Keresés

Részletes keresés

imiapo 01 Creative Commons License 2013.01.02 0 0 69

4000 alatt nem láttam használtat sem

. mindegy eladom ezeket nem kínlódok velük. van egy kis fujim is az legalább sd-s olvasó meg van.

köszi a  segítséget

 

Előzmény: foveon (68)
foveon Creative Commons License 2013.01.01 0 0 68

nekem sicsenek jo tapasztalataim az atalakitokkal. akkor vegyel egy xd kartyat hasznaltan, talan nem olyan irto draga.

 

Előzmény: imiapo 01 (67)
imiapo 01 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 67

xd átalakítót a  vateráán láttam 900 ft-ért de azt mondta az eladó hogy ezekez a  típusokhoz az nem jó. már egy párat eladott és vissza kellett csinálni az üzletet.

lehet hogy használtan kéne vennem mert újonann többszöröse az ára a  mini usb nek.

Előzmény: foveon (65)
foveon Creative Commons License 2012.12.29 0 0 66

usb multi connector-nak hijjak. itt van ilyen de venni nem lehet.

 

 

Előzmény: imiapo 01 (64)
foveon Creative Commons License 2012.12.29 0 0 65

az hogy lehet hogy nem volt hozza gyari kabel? hasznaltan vetted?

sztem ne telefon boltban akarj ilyen drotot venni hanem az olympusnal, de vagy nem lesz vagy arany aron. legjobb ha veszel egy xd-t (vagy egy xd atalakitot es bele egy micro sd-t) es arra atmasolod a belso memoriabol a kepeket majd egy usb-s kartyaolvasoval attoltod a pc-re.

 

Előzmény: imiapo 01 (64)
imiapo 01 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 64

azt nem tudom hogy hogy hívják ezt a  kábel fejet. az egyik oldal usb 2.0

a másik nem tudom hogy hogy hívják a számítógépes azt mondta hogy nem számítógépes dolog, hanem fényképes.  a  telefon boltban meg azt mondta az eladó , hogy már nem használják .valamelyik régebbi nokia csatlakozó. mutatott is belőle de nem is mondom az árát. ha tudnám hogy hogy hívják tudnám mit keressek után gyártottban.olyan mint a  mini usb de nem az. annál keskenyebb.

 

Előzmény: homerx (63)
homerx Creative Commons License 2012.12.29 0 0 63

jellemzoen egy csatlakozon szoktak kihozni az egyeb jeleket is (pl. analok tv), igy szerintem gyari kabelre van szukseged. hacsak nincs egy leirasod a csati kiosztasarol, es csinalsz egy usb atalakitot hozza. sztem olymposektol probalj meg kabelt beszerezni.

Előzmény: imiapo 01 (62)
imiapo 01 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 62

sziasztok. vettem egy olympus x-42 és egyolympus x-925 fényképezőt karácsonyra. nincs se  xd kártya hozzá.se adat kábel. az xd átalakító micro sd -re átalakító nem jó hozzá.kérdésem hogy hogyan tudok adatkábelt adptert kártyát leg olcsóbban beszerezni?

a kábelre nem tudták még idáig megmondani hogy mia  neve. egyik fele usb2 a másik valami kis méretű , nagyon hasonlít a  mini usb-hez de nem az.

foveon Creative Commons License 2012.10.24 0 0 61

mondjuk probald ki egy usb-s kartyaolvasoval (fillerekbe kerul).

 

Előzmény: Törölt nick (59)
homerx Creative Commons License 2012.10.24 0 0 60

ha cf-en is sd szeru a konyvtarstruktura, akkor a dcim konyvtar alatt lesz egy alkonyvtar, ahol a raw kepek vannak. keresd meg.

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 59

Sziasztok.
Nem tudom jó helyre írom-e.
De lenne egy kérdésem.
Van egy Canon 350D fényképező gépem,(Ez CF kártyás) USB-vel rákötöm a gépre, de a gépen ha megnyitom a mappáját a sajátgépben nem jelenít meg semmilyen képet.  JPG és RAW file-ok is vannak rajta vegyesen. Máskor is szokott ilyet csinálni, de akkor eljátszottam vele párszor hogy megnyitom bezárom, újra megnyitom és egyszer csak megjelenítette, de most valahogy ez sem működik. A JPG képeket úgy feltudom másolni a gépre hogy képolvasóval, de sajnos nekem most a raw képek kellenenének.(CR2)

Amúgy XP-m van.

Mit lehet ilyenkor tenni?

 

Köszi

homerx Creative Commons License 2012.10.15 0 0 58

vagy ha egyesevel akarod, akkor axcrypt.

