Keresés

Részletes keresés

aurumhu Creative Commons License 2019.10.28 0 0 94

Kicsit marketing lesz, de erősen témába vágó.

Idén télen, december közepétől a Karib-tengeren vitorlázom 8(10) fős katamaránnal. Fő útvonal Martinique és Guadeluope között, túránként váltott irányban. Komoly érdeklődés esetén azonbanfelmehetek St Marteen környékére is pár túrára. Ha igazán meg akarjátok ismerni a környéket, nem hotelban kell lakni 10 napot, hanem vitorlázni egy-, vagy még inkább két hetet!

Akit érdekel, keressen meg részletekért, vagy lessen rá a facse oldalamra: https://www.facebook.com/captainaurum/

A szigetekre eljutni legkönnyebben Budapestről Air France járatával egy párizsi átszállással lehet, vagy költségoptimális módon a Crossair vagy Air Caribes közvetlen low cost járataival Párizsból, ahová szintén low cost lehet eljutni Budapestről.

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.01 0 0 93

Most kéne odautazni! :-O

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.25 0 0 92

http://www.airportal.hu/ap/viewtopic.php?t=39443

 

Tervezik egy mobil fal felépítését a kerítésen belülre.  :-(

malazs Creative Commons License 2017.03.06 0 0 91

Köszönjük.

Igazán irigylésre méltó ;-)

Előzmény: balatoni1 (89)
balatoni1 Creative Commons License 2017.03.06 0 1 90

Lemaradt, hogy St Martinon érdemes, míg Anguillán szinte kötelező autót bérelni. Az előbbin, házigazdánk ajánlása nyomán a Golfe Car Rentalt választottam. Teljesen korrekt feltételek és új autó várt. Leadáskor mondták, hogy hagyjam valahol Marigot-ban a parkolóban, csak a kulcsot tegyem a kesztyűtartóba. Persze, ezt úgy tettem meg, hogy teljes körü biztosításom volt.

Anguillán a Junies Car Rentaltól vettük igénybe a kocsit és hozzá napi 10 dollárért széket, napernyőt valamint hütőtáskát. Egy jó leharcolt autót kaptunk, de végül nem volt vele gond.

balatoni1 Creative Commons License 2017.03.06 0 1 89

Sziasztok!

 

Most érkeztünk haza, egy St. Martint és Anguillát érintő nyaralásról. Két hetet töltöttünk kint, itt egy rövid beszámoló.

Utazás: Kifelé az Air France, 1 óra 45 perc átszállás Párizsban. Vissza KLM, Amszterdamon keresztül másfél óra átszállás idővel. Minden flottul, rendben ment, az idő ki van számítva.

 

Szállás: St. Martinon airbnb-s szállás a francia oldal fővárosában. Szépen berendezve, nagyon kedves, segítőkész házigazda hölggyel.

Anguillán – itt az árak elég durvák – „panzió” reggelivel.

 

Étkezés: Az egyszerű helyi bbq-tól kezdve a meglehetősen drága francia éttermekig minden kategóriát kipróbáltunk, de vettem a helyi halpiacon 1,5 kg-s langusztát is, amit én készítettem el a szálláson. Champagne-al kiváló volt. A sütemények fantasztikusak, kötelező őket kipróbálni.

 

Program: főként a tengerpartok és pihenés minden mennyiségben. St. Martin nagyon zsúfolt, főleg ha a holland oldalon 4-6 tengerjáró áll, vagy éppen a Heineken regattát rendezik. Sajnos a francia oldali karneválról éppen lemaradtunk. Egyébként is nagy a kontraszt a sziget két oldala között.

 

Anguilla fantasztikus partok 10-20 emberrel, egészen elképesztő kontraszt a másik szigettel, de éppen ezért választottam ezt a kettőt.

 

Időjárás:28-30C a levegő. 26 C vagy melegebb a tenger,attól függően hol fürdesz. Időnként felhősebb, 1 héten egyszer zápor, de az is megváltás. Utána, sőt közben sem volt hideg. Ha van kérdés jöhet, és ha valakit érdekelnek árak, azokról is irhatok.

gambiamo Creative Commons License 2015.05.25 0 0 88

Ne is mondd.... :)

Előzmény: malazs (87)
malazs Creative Commons License 2015.05.25 0 1 87

Állítólag Kuba az amit még látni amíg ilyen.

