Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.26 0 0 53

Ha van ilyen androidos "landlite" telefon, akkor miért nincs arra valami egyszerű megoldás, hogy a vezetékes vonal a mobiltelefonon csörögjön otthon, ha hatókörön belül tartózkodok??? Nonszensz. (Nem, nem arra gondolok amikor a vezetékes áthívja magát a vonalasra, ámbár diginél ez se lenne drága megoldás)

Kadarka72 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 52

Még megvan.

Kadarka72 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 51

Köszönöm. Hát, ha érdekel valakit, akkor majd szól. Én nyitott vagyok a cserére is. Biztos meg tudunk majd egyezni, ha valakit esetleg érdekel.

Előzmény: Landsmann_ (50)
Landsmann_ Creative Commons License 2015.05.16 0 0 50

Csak saccoltam, esetleg érhet annyit. Rá kell keresni a neten.

Előzmény: Kadarka72 (48)
Landsmann_ Creative Commons License 2015.05.16 0 0 49

Panellakásban nem hinném, hogy egyszerű lenne a megoldás, tekintve, hogy a vezetékezés elég necces. Külön kábelt kihúzni nem egyszerű, a meglévő felhasználása meg elég bizonytalan. Mondjuk egy ws104-es alközpont megoldhatná a felvetett kérdést. 1 fővonal és 4 mellék+ kaputelefon. De ehhez külön külső egység kell, azzal működik.

Előzmény: Törölt nick (47)
Kadarka72 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 48

Köszönöm a válaszod. Azt mondod 10 ezer körül? Nem gondoltam volna, hogy annyit ér.

Ha valakit érdekel itt, jelezze légyszíves itt vagy e-mailben.

Elsősorban eladni szeretném, de régiség csere is érdekel. Ágytakarók, terítők, lámpák, falikarok, képkeretek, tintatartók vagy bármilyen régi csecsebecse.

 

Szegedi vagyok, de néha (kb. 3 havonta) el tudom juttatni Budapestre ingyen. Legközelebb május 24.-én!

Előzmény: Landsmann_ (43)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.08 0 0 47

Ilyesmi nekem tökéletes lenne, ha a lakásajtó nyomógombját ráköthetem, meg a telefonvonalat is, és akkor a telefonokon csörögne az ajtó és a telefon is. Igazából elég lenne egy 1/1 -es is, csak lehessen vele ajtócsengőt is csörgetni. Nyitni már nem kell. Külön kapunyitó sincs, illetve ha a ház 2 vezetékes urmet-ét rá lehetne kötni valahogy, az szuper lenne. Csak 1 helye csörögjön minden, az a lényeg. (panellakás) Olyan nehéz lenne ezt megoldani???

Előzmény: Landsmann_ (46)
Landsmann_ Creative Commons License 2015.05.08 0 0 46

Ezek programozható eszközök. Meghatározható, hogy a kaputelefon külső egységének megnyomásakor mely mellék, mellékek csörögjenek. A kaputelefon hívása más ritmusban csörgeti a kiválasztott melléket mint a külső bejövő hívásnál.

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.08 0 0 45

Illetve ugyanazon a hangon (stílusban) csörög-e ajtócsengetéskor, mint telefonáláskor? Gondolom nem trillalillázik, csak simán klasszikusan csörög.

Előzmény: Landsmann_ (43)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.08 0 0 44

Egy ilyen azt csinálja, hogy ha megnyomják a csengőt akkor az összes telefon csörög? Ha vezetéknélküli egység van rákötve akkor azok is mind mind csörögnek? Ha 4 telefon pótcsengőt teszek rá és 1 vezetéknélküli telefont 2 kézibeszélővel akkor is működik? Tehát mindenhol csörög minden, ha telefonhívás van, illetve ha valaki megnyomja a csengőt?

Előzmény: Landsmann_ (43)
Landsmann_ Creative Commons License 2015.05.08 0 0 43

Ez egy 1/4-es alközpont. (1 fővonal és 4 mellék) Kaputelefon és ajtónyitó funkcióval. Hogy mennyit érhet, nem tudom. Mondjuk 10 rugó. 

