Keresés

Részletes keresés

Jokki Creative Commons License 8 órája 0 1 129024

Mini Dubai a fővárosban:

Állami pénzből, államilag helyreállított területeken, rendelettel kivéve a pályáztatás és állami közbeszerzési szabályok alól. Hatalmas állami támogatásokért cserébe, kizárólag megnevezett vállalkozói körtől rendelhet az építtető. Természetesen külföldi munkásokkal.

 

A kérdés az, meddig tűr még ez az idióta birka nép? Amíg az alsógatyájáért is bérleti díjat nem kell fizetnie? Amíg nem lesz semmije, de boldog lesz.... hogy nem lövik agyon???

Vagy meddig?

bankvezér Creative Commons License 15 órája 0 0 129023
graphite30 Creative Commons License 1 napja 0 1 129022

Mindennapos hírek :(

Előzmény: bankvezér (129021)
bankvezér Creative Commons License 1 napja 0 0 129021

https://hvg.hu/itthon/20240418_minden-iratot-lefoglaltak-a-nyomozok-az-allammal-milliardos-bizniszt-kotott-majd-fantomizalodott-haveri-cegek-ugyeben

 

Mindenki megnyugodhat! A nyomozók gyakorlatilag megmentik a csalókat attól, hogy mások kideríthessék a csalást, és felelősségre lehessen vonni őket. 

Magasra vezetnek a szálak. 
Talán Bayer (Száján-keresztül-szaró) Zsolthoz és köreihez, vagy még magasabbra! 

bankvezér Creative Commons License 3 napja 0 2 129020

https://hvg.hu/gazdasag/20240414_vegleg-bezart-a-zalai-vidampark-amire-szazmilliokat-adott-az-allam

 

"Végleg bezárt a zalai vidámpark, amire százmilliókat adott az állam"

 

"Egy nagykanizsai újság vette észre, hogy mindenféle indoklás nélkül bezárt az 1,271 milliárd forintból épített Zobori Élménypark. A létesítményt üzemeltető Zobori Kalandozoo Kft. 923 millió forint támogatást kapott az Orbán Ráhelhez köthető Magyar Turisztikai Ügynökség által osztogatott Kisfaludy Turisztikai Fejlesztési program forrásából – írja a Telex."

Elherdálták az 1 Mrd-ot hülyeségre, ahelyett, hogy az "éhező" bankárbűnözőknek adták volna, hogy azok  ne a vétlen lakosságot rabolják ki a pénzért! 

bankvezér Creative Commons License 4 napja 0 0 129019

Dr.Szabó V. László ügyvéd

 

 "CIB Bank hatalmasat bukott.

Banki ügyintéző azt mondta a tárgyaláson, hogy ő minden tájékoztatást megadott a hitelfelvevőknek.

Ő biztos ,hogy nem hagyott ki semmit, sőt fel is olvasta ami a szerződésben és a kockázatfeltáró nyilatkozatban van.

Kezdetben ugyan nem emlékezett semmire de amikor a bíró megmutatta neki a szerződést akkor már tudta ,hogy devizahitelről van szó.

Aztán szépen egyenként végigmentem minden soron ami a szerződésben és a kockázatfeltáróban van és végigkérdeztem.

Ő mindenre rábólintott, hogy 17 év távlatából emlékszik arra, hogy ezeket ő mind felolvasta.

Addig még az adósra sem emlékezett.

Aztán szépen mondatonként bebizonyítottam, hogy az írásbeli tájékoztatás miért nem felel meg a Kúria döntésének.

Ha pedig a banki alkalmazott ugyanezeket mondta akkor már csak egy kávét kérek.

Csapataink harcban állnak."

 

Emlékezzünk arra, hogy  a  devizás csalás elindításakor és csúcsra járatása idején Surányi György bűnöző volt a CIB elnöke! 

bankvezér Creative Commons License 4 napja 0 0 129018

Bejelentkezett az ügyvéd úr is?  :)))

Előzmény: bandolesa (129017)
bandolesa Creative Commons License 4 napja 0 0 129017
bankvezér Creative Commons License 2024.04.12 0 0 129016

https://hvg.hu/elet/20240410_segelyhivo-betonozas-komuves-rendorseg

 

Íme egy példa, amikor elfelejted azt is mondani, hogy  Gyurcsányt és a devizás csalásban résztvevő bankigazgatókat  betonoznád le.

Nagy kár, hogy én csak most tudtam meg! Én mentem volna! Még fizetést sem kértem volna! 

bankvezér Creative Commons License 2024.04.08 0 0 129010

https://www.youtube.com/watch?v=It0DuiPnjYI

 Orbán/Toroczkai vita: Kárpótlást az összes magyarnak, akit megkárosított a végrehajtó maffia!

bankvezér Creative Commons License 2024.04.08 0 2 129009

https://www.youtube.com/shorts/8lFJDfKfygY

 

A Fidesz-maffia a végrehajtókat támogatja!

bankvezér Creative Commons License 2024.04.07 -1 3 129006

Dr.Szabó V. László ügyvéd

 

 Tanulságos eset.  Ügyfél nagy bajban van, az MKK Zrt már vinné a házát.

