Keresés

Részletes keresés

kezdőR+ Creative Commons License 2017.05.25 0 0 182

Nem adom fel!!!

kezdőR+ Creative Commons License 2017.05.25 0 0 181

Esetleg

Előzmény: kezdőR+ (180)
kezdőR+ Creative Commons License 2017.05.25 0 0 180

SEGÍTSÉG!!!
Van egy ORION szobai hűtő (ventilátor+vízzel hűtő) berendezésem, a baj, hogy nagyon "nyöszörög" műanyag a műanyagon. Ha valaki szétszedett már ilyet segítsen hol kezdjem, vagy mi a megoldás a nyöszörgés megszüntetésére. Valami kenésre gondolok, de hogyan?

 

Előzmény: kezdőR+ (179)
kezdőR+ Creative Commons License 2017.05.25 0 0 179

Talán most!

Előzmény: kezdőR+ (178)
kezdőR+ Creative Commons License 2017.05.25 0 0 178

Bocsánat Ő a nyöszörgős!!!

Előzmény: kezdőR+ (177)
kezdőR+ Creative Commons License 2017.05.25 0 0 177

SEGÍTSÉG!!!
Van egy ORION szobai hűtő (ventilátor+vízzel hűtő) berendezésem, a baj, hogy nagyon "nyöszörög" műanyag a műanyagon. Ha valaki szétszedett már ilyet segítsen hol kezdjem, vagy mi a megoldás a nyöszörgés megszüntetésére. Valami kenésre gondolok, de hogyan?

inoxjewels Creative Commons License 2017.02.15 0 0 176

inoxjewels Creative Commons License 2017.02.15 0 0 175

Üdv a Nagyérdeműnek! 


Lehet, ostobaságot kérdezek, de magamtól nem sikerült rájönnöm a megoldásra.
Külföldre költözött barátom olcsón rámhagyott néhány használt barkácsgépet, többek között egy excentercsiszolót - Bosch PEX 125.

Nagyon jól jönne - ha működne - mert a közeljövőben szeretnék ajtókat-ablakokat felújítani.

Bekapcsoláskor látszólag elegendő fordulatra felpörög, majd amint hozzáérintem a felülethez, kis túlzással szinte leáll a tárcsa, de legalábbis nagyon lefogja.

Tudja esetleg valaki, hogy mi lehet rossz benne?
Én kissé túlértékeltem a belső mechanikus felépítését, azt hittem valami excenter fékezi össze a motortengelyt és a csiszolópárnát.
Szét is szedtem, de csak a hűtőlapát alu-öntvényházában szabadon forgó kis tengelycsonk-szerűséget találtam, ez viszi át a fordulatot a párnára.

A mellékelt ábrán 27-es szám jelöli.

 

Nagyon köszönném, ha valaki tudna segíteni, üdv:

István

nekimélj Creative Commons License 2017.01.22 0 0 174

Sziasztok!  Tudtok nekem tanácsot adni?  3 db lapos LCD monitort szeretnék a falra szerelni egy spéci állványra.  Az lenne a követelmény hogy egy mozdulattal lehessen változtatni, hogy egymás alatt vagy egymás mellett legyenek.

A pantográf szerkezete adja az ötletet:

De ennél jóval bonyolultabb mechanizmusra van szükség, mert ezek szinte keret nélküli monitorok, 1-1 cm a keret s az a követelmény, hogy összeérjenek.  Akkor is amikor egymás fölött vannak és akkor is amikor egymás alatt vannak.  tehát az átmozgatáskor el kell távolodniuk egymástól majd ugy kell összeérniük.  vagyik egy igencsak bonyolólt geometriai alakzatra van szükség.

Elösször erre gondoltam:

http://www.kepmegoszto.com/201701221850/5884f0f21538b-aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaanevtelen.html

de ez csak a távolságot növeli egymás között, illetve nem tudom ha középen van csak rögzitve  s nem csak jobbra balra huzzuk hanem forgatjuk is.

Mi a javaslatotok?

 

Ujabb ötlet amit szintén el lehet gondolkozni, 4 monitor s egy olyan mechnanizmus  ami lehetővé teszi hogy egymás mellett legyen 4, egymás alatt vagy kocka alakban 2-2 egymás mellett egymás alatt.  Mi a véleményetek?

