Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.05.04 0 0 99
Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2023.02.22 0 0 98

Tisztelt Klubtagok !

Én is egy mesefilmet keresek a hetvenes-, nyolcvanas évek elejéről...

Keleti mese lehetett egy hatalmas erdei bűvös üstről, melyre rátalálva egy szegény fiú beledobta a köntösét és kettő új jött fel helyette. A mese első fele a telhetetlenségről szól. Kicsiben kezdődik, majd híre megy és az egész falu vagy város odajár mindenét két újra cserélni, bedobnak pénzt, ami szaporodik, majd a végén egy idősebb szereplő is belemászik, hogy két fiatal legyen belőle, majd a falu bírója is beleugrik, vita kerekedvén abból: ki is a bíró. :-)

A végén hatalmas perpatvar, népsokadalom bábeli zavarának lehetünk tanúi. Ennyire emlékszem.

Ha Valakinek volna Ötlete, esetleg pontosan Ismeri a mesét: Tisztelettel kérném szépen a megadott e -mai címre Szíveskedjen írni ! Köszönettel: Endre:

 

hmendre7@gmail.com

zsombor1985 Creative Commons License 2023.01.25 0 1 97

meg van már ( icurka picurka ikrecskék )

Előzmény: zsombor1985 (96)
zsombor1985 Creative Commons License 2023.01.21 0 0 96

Üdv egyolyan törpés/manós animét keresek ami még korábban a manóvári manók előtt ment még talán m1-en. asszem nem annyira volt ismert mint a robinhood anime sem akkoriban,de az tény hogy sehol nem találom és a címére sem emlékszem.

Annyi van meg hogy ott is valami manó kislány volt a főszereplő de volt egy öccse is talán. volt hosszú piros sapkájuk és az intróban egy kis patakba ugráltak meg hintáztak.

egy rész van meg élesebben hogy az öreg nagyszülő manók szólnak hogyha séta közben egy gomba kört találsz nem szabad elaludni benne mert örökre ott maradsz.

filmek81 Creative Commons License 2022.10.10 0 0 95
Előzmény: vegerterez (93)
Maya_Maja Creative Commons License 2022.06.12 0 0 94

Sziasztok index fórumosak!

 

A Babi kávézója HD-ban megvan valamelyikőtöknek?

 

Üdv:. Maya Maja

vegerterez Creative Commons License 2022.05.27 0 0 93

Üdvözlök mindenkit !

 

   Keresek egy orosz mesefilmet , az 50- es években vetítették a mozikban .

 Címét nem tudom , halványan emlékszem pár részletre : Talán Cárnak volt három fia és úgy kellett feleséget választaniuk , hogy kilőttek egy -egy nyilat és ahova a nyílvessző repült , onnan választott magának feleséget . Az egyik nyílvessző egy bojár ablakába fúródott .

   Sajnos többre nem emlékszem .

 Már próbáltam a neten kutakodni  sajnos sikertelenül .

   Gondolom itt fiatalok vannak így a mesét nem ismerhetik de talán tippeket kaphatok hol keressem .

    Üdvözlettel : Teréz

 

ARoland1975 Creative Commons License 2022.05.01 0 0 92

Kedves mindenki!

 

Keresem az alábbi filmeket:

 

Aranykulcsocska szovjet mesefilm 1939

Furfangos Nyeszterka mesefilm

Burattino kalandjai szovjet rajzfilm 1959

 

Illetve segítsetek egy magyar mesefilm címének kitalálásában.

A lényeg hogy három gyerek be akar jutni egy várba vagy városba, de bejutás után az egyikőjük talán füllentése miatt kirakják őket a városból. Ha jól emlékszem három lehetőségük van, utána többé nem mehetnek be.

 

Előre is köszönöm segítségeteket.

Maya_Maja Creative Commons License 2022.04.27 0 0 91

köteles lászló: Ha privátban rám írsz, ha a régebbi Paddington medve rajzfilmsorozat kell abban tudok segíteni, de ha az újabb Paddington kalandjai számítógépes animációs tévésorozat 3D-s kell, abban is, de említed Boomerang adó, akkor a régebbi kézzel rajzolt tévésorozatra gondolsz szerintem.

 

Maya_Maja Creative Commons License 2022.04.27 0 0 90

Aglerinau: Én jobban szeretek ingyen segíteni másoknak, bárkinek, aki valamit megszeretne kapni, mint pénzért. Válaszoltam e-mailben akkor neked. Semmibaj, ha először elírtad a címemet, bárkivel előfordulhat, én is szoktam hibát véteni.

