Keresés

Részletes keresés

kutyassanya Creative Commons License 2019.03.10 0 0 23

Ja-ja jó neked ha még működik, majd garancia után gallyra megy. Vehetsz másikat  50 rugóért. Nagyon kifizetődő. Az elektronyakörv oldal meg cseh, amint  láttam és oda küldöd vissza ha baki van? Dogwatchoz jutottam hozzá még anno valahogy :), azt igérték az a legjobb. 

Peti8787 Creative Commons License 2019.02.19 0 0 22

Én már több mint 1 éve vásároltam Canifugue márkájú elektromos láthatatlan kerítést és a mai napig meg vagyok elégedve vele. Csak ajánlani tudom a márkát és a boltot: https://www.elektro-nyakorvek.hu/elektromos-kerites/

mickeydee Creative Commons License 2017.04.23 0 0 21

Azért is választottuk mi is a dogwatchot , mert ezt olvastam minden más gyártónál a leírásukban:

 

A rendszer automatikusan aktiválódik, amint az állat belép a tiltott zónába. Azonban a termék kiváló megbízhatósága ellenére is előfordulhatnak véletlen impulzusleadások. – A véletlen impulzusleadások elkerülése érdekében kedvence ne viseljen bilétát, fém nyakörvet, vagy bármely más nyakörvet az elektromos Nyakörvvel egyidejűleg.

 

na de ez nem túl jó, ha a kutya bárhol kaphat ütést, ott is ahol vígan lehetne, durva

 

a dogwatchal még nem volt ilyen, mert ha jól tudom más rádióhullámokat használ

hiba78 Creative Commons License 2017.02.10 0 0 20

hogy jön ez ide?

Előzmény: Derivel Ottonel (19)
Derivel Ottonel Creative Commons License 2017.02.10 0 0 19

Mindenhol kiemelik a Labradorokkal kapcsolatban, hogy mennyire megfelelni- és tenni akarók. Nagyon igaz, de nem csak ez, a tetejébe még más is van: épp a kertből behozott káposztát tisztogattam a slagnál, mikor megjelent mellettem, erősen tanulásra éhes ábrázattal, érdeklődve figyelő tekintettel a fekete baromállat*.:) Mindennemű verbális közlés nélkül is hihetetlen erősen átütött és átjött az a befogadni-akarás, fejlődési készség, ami benne van. Elmutogattam, elmondtam neki mi micsoda és hogy mit csinálok épp.:D

Csodás a természet(e), ahogy megteremti magának az alapot, ahhoz, hogy majd kiélhesse abban magát, ami örömet okoz neki. Kell a vivőanyag, a téma, a történés a megfeleléshez. Gyakorlatilag önjáró, első kutyaként is sikerélményt adhat sokaknak.

 

Azt is mindig emlegetik az írások, hogy mint segítőkutyák, oda-vissza tudják adni és venni az irányítást, elég dinamikusan. Írnátok erre életbeli példákat? Ha lehet összetettebbeket is. A vakvezetésen kívül.

 

Meglepve olvastam még, hogy a két alapelem, ami nélkül pedig elképzelni nem tudom ezt a fajtát, az apportír és a vízszeretet hiányzik egyes egyedekből. Szerintem ez már nem megengedhető, nem törzskönyvezhető, ami ilyen. Vagy de?

 

*dinoszaur ebnek is hívom, mivel ha sokáig néz az ember egy macskát, s azon van a fókusz és egyszer csak bebandukol szimatolva a képbe egy 5x akkora állat, az csak dinoszur lehet. Mit sem sejtve szimatol, helyzetkomikumtól függetlenül.:DD

 

Ti milyen trükköket/interakcióra alkalmas cselekményeket tanítottatok már meg ebállataitokkal? Nem cirkuszi jellegűekre gondolok, hanem amikkel viszonylag értelmesen lehet növelni a közös élmények számát.

Egyesmeggyes Creative Commons License 2017.02.04 0 0 18

A legjobb ha olyan rendszert veszel, aminek már több millió elégedett vásárlója van világszerte. A terméket egyszer kell megvenned, mert örökös garancia van rá.

Ilyen nálunk csak egy van a piacon a Dogwatch rendszer. www.dogwatch.hu

Pár nap alatt kicserélték az 5 év után nem működő nyakörvet.

ráadásul pontosan be lehet állítani a csipogást, hogy hol meddig menjen a kutya.

 

a legjobb sztem a dogwatch

 

orygabor Creative Commons License 2014.09.22 0 0 17

Sziasztok!

 

A következőben kérnék segítséget (elektronikai jellegű probléma). Van egy erősen kínai jellegű kerítésrendszerem, a közismert hajszálvékony dróttal, ami folyton elszakad. Meg lehet oldani vastagabb dróttal? Van még egy drót körbevezetve, egy 2 mm-es rézkábel, de nem jó, mert felforrósodik tőle az adóegység. Meg lehet oldani valami ellenállás beiktatásával?