Előzmény: gambiamo (86)
gambiamo Creative Commons License 2015.05.25 0 0 86

Szuperül hangzik :) Tavaly Thaiföld-Kambodzsa úton voltunk , csodás térség, jövőre ismét megyünk, de a következő nagyobb útnak (35-40 nap)  mindenképp Mexikót tervezzük, és valamit a környéken jó lenne még látni... Puerto Rico vonzz nagyon, és Jamaica, de Jamaicáról a biztonság (hiánya) miatt lebeszéltek.... Costa Rica hasonlóképpen vonzz, de oda sem vinném a 4 évest még. Ezért is érdekel, melyik szigetek azok, ahova érdemes menni és biztonságos. :))))

Legszívesebben végigjárnám mindet... de a költségvetés véges :(

Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.25 0 1 85

Életünk talán legcsodálatosabb hete volt. 

A távol-kelet nem vonz, francia-Polinézia messze van, a Karib-térség a legjobb választás a téli napfürdőzésre. 

Főleg, hogy január-februárban is 27-28 fokos a tenger. :-)

 

Előzmény: gambiamo (81)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.25 0 1 84

Mi is csak pipával, uszonnyal "merültünk". :-)

Előzmény: malazs (83)
malazs Creative Commons License 2015.05.25 0 0 83

Igen tudom hogy nincs határ ;-) Mindössze érdekességképp jegyeztem meg. No igen a búvárkodás....  Nem biztos hogy búvárkodnék, bár nem kizárt, de bízom benne hogy ha eljutok azért sznorizva is szép világ tárulhat elém.

Előzmény: Törölt nick (80)
gambiamo Creative Commons License 2015.05.25 0 0 82

TUdsz esetleg linkeket ajánlani? Van még ugyan időm, de szeretek előre olvasni, tájékozódni.... én utikönyveket veszek, de a Karib-térségről nem sokat találok :(

Előzmény: malazs (79)
gambiamo Creative Commons License 2015.05.25 0 0 81

Köszi :))))  Jónak tűnik... főleg az iguanak miatt :D :D :D

Előzmény: Törölt nick (80)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.25 0 2 80

Azt szinte észre sem lehet venni, hogy a sziget két országhoz tartozik.

Nincs határ, vagyis csak jelölve van.

A holland oldalon a repülőtér a fő vonzerő, a francián a kikötő, és az erőd. 

A sziget gazdasága a turizmusra épült, ipar-mezőgazdaság nuku. 

Rengeteg programra lehet jelentkezni, persze megkérik az árát.

Van delfinekkel úszás is, igaz negyed óra 300-350 Dollár.

Mi egy hét órás szigetkerülő túrán voltunk, fejenként 60-ért.

Teknősökkel-rájákkal úsztunk együtt, elvittek minket egy öbölbe, ahol a többiektől elszakadva (ledöglöttek a parton, ahol éttermek voltak), tőlük kb. 300 méternyire egy szinte érintetlen öblöt találtunk, ahol tudtunk búvárkodni.

Mintha egy trópusi akváriumba merültünk volna, hihetetlenül színes, halaktól nyüzsgő élmény volt. 

A szigeten az iguanák szabadon élnek, sok változatban, nem nagyon tartanak az emberektől. 

Közlekedésre érdemes a helyi bkv-t igénybe venni, öreg dízel kisbuszok járkálnak mindenfelé elég sűrűn.

1-2 Dollár egy jegy fejenként. 

Érdemes megnézni Philipsburgh kikötőjét, gyönyörűek az óceánjárók. 

Maho Beach-re is érdemes elmenni, tök jó, mikor az ember fölött tök alacsonyan elhúz egy Jumbo. 

Helyi kaját nem ettünk (Maho-n giroszt és pizzát-ez volt életem legfinomabb pizzája), amúgy Burger King, McDonald's, KFC volt ahová betértünk, és a szállodában ettünk saját kaját, csomagolt péksüteményt.

A helyiek nem nagyon foglalkoznak a higiéniával, a körülmények kissé mások, mint amit mi megszoktunk Európában (második világ).

Állítólag este nem érdemes bóklászni a szigeten, de mivel hétkor már tök sötét volt, így nem is tettük.

Elüldögéltünk a tengerre néző teraszon, és gyönyörködtünk a Simpson öböl látványában. 

