Keresés

Részletes keresés

Agnes721207 Creative Commons License 2018.01.15 0 0 20

Szia Attila!

Lehetne tudni melyik ez az ország, ahol fiatokat ekkora csalódás érte?  Megköszönném a választ, segíthetne nekünk is a továbbiakban.

Köszönöm!

Ágnes

Előzmény: omikronattila (19)
omikronattila Creative Commons License 2017.02.06 0 0 19

Sziasztok! Hol is kezdjem,inkább röviden:FOGADÓKÉNT és KÜLDŐKÉNT  már azt hittük nem érhet meglepetés bennünket.Több év kuporgatása után lehetőségünk nyílt legkisebb fiunk részvételére  AFS csereprogramban.

Minden OK /pénz ok/ , ment a maga útján dolog,amikor is kiutazott a fogadó családhoz.Nagy öröm hurrá,pár hét és kiderült nem tud rendesen étkezni mert nem főznek és VEGÁK is,na jó akkor vegyél főzzél magadra oldd meg adtunk költőpénzt bőven.Aztán a családfőről kiderült,idegileg zilált minden családtagjával ordít basáskodik,a családi idill valójában POKOL.A partner iroda felmérte és beismerte nem jó családot választottak,jött az ideiglenes befogadó család 30 km-el arrébb kicsi faluban.Bejárás vonattal a suliba migránsokkal oda-vissza,elhelyezés a pincében,max 17-fok,de legalább nem ordítanak!Internet nagyon lassú vagy nincs,de amikor megláttuk a gyerekünket webkamerán keresztül na azt nem kívánom senkinek.Pinceféleségben egy ágy egy szekrény egy kutyával nagykabát sál sapkában idegileg összetört,fizikailag lesoványodott fázó gyerekem akkor kérte először hogy neki ebből elég!Hívtuk az AFS-t,nem keresnek másik családot mert szerintük jobb ha hazamegy......

Saját pénzén vett vonatjeggyel jött haza....aki meglátta csak annyit mondott:de sovány vagy mi lett veled?

Én amikor megláttam élőben....tényleg jobb hogy hazajött.....nem kívánom senkinek......

Több mint 2.5 millió forintba került ez a nagyon is tanulságos AFS program csak az a baj hogy 3 hónapig tartott!

Az AFS szerint minden rendben van,pénz egy fillér se jár vissza mert ugye a szerződés az szerződés!

Tisztelettel:Nagy Attila

Lucilla Creative Commons License 2013.04.20 0 0 18

Írtam mélt az itt megadott e-mail címedre.

Előzmény: lolablau (17)
lolablau Creative Commons License 2013.04.20 0 0 17

Kedves Lucilla!

Nagyon szeretnék Tőled néhány dolgot kérdezni cserediákprogramokról. Megírnád nekem az e-mail címedet?

Köszönöm!

Szabó Csilla

csillaszabo@indamail.hu

Előzmény: Lucilla (13)
robicsek Creative Commons License 2010.08.15 0 0 16
Ja, és főleg sok kínaival ne legyen együtt.

off

Egy céges delegacio, amiben kinaiak is voltak, látogat egy iskolát, ahol soksok szamitogép.
Az osztályban meg egy kinai gyerek, akivel egyből elkezdtek beszélgetni:)
De ő már Magyarországon született.
Előzmény: Lucilla (15)
Lucilla Creative Commons License 2010.08.11 0 0 15
Az angol megkönnyíti a helyzeteteket a elején, de nagyon fontos, hogy elsősorban magyarul folyjon körülötte a társalgás, így hamar felszedi a szükséges nyelvtudást. Az is fontos, hogy minél kevesebbet lógjon együtt a többi AFS-es diákkal, mert az erősen hátráltatja a beilleszkedést, de erre majd az orientáción úgyis felkészítenek (vagy már meg is volt talán). Ez a rész nem könnyű, mert az AFS-es diákok a legjobban a többi AFS-es diákkal szeretnek együtt lenni, de szerintem kellően sok program és tevékenység beiktatásával ezt lehet kezelni. Remélem, a Radnóti is jó partner lesz a fogadásban, nem kis rész múlik rajtuk.
Előzmény: babarczyeszter (14)
babarczyeszter Creative Commons License 2010.08.11 0 0 14
Budapesten élünk, és a gyereket a Radnótiba küldöm, az igazgató már beleegyezett. Nem tud magyarul egy szót sem, de angolul kicsit beszél.

Ti nagyon aktívak voltatok! Én csak most fedeztem fel az AFS-t, de nagyon remélem, hogy hosszú távon is működni fog a dolog.

