Keresés

Részletes keresés

robidusin Creative Commons License 2013.10.25 0 0 6

A komolyabbakban vagy DIP kapcsoló, vagy Jumper sor van! A Lengyel piaci egyszerűbbek ezzel sajna nem rendelkeznek! Ha jól emlékszem azok csak a 333 - 335 MHz-t használják és igen!!!

Sajnos lehetnek ütközések! Még egy sima, külső - belső hőmérővel is!

Előzmény: blogger (5)
blogger Creative Commons License 2010.06.14 0 0 5
Ha a frekvencia állítható, az jó, csak nem tudom, hogy az olcsóbb modelleken is van-e ilyen.

Itt néztem csengőket, és itt nincs odaírva, hogy lehetne változtatni a frekvenciát:

http://www.edigital.hu/Biztonsagtechnika/Vezetek_nelkuli_csengo-c2177.html
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.06.14 0 0 4
Nekem például a Xsara távirányításos kp-zárja aktiválja rendszeresen a telekszomszéd csengőjét... :)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3
Elvileg úgy működik, hogy van a csengőrészen egy négy kis kapcsolóból álló ún. jumper, ha az egyiket átállítod (és ugyanúgy a gombon is), akkor nem fog "összeszólni" a kettő...
Előzmény: blogger (-)
Biovadász Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2
Csaknem minden vezetéknélküli több frekvencián is tud működni (azért írok csaknemet, mert amit láttam még a leggagyibbak is tudták ezt, de nem láthattam mindent), használati utasításukban benne van hogy kell váltani.

Szóval valamelyik a kettő közül vált és már meg is van oldva a probléma.
Előzmény: blogger (-)
KalásziM Creative Commons License 2010.06.14 0 0 0
 Semmi tapasztalat nincs nálam  !
blogger Creative Commons License 2010.06.14 0 0 topiknyitó
A környékünkön valaki vett egy vezeték nélküli csengőt, és a szomszédnál is megszólalt, amikor megnyomták. Ez tipikus, hogy ugyanazon a frekvencián kommunikálnak ezek a csengők, és ütközés van, vagy ez csak egy véletlen egybeesés volt? Úgy gondolnám, hogy a gyártók odafigyelnek arra, hogy ne ugyanazzal a csatornabeállítással szállítsák minden csengőjüket. Én is most tervezek ilyet venni, és érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata ebben a témában.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!