Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.03.09 0 0 99

Helló Tudtok télen is működő kempinget a Bükben vagy a Zemplénben /ez kérdés volt/

 

dr!! Creative Commons License 2020.02.11 0 0 98

Hát haza is kellett jönni ügyeket intézni, meg ránézni a lakásra - de ez közel 101 évig nem okozott semmi problémát! Fizettem az ottöltött idő után....

Előzmény: Tarzy52 (96)
Tarzy52 Creative Commons License 2020.02.07 0 0 97

Helyesbítek.......:

 

  --általam okozott többlet munkáról a számlát, amit amúgy tőlem beszednek a lakóhelyemen amikor otthon vagyok, meg okkor is amikor nem vagyok otthon!!!!!!!!!

( szemétszállítás, vízszolgáltatás, .....stb!) 

Előzmény: Tarzy52 (96)
Tarzy52 Creative Commons License 2020.02.07 0 0 96

Ezt értem, a lakó és egyéb cucc maradhat, nálam is így volt Vonyarcvashegyen a Park Kempingben!

 

Ezek szerint nem voltál ott "minden nap....!!!"...?

 

Én is egy feudális sarcnak tartom ezt az "üdülőhelyi díjat" amit állítólag azért kell fizetni az oda érkező - nem helyi lakosoknak - mert ez idő alatt az önkormányzatnak több a munkája a nyaralók miatt!  ( szemétszállítás, vízszolgáltatás, .....stb!) 

 

 

Én azt nem értem, hogy akkor ez miért nem úgy működik, : Én megérkezek egy településre nyaralni, a szállásadó bejelent, és az üdülőhely Önkormányzata benyújtja a  lakóhelyem Önkormányzatának az általam okozott többlet munkáról a számlát, amit amúgy tőlem beszednek a lakóhelyemen amikor otthon vagyok! ( szemétszállítás, vízszolgáltatás, .....stb!) 

Előzmény: dr!! (95)
dr!! Creative Commons License 2020.02.06 0 0 95

Minden hónap végén ! És a ténylegesen ottöltött napokra, ha hazajöttem valamiért, azt "kivonták" a fizetés alól - ez is csak egy kasza volt a helyi önkormányzattól !! Belépési engedély a településre - mint régen a városkapuknál az utasoktól...

Előzmény: Tarzy52 (94)
Tarzy52 Creative Commons License 2020.02.06 0 0 94

Hogy fizetted az idegenforgalmi adót? Az 5 hónapra egy főre 150x400= 60000 Ft!!!!

Előzmény: dr!! (93)
dr!! Creative Commons License 2020.02.05 0 0 93

Hát, lehet, hogy van valami helyi rendelet a 90 nappal kapcsolatban, de Akaliban az egész szezont egyben ott tölthetted - de ez már nem igazán érdekes - nincs lakókocsi- meg kedv sincs már! Majd itt a környéken horgászgatok - meg tologatom a bevásárlókocsit és nem érzem úgy, hogy ki van velem  b...va! Mert azért ez a főidénybeli horgászati tilalom napközben, hát ez oltári pofátlanság-nagyon kaparnak a tulajdonosok a lóvé után.... :-)

Előzmény: Tarzy52 (92)
Tarzy52 Creative Commons License 2020.02.05 0 0 92

Ez a kemping idénybeli nyitvatartási idelye, de te mint nyaraló vendég csak 90 napot, egyben, vagy megszakításokkal több részletben tölthetsz ott!

Előzmény: vonalzoo (89)
Tarzy52 Creative Commons License 2020.02.05 0 0 91

Napi 400 Ft/ fő!

Előzmény: Tarzy52 (90)
Tarzy52 Creative Commons License 2020.02.05 0 0 90

Én úgy tudom, hogy nyaralóként egy szezonban csak 90 napot tölthetsz el nem "ottani állandó lakosként" amellett, hogy fizeted a személyek után a 400 ft idegenforgalmi adót!