Egy évvel ezelőtt hozzám fordult, megígérte, hogy küldi az anyagot átnézésre.

Átnéztem, közöltem a munkadíjat majd eltűnt.

Most jelentkezett, hogy akkor elvállalnám-e az ügyet.

De közölte, hogy neki már van ügyvédje , megbízott egy ügyvédi irodát akik a pénzt elvették de három hónapja nem csinálnak semmit.

A keresetet beadták egy vidéki bíróságra, amit a bíró nem talált megfelelőnek, hiánypótlást rendelt el.

Addig persze folyik a végrehajtás tovább.

Már ekkor kétségeim voltak, hogy elvállalom-e az ügyet.

Aztán úgy döntöttem megnézem hol tart az ügy elkértem a keresetet.

A keresetben egy szó sincs a kötelezően hivatkozandó uniós jogi érvekről, érvényessé nyilvánítást kér jogkövetkezményként, őskori jogszabályokra hivatkozik.

Egyetlen sora sem használható.

Közöltem az ügyféllel, hogy elvállalom de előbb álljanak el ettől a pertől, mondják fel a megbízást a méltán rosszhírű ügyvédi irodával akiknek az a specialitásuk, hogy nem intézkednek a vh felfüggesztés iránt ezáltal az adós házát elárverezik.

Valamint adjanak megbízást az ügy képviseletére.

Megérkezett a megbízás amiben a három adós közül csak kettő írt alá.

Rákérdeztem, hogy ez vajon miért van így, amire az volt a válasz, hogy a lányuk hallani sem akar semmiről, őt hagyják békén.

Mivel a lány nem volt hitelfelvevő csak a nevén lévő ingatlan pótfedezetként került bevonásra ezért a végrehajtó most az ő fizetését tiltja.

Az apa pedig minden hónapban kifizeti a lánynak amit a végrehajtó levon.

Megkérdeztem, hogy ha a lány nem ír alá semmit akkor hogyan szerepel felperesként ő is a vidéki bíróság előtti perben?

Ki írta alá a nevét az ügyvédi meghatalmazáson?

Ez nettó okirathamisítás mivel a meghamisított okiratot hivatalos eljárásban fel is használták.

Az apa erre nem tudott felelni de azt állította, hogy a lánya nem írt alá soha semmit.

Közöltem, hogy már pedig ha a végrehajtás ellene szól akkor neki felperesként kell perben állni és ehhez meghatalmazást kell aláírnia.

Végül javasoltam, hogy talán be kellene fejezni a havi visszatérítést a lánynak ,akkor majd rohanna mint a mérgezett egér aláírni a meghatalmazást.

Pár nap múlva az apa jelezte, hogy a lánya a saját ügyvédjéhez fordult, hogy nem akarják-e őt becsapni azzal, hogy ő is a perben áll felperesként.

Ekkor telt be a pohár , nem érdekelt a munkadíj, még csak az addig ráfordított időm se, véglegesen lezártam az ügyet, mondván soha ne írjon több levelet az adós, nem foglalkozom az ügyével.

Az emberi butaság néha olyan szintet ér el ami bármiféle közös munkát alááshat.

Van az a szint ahová semmilyen munkadíj miatt sem szabad lemenni.

Az önsorsrontó embereken nem lehet segíteni.

Tipikus példája ez az eset annak, hogy felült az adós az olcsóbb ügyvédi képviseletnek és csak az járt a szeme előtt, hogy kis ráfordítással megússza.

A pénzét a megélhetési ügyvéd már eltette, a vidéki bíróság előtti pert biztos elveszti, a végrehajtás folyik tovább, elárverezhetik a házát.

Olcsó húsnak....

bankvezér Creative Commons License 2024.04.07 0 0 129005

https://hvg.hu/itthon/20240407_gyurcsany-ferenc-magyar-peterrol-vannak-akik-egyetlen-percig-sem-szolgaltak-orban-rendszeret

 

Gyurcsány most is,  és minden tettével Orbán rendszerét szolgálja!

Amíg Gyurcsány él, Orbán leválthatatlan! Hogy pusztulna már az anyjához, a föld alá! 

bankvezér Creative Commons License 2024.04.04 0 0 129000

https://hvg.hu/itthon/20240404_ugyeszseg-volner-schadl-ugy-nyomozas

 

"Frücht elismerte, hogy az ügy nyomozati irataiban szóba kerülő Tóni, Barbara és Ádám az a három ember, akikre mindenki gondolt, de arról is beszélt, hogy a dokumentumok „eltüntetése, átírása nemcsak jogi, hanem fizikai képtelenség is”.

