Keresés

Részletes keresés

Pusztadoktor Creative Commons License 2012.01.23 0 0 174

Árva fiókák felnevelése:

 

Elárvult fiókák felnevelése

  Igen fontos!  Ha a fióka nagyon kiéhezettnek tunik, feltehetoen fél nap óta vagy még hosszabb ideje nem kapott enni, akkor  haladéktalanul (egy órán belül) próbáljuk megetetni, megitatni.  Minél fiatalabb egy fióka, annál kevésbé tudja elviselni a tartós éhezést. Sajnos[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

gerapapo Creative Commons License 2010.11.04 0 0 173

Az emlegetett sötétzöldek nemcsak bunkók hanem néha csak szimplán sötétek, és a zöld lemarad... említettem egy  másik topicban már, hogy én egy vércsét neveltem fel, elengedtem akár csak zolivitéz... közben írtam az országos madártani egyesületnek a gemencnek, a madárvédő egyesületnek, és SEMMI AZ ÉG VILÁGON nem voltak hajlandók kijönni érte, apám úgy írt először nekik, hogy kerecsen sólyom... de amint kiderült, hogy "csak egy vércse" nem érdekelte őket... az ön által elküldött képen "csak egy vércse" szerepel volt a válasz... de én egy ismerősöm segítségével, aki ért hozzá, baglyokat és karvalyokat nevelt (engedéllyel persze) felneveltem, és amint úgy gondolta megy, elment...

corvi01 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 172

Örülök, hogy nem te vagy "képben"!

Ha egy tanácsot elfogadsz: Minél előbb moderáltasd ki a "bizonyos" fióká(k)ról feltett képeket, esetleg a hozzá írtakkal együt....(bár sajnos az adminisztrátorok már lementhették maguknak) Mi, azaz akik ide tévedtünk úgyis tudjuk, hogy a jó szándék vezérelt.

A kitiltásokról persze mindenkinek megvan a saját véleménye. A topikgazdáknak ebben nagy szerepe van. Mindenesetre én nem mennék el, ill. nem feszíteném a húrt odáig, hogy kitiltsanak. Emberi "hangot" minden körülmények között célszerü megütni szerintem.

 

ÜDV

Előzmény: Zolivitéz (167)
Zolivitéz Creative Commons License 2010.06.12 0 0 171

Ezt nem úgy értettem, csak képletesen mondtam.

Mert ha ilyeneket híresztelnek, hogy 3 évet kap ez meg az, még ha nem is igaz, mindenki szarimók majd rá, mert félnek majd tőle.

Előzmény: T. Thick (170)
T. Thick Creative Commons License 2010.06.12 0 0 170
"ezek után akár ki is halhat szerintem ez a faj, mert nem lessz aki segítsen rajta"

Tudtommal eddig egyetlen fajt sem mentettek meg járókelők.
Előzmény: Zolivitéz (167)
T. Thick Creative Commons License 2010.06.12 0 0 169
"...azt mondták jól tettem, csak nem szabadott volna lefényképeznem, hanem csendesen felnevelni."

Én is ezt mondtam. 95-ös hozzászólás.
Előzmény: Zolivitéz (166)
T. Thick Creative Commons License 2010.06.12 0 0 168
Blikk, tehát bulvár. Nem kell elhinni, légbőlkapott hülyeség.
Előzmény: kisidi (161)
Zolivitéz Creative Commons License 2010.06.11 0 0 167

Nem volt kedvem, mivel drága ... felidegesített, remélem nem kell többet itt látnom.

Sokan írtak nekem mailt, és elmondták, hogy igazam van...ennyit a moderációról.

Szegény dorestubit kitiltották, mert szeretett egy állatot, aki meg rágalmazta azt még csak nem is figyelmeztették...erről ennyit, továbbiakban sincs kedvem nagyon irogatni, csak gondoltam szólok, nem engem bűntettek meg.

Egyébként szerintem az az illető megússza egy kis felfügesztettel, sajnálom szegényt, mert ő is olyan cipőben lehet mint én, ezek után akár ki is halhat szerintem ez a faj, mert nem lessz aki segítsen rajta, mindenki félni fog, ha segít akkor megbűntetik.

Előzmény: corvi01 (164)
Zolivitéz Creative Commons License 2010.06.11 0 0 166

Nem én vagyok az, mellesleg mint kiderűlt nem győrbe vitték, hanem egy másik helyre és nem álatkertbe hanem valami olyan helyre ahol vissza vadítják és szabadon engedik.

Mondták, hogy ránéznek majd erre a fórumra, nem tudom megtörtént-e, de minden esetre azt mondták jól tettem, csak nem szabadott volna lefényképeznem, hanem csendesen felnevelni.

De nem számít, megfogadtam, hogy többet védett madarat még csak meg sem fogok, akár milyen fészekből esik is ki.

