Keresés

Részletes keresés

momentan Creative Commons License 2016.01.09 0 0 23101

Az utolsó szót én lecserélném, de egyébként igen :-)

 

Előzmény: amplitudinis2 (23100)
amplitudinis2 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 23100

Ez épp olyan, hogy a gépézetben meg lényegében minden területen technikai bürokraták minőségbiztosítási balfaszok

és mindenféle pofázós guruk probálnak Pareto eloszlásból jósolni....és basztatják a hülyeségekkel az alkotóképes, azaz igazi mérnökökrt, mert végülis az igazi mérnôkök fogják úgyis a felvetett kérdéseket megoldani:-) 

Ebből szép színes efficienta meg egyéb excel táblákat és prezentációkat gyártanak majd sőt konferenciákat lyukat beszélnek majd egymás fejébe, szóval benneteket opi balfaszok.:-) 

 

Előzmény: momentan (23099)
momentan Creative Commons License 2016.01.09 0 0 23099

Egyszerüen, mert benne van!

 

Jelenleg kettő, egymástól jól elválasztható probléma van.

Az egyik a nyugdjas kérdés! Ezt a szaktopikok kitárgyalják. Jól, vagy rosszul.

 

A másik az oktatási kormányzat tevékenységének, cselekedeteinek minősége, hatékonysága.

 

A kettőt összemosni nem kellene.

 

Az intézkedések jó része nem a pénzhiány, hanem a dilettentizmus, vagy a jól szervezett rablás kategóriája.

 

Ha pénzhiány lenne akkor miért jelentek meg pénzherdáló intézetek, intézkedések?

 

Szerény háztartásban is lehet okosan, hatékonyan gazdálkodni, és a létező erőforrásokat gazdaságosan beosztani.

 

Ez a topik erről szól. Mit rontanak el az adott lehetőségek mellett.

 

Véleményem szerint mindent.

 

Szerinted más a hiba.

Senki nem mondta, hogy a nyugdjas helyzet az jó.

De nem ez befolyásolja a lüke intézkedések többségét.

 

Mert akkor, ha ezt szem elött tartanák, akkor rengeteg pénszórást megszüntetnének.

De nem ez történik.

Nem próbálnak meg sehol ésszel és hatékonyan gazdálkodni, csak

ész nélkül és teljes erővel lopni, lerabolni.

 

Ez a véleményem.

 

Itt az oktatási tevékenységet kellene méltatni és minősíteni.

Előzmény: zizizuzu (23097)
zizizuzu Creative Commons License 2016.01.09 0 0 23098

Régebben gyűröm a nyuggertopikot mint Te :)

Előzmény: Pomber Béla (23094)
zizizuzu Creative Commons License 2016.01.09 0 0 23097

Ezt ugyan honnan olvastad ki a posztomból?

Előzmény: momentan (23093)
momentan Creative Commons License 2016.01.09 0 0 23096

Bélám!

Memóriavesztésben leledzel!

Pár éve még arról csacsogtál, hogy ezek (mi) liberálisok nem értjük meg, hogy mekkora grandiózus és pozitív oktatási lépések vannak.

Szó se volt nyuggerekről, hanem arról, hogy a remek új kezdeményezéseket, csak a szemét liberálisok gátolják.

Egyébként futna a szekér mint a forma egy.

Valahogy ez a része elsikkadt, hogy hülye intézkedéseket hoztak.

Nem az alattvalók, hanem a főmuftik.

 

A te véleményed szerint (most már!) azért mert üres a kassza, mert a nyuggerek lenyulták.

Szerintem meg azért, hogy hatalmas pénzeket lenyuljanak, illetve a klienturát (amiben igazad van, harmadrangu, de legalább az ő kutyájuk kölke) beültessék mondvacsinált poziciókba. KELLO. KLIK.

 

De miután ki vagyon adva a nyuggerek szapulása, ezért kormányzati ámokfutásról beszélni lehetetlen.

Azonnal megjelenik a megmagyarázó siserehad.

Remélem legalább fizetnek érte.

 

 

Előzmény: Pomber Béla (23095)
Pomber Béla Creative Commons License 2016.01.09 0 0 23095

De. Kurva sok gond van az oktatással. Csakhogy ezek egy része pénzzel (is) lenne orvosolható, pontosabban komoly költségvonzatai vannak. Miután ezt felülírja a nyuggerszocializmus fenntartásának a követelménye, így súlytalan lesz az egész kérdés és bohócokra bízták az oktatást, mert valójában tök mindegy, hogy mi történik, mert a lényegi dolgokra nincs pénz.