 

Ezután azonban kiderült, hogy a három illetőről szóló részek az ügy elkülönítése miatt kikerültek a fő ügy nyomozati anyagából, illetve hogy azt a céget, amely a KNYF-en az őrző-védő feladatokat látja el, Mészáros Lőrinc vásárolta meg a nyomozás ideje alatt..."

bankvezér Creative Commons License 2024.04.04 0 0 128999

Ezt a videót mindenképpen meg kell nézni, mert olyan információkat tudsz meg belőle, hogy leesik az állad!. 

Előzmény: bankvezér (128998)
bankvezér Creative Commons License 2024.04.03 0 0 128998

https://www.youtube.com/watch?v=u7sff5o15z0

 

A Varga Judit/Magyar Péter-hangfelvétel a titkos hálózatig vezet!

graphite30 Creative Commons License 2024.04.03 0 1 128997

Nyeretlen kezdők Radovánhoz képest, és még csak le sem verették az áldozatok veséjét. 2 pont a 10-ből.

Előzmény: bankvezér (128995)
Jokki Creative Commons License 2024.04.03 0 1 128996

A jósolt 15-20% törlesztőrészlet emeléshez nyugodtan adjuk hozzá a bankok végtelen kapzsiságát, valamint a politikai alapállásukat, ami szerint minél több embert kell megfosztani a saját otthonától (WEF-Klaus Schwab-Great Reset-Nem lesz semmid de boldog leszel): lesz a 50% is vagy még több.

 

Előzmény: bandolesa (128988)
bankvezér Creative Commons License 2024.04.03 0 0 128995

https://hvg.hu/360/20240403_kriptocsalok-samandriel-karosultak-befektetok

 

Aljas csalók ellopták buta emberek pénzét. Vélhetően nem fog megtérülni a kár. 

bandolesa Creative Commons License 2024.04.02 0 0 128990

2024. április 2. Mától esetenként jókorát emelkedő banki díjakkal szembesülhetünk. Az Azénpéntem.hu saját adatbázisa alapján kiszámolta: a most nyitható egyszerűbb számlák átlagosan közel negyedével kerülnek többe a korábbiaknál. A drágításnak pedig még nincs vége.

https://azenpenzem.hu/cikkek/meglodultak-a-banki-dijak/10035/?fbclid=IwAR3gXy4AkaAzuKlB7tLhO2ln4yYxaZJdhv47F-r_EkXIHzB-uVT2lDlE

bankvezér Creative Commons License 2024.03.31 0 1 128989

"...nagy átlagban akár 15-20 százalékos törlesztőrészlet-emelkedést is hozhat az idei nyár az érintetteknek."

Hol van ez a devizakölcsönös csalás  100-200 százalékos törlesztőrészlet emelkedésétől? 
Orbán zsírdisznó kinyalatja a saját adósai seggét!  Gyurcsány devizaadósait pedig a Dunába löveti!

A gyilkos nácinak ezért felelnie kell! Szemet szemért, fogat fogért, életet életért!

Előzmény: bandolesa (128988)
bandolesa Creative Commons License 2024.03.31 0 0 128988

Eljött a nagy nap, megszűnt két kamatstop is - Mi lesz most a lakáshitelesekkel?

Március 31-ével véget ért a változó kamatozású kkv-hitelek kamatstopja és a nagyobb bankbetétekre vonatkozó kamatsapka is. Június 30-áig biztosan fenntartja viszont a kormány a változó kamatozású és legfeljebb 5 éves kamatperiódusú jelzáloghitelek kamatstopját, amely eddig 300 ezer családot védett meg a törlesztőrészletek jelentős emelkedésétől. De mi lesz utána? – teszi fel a kérdést sok érintett hiteladós. Mivel úgy tűnik, nem tér vissza a korábbi nagyon alacsony kamatkörnyezet, nagy átlagban akár 15-20 százalékos törlesztőrészlet-emelkedést is hozhat az idei nyár az érintetteknek.

https://www.portfolio.hu/bank/20240331/eljott-a-nagy-nap-megszunt-ket-kamatstop-is-mi-lesz-most-a-lakashitelesekkel-677651?utm_source=hirkereso_es_kapu&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator&fbclid=IwAR0cdgWnv4AxoE4aSj1olex9edBistex2akSNAsTuUg8_xCbkLsB4koeKTQ

bankvezér Creative Commons License 2024.03.31 0 0 128987

Toroczkaival az a baj, hogy orosz ügynök. Most leplezték őt is, meg a tanácsadóját, Szakácsot. 

