Keresés

Részletes keresés

Pomber Béla Creative Commons License 2015.09.24 0 0 22927

és gyógyszerszekrények ( az utóbbit az iskolaorvos vagy a védőnő kezeli, csak hogy pontosak legyünk)

 

Ááááácsiii...!

Pünkt azon folyik a polémia, hogy a tanítónéni kezeli és én ezt helytelenítettem egy picinyt.

Előzmény: tombadillo (22926)
tombadillo Creative Commons License 2015.09.24 0 0 22926

semmi gond, a szokásos taktikád. azt állítod, hogy egy kormánykritika hülyeség. megcáfolnak, érvekkel, linkekkel. jó, akkor a kritika egy része hülyeség. megcáfolnak, ...  ok, de van benne egy mondat, ami hülyeség, győztem.

 

akkor légy oly tündér, nyilatkozz! normális, hogy az iskolai rendszeresített elsősegély dobozok és gyógyszerszekrények ( az utóbbit az iskolaorvos vagy a védőnő kezeli, csak hogy pontosak legyünk), nincsenek feltöltve, az erre vonatkozó kérésre a klik még csak nem is reagál?

 

ez volt a téma, nem az, hogy milyen fájdalomcsillapítót adhatok a gyereknek. 

Előzmény: Pomber Béla (22925)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.09.24 0 0 22925

fájdalomcsillapítót és más, iskolákban használható szereket ...

 

A fájdalomcsillapító nem iskolában használható szer, a pedagógus nem képzett EÜ szakember, ha bármi következménye van a gyógyszer szedésének, akkor akár le is ültethetik.

 

Ha a gyereknek olyan fájdalmai vannak, hogy gyógyszer nélkül nem bírja ki, akkor orvos kell neki vagy a szülő menjen érte.

 

Ha te átveszel egy ilyen felelősségi pontot, hogy gyógyszerezel egy kiskorút, akkor viseld a következményeit is ha beüt a ménkű.

Előzmény: tombadillo (22924)
tombadillo Creative Commons License 2015.09.24 0 0 22924

ismét a lényegre tapintottál. ja, nem. idézet a cikkből: "A szülőin ugyanis elmesélték, hogy kiürült az iskola gyógyszerkészlete, és hiába igényeltek kötszert, Betadine-t, fájdalomcsillapítót és más, iskolákban használható szereket ..." ja, és : "Most az a terv, hogy összedobunk egy készlet kötszert, tapaszt és hasonlókat, hogy ha kisebb probléma van, el tudják látni a gyerekeinket."

 

medve, medve, te szopni jársz ide ... hogy aktualizáljam az ismert viccet.

 

 

Előzmény: Pomber Béla (22923)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.09.23 0 0 22923

Nem gézről van szó, gyógyszerről.

Előzmény: tombadillo (22922)
tombadillo Creative Commons License 2015.09.23 0 0 22922

az a baj, hogy nem korrektül vitatkozik, most pl a téma az, hogy még egy elcseszett elsősegélydobozra sincs pénz, erre azzal jön, hogy ha saját erőből pótlod, akkor még a végén valaki feljelent. persze vannak hülyék (még csak túl messze sem kell menni példáért), de eszerint az nem baj, ha a klik leszarja, hogy ha a gyereknek vérzik az orra, nem tudsz beletenni egy darab gézt, hanem arra buzdít, hogy jól van ez így, te ne kockáztass, majd csak lesz valahogy, addig is énekeljünk minden nap, a tesi órák szünetében.

 

szal tulképpen én is pedagógiai munkát folytatok, megpróbállak titeket meggyőzni arról, hogy azért mert valaki valaha mackónak hívta magát és az olyan aranyos, attól az még egy ordas nagy troll, és csak az áldott ártatlan természetetek miatt nem veszitek ezt észre (vagy gondolom inkább nem teszitek szóvá). én meg anno megfogadtam, hogy az ilyeneket nem hagyom kibújni a válasz alól, hanem addig üldözöm a kérdésekkel, míg el nem bujdosik (persze csak időlegesen, tekintettel arra, hogy már rég letettem arról, hogy megváltozik).