 

 

BaGira-79 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 173

Szervusztok!

 

Valaki tud abban segíteni, hogy 1 ún. ionizációs lángőrt hogy lehet a legkönnyebben összeépíteni? 

Vagy nincs valakinek eladó..?

Hallottam már olyat, hogy trafó - elektróda - relé. De mondták azt is, hogy ez nem lenne működőképes, csak az elektronikus változat.

Köszi előre is!

maryvirág Creative Commons License 2016.10.03 0 0 172

Készítesz egy betonvas-hajlító szerszámot, és sík területen egyenként visszahajlítod a háló elhajlott

szemeinek oldalait.

Egyetlen művelettel ugyanis nem lehetséges.

Előzmény: hakansukur (171)
hakansukur Creative Commons License 2016.09.07 0 0 171

Sziasztok

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy a ponthegeszett hálót, betonhálót hogy tudnám "kiegyenesíŧeni"? Szóval arról van szó, hogy a tábla nem sík, hanem van benne rendesen csavarodás. Hogy tudnám ezt teljesen kiegyenesíteni? Vagy esélytelen?

 

köszönöm a választ előre is

zmuda Creative Commons License 2016.08.28 0 0 170

Köszönöm a választ!

Előzmény: pintjano (169)
pintjano Creative Commons License 2016.08.28 0 0 169

Az első, a 3. és az utolsó 3 mikrométer. A 2. digitális tolómérő, a 4. egy libella (vizszintmérő).

A mikrométer többféle és ugy látszik cserélhető benne, ami nehezen, de mégis kophat.

Ilyeneket közelről nem láttam, de hasonlót igen (méréshatár és pontosság bizonyára valahol fel van tüntetve, de ezt a képen nem látom) üdv PJ

 

Előzmény: zmuda (168)
zmuda Creative Commons License 2016.08.24 0 0 168

 

Valaki tudna segíteni hogy ezek milyen műszerek , eszközök illetve mennyit érhetnek , használnak e még ilyeneket?

Előre is köszi a válaszokat!

homár hümér Creative Commons License 2016.08.02 0 0 167

Ugy tunik, eleg kevesen elnek az ide irogatok kozul a nemeteknel.:-))

Előzmény: gobe l (159)
PETYUS Creative Commons License 2016.05.01 0 0 165

Én semmilyen falba nem süllyesztenék vízvezetéket. Elfér az kívül is, és nem annyira ronda, mint amennyire hátrányos besüllyeszteni.

Előzmény: Barret02 (162)
BaGira-79 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 164

Bocs a késésért!

Ha arra rakom, és nincs töltés, akkor ki fog lengeni a mutató ellenkező irányba vagy marad nullán?

Előzmény: Barret02 (160)
pintjano Creative Commons License 2016.05.01 0 0 163

A vályogházban glettelés magában is felejtős, mert elzárja a porusokat és elront mindet, ami eddig lehet jó volt. Ha pedig egyébként is vizes volt, akkor még többet ront...

De tedd fel ezt a kérdést a "vályogház, igen vagy nem " forumon, ott vannak, akik tettek füdőszobát vályogházba. Én új --mondjuk téglából épitett--részben javaslom, az a biztos. A viz megtalálja az útját, lehet később...

A szivárgó viz miatt összedőlhet a vályogépület

üdv PJ

Előzmény: Barret02 (162)
Barret02 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 162

Vályog falban tilos vízvezeték kiépítése! Életveszélyes lehet.

Amúgy meg ha elkezd ázni a fal,nem a glett fog megrogyni először.

Tegyél alá üvegszálas hálót,az egyben tartja az egész foltot.

Előzmény: Slujza (161)
Slujza Creative Commons License 2016.05.01 0 0 161

Sziasztok!

 

Falgletteléssel kapcsolatban szeretnék tanácsot  kérni Tőletek.

Egy olyan házban fogok komplett elektromos hálózat-csere után glettelni, ami részben vályog, részben tégla (a vésések falazása már megvan). Nem vagyok hozzáértő, de szeretem a kihívásokat :D. Szóval. A nem vizes helyiségek glettelésénél Poli-Farbe Corso beltéri meszes glettre gondoltam. A kérdésem az lenne, hogy vizes helyiségekbe milyet javasoltok (a vizes helyiségek fala vályog)? Mire kell fogyelni, mi az, ami vizes helyiségnél buktató lehet?

