Keresés

Részletes keresés

auretiel Creative Commons License 2012.04.24 0 0 267

Döbbenet: Észak-Dél helyett 4 pólus alakult ki a Napon - képpel!

Japán kutatók szerint a Nap hamarosan a csökkent aktivitás időszakába lép, aminek hatására a Földön alacsonyabb lesz a hőmérséklet.

2012.04.20 15:15Konrád - ma.hu+-hirdetés

A Riken alapítvány és a Japán Nemzeti Csillagászati Obszervatórium vezetői bejelentették, hogy a napfoltok aktivitása elkezdett emlékeztetni arra a 70 éves időszakra a XVII. századból, amikor a Temze befagyott Londonnál és a híres kijotói cseresznyevirágok is a szokásosnál később kezdtek el nyílni. 

A Maunder Minimum néven ismert korszakban a hőmérséklet mintegy 2,5 Celsius fokkal volt alacsonyabb, mint a XX. század második felében. A japán kutatók most arra figyelmeztetnek, hogy a jelenlegi napfolttevékenység nagyon hasonló ahhoz, mint amit abban az időszakban feljegyeztek.

A kutatók azt is felfedezték, hogy szokatlan változások zajlanak a Nap mágneses mezőjében. Normál esetben, a Nap mágneses mezőjének pólusai 11 évente megcserélődnek. 2001-ben a Nap északi mágneses pólusa, ami az északi részen volt, délre költözött.

Noha a tudósok úgy jósolták, a következő helycsere 2013 májusára várható, a Hinode műhold megfigyelte, hogy az északi pólus egy évvel korábban megkezdte a folyamatot. A déli részen mindeközben nem történt változás.

Ha ez így folytatódik, az északi pólus idén májusban elfoglalja a helyét délen, ezzel négy-pólusos mágneses struktúrát hozva létre a Napon, két új pólussal a csillag egyenlítőjének közelében.

Forrás: Asahi.jp

 

6Boci Creative Commons License 2010.12.02 0 0 265

Ott a smile, l2forum.

Előzmény: emem (264)
emem Creative Commons License 2010.12.02 0 0 264

nem a CO2 miatt melegszünk

 

versus

 

hogy mi okozza abban nincs egyetértés

 

akkor most melyik?

Előzmény: 6Boci (263)
6Boci Creative Commons License 2010.12.02 0 0 263

Kár, hogy nem a CO2 miatt melegszünk, de nem baj:). Bár nem vagyok klímaszakértő olvastam egy-két tudományos összefoglalót a témában. Annyi bizonyos hogy melegszik a Föld átlaghőmérséklete, de hogy mi okozza abban nincs egyetértés.

Előzmény: Törölt nick (261)
joy Creative Commons License 2010.12.02 0 0 262

Egy újabb hitterítő nagymester.

Előzmény: Törölt nick (261)
joy Creative Commons License 2010.11.10 0 0 260

Egy frisss cikk a témában:

http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/napkitores_2013-ban_katasztrofat_hoz__az_emberisegre/2187400/

 

Egy jó hír a cikkből pánikkeltő rettegés-híveknek:

"...A maja naptár. Számos világvége-teória látott már napvilágot. A legtöbben a majáknak hisznek: a titokzatos, nagy tudású nép naptára 2012. december 21-én (a naptár szerint 13.0.0.0.0) véget ér. Sokan találgatják, hogy mindez véletlen, vagy a világvége eljövetelét jelzi. Ha utóbbihoz lesz „szerencsénk", akkor a 2013–14-re várható napkitörés már senkinek nem fog gondot okozni a Földön..."

 

:o)))

emem Creative Commons License 2010.11.10 0 0 259

"A bolygónk körül keringő műholdakra is veszélyes a napkitörés, a finom műszerekben zárlatokat, elektromos kisüléseket okozhat, mivel a keringés során különböző töltésű régiókon halad keresztül a műhold, a töltött részecskék a járművet bombázva azt is feltöltik, az eltérő polaritású töltések között - akár a szonda felületén, akár a belsejében - kialakulnak a kisülések. A sugárzás hatására az űrjárművek érzékelői, adattárolói is sérülhetnek....Miként lehet védekezni e hatások ellen? A műholdakat, ha van rá lehetőség, kikapcsolják (alvó üzemmódba állítják) napkitörések idején, hogy a lehető legkisebb sérülést szenvedjék el."