Előzmény: kisidi (161)
kopi95 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 165
Nem kell ezen csodálkozni.Magyarországon vagyunk,a "sötétzöldek " nagyon bunkók:
az egyik ismerősöm talált egy törött szárnyú vörösvércsét asszem másfél millát kellett leperkálnia.Egy másik ismerősömnek elszabadult egy sólyma a volierből viharba és 1 millió fölött kapott birságot.Ja és ne is beszéljünk erről a 3 évről.
Előzmény: corvi01 (164)
corvi01 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 164

Elolvastam a cikket, de enyhén szólva az egy "vicc"! 3év börtön?????? Ennyit az embergyilkolászatokért szoktak adni, azt sem mindig! :-////

Azért valahogy a büntetésnek az okozot kár értékarányában kéne müködni?!....

Az egerészöly Mo.-on jelenleg nem veszélyeztetett, eszmei értéke 10.000 forint, akárcsak a mezei verébé, sárgarigóé, feketerigóé, tövisszúró gébicsé,..stb, hogy egy pár ismertebbet említsek. Erre rájöhet még a környezetkárosítási büntetés esetleg 20-25 ezer Ft és az egészet ~30.000 Ft büntetéssel ellentételezni kellene. De nem 3 évvel???! Ebből csak olyan baromságok fejlődhetnek ki, hogy jó lessz vigyázni, ha az ember fia talál a faluban a járdán egy agyonázott verébfiat és fel akarná javitani, mert ezért mindjárt 3 év börtönt kockáztat...."Röhely"! :(

Még ha egy vándorsólyom fiat babajgatott volna ami eszmeileg kb. 500.000 kemény pénz, de még azért is kissé sok 3 év.

 

Amúgy Zolivitéz tényleg hova tünt, már régen írt ide is?

Előzmény: ez-Ben (162)
kisidi Creative Commons License 2010.06.10 0 0 163
Köszi. Nem vagyok folyamatosan látogatója a topiknak, csak kombináltam.
ez így van jól, a madarak érdekében, mindenféle jó szándék ellenére. Megjegyzem, én is inkább hazavinném, mint, hogy magára hagyjam és elpusztuljon. üdv.
Előzmény: ez-Ben (162)
ez-Ben Creative Commons License 2010.06.10 0 0 162

 

 Nem valószinű, hiszen máj.30-án a Hazai madarak 9420-as hsz-ban arról tájékoztat bennünket, hogy másnap a győri állatkertbe kerül kis védence ! ( Üdv. :)

Előzmény: kisidi (161)
kisidi Creative Commons License 2010.06.10 0 0 161
cocmoc Creative Commons License 2010.06.06 0 0 160




cocmoc Creative Commons License 2010.06.06 0 0 159
Róla lenne szó.
cocmoc Creative Commons License 2010.06.06 0 0 158
Üdv mindenkinek!
Május végén találtunk egy szarkafiókát. Sajnos, korábbi lakhelyét (mely egy fenyőfa volt) kivágták. A földön találtuk meg a fészket és őt. (a tesója sajnos meghalt) Hazavittük és azóta nálunk él. Szépen táplálkozik, gyarapodik, tollasodik, de, valamiért mindig a jobb oldalára fekszik. Mintha nem tudná (akarná) használni a jobb lábát. Megnézettuk az állatorvosunkkal, aki megpróbált megnyugtatni minket. Nincs eltörve semmije, csak nagyon kicsi még. Szeretnénk Tőletek megkérdezni, hogy mennyi idős kortól tud stabilan ülni illetve állni, vagy valami elváltozásnak "köszönhető", hogy szemlélet alapján a lábai elhelyezkedése nem szimmetrikus? Tehát nem tud úgy feküdni, mint a "kis békák", -test mellett oldalt mindkét láb-, hanem az oldalán, és a bal lába mindig hátrébb van. Amikor a kezünkbe vesszük, kapaszkodik mindkét lábával, csak mivel nem egyforma a két láb dőlésszöge, úgy fest mint egy "csípóficamos", aki próbálja az egyensúlyt megtartani. Ha megfogjuk a lábait, és kellően alátámasztjuk, próbálgatja a szárnyait is.
manhattani Creative Commons License 2010.06.06 0 0 157
Egy ember tényleg megél az agya 1%-ának a használatával (ahogy látok egyeseket, még kevesebbel is :-)) ). A lényeget elintézi a gerincvelő meg egyebek.

