Keresés

Részletes keresés

shadoe Creative Commons License 3 napja 0 1 140401

Kicsit témán kívül, de ez a fajta lenézés azt hiszem, nemcsak a tévés hulladékműsorok esetében lesz érvényes, hanem a hazai minősíthetetlen rádiós piac irányába is, már ha meg nem történt a folyamat akár mostanra is. 

Egyszerűen gyalázat, hogy a fiatal korosztálynak való trendi zenék, új slágerek és előadók nem szólalhatnak meg az országosan fogható rádiókban, és az ember két teljesen lemagyarított - ebből az egyik mulatós -, egy kb. napi harmincslágeres, jellemzően 10-15 éves "nagyon mai" zenei "kínálattal" rendelkező végtelenített ocsmányság és egy retronak csúfolt, de tartalmában Danubius-Class Fm kotyvalék ill. baromság között válogathat, és kifújt a kacsalegelőn a kultúra.

Nyilván menekülnek át a youtube-ra, spotify-ra és társaira, és életükben nem hallgatnak többé rádiót és nem is néznek X-Faktort.

Előzmény: rapa-nui (140400)
rapa-nui Creative Commons License 4 napja 0 1 140400

A mai tehetséges, igéretes fiatalok között már van egy olyan réteg, akik kifejezetten elutasítóak és semmiképpen nem állnak bele xfaktorba vagy megasztárba.
Azokat meg le is nézik, akik erre fanyalodnak.

 

 

 

shu14 Creative Commons License 4 napja 0 3 140399

Mert azok, akik aláznak, valójában ezzel leplezik, hogy semmihez nem értő felkapott senkik.

Előzmény: blerocs (140398)
blerocs Creative Commons License 4 napja 0 4 140398

Nem értem, épeszű, felnőtt emberek miért találják bármilyen szempontból jónak, hogy 16-17 éves, amúgy alapból nem is rossz hangú, de teljesen felkészületlen kamaszokat nyilvánosan megalázzanak a tévében, a "zsűri" röhögcsélése és pofavágásai közepette. Olyan kamaszokat, akik később bizonyára tök jól éreznék magukat vmi kórusban vagy családi összejöveteleken énekelni, de a megalázás teljesen rossz irányba viheti őket.

Nagyon lehangoló az egész.

Dave985 Creative Commons License 5 napja 0 1 140397

Az első epizód után még bíztam abban, hogy lesz valami a mostani szériában. Relatíve komoly értékelések születtek, feltűnt pár maroknyi hallgatható, egy-két tehetségesnek mondható szerzet. A kretént pedig alacsony fokozaton nyomták.

Na, ehhez képest ma a Valkusz bevállalta a debil szerepét (ha ez ösztönös, akkor orvosi vizsgálatért kiált), Gáspár hozta mentorparódiás, Majka pedig suttyó formáját, utóbbi mellett a Tóth Andi is látványosan unta az egészet. Értelmes előadóra nem emlékszem tegnapról.

Mlle. Grenelle Creative Commons License 5 napja 0 1 140396

Múlt héten legalább volt a generátoros nóta.

Egyébként elég uncsi a műsor.

Előzmény: Camarque (140395)
Camarque Creative Commons License 5 napja 0 1 140395

Már a szlovák Got Talentből kell direktcastingolni? Remélhetőleg azért mert a jók a Megasztárba jelentkeztek vagy lettek direktcastingolva.

Továbbra is tartom hogy új mélységet ért el nálam a bányászbéka hátsó fele alatt a műsor, ma egyetlen olyan produkció volt amire valamelyen szinten felfigyeltem és az továbbra is Alex volt.

Camarque Creative Commons License 5 napja 0 0 140394

Ebben az adásban a töltelékek se működnek. Eddig egyedül a gitáros Alex volt értékelhető.