Előzmény: dr!! (88)
vonalzoo Creative Commons License 2020.02.05 0 0 89

Ez kemping függő, de pl. találomra megnéztem a füredit: Nyitva tartás: 2020.04.24 - 2020.09.27 Ez pont 5 hónap

Előzmény: Tarzy52 (87)
dr!! Creative Commons License 2020.02.04 0 0 88

Bocs, bocs, mi is ez a 90 nao?.....kicsit már lassabban forognak a kerekeim?

Előzmény: Tarzy52 (87)
Tarzy52 Creative Commons License 2020.02.04 0 0 87

Azt írod, hogy egy szezonbérlet "(cca.840 e Ft egy szezonra - 5 hónap)"  - "de igazából csak 90 napot tölthetsz ott.....!

Előzmény: dr!! (86)
dr!! Creative Commons License 2020.01.27 0 0 86

Na, ez jól megállt topic, de azért leírom nagy szívfájdalmamat: tavaly - 2019 - eladtuk a hihetetlenül (mover, omnisztor, viharálló napfénytető, megerősített elősátor, szennyvíztartály-frissvíztartály  kijelzővel,mobilklíma, ,stb,stb) felszerelt lakókocsinkat, mert az addig "istenített" északi parti kempingünk bekeményített, erősen emelte a költségeket (cca.840 e Ft egy szezonra - 5 hónap) és bizony a kemping műszaki, természeti ellátottsága már hagyott kívánnivalót maga után. Aztán jött a mellbecsapás, két éve nem engednek főszezonban napközben ( de.9-től este 7-ig) horgászni, merthogy az úszó vendégeket zavarják, és még 2019-ben a partot is 3 m-es szakaszokra osztották, azon meg horgásszon a céltávdobó világbajnok, volt is bajom a milliomos szomszédommal, átdobált, és még rám is fogta, hogy az ő területére dobtam....és ez az éjszaka kellős közepén nem volt szórakoztató. És ami még fájdalmas is volt - lassan megváltozott az "utcaszomszédokkal" a viszony, olyanná lett, mint egy munkahely, egymásról, és -ra mondtak mindent, hülyére itták magukat, stb, stb. Na, elegünk lett, sikerült mélyen áralatt eladni, eladtam a teljes horgászfelszerelésemet, gumicsónak motorral, etetőhajó, stb. mert ahol lakom, nincs a környéken könnyen elérhető horgászvíz - háááát, azért már találtam - de legalább valaki nagyon élvezheti a lakót, mi meg jól megvagyunk magunknak! 

GaborApa Creative Commons License 2014.03.11 0 0 85

Nem csábításként csak mint információ:

 

Kempingekről írt tapasztalatok az utóbbi időben szépen gyűlnek a Kempingmánia portálon a Kempingszemle rovatban >>>.

 

Fényképekkel és térképes megjelenítéssel lehet bogarászni mások tapasztalatai között, és bárki megírhatja a saját tapasztalatait is.

Mivel a vélemények az adott kempinghez hozzá lesznek kapcsolva így később is jól megtalálhatóak a kempingkeresőben is.

 

GaborApa Creative Commons License 2013.08.09 0 0 84

Nekem a Neptun tetszett meg legjobban http://kempingmania.hu/travelog/709

 

A miértre annyi, hogy közvetlenül a vízparton lehet kempingezni.

Előzmény: pisti.75 (83)
pisti.75 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 83

 A Tiszatónál,hol van a legjobb legszinvonalasabb kemping ??Ki melyiket ajánlja és miért ?? 