Aglerinau Creative Commons License 2022.04.27 0 0 89

Szia Maya először rosszul írtam az email címed ezért nem tudttam írni neked de azóta már beírtam helyesen és írtam neked privát üzenetet az email címedre az Andy a vagány kapcsán. Válaszolsz nekem a takacsa30@gmail.com címemre vagy ide a fórumra ?

Aglerinau Creative Commons License 2022.04.27 0 0 88

Szia Maja írtam neked privát emailt de a gmail azt írta nekem hogy nem található az email címeď a szerverükben ezért nem tudtta elküldeni neked az emailomat. kérlek akkor írj ide hogy megbeszéljük az Andy vagány részeinek megszerzését vagy itt az email címem takacsa30@gmail.com ide is írhatsz hogy beszéljünk . Írsz nekem? válaszolj kérlek. köszi.

Előzmény: Maya_Maja (87)
Maya_Maja Creative Commons License 2022.04.27 0 0 87

Aglerinau: Írj rám privátban, az utóbbi hozzászólásod alatti hozzászólásomban megtalálod az e-mail címemet, az Andy, a vagány ebben valamennyire tudok segíteni, csak lehet még nem egészen teljes lesz, de amint tudok a teljes egészében akkor szólok, ha rám írsz e-mailben, s nem vagy ellenére annak, hogy inkább ne kelljen megfizetned nekem úgy segítsek, akkor szívesen segítek.

Aglerinau Creative Commons License 2022.04.26 0 0 86

Én az Andy a vagány razjfilmsorozat mind a 3 évadának összes részét keresem magyarul aki bármilyen formában valamikor felvedtte és át tudná nekem másolni dvd- re de whs - is jó lenne annak fizetek érte. Írjanak. köszi.

Maya_Maja Creative Commons License 2022.04.21 0 0 85

Sziasztok index fórum mesefilmgyűjtők klubja részének felhasználói!

 

Ha valaki a volt 2011-ben indul s 2020 január 1-jén bezárt Megamax tévéadó animációs tévésorozatairól magyar szinkronosan van felvétele lemente, az alábbi sorozatokról, s privátban eltudja küldeni, kérem szépen írjon rám itt e-mailben: mayamaja@c2.hu

 

Tara Duncan
Kaja-kalandok
Gormiti (2. évad)
Basketeers - A kosárcsapat (1. évad)
Magi-Naion (2. évad)
Ütős hatos
MetaJets
Mutánsvadászok
Álomőrzők
Felspannolva (2. évad)
Hiperhaver
Sztárcsatárok (Az 1. magyar szinkro, ez pont a Megamax szinkron.)
Shezow (1. rész)
Street Football
Anti-szörny különítmény
Freefonix - A zenebetyárok
Láthatatlan Alan
Totál Turbó - Az új generáció
Kong

A sárkány legendája

 

Én és a barátaim ezeket a sorozatokat keressük, előre is köszönjük, aki tud segíteni, a segítését.

 

Üdv:. Maya Maja

 

Gotha'72 Creative Commons License 2022.02.20 0 0 84

78-79 körül a Mackó Misi előtt vagy után volt egy mese,ami pipával, talán pipálós emberrel kezdődött.Mi lehetett? A tv ujságokban a Két kópé c csehszlovák alkotást találtam de ennek mi lehetett az eredeti címe vajon?

AndyWienner Creative Commons License 2022.01.30 0 0 83

Szia!

 

Igaz, elég régen kérdezted, de most találtam csak rá az oldalra (kvázi véletlenül, de örülök neki!) Szerintem az Inci és Finci sorozatra gondolsz, a macska neve pedig Kandúr Bandi volt :) A Foxi Maxi sorozatnak volt az egyik szegmense, ha jól rémlik (aztán már lehet, saját sorit is kaptak). Remélem, tudtam segíteni!

Előzmény: Kriszti0228 (81)
mimoca69 Creative Commons License 2021.08.05 0 0 82

A tűzszerszám

Előzmény: Baric Zsolt (79)
Kriszti0228 Creative Commons License 2021.05.17 0 0 81

Sziasztok!

 

Egy régi mesefilmet keresek. Nagyon kevés emlékem van róla és a címét szeretném tudni. Nem magyar volt, inkább szlovák magyar mert, valamikor magyarul beszéltek valamikor gondolom szlovákul, de azt hiszem nem sokat beszéltek benne. Ezt a rajzfilmet mamánál láttam mikor még volt VHS lejátszójuk és ha jól tudom anyukám gyermekkorából való (anyukám most lett 45). Egy macska játszott benne és két egér. Ez lehet inkább rajzfilm sorozat volt. De az egyik epizódjában az volt, hogy a macska biciklizett és énekelt a két egér pedig elakarta kapni vagy megállítani (nem nagyon értettem a mesét). Szöget raktak az útra, két személyes motort béreltek az egerek.