Előzmény: Kadarka72 (42)
Kadarka72 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 42

Sziasztok!

 

Mi ez és mennyiért lehetne elpasszolni?

Gondolom nem sokat ér, de akár el is cserélném bármilyen számomra hasznos dologra.

Valamilyen telefonberendezés, 20 éves meglehet már, de sosem volt használva.

 

 

 

 

Landsmann_ Creative Commons License 2015.04.17 0 0 41

Nézd meg, hogy a tárcsázási mód Tone, vagy Pulse módban van-e. Állítsd Tone-ra.

Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 40

De attól még tökéletesen működik, ha hívnak engem, én meg ugyanarról ugyanott nem tudok hívni senkit?

Előzmény: Landsmann_ (39)
Landsmann_ Creative Commons License 2015.04.17 0 0 39

Nem változtattak semmit. Inkább a készüléknek van valami elektronikai hibája. Attól, hogy nincs benne mozgó alkatrész, még van benne sérülékeny alkatrész. Attól függően hol, milyen körülmények között volt tárolva, leginkább a kondenzátorok száradnak ki, ettől a kapacitásuk megváltozik és megszűnik működőképesnek lenni. Könnyen lehet itt is erről van szó. Főleg olyan berendezésnél fontos az alkatrészek értékének pontossága, ami rádióhullámok révén kommunikál. Elég egy kis elhangolódás, mindjárt nem fog működni.

Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 38

Sziasztok!

 

Keresek valami vezetéknélküli telefont, de olyan kellene aminek 2 kézibeszélője is van. Régebben próbáltam már a 15 éves meglévő sanyo-t de azt tapasztaltam, hogy a korábban jól működő készülékeket lehetett ugyan hívni, viszont én meg nem tudtam arról hívni. Se inviteles, rendes vonalon, se a digi utp kábelen bejövő, majd onnan leosztott rendszeréről sem. Mit változtattak az évek alatt?

Lesliev Creative Commons License 2014.03.11 0 0 37

Köszönöm! Sajna úgy, hogy a készülék sem olcsó plusz még tenni kell bele egy elektronikát, ami szintén nem lesz ingyen, már nem biztos hogy megéri ...

Előzmény: Landsmann_ (36)
Landsmann_ Creative Commons License 2014.03.09 0 0 36

Csörögni fog és ha felveszed, akkor tudsz beszélni is vele. De nem tudsz róla hívni. A tárcsás telefonok impulzus módban tárcsáznak, míg a kábelmodemek csak tone üzemmódot ismernek. De van megoldás: https://www.google.hu/#newwindow=1&q=Moderniz%C3%A1lt+CB811 nézd meg az első két-három találatot. :)

Előzmény: Lesliev (35)
Lesliev Creative Commons License 2014.03.09 0 0 35

Sziasztok !

 

Technikai kérdésem lenne. Adott egy UPC koax kábeles hálózat, bekötve hozzám, kábelmodemmel, ezen keresztül jön a TV műsor (analóg és digitális is), internet és egy telefon vonal. Nagyon megtetszett egy régi tárcsás (!) retro stílusú analóg telefon készülék, amit be szeretnék rakni a nappalimba, és ha már ott van ne csak dísz legyen, jó lenne, ha működne is. Kérdésem, hogy egy ilyen régi-új analóg telefont fel lehet-e kötni a kábelmodem telefon kimenetére, fog-e működni, és nem teszi tönkre a kábelmodemet?

Köszi:

   lesliev

GamMa Creative Commons License 2014.02.23 0 0 34

Megoldottam.

Előzmény: GamMa (32)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.16 0 0 33

Van egy Trifon 200 vezetékes készülékem és olyan gondom van hogy a vonal másik végén lévő emberkét alig hallom lehet ezt valahogy a hangerőt emelni? köszi 

GamMa Creative Commons License 2013.11.25 0 0 32

Tud-e valaki tanácsot adni?

 

Analóg vezetékes vonalamra két vezetéknélküli készülék kell, hívószám kijelzéssel.

Három készülékem van: egy Panasonic és kettő Siemens.

