erdeklodok a temarol..en elmondom mi van ott,hidd el nem a levegobol,mert egyike vagyok azoknak akik erdekelve vagyok..Te meg emghargszol minden adat felhozasanal... De a forumon is ervenyes a piac torvenye.. Momentan nem tulekdik ide a nep hogy errol irjon..Igy aztan nem akarom eroltetni..

:) legyen szep napod

Előzmény: düdüklü tencere (18)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.10.01 0 0 18
Na jó, akkor én nem is zavarnálak tovább, elvagy te jól a "tényeiddel" is. :)
Előzmény: Mumu (17)
Mumu Creative Commons License 2010.10.01 0 0 17

A tenyek.

 a budzse 30%án  felul van a szocialis funkciokkal jaro koltseg...Tegnap Isarescu a nemzeti bank  tobb mont 20 eve elnoke azt mondta hoyg Romanai a harmadik generacioig el van adosodva.. Az export tobb mint 80%-at idegen toke adja (ez MO-n is hasonlo) igy a kulofoldi befektetoktol fugg mikor szunteti meg az exportjat Romaniaboles ezzel a munka lehetosegeket.Ezzekcsak ado mentesen vagy nagyon kis adoval hajlandok maradni...A tradicionalsi elelmiszerek nagy reszet ..importbol fedezik. A paradicsom Torokorszagbol jon a kukurica Bulgariabol, a list MOrol a cukor is az egetlen magyar cukorgyarbol ,a gyumolvsok kulonbozo meridionalis  orszagbol,mind az Euro kurzusatol fugg. megemelik az AFA-t b naluk TVA nak hivjak ujabb 5 %-al...

Előzmény: düdüklü tencere (16)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.09.30 0 0 16
Az, hogy külföldi adóssága van miért is baj önmagában?

Kérdés, hogy mit értünk rendbe jövésen. Ez egy kellően gumi fogalom, így amíg nem tisztázzuk, hogy mit is nézünk addig nehéz lenne érdemben bármit is mondani.
Ha például megnézed a GDP-t, akkor azt látod, hogy az 1990-től napjainkig tartó növekedés üteme Romániában sem annyira gyalázatos, 38,5/161,3 milliárd dollár (utóbbi 2007-es adat, frissebbet nincs kedvem keresni), míg ugyanez Magyarország esetében 36,7/138,1.

Szerintem itt is érvényesülni fog az, hogy nagyjából azonos társadalmi berendezkedés azonos problémákat fog okozni, így Románia fejlődése, sorsa valahol mindig is a régióval fog együtt mozogni, a régióba persze nem beleértve Ukrajnát és Moldovát, mert ők azért még mindig mást építenek, nem a töretlen kapitalizmust.
Előzmény: Mumu (15)
Mumu Creative Commons License 2010.09.30 0 0 15

Persze..hiszen  en nem akarom hogy mindenekepen igazam legyen..nincsenek komplexeim..

Abba megtudunk alapodni hoy az osszes bajba jutot orszagokbol a roimanoknak van a legkevesebb eselyuk hogy  belathato idon belul rendbe jojenek ? pedig Ceausescu kivegzesekor Romanianak nem volt kulfoldi  adosaga..

Előzmény: düdüklü tencere (14)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.09.30 0 0 14
Mondom, te így tudod, én meg másként, ezek ténykérdések, utána lehet nézni, én megtettem, mert biztos, ami biztos, de az, hogy te mit csinálsz a te dolgod, én egyet nem fogok csinálni, nem fogok ténykérdésről vitázni. Továbbléphetünk? :)
Előzmény: Mumu (13)
Mumu Creative Commons License 2010.09.30 0 0 13
ne haragudj meg. Ezket az adtokat pontosan tudom..jol vagyok informalva Romaniarol mert onnan szarmazom,74 es politikai menkult vagyok Ceausescu nagy baratja
Előzmény: düdüklü tencere (12)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.09.30 0 0 12
Felőlem azt hiszel, amit akarsz. :)
Előzmény: Mumu (11)
Mumu Creative Commons License 2010.09.30 0 0 11

Kedves tarsam megkontrazlak.. Az alallami biztositasnak nincs, nem maradt vagyona,penze  1989 utan.. az akkumulaciokat azota  probaljak tovabb fejleszteni de azok is befolytak az allamhoz.. a magannyugdijpenztarak  igencsak gyengek de meg alig lettek igenybe veve a nyugdijfizetesre.. Igenis a nyugdijak nagy reszet az allamkaszabol fizetik..Ellenorizz le kerlek

Vegul is romanokra jellemzo (igen pozitiv esetukben) :pauperiem grandem vincit patientia tandem.

Előzmény: düdüklü tencere (10)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.09.30 0 0 10
A roman allambacsi Ceausescu csodalatos vezetesevel egy zsebben tartotta a tarsadalmi biztositasra befizetett havi dijat a tobbi penzzel es a halala utan az uj vezetok mindent elkorrumpaltak

Ez az egyszerűsége miatt egy méltán népszerű igazság, annyi a baj vele mindösszesen, hogy nem igaz. A nyugdíjrendszer Romániában is lényegében véve felosztó-kirovó, a magánnyugdíjpénztári rész ott is viszonylag új és nem is tűnik nagyon jelentősnek, szóval ez a "megvolt a pénz, de a gaz komcsik ellopták" magyarázat minden, csak nem magyarázat. :)

A gond az, hogy van egy bevétel és van egy kiadás és a kettő között mutatkozik egy nem lényegtelen differencia. Ezt az ellentmondást pedig úgy feloldani, hogy senkinek ne fájjon nem lehet, tán még egy román orbánviktor sem lenne erre képes.
És ugye ha valakinek fájni fog, akkor abból már lehet politikai tőkét kovácsolni, csak meg kell ígérni nekik, hogy ha hatalomhoz segítenek, akkor én meg fogom oldani úgy, hogy nem a zemberekkel fizettetem meg.

