Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.21 0 0 12

Igen.

Előzmény: Torlonia (11)
Torlonia Creative Commons License 2019.01.15 0 0 11

Germanus felesége volt G. Hajnóczy?

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.15 0 0 10

Jókai Mór: És mégis mozog a föld - valamikor gyerekkoromban álltam neki, de néhány oldal után feladtam. Emlékeim szerint sok idegen szó, nagyon hosszú lábjegyzetek.

 

G. Hajnóczy Rózsa (vagy inkább Germanus Gyula ?) Bengáli tűz - na, ezt végigolvastam, de kb. 10 hónapig tartott. 

inwear Creative Commons License 2010.08.06 0 0 9
paul brunton - egyiptom titkai. az india titkai nagyon tetszett, ugyhogy ezt megvettem egy akvariumban, de a nyomaba se er
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 8
Nem. Hogy filmre térjek: a legnagyobb bűnfilmrendező, Hitchcock melyik filmje épül arra, hogy "Ki a gyilkos?" (Egyik írásában elmondja, hogy nagyon utálja az ilyen típusú kitalálós filmeket. Egyik sem épül arra.) Én meg utálom a regényt, filmet, ami arra épül. Baj?
Előzmény: Ayreon (7)
Ayreon Creative Commons License 2010.08.03 0 0 7
Remélem most bolondozol
Előzmény: Törölt nick (4)
inwear Creative Commons License 2010.08.03 0 0 6
dan brown - a da vinci-kod. mondjuk a film utan
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 5
.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 4
Szabadjon sajátlagos szemszögből hozzászólnom.
Kedvelem a bűnügyi regények (bűnregények) néhány fajtáját. Pl. Patricia Highsmith stb.
A "ki volt a gyilkos?" típusú (eredetileg a 'krimi' szó csak ezekre vonatkozott) keresztrejtény-izgalmú könyvek végtelen undorral töltenek el.
Tehát: elolvasom őket majdnem a végéig, de amikor az író és nyomozója a végtelenül érdektelen tippelgetés után kihirdeti az eredményt (ez általában egy önálló csúcsfejezet)- előtte én abbahagyom, és a könyvet az utcán valahogy eldobom.
Jó játék, próbáljátok ki.
Ayreon Creative Commons License 2010.08.03 0 0 3

Nem tudom, nekem Merle kifejezetten bejött. Egyszuszra elolvastam.

Gene Hackman "színésznek" van egy könyve a Perdido Star, sokadszori nekifutásra sem bírtam elolvasni.

Wataritól az Ország titka is nehezen ment, de azért az megvolt, hirtelen nem is emlékszem több félretett könyvra, ja de a Pápa rinocérosza is ilyen volt. Amennyire vártem, akkorát csalódtam is benne.

Előzmény: inwear (0)
inwear Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2
most megyek, mert egy eger van a szobaban
inwear Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1
ja meg most olvasom: james jones - most es mindorokke, de vissza fogom vinni a konyvtarba
inwear Creative Commons License 2010.08.03 0 0 0
volt meg henry james - egy holgy arckepe. o de idegesitett a sok mellebeszeles. PAPIRPAZARLAS
robert merle - vedett ferfiak. pont mint a borito, de adtam neki egy delutant
inwear Creative Commons License 2010.08.03 0 0 topiknyitó
virginia woolf - mrs dalloway. mar akkor is azt hittem, hogy milyen okos vagyok, de kb a felet szotaraznom kellett volna
nemeth laszlo - irgalom
benedek istvan - aranyketrec. mondjuk ez eleg jo, a kovetkezo kiadas hatha vekonyabb lesz
jaroslav hasek - svejk. 1. kotetig jutottam, aztan adtak tv-ben, megorultem, de kiderult, hogy az is csak az 1. kotetig tartott

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!