 

Két rétegben szeretném felvinni a glettet, első réteg előtt portalanítással, felületnedvesítéssel, a rétegeket pedig csiszolnám, rá mélyalapozó, és festés. Megoszlanak a vélemények, hogy kell-e maga az első réteg alá alapozó, mit gondoltok erről? Ha igen, milyen?

 

Előre is köszönök minden tanácsot.
Slujza

Barret02 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 160

Akkor csak direktben át kell vezetni rajta a töltőkábelt.

Előzmény: BaGira-79 (158)
gobe l Creative Commons License 2016.04.13 0 0 159

Udv mindekinek. Erdeklodnek hogy onok kozul van valakinek ilyen univerzalis elezovel tapasztalata? 

BaGira-79 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 158
Ez 1 régi, óriási nagy méretű műszer.
A belső ellenállása az én multiméterem szerint kb 1,2 ohm.
A bekötései 2 db
négyzet alapú hasáb 1-1 talán 6-os belső menettel.
Előzmény: Barret02 (157)
Barret02 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 157

Valószínűleg kell hozzá egy sönt ellenállás. Azt az elvágott töltés vezeték vele való  összekötése után lehet használni,még pedig úgy,hogy annak a két végére kell kötni az ampermérő két szálát.

Az azon eső áram hajtja meg a "műszert" a töltés függvényében.

De létezik beépített söntös műszer is. Azon csavaros megoldással megy át a töltés vezeték.

Ha külső söntös a műszered,akkor síma sarus csatlakozása van. 

Előzmény: BaGira-79 (156)
BaGira-79 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 156

Szervusztok!

 

A problémám a következő lenne:

Van 1 Golf 2-es autóm, picit bizonytalan az akksitöltése. Vagyis most már tölt, de az a baj, hogy amikor nem töltött, akkor se jelezte a lámpa.

A lényeg az, hogy szeretnék beépíteni 1 ampermérőt. A rendelkezésemre álló műszer viszont csak +/-40 Amper között mér. Hogy lehet ezt (egyáltalán hová érdemes) beapplikálni, hogy a célnak megfeleljen (mutassa, hogy töltés van -e vagy fogyasztás), de a műszer se menjen tönkre az első indítózáskor?

Minden segítséget köszi, és üdv!

_Gábor

somytomy Creative Commons License 2016.03.03 0 0 155

OFF:

Ezt javasolt nem itt, hanem a megfelelő modis topikban kérni, azt hamarabb észreveszik :-)

ON:

 

Előzmény: homár hümér (154)
homár hümér Creative Commons License 2016.02.26 0 0 154

Elnezest kerek, az elobbit nem ide akartam.

 

Kerem a moderatort, torolje mindkettot.

koszonom.

homár hümér Creative Commons License 2016.02.26 0 0 153

Rendkivul halas vagyok a flakonos tanacsokert, kesobb irok egy baszamolot.

 

Most egy 2-3 mm szeles pengere vagy szikere lenne szuksege egy ismerosomnek, sehol se talal.

A kaphato vagopengek legvekonyabbja is 9mm szeles, a hegyes csucsban vegzodo is gyorsan szelesedik. Olyan kellene, ami legalabb fel centi hosszan 2 mm szeles marad, csak utana szelesedik.

 

Neki 4-5 mm vastag karton lapokba kell cizellalt mintakat vagni, gyakran 2mm szeles a bevagas, lombfureszlapnak felel meg, pengevel nem tudja megoldani az anyag vastagsaga miatt. Ha a ket vagatot vegigvagja, a kessel nem tudja atvagni, beszakad. Lombrufesz pedig tepi az anyagot.

 

Viccesen mondtam neki, hogy probaljon egy kezi fureszgepbe gombostut befogni es azzal vegiglukasztani, de komolyan rabolintott, hogy pont ilyesmire lenne szuksege, esetleg varrogepet keresne ra. ;)

zytasu Creative Commons License 2016.01.26 0 0 152

:D marad a boyler.. !?  :D

nagyon szépen köszönöm a választ.. már azt hittem, csak kiabálok az éterbe :D :D

 

Előzmény: PETYUS (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!