Nihil novi sub sole, ahogyan azt ősrománul mondják.
Előzmény: Mumu (8)
Mumu Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9
Igen
Előzmény: Törölt nick (4)
Mumu Creative Commons License 2010.09.30 0 0 8

Annyiban adok igazat Neked hogy az ugynevezett "capsunarii" tehat magyarul eperszedok  es hasonlo munkat vegzo  romanok  evente kb. 3 milliard eurot kuldtek haza. A romanok,a szerbek es a bulgarok nem akarnak kulfoldon  letelepedni otthonra gyujtik a penzt. A kuloneelsnek persze sok csaladi   tragediaja is van.. Most ,kevesebb megy haza es az is mar nem  sokasodik hanem a mindennapi kenyerre kell.. Romania nagy  problemaja a 23 millios orszag kb 6 es fel millio nyugdijasa..es ezzen felul  meg tobb mint 6 millio  eltartottja( szocialis segely,rokkant nyugdij,arvak es falurol szarmazo oregek akik nem kaptak a kollektivaba nyugdijat).. A roman allambacsi Ceausescu csodalatos vezetesevel egy zsebben tartotta a tarsadalmi biztositasra befizetett havi dijat a tobbi penzzel es a halala utan az uj vezetok mindent elkorrumpaltak-- 

Igy nincs  alap amibol a nyugdijakat fizesek ,az allamnak kell ezt atvennie.. Gondold el hogy havonta mennyit kell valamire  aldozni ami nem hoz  vissza semmi penzt..ugy hogy nincs perspektivajuk- ha nem jonnek a befektetok azzok pedig most eleg viszahuzodok..pasziv dolgokra kell alandoan  hitelt felvenni.. Most megprobaljak a nyugdijakat torvenytelenul 25%-al kisebiteni,az allami alkalmazotak egy reszet elkuldeni  a tobbieknek a fizeteset szinten 25%-al kicsinyiteni (realisan az nem  25% mert a mellekest a leszalitott fizetes utan kalkulaljak igy az kb.28-30%.)

Előzmény: düdüklü tencere (3)
Mumu Creative Commons License 2010.09.30 0 0 7
en mar nem fogok, eleg idos vagyok hozza..de azert ha jol ertem az aluziodat megbocsajtsz ha tudod hogy egy napot sem jartam magyar iskolaba...viszont publikaltamMagyarorszagon irodalmat (persze kijavitottak a helyesirasi hibaimat)..Ugye csodalatos vagyok ? Hm :))
Előzmény: 3x (2)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.09.30 0 0 6
Már az "r" betű is hiánycikk, most mondjátok meg! ;)
Előzmény: T.Howard (5)
T.Howard Creative Commons License 2010.09.30 0 0 5
A román helyzet egy szóban: katasztófa. Minden téren! Ez nem vicc.
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.30 0 0 4
Esetleg:
www.transindex.ro
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.09.30 0 0 3
Ez várható volt. Románia abban a szerencsés helyzetben volt, hogy a súlyos problémáit el tudta tolni magától, nem kellett társadalompolitikát csinálnia, mert csinált helyette Spanyolország, Olaszország, Portugália, és valahány név a naptárban.
Ez annyira bejött, hogy két évvel ezelőtt még dőlt a lé az Európában dolgozó, már csak félig-meddig "vendég" munkásoktól.

De lett válság, lett recesszió, lassan fogynak el a tartalékok, tehát borítékolható a gond. Az meg ugye mindig, minden helyen ugyanúgy működik, lásd Tiszavasvárit.
Ahol córesz van ott kell egy ellenség is, akire rá lehet kenni. Romániában majd a magyarok lesznek a cigányok, de hát ez így működik mindenfelé, nincs min csudálkozni.
Előzmény: Mumu (-)
3x Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2
Megszeretnék tanulni hejesen írni magyarul.
Mumu Creative Commons License 2010.09.30 0 0 1
Bár igylenne.. kulonben  ez egy jo hir.. Romantikus elkepzeles mint  az hogy mindket orszagnak meglenne erre a penze.. Az otlet is arulkodik a mentalitasrol.. Legyen Mulatság ebbe a szomoru életbe..
Előzmény: orpheline (0)
orpheline Creative Commons License 2010.09.30 0 0 0

Románia velünk közösen szeretne foci EB-t rendezni 2020 környékén - mi a probléma?

 

Ja: amúgy 0

Mumu Creative Commons License 2010.09.30 0 0 topiknyitó

Sokan -olyanok akik onnan menkultek,onnan jottek át,onnan mentek világá  együtt azzokkal akik még ott szik a kenyeret-megszeretnénk érteni mi történik ott,hogyan sodrodik az orszag ahol az RMDSz  negy ev kivetelevel kormanyzo erö,ujra az altalanos krizisen felul sajat hibaju krizisbe,diktatura veszelybe..

A topic erdekeben  egymas informaciojakent jo volna ha  ebben a szamunkra nagyon is szubjektiv temaban meg tudnank orizni a targyilagosagot es  igy egymassal vitatkozva legalabb magunknak egy  tobb oldalrol megvilagitott kepet tudnank kapni

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!