Kicsit azért persze izgulok.
Előzmény: Lucilla (13)
Lucilla Creative Commons License 2010.08.11 0 0 13
Fogadtunk (én mint fogadótestvér, anyámék voltak a fogadószülők) új-zélandi, ausztrál, norvég, brazil és thai gyereket. Nem mondom, hogy nem tudnék nehézségekről beszélni, de abszolút többségben vannak a pozitív élmények.

Merrefelé éltek? Nem pontos lakcímre gondolok persze :-), csak hogy milyen típusú település (falu, város, Bp).

Ne csak nehézségek esetén kérdezz, szívesen segítek, bármilyen kérdésed van, akármilyen apróságnak is tűnik, bár biztos sok önkéntes van a közeledben, akik nálam jobban képben lehetnek, szóval minden helyzetben lesz segítséged.
Előzmény: babarczyeszter (10)
robicsek Creative Commons License 2010.08.11 0 0 12
Kinai gondolom nem szokott hozzá a nagy térhez:)
Nálunk volt finn csaj (félévet, mert 3 családdal se jött ki, amit nem értek, mert semmi baj se volt vele, azota is tartjuk a kapcsolatot. Ugy káromkodott tökéletes magyarsággal a végén, egy alföldi kocsis se jobban:)

Lányom meg volt franciáknál, kb ugyanaz, nem jött ki első családdal, de aztán találtak neki jó fejeket.

Az AFS odafigyel ilyesmire, segitenek, ha gond van.
RealCorpus Creative Commons License 2010.08.11 0 0 11
Off Semmi, semmi, Bocsánat...! On
Előzmény: babarczyeszter (8)
babarczyeszter Creative Commons License 2010.08.10 0 0 10
Köszönöm! Lehet, hogy ha nehézségeim lesznek, majd kérdezek... Nálatok milyen fiatal járt?
Előzmény: Lucilla (9)
Lucilla Creative Commons License 2010.08.10 0 0 9
Szia,

én elég sok dolgot tudok az AFS-ről, minden szinten voltam már érintett (fogadócsalád, küldőcsalád, még dolgoztam is nekik), ha kérdésed van, segítek, szívesen.

Fogadócsaládnak lenni nagyon izgalmas dolog, hihetetlenül sokat profitál az egész család egy ilyen akcióból. Gratulálok a döntésetekhez!

L.
Előzmény: babarczyeszter (-)
babarczyeszter Creative Commons License 2010.08.10 0 0 8
OFF So what? Most 43 vagyok, de mi köze ennek ahhoz, hogy gyereket fogadok? ON
Előzmény: RealCorpus (2)
babarczyeszter Creative Commons License 2010.08.10 0 0 7
Hát, ez nehéz, tudom. Azt hiszem, nem várják el, hogy saját szobát kapjon. Nálunk is a nappaliban van csak helye.
Előzmény: RealCorpus (0)
babarczyeszter Creative Commons License 2010.08.10 0 0 6
A gyerek már volt Kínában, de lehet, hogy megy is -- vagy oda, vagy Franciaországba, vagy Németországba, még nem tudjuk. Mindenesetre tanul mandarinul, franciául és németül.
Előzmény: Mensikov (4)
babarczyeszter Creative Commons License 2010.08.10 0 0 5
Köszi. Örülök.
Előzmény: Törölt nick (3)
Mensikov Creative Commons License 2010.08.10 0 0 4
Aztán a gyerek meg megy Kínába ?
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.10 0 0 3
Én az AFS-sel olasz, a húgom spanyol diákcserében vett részt. Se az olas sráccal, se a spanyol lánnyal nem volt gond, és az AFS-sel sem.
RealCorpus Creative Commons License 2010.08.10 0 0 2
OFF
Ezek szerint átléptél a következő legszebb korodba, míg nem jártál erre (a zindexen). =)
ON
Mensikov Creative Commons License 2010.08.10 0 0 1

Sorry...

RealCorpus Creative Commons License 2010.08.10 0 0 0
0 helyem van f0gadásra.
babarczyeszter Creative Commons License 2010.08.10 0 0 topiknyitó
A 2010-es őszi félévtől egy évre fogadunk egy 16 éves kínai fiút. Izgalmas lesz :-)

Az AFS (afs.hu) szervezet segítségével érkezik hozzánk. Ha részt vettetek már AFS csereprogramban, kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra.

Ami viszont SÜRGŐS: bár a diákok aug 20-án érkeznek, 9 diáknak még nincs befogadó családja (mert az eredetiek visszamondták). Ha fogadnátok egy-egy diákot, akár csak egy hétre, sokat segítetek vele.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!