 

ja, és van egy különösen szofisztikált módszer, az úgynevezett "burkolat" használata:

 

"...Now for the good news: few solar protons are able to penetrate the hulls of NASA spaceships ...solar protons, which are relatively easy to stop with materials such as aluminum or plastic"

Előzmény: menroting (255)
emem Creative Commons License 2010.11.10 0 0 258

ja, te a NASA ACE űrszondájáról beszélsz, és nem az űrállomásról? ezek szerint a Bors cikkírója orbitálisat hazudott, amikor űrállomásnak titulálta az ACE-t? ejnye...

 

rágugliz, elolvas, megért:

 

http://ccmc.gsfc.nasa.gov/Solar_Shield/Solar_Shield.html

Előzmény: menroting (255)
menroting Creative Commons License 2010.11.09 0 0 257

Csak nehogy szürkévé fakuljanak .:-D

Előzmény: hali1 (256)
hali1 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 256

A nagy veszélynek kitet objektumokat mesterek védenek.

Előzmény: menroting (255)
menroting Creative Commons License 2010.11.09 0 0 255

Tehát mi védi meg magát a napfigyelő kamerát és a hozzátartozó közvetitő berendezéseket az extrém napkitörés által keletkező olyan hatásoktól amik e berendezések mükődésére is hathatnak ???

Előzmény: menroting (254)
menroting Creative Commons License 2010.11.09 0 0 254

"A Solar Shield valójában egy kísérleti űridőjárás-figyelő rendszer, alapja, hogy napkitöréskor a kidobott koronganyag útja a Naptól a Földig 24–48 órát vesz igénybe."

 

Továbbra is ugyanaz a kérdésem.Mivel védik meg a Solar Shield-et az extrém Napkitörés által keltett olyan hatásoktól ami a mükődésében netán ugyanúgy akadályozhatja mint a mostani napfigyelő kamerákat ?

Előzmény: emem (251)
emem Creative Commons License 2010.11.09 0 0 253

az űrben persze nagyobb veszély leselkedik az űrhajósokra:

 

"A Nemzetközi Űrállomás állandó jelleggel dolgozó két űrhajós azonban a napviharok kitörésekor a biztonsági előírásoknak megfelelően átköltözik a Föld körül majd 400 kilométeres magasságban keringő bázis Zvezda orosz moduljába, amely megvédi őket a megnövekedett sugárterheléstől."

Előzmény: 6Boci (252)
6Boci Creative Commons License 2010.11.09 0 0 252

Így van, és kb. annyit akarnak tenni, hogy lekapcsolják a transzformátorokat egy erős napvihar idejére.

Előzmény: emem (251)
emem Creative Commons License 2010.11.09 0 0 251

elolvas, szövegért

 

"Egészen elképesztő tervekről lehetett hallani az elmúlt napokban, miszerint az USA védőpajzsot kíván létesíteni országa fölött a napkitörések ellen. Hogyan kell ezt elképzelni? A terv valójában egy megfigyelési rendszer, amelynek segítségével azelőtt pontos információkat lehet szerezni a Napból a bolygónk felé száguldó anyag természetéről, mielőtt az a Föld közvetlen közelébe ér. A Solar Shield valójában egy kísérleti űridőjárás-figyelő rendszer, alapja, hogy napkitöréskor a kidobott koronganyag útja a Naptól a Földig 24–48 órát vesz igénybe. "

Előzmény: menroting (250)
menroting Creative Commons License 2010.11.07 0 0 250

És az űrállomást mi védené meg ???

Előzmény: L.Forolszkin (249)
L.Forolszkin Creative Commons License 2010.11.07 0 0 249
menroting Creative Commons License 2010.10.09 0 0 248
Utána meg kétezertizenhááááááárpciiiiii....
Előzmény: 6Boci (247)
6Boci Creative Commons License 2010.10.07 0 0 247

Jövőre 2011, utána meg 2012 :).

Előzmény: joy (246)
joy Creative Commons License 2010.10.07 0 0 246

Namostakkó mi lesz?