Előzmény: seekthedragon (56)
homerx Creative Commons License 2012.10.15 0 0 57

truecrypt

Előzmény: seekthedragon (56)
seekthedragon Creative Commons License 2012.10.13 0 0 56
Tárolja valaki titkosítva a képeit? Ha igen, milyen megoldást használ?
homerx Creative Commons License 2012.06.13 0 0 54

tetszik benne az arcfelismero funkcio. nagyon jo talalati arannyal dolgozik. kigyujti neked folderekbe az egyes szemelyeket arcfelismeres utjan. kesobb latvanyos klippet lehet belole csinalni,  ami meg ajandeknak is jo. ;)

Előzmény: Csulok-Soft (53)
Csulok-Soft Creative Commons License 2012.06.13 0 0 53

Én is rátaláltam a picassara egész jónak tűnik, majd este neki esek, kielemezni.

Előzmény: homerx (52)
homerx Creative Commons License 2012.06.13 0 0 52

javaslom a picassa klienset. nem kell feltoltened a szerverre, ha nem akarod, lokalban is tarolhatja a kepeket. kiforrot, jol mukodik. de megnezheted a win7 beepitett library funkciojat is. en meg nem neztem.

Előzmény: Csulok-Soft (51)
Csulok-Soft Creative Commons License 2012.06.13 0 0 51

Ez a cimkézés tetszik (:

lehet hogy keresek valami galéria progit amellyel lehet ilyet hogy felcímkézni a képeket, így a keresés is viszonylag egyszerű lenne.

Előzmény: topoly (50)
topoly Creative Commons License 2012.06.12 0 0 50

Én speciel a blogon tagelek, avagy ottani terminológiával élve "címkézek", nagggyon hasznos. Amúgy a blogolás azért is jó, mert kénytelen vagy válogatni. Tulajdonképpen csak a blogra szánt képeket kellene megtartani - ebben az esetben a winyóról a képeim 95%-t törölni kellene... Érlelődik, érlelődik:)

Előzmény: homerx (49)
homerx Creative Commons License 2012.06.12 0 0 49

en hasonloan tke kollegahoz, datum-esemeny konyvtarakban tartom a kepeim. egyelore keveset valogatok, de lassan azt is el kell kezdeni.

most akarok atallni egy olyan modszerre, hogy tageljem a kepeimet, mert akkor egy kep tobb kategoriaba is be tud kerulni. erre jo peldaul a picassa kliense. a kepek fizikailag csak egy helyen tarolodnak, de tobb csoportba is beteheted. hasonloan a win7 library funkcioja is tud hasonlot.

Előzmény: Csulok-Soft (46)
topoly Creative Commons License 2012.06.12 0 0 48

A kategorizálás alapverzióját használom. Egy-egy projekt, esemény külön könyvtárat kap. A könyvtár neve: aktuális dátum + téma, például "20120510parlament". A könyvtárban selejtezek, válogatok, esetleg csoportosítok. Amikor rövid időn belül kábé ugyanazt fotózok, akkor összevonom a két könyvtárat; becsületes válogatás után meg is szűntetek könyvtárakat:)

Előzmény: Csulok-Soft (46)
Csulok-Soft Creative Commons License 2012.06.10 0 0 47

Igen! Ha fontos adatokról van szó akkor mindig kell a 2 külön eszköz. Nem is olyan rég a külső vinyóm megadta magát(látszólag), és eléggé beparáztatott mert csak azon voltak meg bizonyos adatok, de szerencsére magához tért. Azóta ha valami megvan a külső vinyón akkor az valami más eszközön is biztosan ott lesz, akár többször is!! (:

Előzmény: seekthedragon (45)
Csulok-Soft Creative Commons License 2012.06.10 0 0 46

Ugyan nem teljesen a témába vágó, de úgy gondolom erről se ártana kicsit beszélni. Páran(asszem pont ketten) már korábban is írtak a saját kategórizálásukról még ha csak utalás volt is. Erről szeretnék tanácsokat kérni, hogy ki, milyen logika lapján rendezi a képeit ill. hogy ezeknek mi az előnye hátránya legalábbis amivel már találkozot (:

 

Nekem is kezd lassan 10000 fölé kúszni a képek száma és ezek rengetek külön álló eseményhez kapcsolódnak. Ez egyrészt azért is lenne fontos mert jelenleg nagyon nehezzen kereshetőek, tehát sok idő míg megtalálom egy-egy esemény képeit.

seekthedragon Creative Commons License 2012.05.01 0 0 45

A külső meghajtó is ugyanolyan merevlemez, mint ami a gépedben van. Nem szereti ha dobálják, ütik, vagy rázzák, főleg működés közben. De ha békén áll az asztalon, gyakorlatilag örök életű.