Kamilla8111 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 82

Balatonalmádi Yacht Kemping. Két kisgyerekkel (másfél, 5 és fél) voltunk idén. A vizesblokkok NAGYON tiszták. Van WC-papír, szappan!!! Külön van gyermekfürdető szoba infralámpával, ha fázna a kicsi, tiszta csúszásgátlóval, pelenkázó alátéttel. Mindig van melegvíz a zuhanyzóban. A parton nincs kialakított öböl, de a víz nem magas. Viszont közvetlenül a parton van egy óriási napernyőkkel árnyékolt homokozó. Van egy gyerekmedence csúzdával külön kerítéssek elválasztott részen. Árnyékos, kellemes. Egyedül a szombaton éjjel 1-ig szóló sramli zene volt zavaró (amire először azt hittük, karaoke, de kiderült, hogy az úr és a hölgy hivatásos "énekesek"). Maga a kemping kicsi, ez is jó, mert minden (WC, benti bolt, étterem) 2 perc alatt elérhető.

Voltunk pár éve a balatonfüredi kempingben is, annak a vizesblokkja annyira koszos volt, hogy az akkor 2 és fél éves fiam azt mondta, ő inkább nem zuhanyzik, már úgyis lemosta magát a Balatonban... Viszont ott van kialakított homokos öböl a kicsiknek.

pisti.75 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 81

A hétvégén megnéztük a Turkevei kempinget,egyben van a strandal.

Ár érték arány kiváló !!

Kemping területén elérhető ingyen Wifi !!!! Csak ajánlani tudom !

 

  

  

GaborApa Creative Commons License 2013.05.14 0 0 80

"ahol megtalálható minden téma, ami a kempingezéssel kapcsolatos!"

 

Ehhez már elég sok alap és minden lehetőség megvan itt: http://kempingmania.hu és szívesen látnánk Téged is

Írtam volna Neked mailt, de nem publikus a címed.

Ha tényleg az a célod, vegyük fel a kapcsolatot ;)

Előzmény: humi81 (79)
galoscsabus Creative Commons License 2013.04.13 0 0 78

Lassacskán beindul a kempingezős szezon :-)

Hadd ajánljam mindenki figyelmébe a kedvenc ausztriai kempingünket, amit akár autós-családos, akár motoros túrák alkalmával szívesen ejtünk útba és vesszük igénybe egy, vagy több éjszakára is.

A neve: Camping Rosental Roz és a Karavánkák tövében, a Szlovén határ mellett, Ferlachtól pár Km-re található.

Ideális alaptábor egy A-SLO-I hármashatár közeli csavargáshoz, sok-sok napra elegendő látnivalóval 100 Km-es körön belül.

Családi kemping, több generáció üzemelteti és ez meg is látszik a vendéggel való törődésen.

Nagyon barátságos hely, tiszta és rendezett, mindennel felszerelve, ami egy kempingezőnek csak fontos lehet.

Van saját boltja, étterme, az árak a földön járnak.

Egy mesterséges tavacska teszi fel az I-re a pontot, nagyon kellemes a vize, kavicsos az alja, tele van szép halakkal, a gyerekeknek, de felnőtteknek is nagy élményt adhat. Van sekélyebb pancsolós része, de ha valaki úszni kíván, arra is megvan a kellő méretű vízterület.

Sok a rendezvény és program, vannak sportolásra alkalmas helyek, állatfarm, nagyon szuper játszótér, szuper vizesblokkok,....stb...

 

Hollandiában oda ítélték nekik az "Év kempingje" díjat, amit csak egyszer lehet elnyerni, de akár vissza is vehetik tőlük.

Na mondjuk, itt ez a veszély nem fenyeget :-)

 

http://www.roz.at/rozweb/home.htm

 

Már ez a reggeli panoráma megér egy kis utazást:

 

 

Nagyon szeretjük és alig várom már, hogy újra arra vegyük az irányt.