A macska színre világos barna volt de az orrától lefelé, a szája meg a nyaka is fehér volt. A egyik egér pedig szerintem szürle volt. 

gerthy Creative Commons License 2021.03.08 0 0 80

Sziasztok!

Egy régi mesét keresek, 80as évekből. Ami biztos, hogy nem magyar. Talán cseh/lengyel/szlovák/orosz... Én nem láttam, párom mesélt róla, ő keresi. Benne félelmet keltett, de nem biztos hogy félelmetes mese. Egy borz, vagy valamilyen állatka öltözött be egy öreganyónak, akinek rőzse volt a hátán. És így próbált egy másik állatkát csapdába csalni, hogy utána meg tudja enni. Több információt nem mondott róla, de nagyon szeretném megtalálni neki. 🙂  Hátha valaki rajön ennyiből.

Köszi! 

Baric Zsolt Creative Commons License 2020.12.29 0 0 79

Sziasztok! Egy olyan mese filmet keresek amiben van három kutya aki vigyáz kincsre különböző nagyságúak a kutyák de már nem emlékszem a címére tud valaki segíteni? 1970-1980-ban készült a mesefilm. Segítséget előre is köszönöm! 

freestate Creative Commons License 2019.08.26 0 0 78

Szia!

Nem az "Egyszer volt, hol nem volt ... az ember" c. francia sorozatra gondolsz? Az emberiség történetét mutatta be, gyerekkorom nagy kedvence volt.

 

https://www.youtube.com/watch?v=yk7zi5xIqgY

Előzmény: zszs78 (77)
zszs78 Creative Commons License 2019.08.26 0 0 77

Sziasztok! Egy rajzfilmet keresek, a 80-as évek elején mehetett a tévében. Bach D-moll toccata és fugája szólt az elején, és vicces volt. Ez csak egy tipp, de mintha valamilyen görög mitologiai sztori lett volna..Nem emlékeztek, mi lehet az? Köszi!

Zsuzska La Huska Creative Commons License 2019.02.24 0 0 76

Ez az!!!!nagyon szépen köszönöm😊😊😊😊😙

Előzmény: Mr. Lipton (75)
Mr. Lipton Creative Commons License 2019.02.23 0 0 75
Előzmény: Zsuzska La Huska (74)
Zsuzska La Huska Creative Commons License 2019.02.23 0 0 74

Sziasztok.

Egy mesefilmet keresek,amit még gyerekkoromban láttam egyszer...úgyhogy lehet picit pontatlanok az emlékeim a mesével kapcsolatban,de szeretném megtalálni.Szóval,amiben nem vagyok biztos,hogy hány részből állt....de úgy emlékszem,hogy 2-ből.

Amiben biztos vagyok:)...:egy kitett kutyalányról szól a történet,akit kiskutyaként esőben kitesznek az autóból,és egy család befogadja.Összebarátkozik a szomszéd kutyával és a történet végére kiskutyája/kiskutyái lesznek.

Valamikor a 80-as évek vége felé volt egyszer a Tv-ben.Próbáltam keresni,de nem találtam meg,Örülnék,ha valamelyikőtöknek ennyiből eszébe jutna esetleg:)

Mesehunter Creative Commons License 2018.11.27 0 0 73

Sziasztok segítsetek légyszíves! A mese két madárról szól az egyik egy kék tukán vagy afféle és arról szól hogy megpróbálnak a tél élől délre menekülni.

gumibagoly Creative Commons License 2018.11.17 0 0 72

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Keresek egy régi élőszereplős mesefilmet. Gyerekkoromban láttam, a 80-as években. Annyira emlékszem csak, hogy a királynak lányai születtek és a legkisebbről már azt állították, hogy fiú és úgy is nevelték. Aztán el kellett mennie menyasszonyt szerezni, és egy nőnek öltöztetett királyfival tért vissza. Szeretném ennek megtudni a címét, ha ismerős valakinek a történet!

 

ujjv Creative Commons License 2018.01.08 0 0 71

Esetleg valakinek a gyűjteményében nem szerepel a Mio Messzeországban (Kátó, a sötétség fejedelme) című film? TV-ből felvett verzió is érdekelne..

luci87 Creative Commons License 2017.09.16 0 0 68

Mindenki azt keresi... sikertelenül..:(

Előzmény: b.e-dit (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!