Előzmény: momentan (23093)
Pomber Béla Creative Commons License 2016.01.09 0 0 23094

mivel megveszik kilóra a nyugdíjasok szavazatát, ezért nincs mit tenni, az utolsó majd kapcsolja le a villanyt? 

Mert így valóban nincs.

 

Jó reggelt kívánunk...

Előzmény: zizizuzu (23092)
momentan Creative Commons License 2016.01.08 0 2 23093

Na jó, akkor eljutottunk oda, hogy semmi probléma. Amit az oktatással csinálnak azzal nincs gond, hiszen a probléma nem ott van.

Még várunk pár napot és hozsannák fognak itt zengeni az oktatásátalaktásról, hogy az milyen remek.

Mert lassan igy néz ki.

 

Én mint sokat tapasztalt pedagógus, csak lesek.

Hogy a francba nem vettem eddig észre az 5 tesióra szükségességét.

Miért sírok az informatikaoktatás elcsökevényesítése miatt, amikor ez mind remek. Ráadásul mind a nyugdíjasok miatt van.

 

A selejtes könyvek, tantervek is mind ennek következményei.

 

A KLIKK-et is az ingyenélő banda akarta.

 

A gyerekeket is azért kell az iskolában tartani a lehető legtovább, hogy ne találkozzon ezzel a mételyező országromboló idős tömeggel.

 

Megvan az új ellenség.

 

Kimondtuk.

 

Vesszenek az öregek.

 

dino buzzati:hajtóvadászat öregekre

Capek: A fehér kór

 

Tehát semmi gond az oktatásirányítással.

 

 

Előzmény: zizizuzu (23090)
zizizuzu Creative Commons License 2016.01.08 0 0 23092

Most ezzel azt akarod kijelenteni, hogy mivel megveszik kilóra a nyugdíjasok szavazatát, ezért nincs mit tenni, az utolsó majd kapcsolja le a villanyt? 

Mert így valóban nincs. 

 

Nyilván nem várható el, hogy személyenként bármely nyugdíjas azt mondja a postásnak, hogy vigye vissza a 20%-ot. Azonban látva, hogy a vizitdíj kemény 300 forintjával mekkora éhínséget hoztak a nyugdíjasokra, méltán fél tőlük minden kormányon lévő párt. 

Ettől függetlenül, ha nem csoportosítja át a kormány az eü-be, és oktatásba a pénzt itt hamarosan nem 20% ingyenpénzt kell visszaadni, hanem 70%-ot.....

 

Tüntetni? Az egészségügy miatt kb mindenkinek. Az oktatásügyért talán elkezdhetnénk mi, de nem ám úgy, mint eddig bármilyen nyilvános felszólalásban, hogy az első mondat a fizetés volt, hanem talán egyszer kizárólag a gyermekek érdekei miatt. Gondolok itt az idegronccsá tévő óraszámokra, a rosszul összeállított követelményrendszerre, a túlságosan szabványosított oktatási eszközökre, az eszközhiányra, az értelmetlen minősítési rendszerre, stb.... Ja, és igen, 200 emberrel nem fog menni. És itt jön a nagy kérdés, a fenti problémák miatt össze lehet rántani Budapestre 1000 pedagógust szerinted? A 160.000-ből? Mert szerintem kizárt. 

Előzmény: Januári Dusán (23091)
Januári Dusán Creative Commons License 2016.01.08 0 0 23091
Rendben, most ki van mondva a probléma. Az oka a nyugdíjasok személyesen?

Aztán megoldani kinek a dolga lenne? Saját szavazatai ellen miért dolgozna bárki is?

Ha nem oldja meg, akkor tüntetni miért kéne, kinek kéne?
Előzmény: zizizuzu (23090)
zizizuzu Creative Commons License 2016.01.08 0 0 23090

Nem sértődötten demagógiát kell ismételni, hanem számolni kell. Ebben pl a Macinak igaza van, szaktopikban minden megvan. És igen, a nyugdíjasok zabálják fel az oktatásra és gyerekekre fordítható pénzt. Ennyi. Ha nem mondjuk ki a problémát, az sosem lesz megoldva. 

Előzmény: momentan (23088)
Pomber Béla Creative Commons License 2016.01.08 0 0 23089

Nem a bűnbakságról van szó, tiszta számokról.

