Keresés

Részletes keresés

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2024.02.26 0 0 182

Ja értem, szóval nem otthoni hifi.

Előzmény: orygabor (180)
orygabor Creative Commons License 2024.02.26 0 0 181

A laptop projekt elhalt részben funkcionális okok miatt, de főleg azért, mert elég zajos volt.

A Raspberryt már régen ajánlották, de nem tudtam, hogy kell hozzákezdeni. Aztán láttam róla egy videót, innen pofonegyszerű volt. A Volumio teljesen jól használható. Persze külön DAC van hozzá.

Előzmény: Őszinte Ököl (174)
orygabor Creative Commons License 2024.02.26 0 1 180

Van, ahol házimozinak hirdetik, de nem az, igaz, van rajta HDMI kimenet és még sok minden, de alapvetően sztereó.

Az egésszel nincs baj, ennyi volt rá szánva és kész. Munkahelyi eszköz, a cél az volt, hogy ne legyen külön a streamer, hátha bonyolultabb a kezelése a kollégáknak stb. 

Alapvetően elégedett vagyok vele csak az az idióta HEOS elkeserítő. A forrás mindenképpen hálózat.

Mindegy, év végén megint újítunk, veszek hozzá egy Wiim Pro-t, annak tök egyszerű az alkalmazása.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (176)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2024.02.26 0 0 179

Milyen front-end a router? Miről beszéltek? 

JazzMobil Creative Commons License 2024.02.26 0 2 178

Abban az esetben a router a front-end, ha mondjuk tidalról hallgat az ember zenét. Ha a lejátszó saját belső tárhelyéről (már ha van a készüléknek belső tárhelye) vagy pendrive-ról indítja el a muzsikát, akkor úgy már a lejátszó a front-end. 

Előzmény: bta70 (175)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2024.02.25 0 0 177

És hogy csatlakoztatod a PC-t az erősítővel, line out vagy fejhallgatókimenet a 13 ezer forintos Sound Blaster hangkártyán -> kisjack-RCA átalakító -> erősítő? :D

Előzmény: Őszinte Ököl (174)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2024.02.25 0 0 176

Hát, a kulcskérdés itt a DAC (nyilván a teljes képet nézve nem csak), ez különbözteti meg a streamert a streamertől. Az alap streamerekben nem jó a DAC, málnában eleve nincs, vagy ha van, akkor inkább ne azt használd. Persze, lehet külső DAC-ot venni, de akkor már nem vagy különösebben bennebb, egy minőségibb DAC 150e forintnál kezdődik, egy CA MXN10/AXN100 vagy Bluesound Node kb 200e, és ezek azért szoftveresen elég jól el vannak látva. 

 

Azt nem tudom, hogy a 900-as Denon milyen, lehet, hogy A osztályú, és rendben van, a D osztályú házimozi erősítők nem nagyon jók zenére.

Előzmény: orygabor (173)
bta70 Creative Commons License 2024.02.25 0 0 175

Hiába kétmilliós, ha nem a hálózati lejátszó a 'front-end", hanem a router;))

És ez sajnos nem vicc. De legalább nem kell rá sokat költeni, egészen olcsó kategóriában is akadnak "jóhangúak".

Előzmény: Őszinte Ököl (174)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2024.02.25 0 1 174

Járt már nálam kölcsönben többféle hálózati audio lejátszó, egy haveromnál pedig hallgattam egy 2 milliós Aurendert is. Egy ilyen hálózati lejátszó sem tudott meggyőzni. 

DSD, FLAC-et és egyéb audio formátumokat le tud játszani egy PC ( vagy tablet, laptop...stb.) is. Tidal-t, spotify-t egyéb streamingszolgáltatót el tudsz indítani PC-ről is. Erősítőhöz hozzá lehet csatlakoztatni a pc-t is. 

Ami a tárhelyet, RAM-ot, procit ...stb. illeti, egy pc esetén jobban az igényeidre tudott szabni a konfigurációt. Sőt fejleszteni és bővíteni is jobban lehet. 

 

Előzmény: orygabor (173)
orygabor Creative Commons License 2024.02.23 0 0 173

A hangjával nincs baj, az áráért oké, de ha ezt tudom, veszek egy sima erősítőt, meg egy alap streamert, vagy egy málnapécét.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (172)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2024.02.23 0 0 172

Hát, mit mondjak, nekem továbbra is megvan a Denon (2700), házimozira használom, zenére nem jó. Sem szolgáltatásban, sem hangminőségben. Arra egy teljesen másik lánc van.