 

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

Encci Creative Commons License 2010.12.27 0 0 16

Azt én a Tv-ben láttam.Mindig magadon kell kipróbálni előbb mielőtt felrakod a kuytyára.És sose tedd max-ra mert maradandó kérosodássa lesz.

Vezo228 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 15

Itt van egy hasonló problémákat feszegető, igaz eléggé néptelen topik is:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9160458

 

Ha átolvasod, elképzelhető, hogy lesz valami megoldási javaslat onnan is.

Előzmény: Pitylogós (-)
Pitylogós Creative Commons License 2010.08.05 0 0 14

"A kutyáim nevében visszautasítalak!"

 

Jaja, én meg megtagadom tőled a Nídust :)

Előzmény: Törölt nick (9)
Pitylogós Creative Commons License 2010.08.05 0 0 13
Ne izgulj, ki fogom próbálni!
Előzmény: Törölt nick (9)
G.Zoli Creative Commons License 2010.08.05 -1 0 12
:) Na ez röhejes! Miért nem tanítod meg a kutyát hogy ne szaladjon ki!! De ha nem megy akkor keress egy kutyaképzőt és biztos hogy pár alkalom és meg fogja tanulni. Némelyik kutya nem bírja és teljesen bepánikol tőle!!!
Előzmény: Pitylogós (4)
Ken Lee Creative Commons License 2010.08.05 0 0 11
a kutya is családtag, ha nem is létesítesz vele intim kapcsolatot, de a gyerekeddel sem, főleg a hátsó kertben ;)
Előzmény: Törölt nick (3)
Vezo228 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 10

Én, annak idején megfogtam a villanypásztort, többször is.

 

Aztán egyszer megfogtam úgy is, hogy kiléptem a cipőmből.

No, akkor már igazán átéreztem a kutyák jajveszékelését.

:)

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 -1 0 9
Azt tudtad, hogy az önnullázókat örökös kotonkijukadással, és egyébb, itt idő hiányában fel nem sorolt román átokkal sújtcsák?
Véleményem: tégy a nyakadba egy ilyen szerkentyűt és tapasztalj!
A kutyáim nevében visszautasítalak!
Előzmény: Pitylogós (0)
lajosenator Creative Commons License 2010.08.04 0 0 8
'Távoltartó eszköz.'
itt látható a gyakorlati elhelyezési módja az ötödik perctől.
Pitylogós Creative Commons License 2010.08.04 0 0 7
Zuhogó esőben kiszállok, kinyitom a kaput, közben a verda áll az úton, kutyaház 30m oda-vissza stb.stb.
Előzmény: Kat07 (5)
Vezo228 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 6

Szia!

 

Nekem is sok gondom volt két magyar vizsla kerítésen belül tartásával hajdanán. Akkoriban keresgéltem erre-arra és ezt is megtaláltam:

 

http://www.villanypasztorok.hu/eb.htm

 

Aztán én hagyományos villanypásztor mellett döntöttem, ami be is vált, de kicsit másabb volt a probléma, mert az ebeim egyszerűen kimásztak/kiugrottak a kerítéseken, amikor nem voltunk otthon.

Aztán a nyakörv, amit a kutyára kell akasztani, nekem túl nagynak tűnt, nehézkes és kényelmetlen állandó viselet és a berendezés telepítése is elég nagy meló lett volna a saroktelken (~60 fm).

 

Előzmény: Pitylogós (-)
Kat07 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 5

Ez napi hány alkalom?

Ha csak erre kell, én biztos, nem szereznék be ilyet.

Arra az idöre nem tud valaki figyelni rá? Elzárni valahova? Ez pár perc, nem?

Vagy sokkal forgalmasabb, mint ahogy én azt hiszem? :)

 

Előzmény: Pitylogós (4)
Pitylogós Creative Commons License 2010.08.04 0 0 4

Nekem arra kéne, hogy amikor kibeállunk a kocsival, ne menjen ki az utcára.

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3
Kertbe kell, hogy "ne mehessen hátra, ahol virág van, illetve a család intimebb szférája" ?
Pitylogós Creative Commons License 2010.08.04 0 0 2

Ja, a működését vágom.

 

Ami érdekel:

 

1. milyen gyorsan tanulja meg egy eb, hogy hol a határ?

2. lehet h hülyeség, valaki felrakta már magára, hogy megtapasztalja, mekkorát ráz, minek teszi ki az állatot?

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 -1 0 1

A nyakörvbe szerelnek egy olyan elektromos ketyerét, amely megrázza a kutyát ha bizonyos jeladók közelében/vonalában jár.

Praktikus megoldás erdős, dombos tájakon.

Pitylogós Creative Commons License 2010.08.04 0 0 0

0

Pitylogós Creative Commons License 2010.08.04 0 0 topiknyitó

Szeretnék tapasztalatokat olvasni erről az eszközről.

Ismeri/használja ezt valaki?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!