Camarque Creative Commons License 5 napja 0 0 140393

Komolyan egy temus Paulina miatt lőtték el ezt a dolgot? Vigye az AstroGoldhoz Milán ha annyira kell neki. Báj is vitte a székes fordulóban kiesett Juhász Lucát a műsoron kívül egy darabig.

fran07 Creative Commons License 5 napja 0 1 140392

"Mindig van lejjebb." Albert Einstein. Bár ő azt mondta, hogy két dolog végtelen az univerzum és az emberi butaság. Bár az univerzumban nem vagyok biztos.

Az Rtl klub is tud mindig lejjebb süllyedni. S ez a szándékukban is áll.

Előzmény: Camarque (140390)
Camarque Creative Commons License 5 napja 0 0 140391

Apropó, a múltkori Fehér Krisztián is direktcastingos. A vicces kis szöveget Buraival hozták össze és klip is jött a dalocskához:

https://www.youtube.com/watch?v=HSBnFvtyZ30

Ez az Astro Music pedig erősen Gold Record-leánycégnek tűnik, többek között a Valmar is hozzájuk tartozik...

Camarque Creative Commons License 5 napja 0 0 140390

A mai pedig azt hogy ennél is van lejjebb.

Előzmény: fran07 (140361)
Luca_41 Creative Commons License 5 napja 0 1 140389

Nem is értem, hogy az ilyen embereknek se anyjuk, se barátjuk, se testvérük nincs, hogy azt mondják, hogy ne!!!!

Előzmény: fran07 (140388)
fran07 Creative Commons License 5 napja 0 0 140388

Most megaláztak egy erre lehet, hogy méltó párt. De miért? Azt nem tudjuk.

Patreides Creative Commons License 2024.09.12 0 0 140387

"...s egy tőle esetleg távolabb álló..."

 

.

Még hogy "esetleg"...?! Véletlenül? :)

Az egésznek az volt az alapja, hogy eleve belerakták a konfliktusok lehetőségét, az aknákat. Nehogy már unalmas legyen a végeredmény! :)

Erről az a vicc jut az eszembe, amikor Mórickához odalép egy járókelő, és megkérdezi túle, nem tudja-e véletlenül, merre van a zsinagóga... Mire Móricka a fejét ingatva, lemondóan: "Véletlenül..?"

 

Előzmény: szévike (140385)
Patreides Creative Commons License 2024.09.12 0 1 140386

Mi számít ma slágernek? Rádiós lejátszás, vagy Spotify, esetleg Youtube...?

A múltszázad első felében az volt a sláger, amit a cipészinasok fütyültek, a cselédlányok dúdoltak.

Na most, tessék csak fütyürészni a hip-hopot, önfeledten, jó kedvvel, bőséggel... (vagy inkább bő s*ggel)! :)

Előzmény: shu14 (140383)
szévike Creative Commons License 2024.09.11 0 0 140385

Ahogy én levettem Hajós itt-ott elhangzott mondataiból, nem is cél a slágergyártás.

Ők a folyamatot, az egymás számára csak felületesen ismert emberek együtt gondolkodását, a zene születésének folyamatát 

akarták, akarják bemutatni. Ki hogyan tudja a saját egóját, elképzeléseit a többiekhez igazitani, s egy tőle esetleg távolabb 

álló stilusban is dolgozni.

S ha véletlenül 'becsuszna' egy-egy slágergyanus szerzemény az már bónusz, de nem elsődleges cél.

Előzmény: shu14 (140383)
Ilhilla Creative Commons License 2024.09.11 -1 0 140384

Én ezt oda sorolom: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=MhczpeNhiIs

 

Manapság is szokták játszani. 

Előzmény: shu14 (140383)
shu14 Creative Commons License 2024.09.10 -1 1 140383

A Dalfutárból amúgy jött ki valaha jegyzett sláger?