 

 

Előzmény: malazs (77)
malazs Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79

Szia! Nagyon szívesen írnék, de sajnos én még nem jutottam el. A facebookon viszont folyamatosan követek jó pár St Maarten-al kapcsolatos oldalt, gyakorlatilag onnan és itt az olvtárstól informálódom. Nem nagy sziget, történelmi építmény talán egy van a szigeten, így inkább a strandok és a programok, illetve a reptér ami érdekes.

Előzmény: gambiamo (78)
gambiamo Creative Commons License 2015.05.25 0 0 78

Köszi, írhatnál kicsit bővebben, ha van időd és kedved :) 4 évessel megyünk hármasban, szóval nekünk a biztonság a legfontosabb... de minden érdekel, imádjuk az állatokat, a természetet, nem kifejezetten tengerparton döglős típusúak vagyunk :D

Előzmény: malazs (77)
malazs Creative Commons License 2015.05.25 0 1 77

Még 1-2 különlegessége van azért, fele francia,fele holland terület, van pár szép strand és a karnevál sem elhanyagolható.

Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.25 0 1 76

Hàt, azért az túlzás, hogy nagyon képben lennék, februárban voltam egy hétig SM-en.

Novembertől májusig van a szezon a szigeteken, pont jókor mentek. 

Mindegyik sziget csodás, SM különlegessége a repülőtér, mi amiatt mentünk. :-)

Előzmény: gambiamo (75)
gambiamo Creative Commons License 2015.05.24 0 0 75

Köszi :) Franciaországhoz képest ez felüdülés :)))))

Látom te nagyon képben vagy, mikor legérdemesebb menni, és 4 éves gyerekkel melyek a (biztonsági szempontból) legoptimálisabb szigetek?

Február körül mennénk Mexiko felé, és nagyon gondolkodom, hogy - ha már 35-40 napra megyünk - meg kellene nézni egy-két szigetet is... jól jönne néhány tanács, okos ötlet. Köszönöm előre is!

Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.24 0 1 74

1 liter tej: 2,50-től,

1 muffin: 1,50-től,  

1 Carib sör: 1,20-tól (kínai közért),

1 Supreme pizza Maho Beach-en: 20, ugyanott egy gyros: 6, Coke: 2, Carib: 3.

Az éttermekben egy adag kaja ~15-től, viszont egy liter helyi fehér rum csak 4 a kínainál. :-)

Mindez USA Dollárban értendő, szezonban.

Nem szabad számolgatni semmit, főleg nem a magyarországi árakhoz hasonlítani az ottani árakat. 

Szerintem májustól októberig minden jóval olcsóbb. 

Joint kapható a parton (is), de én nem vettem. :-))))

Előzmény: gambiamo (73)
gambiamo Creative Commons License 2015.05.24 0 0 73

Tudtok nekem olyan oldalt ajánlani, ahol meg tudom nézni, milyenek az árak a szigeteken? Gondolok itt alapvető élelmiszerekre, esetleg utcai kajáldákra, éttermekre. Köszönöm :))

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.11 0 0 72
Vége a szezonnak, nincsenek óceánjárók Philipsburgh-ben. :-(
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.11 0 0 71

Imádni fogod! :-)

Előzmény: ISIS/002 (70)
ISIS/002 Creative Commons License 2015.04.10 0 1 70

Repjegy megvéve :-) 2016 január, arány Antiqua :-) 

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.03 0 0 69

Hajókázni megy a leányához a Celebrity Eclipse-re. 

 

Unokaöcsém a Silver Cloud-on dolgozik, talán egyszer meghívatom magam oda. :-)

Előzmény: ISIS/002 (68)
ISIS/002 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 68

Hétfőre sztem kiderűl....

Melyik szigetre megy az ismerős?

Nálunk már van egy éve oda meghívás, most lehet, hogy le tudunk csapni az Air France akcióra, csak még ezerrel folyik az időpont egyeztetés...

Csak el ne fogyjanak a jegyek :-) 2016 január a cél....

 

Előzmény: Törölt nick (66)
malazs Creative Commons License 2015.04.03 0 0 67

Hasonlót kívánok én is.

 

 3-4 éve van tervben,de bakker hogy valami mindig közbejön :-(

Előzmény: Törölt nick (66)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.03 0 1 66

Sikerüljön!!!!  :-)

 

Egy kedves ismerősöm holnap indul oda 2,5 hetes pihenésre.

Nem állítom, hogy nem irigylem. :-))))

Előzmény: ISIS/002 (65)
ISIS/002 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 65

Pont azon vagyok :-)

Előzmény: Törölt nick (63)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!