2012, vagy 2013!

joy Creative Commons License 2010.10.07 0 0 245

Nem régen vettem ásóvillát, meg ásólapátot.

Igaz, nem bunkórban szenvedek, hanem kertem lett, azt kellene rendbe tenni.

:o)

Előzmény: Törölt nick (241)
menroting Creative Commons License 2010.10.06 0 0 244
Előzmény: menroting (202)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 243
Addig én is bírlak, amíg nem sokkal komolyabb témákban, sokkal hosszabb behányásaid vannak... Pl ez a hossz még egész elviselhető... ;)
Előzmény: repcsepista (242)
repcsepista Creative Commons License 2010.09.22 0 0 242

Szija bijja, jó hogy birja a strapát...

 Jól vagy?

 Maga, az hogy armageddon, most láttam egy feccegetést, hogy honnan van maga szózat, szózatok, ami ha ténleg? - dögletes!

 David - Salamon kezdeménezte, egy ollan erőditményt, ami bevehetetlen, nos ez a hegy, vagg csicság: Meggiddó? - amihez, ha igen, nem a templom épitése nyuzta meg a szegén... (törzsek szövetségbe meg fasirtba, mert zerintem, akkor sem... esetleg ma hivjuk izráelnak, ami pirami mi? - jelentene) népeket, akik mit ma is, kik azok, de ez menne, minden Ábraham Istene imádókra, hanem ennek az Erőditménynek az épitése, fentartása?

 Nosa,  jönnek a Mezopotámiak,  csak ugy, ucc mucc fuck, beveszik a várat, ami Meggidó, s mivel Jerusálom, ( ez megint egy kendőszokást jelent, mert Arafat a fejjén hordta ezt a sálat) na oda lett a zsidók alma, ami jelenti a végidőt, de hol van az már?

 Trudom kényes a fecceggecizés, de miről is, ütközünk öcce, mig ha ténleg, azért mert oda jé jé jé... na most nemcsak ők nekik van 1 alma, hanem minden atomarszena nagyságoknak, mig... már régen, bevették a várat, szóval hol a vége?

 Uggan ides, pránám cuccsa, mit álmodtá az éccaka...

 Fidelem, én csiplek, neked mi bajod van... velem? - na de, azt ne itt...

Előzmény: Törölt nick (241)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 241
Na jóvan akkó valami csak lesz nem?
Nézek mosmár jó ásókat, hogy még időben elkezdjem elásni magam bunkerileg megminden...
:-D
fokhagymabors Creative Commons License 2010.09.21 0 0 240
például a bibirut, a gügyék bolygóját is ekkorra jósolják, egy időben nagyon szólt a harci tamtam, mostanság meg csak a nagy hallgatás van, miszter "nemismeremfelamarsot" Boci uram: ))
Előzmény: 6Boci (239)
6Boci Creative Commons License 2010.09.21 0 0 239
Olvastam már ilyen összefoglalót. A világvége jóslatok közös tulajdonsága, hogy általában 1 valaki jósolja meg őket. A 2012 év körüli eseményekre viszont számos forrás mutat és ez teszi érdekessé. Szándékosan nem világvégét írtam, mert 2012re a kiskutya farkától a tejút végéig mindent jósolnak:).
Előzmény: bizzonybizzony (238)
bizzonybizzony Creative Commons License 2010.09.17 0 0 238
Áháá! Eddig nem értettem, hogy ez az új világvége miért 2012-ben lesz, és miért lesz egyáltalán. Hát úgy látszik, mégis elhalasztják egy évvel, hogy 2013-ban legyen! Mert hát ugyebár majd a számmisztikus tizenhármas varázsereje... pontos dátum? Tényleg, valaki összegyűjtötte már a történelem eddig megjósolt összes világvége-időpontját, meg azt, hogy miket jósolnak még? Kíváncsi lennék rá, meg hát tanulságos is... És valaki tudja percre (másodpercre?) pontosan a mostani világvége idejét és okozóját? Vagy esetleg lehetne csinálni 2012 (2013?) újévére egy Nagy Világvége Összefoglalást, az eddigi és elkövetkező világvégékről és elméletekről, és azokról, akik megjósolták ezeket. Tök jó lenne, nem?
repcsepista Creative Commons License 2010.09.11 0 0 237

Szerbusz szabicsaba, s akik benne vagytok nyakig, az Amagadonba?