 

és mielőtt valaki szóvá tenné, ez teljesen ontopic, mert a fórumozás lényegét érinti. 

Előzmény: cumeszk (22920)
cumeszk Creative Commons License 2015.09.23 0 0 22921

Bélus, köszönöm, hogy törődsz velem, ritka ez a mai világban. :)

Hidd el, nem vagyok sem hülye, sem felelőtlen, dehát egy nick azt mond magáról, amit akar.

 

Előzmény: Pomber Béla (22919)
cumeszk Creative Commons License 2015.09.23 0 0 22920

37. éve szántom a pályát, volt néhány nehéz esetem már, pedagógiai optimizmusom töretlen. :) 

Előzmény: tombadillo (22917)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.09.23 0 0 22919

Nem érted. A felelősségi pontról van szó. Ameddig nem történik esemény, addig mindenkinek jó ez az állapot. Viszont ha bármi, ismétlem bármi történik a gyerekkel az után, hogy te beadtál neki valamit, akkor már csak egy elmebajos anyuka/apuka kell, és ott állsz egy rendőrségi feljelentéssel és egy pár milliós kártérítési perrel a fejed fölött.

 

Alapvetően nincs jogod gyógyszert adni bárki másnak! Tőlem persze azt csinálsz amit akarsz, de ha egyszer történik valami rumli, nem mondd, hogy nem szólt senki.:-)

Előzmény: cumeszk (22918)
cumeszk Creative Commons License 2015.09.23 0 0 22918

Ezt a felelősséget elviszem gyönge vállaimon még néhány évig.

Jaja, fájdalomcsillapítót adni egy fájdalommal küszködőnek tényleg kuruzslás, inkább meg kéne delejezni vagy mágnesezni, azt nem tiltja semmi.

 

Amúgy kérnék valamiféle adatot az iskolában kapott gyógyszer miatti allergiás rohamra, a túladagolás miatti mérgezésre, az emiatt indított vizsgálatokra, valamint arra, hogy ez a tilalom után drámaian csökkent.

 

Előzmény: Pomber Béla (22916)
tombadillo Creative Commons License 2015.09.23 0 0 22917

csodálom a türelmedet. mi értelme értelmesen érvelni? belekapaszkodik egy részletbe, és úgy csinál, mintha megnyerte volna a vitát, visszakérdésre nem válaszol, aztán elbujdosik, amíg az utolsó égése feledébe nem merül. 

Előzmény: cumeszk (22915)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.09.23 0 0 22916

De ha bejön a lány, hogy nincs-e No-spa vagy Algoflex-M, mert adott esetben azt vesz be, miért ne adhatnék neki?

 

Mert onnantól kezdve a te felelősséged ha bármi történik vele. Ha allergiás a gyógyszerre akkor már véged is van mint pedagógus, de ha rosszabbul lesz és anyuka kitalálja, hogy te adtál be neki valamit, akkor úgy 2-3 év mire kimosakszol a szarból, hogy nem az általad adott pirula volt az.

 

Ha 18 éves elmúlt, akkor kimegy a patikába és megveszi magának. A PTK-ban egyébként a kontárság, kuruzslás címszavaknál találsz érdekes dolgokat erről.

Előzmény: cumeszk (22915)
cumeszk Creative Commons License 2015.09.23 0 0 22915

Olvastam már erről. Főleg óvodában és általános iskolában szabályozzák ezt házirendben, ami érthető, ha baj van, telefon a szülőnek, hogy menjen a gyerekért. De egy középiskolában, ahova a szakképzésbe most 23 éves korig vannak, és majd 26 éves korig lehet járni ez nem életszerű. Nem tudom, máshol hogy van, de nálunk nagyon sok a kollégista,ellenben a védőnő csak néhány órát hetente, az orvos kéthetente.

A kollégista szülőjének hiába telefonálok, főleg ha nem is Magyarországon él.

