Október elsejétől nem maximálnák az állami cégvezetők fizetését: az új vagyontörvény hatályon kívül helyezné azt a rendelkezést, amely kimondta, havi díjazásuk legfeljebb a Magyar Nemzeti Bank elnöke évi összes keresete egytizenkettedének egynegyede lehet, azaz jelenleg mintegy kétmillió forint.
A fideszes Matolcsy György és Fónagy János által benyújtott, az állami vagyonnal felelős gazdálkodás érdekében szükséges törvények módosításáról, valamint egyes törvényi rendelkezések megállapításáról szóló törvényjavaslat - amelynek részletes vitáját kedden folytatják le a parlamentben - egy passzusa újrarendezi az állami cégvezetők fizetését.
Kezdeményezi, hogy a köztulajdonban álló gazdasági társaságok takarékosabb működéséről szóló törvény egy jelenlegi bekezdését az MFB Zrt.-re, a törvény mellékleteiben meghatározott gazdasági társaságokra, illetve azok munkaviszonyban álló munkavállalóira és vezető tisztségviselőire 2010. szeptember 30-ig kell alkalmazni.
A hivatkozott bekezdés azt mondta ki: a köztulajdonban álló gazdasági társasággal munkaviszonyban álló munkavállaló havi személyi alapbére, valamint vezető tisztségviselőjének havi díjazása legfeljebb a Magyar Nemzeti Bank elnöke tárgyévi összes keresete egytizenkettedének az egynegyede lehet.
Az Országgyűlés tavaly november 9-én fogadta el azt a törvényt, amely kimondta: a köztulajdonban álló gazdasági társaságok munkavállalóinak személyi alapbére, valamint vezető tisztségviselőjének havi díjazása legfeljebb kétmillió forint lehet 2010. január 1-től. Az Országgyűlés 181 igen, 19 nem szavazattal, és 151 tartózkodással fogadta el az előterjesztést, az indítványt csak a szocialisták támogatták.
Szerintem meg kicsit a 15%-os miniszteri béremelésre hasonlít a dolog.
Most akkor gazdasági vészhelyzet van és esnek ki a csontvázak, vagy csak hazudik a fidesz? Mert ha nem hazudik, és gazdasági vészhelyzet van, akkor igenis legyen kordában tartva a házi kedvencek fizetése.
Amig az országban 28.500, -Ft a minimál-nyugdíj és 73. 500,Ft a minimálbér addig a 2.000.000, Ft -os fizetés abszurditás. "2. § (1) A teljes munkaidõben foglalkoztatott munkavállaló részére megállapított személyi alapbér kötelezõ legkisebb összege (minimálbér) a teljes munkaidõ teljesítése esetén 2010. január 1-jétõl havibér alkalmazása esetén 73 500 forint, hetibér alkalmazása esetén 16 900 forint, napibér alkalmazása esetén 3380 forint, órabér alkalmazása esetén 423 forint."
Egy kicsit faramuci az érvelésed. Most már nemcsak a "lopható" pénz nincs korlátozva, de a "jogosan" járó alapfizetés se!!
Továbbá, ha a Fidesz fel akarná számolni a köz- és állami pénzek lopását, a korrupciót, akkor a saját háza táján már takarított volna. Eddig egyetlen fideszes sem került fideszes pellengérre, aki közpénzt nyúlt le. Akkor honnan ez a nagy bizalom? Gondolom, onna, hogy a "VEZÉR" mondta. Neki hinni kell vakon és főként gondolkodás nélkül.
A címben cégvezetőkről van szó, nem oligarchákról. Oligarchák nem kapnak fizetést, mint alább már tisztáztuk.
Egyébként pedig faramuci volt a szélsőballib intézkedés. Direkt a bukás és takarodás végén léptek, hogy majd az új kormány emberei keressenek kevesebbet... Nem 7 évvel ezelőtt saját maguknak.... Viszont nem korlátozták a lopható pénz mennyiségét, csak az alapfizetést. Márpedig ők nemcsak loptak, hanem raboltak is. Ugye orbánék ezt felszámolják, a rablókat elküldik....
Én meg közel vagyok a narancshoz, de én is asztat mondom, hogy aqurvaanyját!:D Max 1 miller, az is sok a lógásért!:) Aztán ha korrupt, csal és lop, felnégyelni! A többiek meg éljenek meg átlag 110 nettóból, hát a faxomat!:(
Az oligarchák nem szolgálnak senkinek (nem szorulnak rá más kenyerére), hanem ők a fogalkoztatnak másokat. Csak szólok oszi, mert a fogalmakkal sem nagyon vagy tisztába, az az egy, teljesen világos.
Lehet, hogy arra bazíroznak, hogy így kisebb lesz a késztetés, hogy sok nokiásdoboznyi juttatást talicskázzanak ki az arcok a közösből. Szerintem a maszopnyik-szadesznyik gyíkarcoknak pont az volt a baja, hogy ilyen kevés zsetonból nem tudták biztosítani a megélhetést. Nem megy a sex, drugs and rock and roll havi egy-két milllából, így egyértelmű, hogy rákényszerültek az állami csöcs megnokiáztatására.
,,a Magyar Nemzeti Bank elnöke évi összes keresete egytizenkettedének egynegyede lehet, azaz jelenleg mintegy kétmillió forint"
soxor nyóc az nyegyvennyóc, annyimint 96 millió forint per év. Oszi, erre én csak azt tudom mondani: akurvaannyát! Én életemben nem kerestem annyit, nem is fogom, mert már nyugdíjas vagyok. De miért ér ennyiszer többet egy mérnöknél egy szar közgazdász? akurvaannyát! Ja, igaz, én messze vagyok a narancstól...
Kösz az infóért, de mit is jelez ez a link számunkra?
Az USA nemzeti bankjának (FED) elnöke kevesebb, mint havi 3,5 millió Ft-nyira tehető juttatás ellenében végzi a dolgát, kb. 240 milliónyi állampolgára felügyelete alatt! Ha akár bármi "sundám-bundám"-nak akár csak gyanúja merülne fel vele szemben, pl. azonnal lemondana és/vagy eltávolítanák!
A Magyar Köztársaság Nemzeti Bankjának pillanatnyi elnöke havi 8,5 millió Ft díjazást alkudott ki magának, hogy mindig álljon a (szoci) vártán, természetesen a mi adónkból! Miközben a saját kféle vagyonát/cégbevételeit off-shore cégekbe menekítette, és a mai napig is ott tartja! És ennek mindeddig semmi következ-ményével nem kellett számolnia!
A béreket rendezték nem a vezetőket erősítették meg beosztásukban. