Keresés

Részletes keresés

marcius1 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 64

Sziasztok,
Tudnátok tanácsot adni, hogy ha a képen lévő pálmákról lehet levenni hajtást, ha igen, melyik a legbiztosabb módszer, hogy elültetve megfogja?
Köszönöm,

brigó001 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 63

Ha itt nem járnál sikerrel a palmatartok.hu -n biztosan tudják. Én csak tippelek,  hogy pecsétviasz pálma. A magokat majd be kell áztatni,  leáztatni és letaszítani a gyümölcshúst,  majd ha akarod gombaölővel kezelni (én nem szoktam). Azután vagy nedves papírtörlővel bélelt edényben vagy nedvesen zárható zacsiban csíráztatni. 

Előzmény: vafer.rex (62)
vafer.rex Creative Commons License 2015.09.07 0 0 62

Sziasztok!

 

Itt nyaralok Malajziában. Az egyik pálma alól szedtem magot. Lefotóztam a magokat és a pálmát.

Szerintetek ezek a magok már érettek? Hogyan kell őket kikeltetni? Ez milyen pálma?

És talán a legfontosabb kérdés: hazafelé a határőrök/vámosok kötözködhetnek a magok miatt? A neten annyit találtam a növény behozatalról, hogy a védett fajok engedély kötelesek.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

oOoXoOo Creative Commons License 2015.06.12 0 0 61

Sziasztok!
Görögből hoztam ezt a pálmamagot,csak nem csináltam képet a fáról.
Tudnátok segíteni,hogy milyen fajta lehet?Keresgéltem a neten,de mint ha sabal(fűrészpálma) lenne.

zsejus Creative Commons License 2015.02.13 0 0 60

facsi76@gmail.com

Előzmény: Sanyo81 (59)
Sanyo81 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59

Oké, én benne vagyok, akartam is már írni, hogy újabb magok keltek ki, szóval biztonságosnak tekinthető a lentebb említett forrás a berlini kertésztől. Az 5x2 magból kikelt eddig 3x2, elég biztató, hogy így párosával szépen kicsirázott. Akkor ez eddig 60%.

 

Nézd ki a fajtát nyugodtan, cseréljünk email-címet, a részletek miatt.

Előzmény: zsejus (58)
zsejus Creative Commons License 2015.02.11 0 0 58

Mediterránum valószínűleg eltűnt az éterből, úgyhogy marad az Ebay rendelés... :)

Meg tudjuk beszélni ?

 

Előzmény: Sanyo81 (57)
Sanyo81 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 57

:) Természetesen én is szívesen elfogadnám, némi ellenértékért cserébe.

 

Az ablakba tevés világos, csak most húz befelé a hideg, ott nem tudom úgy tartani a hőfokot, mint a fürdőszobában. De nem lesz ott gond, hisz minden élőlény a végletekig az életre törekszik.

 

Már datolya is van eltéve azóta. Igyekszem kísérletezéssel kényelmesebbé tenni a csíráztatás folyamatát. Zacsi helyett egyszerűen 1x használatos zárható ételhordóban. Abban kelés után még sokáig maradhat.

Előzmény: zsejus (56)
zsejus Creative Commons License 2015.02.06 0 0 56

Hali, akkor ha nyáron megteszed hozol nekünk, Sanyo81 - nek és nekem magokat ? Én kifizetem, az Ő nevében nem nyilatkozom, de sztem nem lesz ellenvetése... Nagyon megköszönném !

Előzmény: Mediterránum (55)
Mediterránum Creative Commons License 2015.02.06 0 0 55

szia

Augusztus végén megyek nyaralni, arra már csira képesek a pálmamagok!

Onnét hozom őket!!

Előzmény: zsejus (52)
zsejus Creative Commons License 2015.02.04 0 0 54

Szerintem, ha elülteted földbe, utána tedd ki a belső ablakpárkányra, a fényre. Ha belegondolsz a növényeknek fotoszintetizálniuk kell, amihez fény szükséges. És a természetben is a fény felé törekszik a csíra, amiből a kis növény lesz. Vagy kísérletezz, az egyiket hagyd sötétben, a másikat meg tedd a fényre. De persze nem akarlak rábeszélni semmire, nehogy miattam ne legyen siker...

 

Előzmény: Sanyo81 (53)
Sanyo81 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 53

Kettesével ültetgetem el a magokat, a papírzsepis, zacsis megoldással 22-24fokon a Filifera 2/2. Ő az első határozott egyértelmű csirával. Most ugye egyértelmű, a fürdőszobában van letakarva, hisz a természetben sem kap fényt a föld alatt. De földbe való ültetés után hová érdemes tenni, addig míg ki nem bújik? Fényre vagy letakarva?

Előzmény: zsejus (40)
zsejus Creative Commons License 2015.02.03 0 0 52

Akkor majd légy szíves szólj, ha lesz, vagy hogy honnan rendelted a magokat...

Előzmény: Mediterránum (51)
Mediterránum Creative Commons License 2015.02.02 0 0 51

Már összel elvetettem a magokat!! Sajna nincs most!! Kender pálma,Kanári,csillei mézpálma,Butiakapitata

Előzmény: Sanyo81 (50)
Sanyo81 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 50

Én szívesen vásárolnék pár magot úgy összemixelve.