 

https://hvg.hu/360/20240331_megtudtuk-kit-talalt-meg-magyarorszagon-a-kemelharitas-az-orosz-befolyasolasi-halozat-felderitesekor

Előzmény: Jokki (128986)
Jokki Creative Commons License 2024.03.31 0 0 128986

A legérdekesebb az, hogy az elengedett adósságnak kb a háromszorosát halmozták fel utána alig két év alatt az összes bal-, és jobboldali önkormányzatok is, kivéve azokat, ahol Toroczkai és hozzá hasonló nézetű emberek lettek a polgármesterek. A fideszesek főleg de a baloldaliak is utána két kézzel szórták a pénzt, osztották a milliárdos prémiumokat pont úgy, mint az USA-ban bankok.

Előzmény: bandolesa (128983)
bankvezér Creative Commons License 2024.03.31 0 0 128985

"Az se volt jogos, hogy bankok csalását az állam fizette, majd amikor az állam kitömte pénzzel a bankokat, milliárdos prémiumokat osztottak szét a vezetők közt."
Ez valóban így történt. Az ügyet kivizsgáló képviselők ordítoztak egy jót a bankárbűnözőkkel,  de semmi más nem történt. Még a prémiumokat sem vették el tőlük. 

 

"... 2 évig tüntettek a Wall Streeten emiatt,  amíg a tüntetők egyszer csak eltűntek, a családjuk se találta őket, a hatóságok meg csak annyit mondtak, hogy Patriot Act." 
Ez fölöttébb érdekes. valami anyagot tudsz mutatni, ami erre vonatkozik? 

 

 

Előzmény: Jokki (128982)
bankvezér Creative Commons License 2024.03.31 0 0 128984

Szinte mind Fidesz vezetésű önkormányzatok voltak 2010-ben. Persze, hogy megmentették őket. 

Előzmény: bandolesa (128983)
bandolesa Creative Commons License 2024.03.31 0 2 128983

2011-ben az Önkormányzatokat mégis megmentette az Állam, pontosabban átvállalta a havi törlesztőrészleteiket az Államadósság kezelő% Ez 2011-es áron volt 1100 miliiárd ft!

Előzmény: graphite30 (128980)
Jokki Creative Commons License 2024.03.31 0 1 128982

Az se volt jogos, hogy bankok csalását az állam fizette, majd amikor az állam kitömte pénzzel a bankokat, milliárdos prémiumokat osztottak szét a vezetők közt. Ha jól emlékszem legalább 2 évig tüntettek a Wall Streeten emiatt,  amíg a tüntetők egyszer csak eltűntek, a családjuk se találta őket, a hatóságok meg csak annyit mondtak, hogy Patriot Act.

 

Szóval én azt se nevezném éppen csodás megoldásnak. Főleg mivel az államnak nincs pénze, azt a lakosság adja össze az adójából. Beleértve azokat is akiknek úgymond elengedték a hitelét.

 

Ráadásul ott elsétálási jog van, ha a házadat elárverezték onnantól nincs tartozásod....

itt meg még a dédunokád is fizetheti tovább az egyre csak dagadó adósságot.

 

Tényleg más kategória.

Előzmény: SzJ2 (128972)
bankvezér Creative Commons License 2024.03.31 0 2 128981

Kellemes ünnepeket! :)
Mikor fogjátok megérteni, hogy a CDO-k miatt bedöntési és kifosztási kényszere volt a bankoknak? 
A biztosító csak akkor fizetett, ha a kölcsön bedőlt és csak a kimutatott kárt térítette meg a biztosító, - igaz, hogy  azt a kárt akár 1-100-szor is, attól függően, hogy az adott kölcsönre hány CDO  (biztosítás) volt kötve. 
Ha a kölcsönt nem döntötte be a bank, akkor a biztosításra költött pénzt  végleg elveszítette a CDO (biztosítási kötvény) tulajdonosa (bank, vagy más spekuláns). 
Tehát az adósokat  mindenképpen tönkre kellett tenniük a bankoknak. A CDO-kból több mint 10 Mrd eurót kaptak a bankok. 
Ennyi pénzt nem tudott nekik kifizetni az állam!
Sőt, amikor Orbán 2015-ben  paktumot kötött a bankokkal, még a bankok adtak Orbánnak 4,2 Mrd eurót! 

Előzmény: graphite30 (128980)
graphite30 Creative Commons License 2024.03.31 0 2 128980

https://www.vg.hu/vilaggazdasag/2010/10/kiraly-julia-nem-szabad-megmenteni-a-devizahiteleseket

 

Julcsi szerint is túl sokba került volna.

 

"A magyar kormánynak nem szabad megmenteni a devizahiteleseket, annak költsége túl magas lenne - mondta Király Júlia, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke."

Előzmény: bankvezér (128977)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!