Előzmény: orygabor (171)
orygabor Creative Commons License 2024.02.23 0 0 171

A bosszantó az egészben, hogy direkt azért vettem egy hálózati erősítőt, hogy kompakt és könnyen használható legyen. Nem otthonra lett véve szerencsére.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (170)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2024.02.23 0 0 170

A legolcsóbb egy Google Chromecast, csak az nem tud gaplesst, de asszem azt a heos sem tudja, ez megvan 15e (?) forintból. Ilyenkor ugyanúgy a Denon DAC-ja megy, szóval nem lesz rosszabb, vagy jobb, és az tudja a Tidal Connectet is. A jó megoldás valami fasza kis streamer, a Cambridge Audionak van pár elég jó, Bluesound is játszik még, ezekben már van DAC, az komoly előrelépés.

Előzmény: orygabor (169)
orygabor Creative Commons License 2024.02.22 0 0 169

Lehet máshogy is streamelni Denon készülékkel? Elsősorban Tidalt.

Előzmény: orygabor (168)
orygabor Creative Commons License 2024.02.22 0 0 168

Egy fos. Merthogy azóta már sikerült végül is letölteni és beüzemelni. Használtam már pár lejátszót, de ez valami hihetetlen szarul kezelhető. Nem értem miért nem lehet telepíteni a streamszolgáltatókat a gépre, oszt telóról irányítani?

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (167)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2024.02.22 0 0 167

Igen, Denon házimozi erősítőn, kb 10 perc után kurvaanyázva töröltem a telefonomról :D

Előzmény: orygabor (166)
orygabor Creative Commons License 2024.01.11 0 0 166

Annyi előrelépés történt, hogy hogy sikerült a hálózatra csatlakozni, nem volt bonyolult, csak elfelejtették leírni, hogy a kétszáz oldalas útmutató elolvasása nélkül ne álljunk neki kendácsolni. Mert valahol ez elején leírták, hogy egy monitort kell rákapcsolni, anélkül reménytelen a beállítás.

Szóval van már hálózat, de még nincs HEOS. Egyszerűen nem ismeri fel a készüléket...

Valaki operált már HEOS-al?

Előzmény: orygabor (165)
orygabor Creative Commons License 2024.01.09 0 0 165

Sziasztok!

 

Hálózati erősítőt kéne csatlakoztatnom a netre. Denon DRA 900 H-ról lenne szó. Van hozzá magyar nyelvű leírás, de egy kalap szart se ér, mert összevissza hivatkozik az egyes fejezetekre stb. és kihagy alapvető lépéseket, pl, hova állítom az erősítőt, mielőtt beírom a böngészőbe a címét stb.

Feladtam. Hozzá tartozik a tényálláshoz, hogy már csináltam ilyet, a leírás alapján szépen össze is jött. Az egy Sony kompakt médialejátszó volt.

Előre is köszönöm a segítséget.

retroanalog Creative Commons License 2022.09.26 0 3 163

Nekem egy Onkyo NS-6170 típusú mediaplayerem van. Teljesen jól teszi a dolgát. Jó hangminőség. Mindenféle formátumot lejátszik, van spotify, tidal...stb. Belső tárhelye nincsen. De nem is kell. Egy külső SSD-t lazán hozzá lehet csatlakoztatni. 

Előzmény: JazzMobil (162)
JazzMobil Creative Commons License 2022.09.25 0 2 162

Kinek mi a véleménye és/vagy tapasztalata a Cocktail Audio hálózati médialejátszókról? 

Továbbá szeretnék egy olyan médialejátszót - nem feltétlenül cocktail audio márkájút - aminek van belső tárhelye (lehetőség szerint bővíthető), rádió funkció nem fontos. 

