Keresés

Részletes keresés

Krizykk Creative Commons License 2016.02.17 0 0 32

Sziasztok! Szeretnék csatlakozni a fórumhoz. Kb.5 éve próbálkozom a flamingóvirággal.(Akárcsak orchideákkal,de azokkal fele annyi kudarcom nem volt mint a flamingókkal..)Az első hármat nem sikerült megtartani.A csapvizet nem bírta aztán a többit ásványvízzel locsoltam ,aztán túllocsoltam....aztán helyet is változtattam nekik ..van már valamennyi tapasztalatom.Kb 2 éve újra vettem egyet és még mindig szépen fejlődik ,általában 2 virága van de folyamatosan virágzik egész évben.Úgyhogy végre sikerült.!!!Nekem virágföldben van de most megpróbálom orchideafölddel keverni a virágföldet. 

Kedves kérdező annyit tehetsz hogy friss földet teszel a tetejére és tápos vízzel locsolod heti 1-2 -szer.És a leveleit sem árt priccolgatni néha.

Előzmény: Babilo (31)
Babilo Creative Commons License 2015.03.16 0 0 31

 

Sziasztok! Munkahelyemen a gondjaimra bízott flamingó földjét szeretném frisiteni. 

Tudnátok tippet adni, hogyan csináljam. Átültetni nem merem,ez nagy feladat lenne.

Attilácska1987 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 30

Még annyit,mielőtt átültetjük,az új ültetőedényt jól súroljuk meg, fertőtlenítsük ki!(én Domestossal szoktam) és utánna jól öblítsük ki! Vigyázzunk a flami gyökerére,mert nagyon törékeny!

Attilácska1987 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 29

Üdvözlök mindenkit!

 

Üdvözlök mindenkit!Látom már régen voltak errefelé utoljára,de szeretnék hozzászólni a témához. A flamingók nálam egyfolytában virágzanak.Nekem egy bordó,és egy rózsaszínű nagy flamingó virágom van (Anthurium Andreanum) és 4 cserép retró flamim (Anthurium scherzerianum).Mindegyik szép hatalmas egészséges leveleket növeszt,és egymás után hozzák a virágokat,és a pici sarjakat.Az anthurium epifita életmódú,tehát a fán lakik az eredeti élőhelyén.Ebből következik,hogy olyan ültetőközegben kell nevelni.Én orchideaföldbe ültetem,és orchidea táppal szoktam tápoldatozni.A flamingó szereti,ha a gyökere szellős,és erre a legalkalmasabb az orchidea föld.Nem túl tápanyagigényes.(az esőerdőkben a fák lombja közt is kevés tápanyagot tud összeszedni).A gyökere a vízre nagyon érzékeny,ha áll a vízben,kirohad!Csak pici adagokban kapjon vizet,(úgy,mint az orchidea).Én az ablakpárkányon tartom őket,nagyon szeretik.

trigi0722 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 28

Az enyém 1 éve virágzott,születésnapomra kaptam, ami holnap lesz:-)

Tavasszal átültettem, van vagy 40 egészséges levele, virága semmi.

Tudja valaki, hogyan lehet virágzásra bírni?

Piglet81 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 27

Nincs mit :) Nekem Dániába maradt most. Itthon anyunak van egy,de ő nem szokott forralt vízzel locsolni....pedig elég kemény a víz..Idő hiányában mostanában én sem,pedig ezt nem szabadna elhanyagolni...

Előzmény: Orsi505 (26)
Orsi505 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 26

Szia!

Már én is felforralom.. Azóta teljesen jól van.. :)

Köszi a tippet.

Előzmény: Piglet81 (25)
Piglet81 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 25

Szia!

 

Én is forralt vízzel szoktam őket locsolni. Próbáld meg,azzal nem ártasz...Itt magyarországon elg kemény a víz. Nem is értem én még miér tnem vagyok vízköves :)

Előzmény: Orsi505 (24)
Orsi505 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 24

Sziasztok!