 

A munkavállalói nyuggerjárulék (ez van nevesítve) ~900 mrd-ot hoz a költségvetésbe évente, míg a nyugdíjkiadások ennek négyszerese, 3.600 mrd. Ez a költségvetés kiadási oldalának 25%-a, azaz egynegyede! A teljes EÜ kassza ide megy és minden más terület amit le tudnak rabolni. Mindezt a szavazatokért.

Előzmény: momentan (23088)
momentan Creative Commons License 2016.01.08 0 0 23088

Hát igen!

Szóval megvan a bűnbak csoport amelyre rá lehet kenni.

Elfelejtve a pedagógiai szakmai blődségeket és a pénzszórást bizonyos sportág esetében.

Megvan a mankó amelyikbe bele lehet kapaszkodni, hogy miért nincs. Nem számít stadion, kisvasut, stb.

Csak a nyugdijas a szemét, aki felzabál, és nem hajlandó önszántából lemondani róla.

Én még olyan parlamenti szereplőről is tudok, aki a képviselői jövedelme és minden juttatása, meg lopikolása mellé is felveszi nemkevés nyugdíját, hangoztatva, hogy neki ez jár.

 

Szóval ezt át kellene gondolni, és a nyugdíjas topikokba beirogatni.

Az oktatási kormányzat szakmai hibáit nem kellene a nyugdíjasokra kenni.

 

Van elég oktatáspolitikai probléma is, sőt van pénz is, csak nem erre, meg nem egészségügyre.

 

 

Előzmény: Törölt nick (23087)
momentan Creative Commons License 2016.01.08 0 0 23086

Mit is értsen, amikor szépen elosztva ott vannak (meg itt is) a megmondó emberek, akik pillanatok alatt megtalálják azt a csoportot aki miatt a probléma fenn áll. Elvégre a nyugdíjasok akadályozzák az oktatás valódi kibontakozását, megújulását, azzal, hogy felzabálják a gyerekek elől a jövőt.

A pedagógusok meg, (akik egyébként mind egytől egyig FIDESZ fanok. Ezt máshol olvastam.) nem hajlandóak megérteni az idők szavát. Napi 4-5 óránál többet nem akarnak munkahelyen lenni, dolgozni pedig még annyit sem. A versenyszérában meghalnának (mondjuk, ha felcserélnék egy "versenyszférás adminisztrátort" egy magyartanárral? Kiváncsi lennék arra, hogy melyik tanulna bele a másik  munkájába elöbb?)

 

Remekül megy a társadalmi csoportok egymás ellen uszítása, az elvakult fidesz fanok, vagy csak egyszerüen Pomber Macik által.

 

Amig a társadalom egy része (50%) közömbös, addig 20% elvakult bármit megtehet.

Ezért fontos nekik mindenhova ékeket verni.

 

Pl. Nyugdíjasok előkerülése.

Eddig itt ez nem volt.

Most már ide is beverődött PM által.

   

Előzmény: cumeszk (23085)
cumeszk Creative Commons License 2016.01.07 0 0 23085

Én is, bár nem ott. Aztán a hsz-okat is... A többség még most sem érti.

tombadillo Creative Commons License 2016.01.07 0 0 23084

a normális többség valóban egyetért, csak a teféle hülyék próbálnak - na vitatkozni azt tényleg nem - inkább mellébeszélni. egyébként vita akkor alakulhatna ki, ha pl. válaszolnál a feléd intézett kérdésekre, amit ugye nem teszel.

Előzmény: Pomber Béla (23082)
Januári Dusán Creative Commons License 2016.01.07 0 0 23083

Épp most hagytad figyelmen kívül a két legutóbbi hozzászólást, amit feléd intéztünk, mert nem láttuk tisztán, hogy mi a te álláspontod. Szal bevonunk mi téged rendesen.

Előzmény: Pomber Béla (23082)
Pomber Béla Creative Commons License 2016.01.07 0 0 23082

rombolod a vitát ezerrel

 

Milyen vitáról csicseregsz, kisrigó?

 

Ti itt nem vitáztok, hanem kávéházi fotelliberálisok módjára bólogatva mélyen egyetértetek abban, hogy "Orbán abcúg!"

Előzmény: tombadillo (23079)
Januári Dusán Creative Commons License 2016.01.07 0 0 23081

Jajj, no. Megint félreértettél. Akkor copy - paste

 

"Nem tudom, hogy az állam alkalmazottai közül talán épp miért pont a pedagógusok nem kapnak SEMMIFÉLE béren kívüli juttatást, üdülési csekket, egészségkártyát, kultúra utalványt, ruhapénzt..."