BiaStrom Creative Commons License 2012.09.22 0 0 77
Egy külföldi kempinget ajánlok Nektek. 5. éve vagyunk kint a teljes téli szezonban Stájerországban, Murau városától 3 kilóméterre az Olachgut Camingben. Aki nem ismerné a környéket elárulom, a környéken több honfitársunk épített vagy vett panziót, hotelt, üdülőfalút. Szinte minden hüttében dolgozik magyar vagy székely felszolgáló, szakács. Itt tényleg szívesen látják a magyarokat. Egy stájer vicc szerint Magyarország legmagasabb hegycsúcsa is itt van: Kreischberg.
A kemping tulajdonosai igazi főldművesek, tehenekkel, lovakkal, bírkákkal. Hatalmas földjükön alakították ki a kempinget. Fedett lovardájukban vicces áron, mindössze 11 Eur/45 perc áron lehet lovagolni. Nyáron díjugrató versenyt rendeznek itt. Nagyon komoly nemzetközi szinvonalon. A területet körbeöleli a Mura folyó. Reggelente kíváló cél a kutyasétáltatáshoz. Családias hangulat, tiszta, jól felszerelt fürdő, különálló zárható, zuhanykabinokkal, bérelhető káddal, halk zeneszóval és padlófütéssel vár a központi épület. Mosogatóhelységből nyílik a mosókonyha, ipari mosógépekkel, szárítógépekkel. Az étterem menűje egyszerü, a sör olcsó. A sítároló fűthető, minden igényt kielégít. Télen a legközelebbi sípálya 2 km-re található, Kreischberg. Nyáron a kiváló bringaútvonalakon végig lehet tekerni a Mura völgyön. Ha, esetlegesen túlbecsültük az energiánkat, segítségünkre lehet a Tamswegig közlekedő vonat ami bringákat is szállít, olcsón. A szezonbérlet igen csábító, októbertól május első hétvégéig, 670 Eur!! A teljes év 810 Eur, fürdőhasználat a családnak, 28 Eur/év. Gázpalack 30 Eur. De, lehetőség van vezetékes gázzal kiépített helyet bérelni. Többen vagyunk magyarok, 3-5 család tanyázik évente állandóan, 20-25 vendég jön télen alkalmanként. Nyáron van a főszezon, sok német, holland vendéggel. Jellemzően sportos családok, bringával, kajakkal jönnek ebbe a kempingbe. Az őszi és a kora tavaszi időszakban a sízést a délutáni bringázással lehet vegyíteni és az osztrák szemléletnek köszönhetően kiváló kerékpárúton, bringával pár kilóméteren belül elérhető az úszoda, a teniszpályák és a belváros is. Szóval a környékről, a hegyekről oldalakat lehetne írni, de ha szereted a túrabakancsot a lábadon, nem riadsz vissza egy kis izzadságtól vagy szeretsz pecázni, itt a helyed!
kanapekamred Creative Commons License 2012.09.11 0 0 76

Üdv!

Mi is szeretjük azt a helyet.

 

Előzmény: GaborApa (68)
Jucó72 Creative Commons License 2012.08.15 0 0 75

Megérkeztünk a dömösi kempingből. Nekünk nagyon tetszett. Kicsi kemping, de nagyon otthonos. Kellemes, gondozott a medence, tiszta a mosdó, wc. Van WC-papír is. A tusolók kis kabinok. Az olimpiát a közös helyiségbe kivetítőn néztük. A sütögetéshez a gondnok bácsi adott fát. A környék gyönyörű, közvetlen a Duna-parton, hegyek ölelik körül.

Mindenkinek ajánlom!!!!

ntaur Creative Commons License 2012.08.15 0 0 74

Sziasztok!

 

Nekem a gárdonyi Sport Beach kempinggel akadt komoly problémám! Korábban is jártunk ott, nem volt gond. Idén azonban sikerült eddigi legrosszabb nyaralásunkat  elkövetni náluk.

A faház, a maga 4 cm-es falvastagságával pihenésre alkalmatlan, na de egy kempingtől nem is vártuk, hogy napi 24 órát fogunk meditálni a tökéletes csendben és nyugalomban. A probléma nem is ezzel volt, hanem a nomád körülményekkel.