Ha a gyereknek olyan sérülése vagy panasza van, aminek a tüneti kezelésével segíteni tudok, míg orvoshoz nem jut,  segíteni fogok. Ha meg olyan, amelyiken nem, mentőt hívok. Pl. nyilván egy epilepsziást vagy törés gyanús sérülést nem tudok ellátni, és felelőtlenség is volna. De ha bejön a lány, hogy nincs-e No-spa vagy Algoflex-M, mert adott esetben azt vesz be, miért ne adhatnék neki? Amúgy sem én adom be neki, hanem ő veszi be (ha már...) Egy fogfájásnál, mikor a gyerek mondja, hogy még van két órája, amin ott kell lennie,  csak utána tud fogdoktorhoz menni, miért hagyjam szenvedni?

A paracetamolból minimum egy levéllel kéne bevenni egyszerre, hogy mérgezést okozzon, azt hiszem 6 szem van összesen. :)

 

És mi van, ha az ovis, ált. iskolás gyereknek rendszeresen kell valamilyen gyógyszert szednie?

 

 

Előzmény: Pomber Béla (22913)
tombadillo Creative Commons License 2015.09.23 0 0 22914

megint kiszólt a lyuk a gödörből.

 

1. elsősegélydoboz. elesik, lehorzsolja, megüti, elvágja.

2. védőnő. na az pl,. van nálunk, simán adhat gyógyszert, ha van.

 

most, hogy a vitában bedőltél, jöhet a kommunistázás.

Előzmény: Pomber Béla (22913)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.09.22 0 0 22913

Iskolában egy ideje tilos beadni egy pohár vízen kívül bármit is a gyereknek orvos nélkül, csak jegyzem meg halkan, tehát ez a cikk kicsit habverés illatú...

Előzmény: cumeszk (22912)
cumeszk Creative Commons License 2015.09.22 0 0 22912

Amíg az önkormányzat volt a fenntartó, volt gyógyszerre egy kis költségvetési tétel. Lázcsillapítót, görcsoldót, hasfogót, sebkezelőket vettünk belőle. Ha egy autóban nincs elsősegély doboz,jó nagy büntetés jön, 50 ezer Ft.

Előzmény: nemertemenezt (22911)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.09.22 0 0 22911
Előzmény: cumeszk (22907)
cumeszk Creative Commons License 2015.09.22 0 0 22910

Egybevág azzal, amit hallottál.

Előzmény: linfury (22909)
linfury Creative Commons License 2015.09.22 0 0 22909

Köszönöm!

Előzmény: cumeszk (22908)
cumeszk Creative Commons License 2015.09.22 0 0 22908
Előzmény: linfury (22906)
cumeszk Creative Commons License 2015.09.22 0 0 22907

http://kdnp.hu/news/folytatodnak-megkezdett-valtozasok-koznevelesben

 

Összhangban Balog Zoltánnak, az emberi erőforrások miniszterének kijelentésével úgy fogalmazott: új köznevelési rendszer jött létre. Ez az új köznevelési rendszer eredményesen működik, amit szerinte a diákok eredményei és az intézmények állapota is igazol. A szükséges beavatkozások pedig mind a további javulást szolgálják – közölte Hoffmann Rózsa.

linfury Creative Commons License 2015.09.22 0 0 22906

Budai Nagy Antal... érintett anyuka mesélte a hétvégi összejövetelen, hogy szülői fórumot hívtak össze. Megállapodtak a felek, hogy ezen csak a szülők, az ominózus igazgató és a tanárok vesznek részt. Erre az igazgató odacsődítette a polgármestert ... mire a többiek azt mondták, akkor nincs diskurzus ... Karsai ugyan elment, de állítólag előtte (de lehet, hogy utólag) elszórt egy fenyegetést, miszerint szakközepet csinálnak a gimiből, ha nem ajolnak meg a döntés előtt ... igazi komcsi tempó, ha tényleg így történt ... tud erről valaki valami konkrétat?

momentan Creative Commons License 2015.09.21 0 0 22905

Sajnos nekem nagyon rossz képem van az ellenőrző mesterpedagógusokról , akiket ismerek, vagy akikről tudom, hogy ilyen ambicióik voltak.

Többségük a munkát átlagos vagy inkább gyenge szinten végezte. Cserébe viszont nagyon hajtott a kedvezményekre és minden lehetőséget megragadott a távollétre, ami alatt mások húzták az igát.

Nem tudok senkiről, aki a "mester" létével színvonalelelkedést hozott volna a szakterületén.