 

Ennek ellenére az igazán biztos megoldás minden képet két külön lemezen, két példányban tárolni.

Előzmény: Camille88 (43)
Camille88 Creative Commons License 2012.04.09 0 0 44

Más téma: ma valamiért nem tudtam feltölteni a képeket a fényképezőgépről a számítógépre. Azt írja ki, hogy "Az eszközön nincsenek új képek és videók". Nevetséges, mert színültig teli van a gép képekkel! Mindent ugyanúgy csináltam, mint máskor, mégse tudom feltölteni őket. Mi lehet a gond?

Camille88 Creative Commons License 2012.04.09 0 0 43

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy a megfelelő topikban kérdezek-e, de mindegy. Tavaly kaptam egy külső meghajtót (Samsung G3 Station). Erre töltöm fel azóta a digitális fényképezőről a képeket és videókat. Tudna valaki írni bármit  akülső meghajtóról? Meddig lehet képeket tárolni rajta? Ezek elveszhetnek? Mi az előnye és hátránya? Én teljesen laikus vagyok.

Olyat is hallottam, hogy ha csak egy kis fizikai behatás is éri (apró ütődés), akkor elveszhet az összes kép.

Be_Zo Creative Commons License 2012.04.06 0 0 42

ha valakit érdekel..

Eladó Drobo (gen2) USB2+Firewire 800 raid tár hdd-k nélkül.
Nagy előnye, hogy több akár 4 külömböző méretű sata hdd ből öszerekja a raid tömböt automatikusan beavatkozás nélkül.

Konfigurátor itt látható (adatmennyiségek stb):
http://www.drobo.com/products/capacity-calculator/#Drobo4Bay

 

arnyekxxx Creative Commons License 2010.06.04 0 0 41
Erröl egyszerüen nincs mit beszélni. Vegyél 2db terrás vinyót és tárold azon. Ha betör a piacra a holokristály, akkor lesz ez ujra kérdés.
Előzmény: c_pont_hu (38)
arnyekxxx Creative Commons License 2010.06.04 0 0 40
Ez az összeg hol éri meg eldobni azt a lehetőséget, hogy a törölt képeket megnézhessem 10 év múlva?

Ez nem összeg kérdése, ezt már korábban is irtam, a kapacitás közel korlátlan, de szelektálni mindig érdemes mert csak elönt a digitális hulladék. Az a kép ami az elkészitése után 2 nappal már csak egy átlapozandó mappatöltelék az 20 év mulva se lesz érték. Ha az elkészülte után rászánnál pár orát és kiválogatnág ami ténylegesen ér valamit, akkor lenne sély, hogy több év mulva visszanézve élmény lesz a képeket nézegetni, nem évi 5000 file átlapozása. De ez az én személyes véleményem, ettől még mindenki gyárthatja a biszemetet gigabájt számra, de most szólok, kár azt hinni, hogy bárki az életben még egyszer meg fogja nézni. Nem fogja, mert minden évben keletkezik ujabb pártiz-száz giga és egyre csak termelődik ujra meg ujra meg ujra...

Törölni nem feltétlenül kell, a vinyón elfér bármi, de érdemes rendszerezni, kiszedni azt a néhány értékeset, mert arra van esély, hogy valaki megnézi a 2010/legjobb_képek mappát, arra viszont semmi, hogy bárki belenéz 3 év mulva a 2010/01/cicak/kutyacicajatszik/0000123 almappába.

Attól függ mire szerződtünk. Szerintem arra, hogy képeket csináljon, nem pedig arra, hogy az én költségemen élje ki művészi vágyait.

kalandvágybol menj át az esküvős topikba és ezt ird meg ott:) Alapesetben arra szerződsz a fotóssal, hogy ő örökitse meg az esküvődet az ő látásmódjával az ő technikai megvalósitásával. Ezért választottad őt és nem egy másik fotóst. Te ezek szerint nem fotóst kerestél, hanem sorozatképgyártó kisiparost, de akkor ugy kellett volna eleve megkeresni, ami gondolom nem igy történt.
Előzmény: digicat (37)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.04 0 0 39
Azt mindenesetre jó tudni, hogy nem szabad feliratozni a DVD-ket, CD-ket az adattárolási rétegen.
Régi PC játékokat tároltam lemezen, és amiket feliratoztam alkoholos filccel, azok közül ma már egy sem olvasható )mármint az adat, nem a felirat). Ellenben ahol csak a tokra írtam rá, ott max kompatibilitási gondok vannak a mai rendszerekkel :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!