Előzmény: Mediterránum (45)
Sanyo81 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 49

Igen, így megoldható, nagyon szívesen megrendelem. Továbbítom majd a paypal visszaigazoló emailt, és az alapján elutalod.

Előzmény: zsejus (47)
zsejus Creative Commons License 2015.02.01 0 0 48

Hali! Akkor meséld el nekem légy szíves, hogy tudok venni életképes magokat !?

 

Előzmény: Mediterránum (44)
zsejus Creative Commons License 2015.02.01 0 0 47

Azt láttam, hogy tiszta angol, csak az a baj, hogy mondatokat nem tudok értelmezni. Szavakból meg necces kisilabizálni a dolgokat. Ha nagyon nem lenne megterhelő Neked, átutalnám a pénzt, a kiválasztás után a számládra, vagy ahogy Neked jó és meg tudnád nekem rendelni. Persze csak akkor, ha tényleg nem gond.

 

Előzmény: Sanyo81 (43)
brigó001 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 46

Szép kenderpálma ültetvény :) Én tescoból vettem kb.: 2 éve kínai kenderpálma ill. selyemakác magot, ezekre az volt írva faji sajátosság , hogy a magok 20 %-a csíraképes. A selyemakácból nem kelt ki egy sem sajnos, de a kenderpálmából 1 kibújt , majd hosszú hónapokkal később még egy amikor már nem is számítottam rá, így a 10magból meglett a 20 % :) A datolya  magoknak sem tudtam ellenállni miután a gyümölcsöt benasiztam, így lett tizenpár, amelyből elajándékozgattam, így most 6 maradt. A virágföldről szeretnék tanácsot kérni, mert át szeretném ültetni őket, milyen típusú föld lenne legjobb? Több helyen néztem és egymásnak ellentmondó volt amit olvastam az igényüket tekintve.  

Előzmény: Mediterránum (45)
Mediterránum Creative Commons License 2015.02.01 0 0 45

Kinai kenderpálmát magról vetem

Előzmény: Mediterránum (44)
Mediterránum Creative Commons License 2015.02.01 0 0 44

Pálmák-szikászok a kertben-topikban szoktam irni!

Én csak hidegházi pálmákkal foglalkozom,szaporitom,mert igénytelenek.

Tavasztól,tél keztetéig szabadban tarthatók,télen meg fagykörüli hőmérséleten, sötét helyen is megmaradnak!

Védett helyen a kinai kenderpálma,Sabal minor kiültethető! Takarással, vészfütéssel a Washitoniák, Európai törpepálmák,Butiák,

Csillei mézpálma  stb. ültethető a szabadba.

 

Sanyo81 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 43

Vagy a rendes megoldás, hogy beregisztrálsz mindkét oldalon. Az ebayen és a Paypal.com oldalon is. A paypal számládra utalással, vagy befizetéssel tudsz pénzt tenni. Mind a kettő tiszta angol, tehát minimális nyelvtudást igényel.

Sanyo81 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 42

Megnéztem, lehet beállítani egyéb kiszállítási címet is, szóval akár én is megrendelhetem Neked ha másképp nem boldogulsz.

Sanyo81 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 41

Az ebay kizárólag a Paypal fizetést fogadja el, ami garantálja Neked a pénzvisszafizetést, ha gond van. Ez egy köztes számlaszerűség. Nem mondom, hogy bonyolult, de ha egyszer rendelsz innen, akkor sokkal egyszerűbb, ha keresel valakit az ismeretségi körödben, akinek van hozzáférése. A magok kényessége miatt jobb lenne, ha a saját városodban lakna Ő is.

Előzmény: zsejus (40)
zsejus Creative Commons License 2015.01.31 0 0 40

Nézegettem az ebay. - t tényleg sokféle pálma van fenn, csak az a baj, h nem tudom hogyan kell rendelni. Átutalással, utánvéttel is, bár ha jól láttam ez nem  biztos hogy lehetséges.

Előzmény: Sanyo81 (38)
wogboy234 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 39

Házipálma!  :-D

 

 

 

Az óceánparti!

 

 

Sanyo81 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 38

Beaucarnea recurvata, Beaucarnea guatemalensis, Washingtonia robusta, Washingtonia filifera, Dypsis lutescens

 

Ezek jöttek.

Sanyo81 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 37

Az ebay.com oldalon regisztráció nélkül is beírhatod, hogy "palm seed". Én több félét akartam, úgy kerestem, hogy palm seed mix. Kismillió féle van fent. Akitől én rendeltem: "gaertner4life" felhasználó, profinak tűnik.

Előzmény: zsejus (36)
zsejus Creative Commons License 2015.01.30 0 0 36

Ok, köszi szépen, reméljük kicsírázik mind! És sokfélét lehet rendelni? Mert egy pár fajtám már van, pl. F. Canariensis, W. Robusta, Filifera, T. Fortunei, Wagnerianus, azt meg amelyik nemrég kelt ki, nem tudom milyen lehet, mert én balga nem címkéztem fel őket... 

Előzmény: Sanyo81 (27)
wogboy234 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 35

mi történt? :-D

 

Előzmény: wogboy234 (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!