Előzmény: Patreides (140381)
Patreides Creative Commons License 2024.09.09 0 1 140382

Az X-Faktorban hányszor hangzott el olyan, hogy "szűkített szeptim"? :)

Előzmény: Patreides (140381)
Patreides Creative Commons License 2024.09.09 0 0 140381

Hoppá, én most lemaradtam a X-Faktor induló részeiről... Helyette a youtube-on a Dalfutár részeit pörgettem sorban, egymás után. :)

shu14 Creative Commons License 2024.09.08 -1 2 140380

Az X faktorban még az se volt elmondható, hogy az ujjukat a kor pulzusán tartották volna. Leginkább a seggükbe tették, és azt hitték, hogy ami ott van, az a divat.

Előzmény: vanda62 (140376)
Dave985 Creative Commons License 2024.09.08 0 0 140379

Eljutottunk odáig, hogy egy korábbi tanítvány szerepelt a műsorban.

Juj! :)

Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.09.08 0 0 140378

Milán aranyos volt, ahogy próbált szakmázni.

Előzmény: schanc (140370)
Ilhilla Creative Commons License 2024.09.08 0 0 140377

Még mindig csak 19, van benne pár év, jövőre -ha lesz- megy a Megasztárban. Hiába jó a hangja, a személyisége nem jön át, pléne pop sztárnak alkalmatlan. 

(Mintha a kezét megműtötték volna). 

Előzmény: schanc (140374)
vanda62 Creative Commons License 2024.09.08 -2 0 140376

Én nem vagyok egy gyors észjárású valaki, de 14 év alatt én is erre jöttem rá, hogy amikor valaki más nagyszerű szerzők, nagyszerű, és ismert művét adja elő, az a komolyzene, és a dzsessz. A kortárs szórakoztató zenében az tud boldogulni, aki rajta tartja a kor pulzusán az ujját és most tud nagyszerű műveket írni, vagy híressé tenni. A lélektan pedig bebizonyította, hogy a gyorsan változó divatos stílusokhoz az emberek nem tudnak, nem is akarnak alkalmazkodni, azt a zenét szeretik továbbra is, amit  ifjú korukban megkedveltek. Én személyesen annyira visszacsúsztam az időben, hogy ugyanazokat zenéket hallgatom, mint 12 éves koromban. Így aztán egy pár évvel ezelőtt elvesztettem a lelkesedésemet az x-faktorral kapcsolatban. 

Előzmény: shu14 (140375)
shu14 Creative Commons License 2024.09.08 -1 1 140375

Én azért néztem mindig, hogy hátha lesz majd valaki, aki az én zenei ízlésemnek megfelelően majd tényleg nagy formátumú előadó lesz. De rájöttem, hogy ez oximoron. A műsor vége után két lehetőség van: vagy az önálló, művészi karakter megtartása, de abból jó eséllyel totális süllyedés lesz, 2000-es nézettségű videok, vagy befutás, de akkor azzal járó kommerszé, gagyivá válás, ami számomra idegen. Tóthgagyit is szerettem a megasztárban, most meg kiütésem van tőle... Azok a zenék, amiket én szeretek, vagy szeretnék hallani, amúgyis boomer irányt visznek (90-es évekbeli pop vagy rock, metal), ezekkel ma nem lehet sikert aratni.

 

A Patrikos sztori ebből a szempontból fontos felismerést hozott.

Előzmény: Borsos04 (140373)
schanc Creative Commons License 2024.09.08 0 0 140374

Eddigi tévéműsorai:

Kismenők (tv2)

Sztárban sztár + 1 kicsi (tv2)

Virtuózok (Duna)

Voice (RTL)

És most a Faktor.

 

A srác most kb. 20 éves.

Előzmény: shu14 (140372)
Borsos04 Creative Commons License 2024.09.08 0 1 140373

Én már a Paulás évadot is alig néztem, de abba még néha belenézegettem. A tavalyi teljesen kimaradt, és azt hiszem, nem lesz másképp idén sem. :)

Előzmény: shu14 (140371)
shu14 Creative Commons License 2024.09.08 -1 0 140372

Nekem ez a Szabó Bence név is ismeretlen. Ennyire kiestem a ritmusból? :o

Előzmény: schanc (140370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!