 

Természetesen ezt csak a velem született irigység mondatja.

 

A bolha dolog stimmel.

Előzmény: cumeszk (22904)
cumeszk Creative Commons License 2015.09.21 0 0 22904

Óvónénik is lettek már mesterpedagógusok, jönnek a középiskolákba minősíteni. Kolleganő mesél erről, nagyon keményen gondolják számonkérni a kompetenciákat. Kíváncsi vagyok, mit mondanak, amikor megkapják a spanyol emelt szintű matekos órákat 12.-ben.

 

Mondjuk én egy zsák bolhát szívesebben őrzök, minthogy óvónő legyek.

Előzmény: momentan (22903)
momentan Creative Commons License 2015.09.20 0 0 22903

Az iskolák az óvódákból veszik át a gyerekeket.

 

Azért oda is belenyúltak rendesen, nehogy a gyerekekkel foglalkozzon az óvónő.

https://www.vasarnapihirek.hu/fokusz/nagy_zurok_az_ovodakban_miert_jutnak_odaig_hogy_inkabb_lemondanak_a_fizetesemelesrol 

Dave985 Creative Commons License 2015.09.09 0 0 22902

Tankönyvpiac részleteibe nem látok be, annyi bizonyos azonban, hogy a Mozaik Kiadó könyveit a természettudományos tárgyakban használhatják (mínusz matek), hiába a fene nagy államosítás. A csoportnaplót pedig a Mozaik gyártja.

Előzmény: syrius (22901)
syrius Creative Commons License 2015.09.09 0 0 22901

Aki ezt (is) kitalálta, életében nem volt iskola közelében.

 

Az lehet, de a Napló terjesztésben tuti érdekelt.

Előzmény: Dave985 (22900)
Dave985 Creative Commons License 2015.09.09 0 0 22900

Apró kis szösszenet a magyar közoktatás mindennapjaiból:

 

Iskolámban nívócsoportban zajlik a tanítás matekból, magyarból és idegen nyelvekből. Egészen a tavalyi évig nem volt ezzel gond, ment minden az osztálynaplóba (óraszám, téma, jegyek).

 

A Rózsika-éra utolsó pukkantása meghozta nekünk a csoportnaplót. 42 csoportnak csak mintegy harmadát kellett külön naplóban vezetni, drága ig. helyettesünk javaslatára a rendes napló végeztével még 1-2 csoportnapló is bekerült. Pl. 6/a osztály 28 fő, két üres lap, majd Matek erős csoport 7 fő (a 6/b-sekkel), ezután Német rossz csoport 3 fő (a 6/b-sekkel).

 

Erre kiderült, a rendelet semmilyen körülmények közt nem engedélyezi ezt, aki külön csoportot alkot, külön naplóban kell vezetni, mert a 6/jó matekosok eredményeihez a 6/b osztálynak semmi köze.

 

Jelenleg tehát 42 csoportnaplót vezetünk, brutális adminisztráció. Szülői értekezleten szegény osztályfőnök jegyet sem tud mutatni, max. a féléves osztályzatot.

 

Aki ezt (is) kitalálta, életében nem volt iskola közelében.

nemertemenezt Creative Commons License 2015.09.06 0 0 22899

Nem is olyan nagy távolság. Lehet még cifrább is. Jelenleg itt csak városon belül vannak áttanítások. Mondjuk tömegközlekedéssel simán megvan 30-50 perc délelőtt, mert akkor ritkán járnak a buszok. (A megyén belül azonos centrumbeli iskolák távolsága akár 60 km-en felül is lehet.) Azt mondjuk nem tudom, hogy akár az általad említett esetben, akár itt kötelezhetnék-e arra, hogy valaki áttanítson, milyen értelmes módot találnak rá, mert tömegközlekedéssel 1,5 óra csak oda.

Előzmény: Pomber Béla (22898)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.09.06 0 0 22898

Nagyon messze lakom a Dunától.

 

Nem rólad van szó.

Például a gyáli szakiskolát bevonták az érdi centruma. Aki például ott van és nincs elég órája, akkorát szophat mint a boci, ha átvezénylik 1-1 napra Érdre. Nézz rá a térképre...:-)))

Előzmény: momentan (22895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!