 

Folyt.: akinek a jó megjelenés, a stabil egészség, a kulturális tájékozottság, a technikai jártasság munkaköri kötelességei közé tartozik, és az etikai kódexben is ajánlott, annak a munkabéréből kell ennek a költségeit állnia?

 

Gyk.: abból indultunk, hogy 50%-kal több pénz van. Béla szerint. Ez önmagában véve nem igaz. Plusz vedd hozzá a fentieket. És vannak állami alkalmazottak, akik cafeteriában komolyan meg vannak támogatva. Tehát valamiért mégsem csak a cégeknek éri meg az adókedvezmény miatt ezzel foglalkozniuk.

Előzmény: Pomber Béla (23073)
tombadillo Creative Commons License 2016.01.07 0 0 23079

hülyegyerek, én nyitott vagyok arra, hogy újabb kérdéseket is bevonjunk, de ellőbb, vagy legalább párhuzamosan megpróbálhatnál valami válaszfélét összeizzadni a eddigiekre. undorító (és végtelenül átlátszó), ahogy újabb és újabb szempontokat szedsz elő, hátha elfelejti a partner a régit, amit megpróbálsz elmismásolni.

 

szal kevesebbet költünk, szarabb az oktatásunk, és a kormányod leszarja, hogy tönkremegy az ország, csak bármi, de tényleg bármi áron ők legyenek hatalmon. 

 

erre varrjál már végre gombot, vagy menj a sunyiba (na most jön, hogy milyen jogon, meg, hogy itt mindenkinek szabad, csak sajnos te troll vagy, és rombolod a vitát ezerrel).

 

 

Előzmény: Pomber Béla (23066)
zizizuzu Creative Commons License 2016.01.07 0 0 23078

:D 

Előzmény: Törölt nick (23076)
Pomber Béla Creative Commons License 2016.01.06 0 0 23077

Ne is mondd...

Előzmény: Törölt nick (23075)
Pomber Béla Creative Commons License 2016.01.06 0 0 23074

Az oké, hogy fényképpel népszerűsítesz, de miért fotosoppoltál át barnára?

Előzmény: Törölt nick (23072)
Pomber Béla Creative Commons License 2016.01.06 0 0 23073

Béren kívüli juttatásokról kérdeztelek.

 

Mi van vele? Jellemzően nincs.:-)

Előzmény: Januári Dusán (23071)
Januári Dusán Creative Commons License 2016.01.06 0 0 23071
Nekem is, rosszul. Mert egy görbe gyökeret csak vaktában érzésre csinálnak, kőkorszaki cuccokkal. Az egyik csatornát le se tömték. 10 évig így voltam vele, mint utólag kiderült. Muszáj volt komoly technikával rendbe tenni. Hidd el, nem egyedi eset.

De a továbbiakban nem vagyok partner a mellébeszélésben.

Béren kívüli juttatásokról kérdeztelek.
Előzmény: Pomber Béla (23070)
Pomber Béla Creative Commons License 2016.01.06 0 0 23070

Érdekes... én bemegyek a fogászatra és megcsinálják a befizetett TB-m alapján, kádárosan mondva ingyen.

Előzmény: Januári Dusán (23069)
Januári Dusán Creative Commons License 2016.01.06 0 0 23069
Félreértettél. A 80 ezer ft a kezelés költsége volt. Nem a fizetésem annyi.
Előzmény: Pomber Béla (23068)
Pomber Béla Creative Commons License 2016.01.06 0 0 23068

Senki nem keres a pedagógusok közül 80 nettót, mármint ilyen keveset. Nézd meg a bértáblát, szerintem téged megvezetnek ha csak ennyit kapsz...:-)))

Előzmény: Januári Dusán (23067)
Januári Dusán Creative Commons License 2016.01.06 0 0 23067
Kincsem... Nem tudom, hogy az állam alkalmazottai közül talán épp miért pont a pedagógusok nem kapnak SEMMIFÉLE béren kívüli juttatást, üdülési csekket, egészségkártyát, kultúra utalványt, ruhapénzt... De legalább már nem nekem kell a saját kiégésem ellen tennem.

Viszont nekem kellett 80 ezer forintból 1 db fogam gyökérkezelését kifizetnem karácsonyra, államiban nem vállalták. Na itt pl. jól jött volna valami kis utalvány. A többi fogam meg rohadjon ki. De azért mosolyogjak a gyerekekre.
Előzmény: Pomber Béla (23061)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!