Az 1 %-nál többet használni tanulni kell... Nem lehet, hogy az az élet, amiben az agyunk 1 %-ánál többet használunk? :-) (a többi meg a vegetálás).
Előzmény: ez-Ben (155)
T. Thick Creative Commons License 2010.06.05 0 0 156
Ez egy jó hozzászólás. :-)
Előzmény: ez-Ben (155)
ez-Ben Creative Commons License 2010.06.05 0 0 155

 

 :) Mi is megállapithatnánk, hogy a madarak tollazatuknak csak 1%-át használják a repüléshez ! Való igaz, elég a 20 elsőrendű evezőtoll a repüléshez és a 12 farktoll az írányváltás elősegitéséhez ! Azonban az egyéb fedő és pehelytollak nélkül nem sokáig röpködnének...( ennyit az "agyas" kutatásokról !:)

Előzmény: crowkins (154)
crowkins Creative Commons License 2010.06.03 0 0 154

Lehet. Majd idézem.

A különbség sem elhanyagolható. :)

Az biztos, hogy van pár HS akivel jobban járnánk, ha azt a keveset se próbálná használni. :)

Előzmény: T. Thick (152)
corvi01 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 153
Ne félj, van akin az sem segít. :-)
Előzmény: T. Thick (152)
T. Thick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 152
"manapság a legtöbb ember az agyának 1 %-át sem használja."

Ez azért túlzás, az agyunk 23 vagy 33 százalékát használjuk, ha jól emlékszem.
Előzmény: crowkins (146)
crowkins Creative Commons License 2010.06.03 0 0 151
:) azt hiszem.....:)
Előzmény: manhattani (148)
ez-Ben Creative Commons License 2010.06.03 0 0 150

 

 :)) A kutatók ennek ellenére sokszor mondanak 1%-nál jóval nagyobb marhaságokat is ! ( Kutató és kutató kötött is nagy különbségek vannak ! )

 Megadva a tiszteletet A tudománynak !:)

Előzmény: manhattani (149)
manhattani Creative Commons License 2010.06.02 0 0 149
>Nem vagyok tisztában az agyunk méretét illető adatokkal teljesen, de azt hiszem az 1 %-unk alatti tartománnyal bőven rendelkezik sok madár is.

Lehet, hogy ők is a kisebb agyuk 1 %-át használják, mint mi...
Előzmény: crowkins (146)
manhattani Creative Commons License 2010.06.02 0 0 148
>Én fekete fürdőgatyát lengettem régen a csókáknak. Nem hatotta meg őket. Hülyének néztek.

A csóka nagyon intelligens madár. Azt mondták egymásnak: "Nyugi, ez csak a Lorenz-teszt. Nem veszélyes."
Előzmény: crowkins (146)
corvi01 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 147

Bizony bizony! :-)

 

Amúgy szegény szirtit szerintem is érdemtelenűl nagyon nagyon lefokozta Lorenz apó. Mégis mit várt tőle? Egy eleve kölcsönadott madár, aki alapból ilyenkor búskomor, vagy netán sokkos lessz! Még örülhetett annak, hogy végleg nem lépett le, köszönhető az esetleg valós lustaságának. :)

Mikor sógoromék 4-5 napra elmennek otthonról és dóbermannjukat egyik szomszédra bizzák, az az állat egy két napig alig eszik, majdnem hogy kezelhetetlen, s mesélték, hogy egyszer kilógott (valszeg a gazdit keresve) és az alsógödi vadőrökkel kerestették meg...Most akkor Ő is buta???

Előzmény: crowkins (146)
crowkins Creative Commons License 2010.06.02 0 0 146

Én fekete fürdőgatyát lengettem régen a csókáknak. Nem hatotta meg őket. Hülyének néztek. Nem kevésbé a járókelők akiknek kis százaléka olvasott Lorenzet..

Ellenben ma ismét bebizonyították nekem emlékező tehetségüket.

Budapest egyik leghírhedtebb csóka-Mekkájában tettem terepszemlét, az esőre való tekintettel a széles karimájú betyár kalapomban. A csókák ahogy észre vettek rögtön felrúgták magukat és heves "anyázásba" kezdtek. 4 éve ugyan ebben a kalapban másztam fel a fészkükhöz.

Lorenzet egyébként nagyon szeretem, több könyvét olvasom sokadszorra, de  szirti sassal kapcsolatban azért hagy kívánni valót maga után az irománya.  Egy szirti sassal való rövid együttlét után, már bátor következtetéseket von le a sasok intellingenciájáról úgy általában, kissé ledegradálóan. Pedig ez szintén egy döbbenetesen tudatos faj!

Ma bele olvastam az "Alex és én" című könyvbe. Nem semmi! Érdemes lesz megvenni.

Egyébként azt olvastam (már jól kezdődik mi? :) ) egy kutatásban, hogy manapság a legtöbb ember az agyának 1 %-át sem használja. Nem vagyok tisztában az agyunk méretét illető adatokkal teljesen, de azt hiszem az 1 %-unk alatti tartománnyal bőven rendelkezik sok madár is.

Vannak köztünk kivételesen intelligens egyedek ugyebár , de nem hinném, hogy logikusabb észjárásuak lennénk sok varjúfélénél például. 

corvi01 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 145
Megkaptam! :)
Előzmény: lili888 (144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!