 

Eléggé csendes ez a topik.. De elmondom azért, hogy nemrégen vettem egy új flamingó virágot.. Gyönyörű, imádom. Ez az első ilyen virág amit vettem, remélem túléli majd a szeretetemet. :)

Szoktam párásítani, és tettem a tálkájába agyag granulátumot, azt mondták az segít. Sajnos a víz, amivel párásítottam előtte lehet hogy meszes volt, mert kis fehér lerakódás jelent meg a levelein. Nem tudom, ha felforralom a vizet, lehűtöm, és aztán még állni hagyom, akkor ez elmúlik majd?

Kicsit aggódom érte.

Mindenkinek szép délutánt kívánok!

Piglet81 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 23

Szia! Sziasztok!

 

Már jó régen nem néztem be ide,mert hazaköltöztem Dániából és a virágok maradtak. :( Viszont most voltam kint egy hétig,és a flamingóm - párom elmondása szerint-ahogy ledobta az összes virágát. hozott szinte rögtön egy újat. Középen van,és gyönyörű rószaszín szine van. sajnos itthon kevés a hely,és édesanyámnak is vannak virágai. Neki is van egy,de az nem régen virágzott el. Lehet hamarosan beszerzek én is egyet,mert annyira gyönyörű :)))

 

Csaba! Neked megkérdezem,amire gondoltál anyutól,mert ő a Virágértnél dolgozik,sok virágossal van kapcsolatba,akik nagy piacokra járnak.

 

Üdv,

Dana

Előzmény: csaba08 (21)
zoza98 Creative Commons License 2010.10.13 0 0 22
Szia!
Azok a virágok amiket a virágboltban vágott virágként kapsz, ha jól tudom különleges hibridek.
Illetve nagyon sok tápoldatot kapnak.
Előzmény: csaba08 (21)
csaba08 Creative Commons License 2010.10.13 0 0 21
Sziasztok,

Köszönet Piglet81-nek a topikért.
A mi Flamingónk is most hoz új virágot, majd lefotózom. :))

Most viszont fogós kérdést teszek fel mindenkinek.
Nagyon szépek a cserepes Flamingók, de egyik sem olyan, mint amilyet az üzletekben lehet kapni vágott virágként.
Én meg már 1000 éve olyat szeretnék cserepesként, otthon tartani és gyönyörködni benne.
Beszerezhető?
Van valakinek esetleg?

Néhány kép, hogy mire gondolok:


Flamingó 01


Flamingó











Ez sem egész olyan, de már közelít:


Flamingó02



Üdv: Csabi
BBZsuzsi Creative Commons License 2010.08.30 0 0 20
Köszi:))
Előzmény: F.Szilvi (19)
F.Szilvi Creative Commons License 2010.08.29 0 0 19
Nagyon szép....látszik hogy jó kezekben van ...:o)
Előzmény: BBZsuzsi (7)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.29 0 0 18
Most írtam egy növényszakértőnek,küldtem neki több képet,hátha tud valamit.
Előzmény: BBZsuzsi (17)
BBZsuzsi Creative Commons License 2010.08.28 0 0 17
Fogalmam sincs,az enyémen nem volt semmi ilyen!!Ebben most nem tudok segíteni!
Nézd meg nagyítóval a levelek fonákát, hátha látsz vmit,aztán majd kiokoskodjuk!:)
Előzmény: Piglet81 (16)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.28 0 0 16

Szia Zsuzsi!

 

Segíts nekem kérlek. Észrevettem a rgebbi flamingómon,és ha már itt tartunk még egy pár virágomon,hogy olyan a levele,mintha rágná valami. lukacskák vannak rajta,megilyen vékony,hosszú barna foltok. Ez mi a szösz lehet?!?!?