 Kérdelek bennetek, az igazság, ténleg szabaddá tehet?

 Maga ár meg adó, az a pás -sáp szisztéma bevezetésével, ami nálunk az Uj Isten meg Wallás ránkverése, hisz kezdjük azzal, ez az Isten? - csak verni tud?

 Egyáltalán nem vagyok sem goromba, sem ellensége senkinek, sőt... most Mr. Jonással, lehet hogy homlokeggenest nem értek egyet, sőt...de USA -ban, IV. Georga - val, beléptünk az utolsó armagedeoni játékokba?

 USA mindkét pártja, meg ha lenne több, az mind izráel firstes, s maga IV. Georga: izráel fontosabb USA -nal, meg az egész bagázsinál?

 Egyáltalán, ha valaki tud normálisan gondolni, nem vagyok izráel ellensége sem, meg senkinek, hanem mi hát az igazság?

 Igen igen... ugy U.K. akik végeredménybe, izráelet azért hozták létre, mert ezzel az okkal, mindenkit haza tudnak vágni? - vagyis örök habiruzás - ar meg adó, armyGODonozás: GOD = KING X KING = GOD?

 kérdem, most azokat, akik mernek... kérdezni, ollat, amit nem lehet, hisz ugy a republitya mint demogratya párt, meg az egész USA szőrüstől bőröstől izráel tulajdona, na ez óriási grunducc!!! -amiből máris USA a föld ellen? - meddig? -mig az ázsiai piacokat megszerzik? -kik?

 bocs, de az embert szeretni kell, ami pont mi hát az igaz?

 jah, abszolita azért, mert valaki eléget 1 könvet, amit ő vett, a saját pénzén, bizon ne ölj! - még gondolatban sem, s ha mégegyszer, a nép... vagyis, nem azért jöttem, hogy az élet - törvényeit eltöröljem, hanem...

 

Előzmény: repcsepista (236)
repcsepista Creative Commons License 2010.09.10 0 0 236

Szija bijja ....fujjajajajajjjjj.... a trombitát vagy nagy a tülök...

 Pösze hogy öccejáccanak a nadkulák, a kulizák megett?

 Nocsa, isten madárkájajajajajajjjjjjj.....ki mered nyitni szemedet, vagy csak csőröd tatnyonyonyonyonyooooooooo.....károg all the time?

 A hárem a kislán, egykéz, kezet fogott, nem látjájájájájjjjjjjjjj....

 Ime amit rögtön, te meg én betartva x betartunk - tatatatatataaaaaa....nehooooo kezet, nem emelsz senkire oktalan, de ha gondoltad hogy megütöd, az istent ütötted meg, most addig ütődött leszel... közbe nem levágjuk a kezedet, hanem elvesszük a dobozodat, mert ha valaki tégedet, nem üt... uhuhuhuhuuuuuuuuu.... na itt jönne be, hogy csak ők ötlegelhetnek, mert az istentől licencuk van?

 Kárt tenni, tiszta hüllére - haláldegeszre bomba-bambázták őket is, nem a nagycseggeket, hanem a szerencsétlen népeket gyilkolják gyimakolják gyilkoltatják nemcsak itt ott amott... hanyeeeeeeeeeeee.....

 Nézzétek csak, nem ismeritek az USA CONTITUTUONT hogy nemcsak gondolat kinyilvánitás szabad vélemények, meg szóllás szabadság, még az állatok - nyüvek bogarak is megelőnek bennünket ....hanem abszoluta, miért nem égethetné el, az ő kodántját, vagy talmud, vagy biblia vagy legyen bármilyan si is sietta papir, hisz az övé, meg most hol van itt... figyeljétek, mert RETTEGJETEK, s miért, mert valaki, mondjuk a románok, bedarálják a bibliát wc papirnak, az ő dolguk? - mig nem kérnek enni? -ingyen lakás meg...

 kedves ecseém, facsiga, csigavér... biciglizik az egér....

Előzmény: szabicsaba (234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!