Őszinte Ütés Creative Commons License 2021.12.25 -1 5 161

Azért, mert ha már cédét hallgatok, akkor az szóljon szépen. :)

Az, hogy ritkábban hallgatok cd-t, az nem azt jelenti, hogy pl: kéthavonta egyszer. Hanem azt jelenti, hogy a vinyl-hez, magnószalaghoz és kazettához képest ritkábban hallgatok cd-t. :) 

Előzmény: LézerPulyka (160)
LézerPulyka Creative Commons License 2021.12.23 -1 3 160

" CD-t ritkábban. "

 

Akkor mi a búbánatnak van neked egy Keops cd-pörgentyű???? :DDDD 

Előzmény: Őszinte Ütés (158)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.12.21 -2 2 159

Nekem nem lehet számítógép (mármint klasszikus billentyű-képernyő) a nagyszobában, a hi-fi mellett, amikor zenét hallgatok, akkor max egy telefon lehet a tidal stb miatt. Egész nap a gép előtt ülök, ilyenkor már nem. Tudom, boomer vagyok :)

Előzmény: Őszinte Ütés (158)
Őszinte Ütés Creative Commons License 2021.12.21 -2 4 158

Én meg még mindig nem szántam rá magamat egy médialejátszóra. Ha flac-et, vagy spotify-t szeretnék hallgatni akkor az iMac +Sugden erősítő + Dali hangfalak teszik a dolgukat. A számítógépnél nincs jobb mediaplayer, szerintem. Meg aztán ott a másik hifi szettem ahol meg inkább orsós magnót, lemezjátszót hallgatok, no meg kazettát. CD-t ritkábban.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (157)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.12.20 -2 2 157

Pedig a Tidal kurvajó ám. A Spotify app és ökoszisztéma sokkal jobb, cserébe még mindig mp3-znak, ha kijön a Spotify Hifi (cd-minőség), akkor visszamegyek oda.

Szóval ezeken ott van minden. Vannak rendes lemezeim és lemezjátszóm is, azt nem váltja ki, de a CD-t simán.

Előzmény: LézerPulyka (156)
LézerPulyka Creative Commons License 2021.12.20 -2 3 156

Én még mindig a Sony HAP-S1-et használom (ehhez eredetileg egy 500 GB HDD jár, de én már 1 TB SSD-vel bővítettem), a Vincent hibrid erősítővel + B&W hangfalakkal bőven teszi a dolgát, amikor FLAC-et vagy DSD-t hallgatok. Bár bevallom, CD-t hallgatok a legtöbbször. Tudom, hogy vannak már jobb hálózati médiaplayerek amik Spotify, Tidal és egyéb ilyeneket is tudnak, de engemet a streaming dolgok soha sem vonzottak. Majd az új Lii Audio hangfalakkal, hogyan fog muzsikálni, az is érdekes lesz. 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (155)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.12.20 -2 1 155

Nekem most lett egy CXN V2, egyrészt fícsörök tekintetében eléggé világbajnok, ugyan több panaszt olvastam szoftverre, de nekem pikpakk működött minden.

Én részben a DAC miatt is vettem, egy Tidal -> Chromecast -> Denon AVR DAC láncot váltott ki, hangfalak Dali Oberonok. Az erősítő maradt a Denon 2700, de analóg inputon, és hát eléggé szignifikáns különbség van, nem annyira térérzetben, mint inkább ritmikailag meg felbontásban. A kiváltott eszközök hangja az eléggé fedett, cserébe a meglévő magasak idegesítően harsányak, ez szépen elmúlt, légiesebb, részletezőbb lett a hang, sőt, van egy kis analóg puhaság, a tranziensek nem vágnak annyira, szóval egyértelműen pozitív elmozdulás. Másik versenyző a Bluesound volt, de sajnos boomer lévén beleszerettem a kis képernyőbe az album arttal, meg a rendes rack-széles méretbe, nem tehetek róla. Ja, meg nem volt A/B teszt, de a BS nem tetszett annyira, sokkal digitálisabb hangja van.

Előzmény: LézerPulyka (153)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.08.12 -2 2 154

Jól muzsikál. Viszont semmivel nem jobb, mint az iMac + erősítő (+hangfal) rendszerem. Nem is lesz szerintem hálózati médialejátszóm, egy darabig tuti nem. Amik nagyon jók, azok drágák is

Előzmény: LézerPulyka (153)
LézerPulyka Creative Commons License 2021.07.25 -2 3 153

Na és milyen a Cambridge? Jól muzsikál? 

Előzmény: Őszinte Ököl (152)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.07.20 -3 3 152

Jelenleg egy Cambridge Audio XCN V2 típuson gondolkodok. Hamarosan kapok egyet kölcsön, 1 hétre. Tesztelem, majd. Aztán ki tudja... 

 

Először lesz a rendszeremben hálózati médialejátszó. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!