Mivel kisgyerekkel mentünk, nagyon jó lett volna melegvízben legalább Őt lefürdetni, de erre több nap alatt egyszer sem volt lehetőségünk. A vizesblokkokban legjobb esetben -és csak alkalmanként- lehetett igen nagy jó indulattal langyosnak csúfolni a vizet. Ez több másik kempingezőtől is  megerősítést nyert. Amikor azonban a recepción megkérdeztem, hogy mikor és hol tudnám a kicsit MELEGvízben lefürdetni, olyan lekezelő és kioktató hangnemben, hisztisen duzzogva beszéltek velünk, mintha azt kérdeztem volna, miért nem volt elég meleg a pirítós a kaviár alatt. Végül lebetegedve, egy nappal korábban jöttünk haza. Felháborító maga a helyzet is, de a nyegle, vendéglátóshoz méltatlan viselkedés kivert minden biztosítékot.

 

NEM AJÁNLOM!

 

GaborApa Creative Commons License 2012.08.13 0 0 73

Elnézést, ide ritkábban olvasok.

 

WC mosdó is rendben, zuhanyzásra pedig két vendégszoba van kijelölve.Akik használták mindenki azt mondta, hogy rendben van.

A további kialakítás az lesz, hogy több zuhanyzót alakítanak, ki amint a forgalom ezt megkívánja.

Előzmény: Törölt nick (71)
GaborApa Creative Commons License 2012.08.01 0 0 70

Kenesén a volt máv gyereküdülő partjának az egyik felét most alakították kemppinggé.

Nincs parcella, vannak fák és közvetlen vízpart. A WCzuhanyzót most alakítják éppen.

Akinek van kedve jöjjön le a jövő héten.

Szombaton ingyenes lesz azoknak akik jelentkeznek.

 

http://kempingmania.hu/travelog.php?id=690

 

Lesznek sátorral lakókocsiva és lakóautóval is.

Nem ez számít.

 

Minden kempingest várunk!

Jucó72 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 69

A dömösi kemping nagyon szép. Kicsi, de kellemes. Mi 2 hét múlva szeretnénk menni sátorral. Féláron vettünk hozzá kupont itt: http://www.napitipp.hu/tippek/termeszetkozeli-medences-nyaralas-a-dunakanyar-legszebb-pontjan-domosi-camping-3-nap-2-ej-2-fo-ingyen-wifi-vel-kupon?utm_source=Qponverzum&utm_medium=Qponverzum&utm_campaign=Qponverzum

Még nem voltunk itt sátrazni, de pár éve a kemping éttermében ettünk, és már akkor feltűnt, hogy milyen klassz kis kemping.

Előzmény: pisti.75 (67)
GaborApa Creative Commons License 2012.07.29 0 0 68

Van egy jó hely Pilismaróton, a vízparton.  

 

Inkább csak majdnem kemping, de az árak is ilyenek

Ez egyben strand is, tehát van némi mászkálás is.

Zuhanyzó, WC tipptop tiszta volt. Esténként pedig üzemelt egy büfé is.
Cím: Pilismarót rév u. Koordináta:N 47°47.923 , E 18°53.943
Keresd a büfést! Ő a terület gazája.

 

A GPS-be ne a koordinátákat írjátok be, hanem azt, hogy Pilismarót, Rév utca - utca közepe. Ugyanis a navi nagyon elkavar. Aki koordinátával jött, az mind a Nagy-Öböl keleti partján, a MAHART hajótemetőjénél kötött ki.

A Rév utca nekimegy a Dunának, a végén van egy sorompó. A mögötte lévő terület ez a kemping.

 

 

Előzmény: pisti.75 (67)
pisti.75 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 67

Dunakanyari kemping ajánlatot kérnék ,ha valaki tudna jót ajánlani. Esetleg árakat .

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!