Hívás esetén a Panasonic folyamatosan jelzi ki a hívó számát. A két Siemens bármelyike pedig először kijelzi, majd kettő bekopogás hallatszik és utána csak annyit ír ki a továbbiakban:'külső hívás'.

Vajon miért nem folyamatos a számkijelzés a Siemensek esetében?

Landsmann_ Creative Commons License 2013.04.04 0 0 31

Ez érdekes. Lehet, hogy többféle belső résszel készült és más a programozása is.

Előzmény: ApaJoe (30)
ApaJoe Creative Commons License 2013.04.04 0 0 30

Kipróbáltam, de nem lett jó. Akkor lett csak jó, amikor a telefonszám beírása után mégegyszer megnyomtam a Prog gombot és azonnal letettem. A törlésnél pedig nem a Pause-t, hanem a 0-t (nullát) kellett beütni.

Előzmény: landsmann (28)
ArpiCBR Creative Commons License 2013.03.22 0 0 29

Sziasztok!

Van egy Pana dect telefonom, és sehogy nem tudom a bázison levenni a hangot. Van az oldalán egy gomb de az szerintem nem erre való. Tudtok tanácsot adni, hogy miként tudnám lehalkítani? Szét kell szedni? Az bonyolult? Annyira nem vagyok elveszett ilyen téren de ilyet még nem szedtem szét.

Előre is köszi a segítséget.

landsmann Creative Commons License 2012.01.05 0 0 28

Igaz, hogy egy éves a hozzászólás, de talán valakinek ez is segíthet. Számot tárolni  akövetkezőképpen lehet:

Kagylót felemelni

-Prog

-Programhely

-Telefonszám

Kagylót letenni

 

Ugyanarra  a programhelyre új számot programozva a régit fölülírja. Egy memóriarekesz törlése (tehát ne leyen semmilyen szám) ugyanez az előbbi eljárás, csak a telefonszám megadása helyett a Pause gombot kell megnyomni.

Előzmény: YCbCr (25)
jó hír Creative Commons License 2011.11.15 0 0 27

műszaki kérdésem lenne...

 

adott egy ház két lakással...minkettőben vezetékes T-com(volt Matáv) telefon...az egyik lakás vonalán +internet, a másik lakás vonalán +riasztó van... a riasztós vonalon nem beszélnek,tehát felesleges...csak a riasztásra kell a vonal...

 

kérdésem: ha ezt a telefonvonalat visszamondják, gyakorlatilag megszüntetik,  a riasztót át lehet-e kötni a másik élő vonalra úgy, hogy a riasztó szolgálatot értesítjük a számváltozásról...a másik lakásban csak a riasztó működne...csak annyi, hogy a két vezetéket a házfalon lévő csatlakozóban összekötik úgy, hogy a megszüntetettet levágják? riasztó szolgálatnak gondolom nem lehet probléma...a T-comnak sem..

 

jól látom?

 

jones0 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 26

Nehany honap, ilyen temaval toltott vizsgalat (a masik oldalrol) meggyozott arrol, hogy sajnos az idos emberek ilyenek.  Hidd el, tobb ezer esetet neztunk vegig, olyanokat is amiket be sem jelentettek, mert az idosek tobbsege kifizeti a szamlat akkor is ha nem tudja mi van rajta.  Minden esetben kiderult, hogy bizony az idosek hivtak ilyen szamokat.  Az mas kerdes, hogy nem tudtak a dijazast, de a hivast bizony ok inditottak.

Előzmény: Okoska6 (21)
YCbCr Creative Commons License 2011.04.03 0 0 25

Üdv!

 

Egy Trifon 210/1-en szeretném (ki)használni a memóriákat, de eddig nem jöttem rá, hogyan kell beadni a memóriahelyekre a számokat.

 

Tudna valaki segíteni nekem ebben, ha szépen kérem? =)

imarko Creative Commons License 2011.03.07 0 0 24

Keresek olyan analóg vezetéknélküli (DECT) telefont, ami számlálni tudja a kimenőhívások havi össz időtartamát.

Ismer valaki ilyet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!