Előzmény: BBZsuzsi (14)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 15
de komolyan az voltál!!! Nekem most csak az a dolgom vele,mint akkor neked. :))) meg most tanakodok,hogy vissza vágjam e az orchimat,vagy ne?
Előzmény: BBZsuzsi (14)
BBZsuzsi Creative Commons License 2010.08.26 0 0 14
Ebből is látszik,milyen ügyes voltam!:)))
Előzmény: Piglet81 (13)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 13
Ez a virág kb olyan,mint a lándzsarózsa,csak az meg is hal,ha elvirágzik csak a sarjak élnek tovább,és lehet 3 év is,mire újra virágzik. De szerintem a táp is jót tett neki,bár én havonta csak egyszer szoktam. De nagyon szép lett, pláne ahhoz képest,hogy most az elvirágzási időszak van :))) Neked meg most virágzik. :)
Előzmény: BBZsuzsi (12)
BBZsuzsi Creative Commons License 2010.08.25 0 0 12
Akkor lehet,h nem is kellett volna csinálnom vele semmit??!!
Mindegy, a lényeg,h virágzik!
Előzmény: Piglet81 (11)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 11
Gratula! Amúgy én úgy tudom,hogy flamingo is,ha elvirágzik után bele telhet másfél évbe is még újra hoz virágokat.
Előzmény: BBZsuzsi (10)
BBZsuzsi Creative Commons License 2010.08.25 0 0 10
Tavaly februárban kaptam,akkor volt rajta 2 virág, egy kisebb+egy nagyobb.Aztán azok idővel elnyíltak,és nem történt velük semmi!:((( Gyönyörű zöld volt,de nem akart virágozni,pedig tápoztam.
Idén tavasszal kb. május közepe fel átültettem ált.virágföld+kerti föld+perlit keverékébe.Tudom,most mindenki fogja a fejét,h a flamingónak A típusú föld kell.Na,ezt akkor még nem tudtam.Amikor az átültetés után 3 héttel ez kiderült már nem akartam mégegyszer megbolygatni,így hagytam ebben a földben.Ledugtam 2 substral táprudat,és kitettem a teraszra,ahol csak szórt fényt kap,de jó világos van.Aztán egyszercsak elkezdtek alulról jönni új,méregzöld levelek,és nem sokkal később a virágkezdemények. Akkor elkezdtem tápozni 2 hetente folyékony táppal.
Ez a kép tegnapi fotó!
Előzmény: Piglet81 (9)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 9

szia!

 

Nagyon szép és a kedvenc színem,de elképesztő,hogy neked most virágzik... mit tettél velük? Mesélj:)))főleg télen

Előzmény: BBZsuzsi (7)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.24 0 0 8

Szia!

 

Nagyon szép,és a kedvenc színem. Az enyém most fogj a virágait hullajtani. A másik meg már el is vesztette. Te mit csináltál vele,hogy ilyen szép lett megint?

Előzmény: BBZsuzsi (7)
BBZsuzsi Creative Commons License 2010.08.24 0 0 7
Íme,csak még kicsik a virágok,de remélem megnőnek.
1,5 év munkája volt,mire újra virágzásra bírtam.
Nagyon büszke vagyok rá!:)))

BBZsuzsi Creative Commons License 2010.08.24 0 0 6
Igen,most kezdett el virágozni,ma lefotózom!:)
Előzmény: Piglet81 (1)
indigo girl Creative Commons License 2010.08.24 0 0 5
"Ha valaki csak egy fajtára kíváncsi el kell olvasnia több száz hozzászólást."

:D Neeeem. Az használja a keresőt, a bal oldalon. Nekem nagyon sokat segített. Így csak néha kell kérdeznem. :)

Ezt a topicot átneveztetheted éppen, ha gondolod. Leírásával együtt célszerű. Így beleférnének a Zantedeschiák (bár van külön topicjuk), az Arumok, az Alocasiák, Lysichitonok és még sok más is. Az Araceae elég népes társaság.
Előzmény: Piglet81 (4)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.24 0 0 4

Szia!

 

Nem szívom mellre,tudom,hogy van külön szobanövényes topik,de gondolj csak bele,mennyi féle van. Ha valaki csak egy fajtára kíváncsi el kell olvasnia több száz hozzászólást. Ezért nyitottam külön.Mint ahogyan a kálás vagy orchideas topik,de lehet ha majd nagyon nem megy így,akkor jöhet a konty:)

 

Köszi

Előzmény: indigo girl (3)
indigo girl Creative Commons License 2010.08.24 0 0 3
Szia. Talán jobban jártál volna, ha a kontyvirágféléknek nyitsz egy új topicot. Több minden tartozna bele. És nem külön mindegyik szobanövénynek egyet. Szobanövényes topic is van valahol.

Így kevés látogató lesz itt, ne csodálkozz. Csak egy vélemény, ne szívd mellre.
Előzmény: Piglet81 (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!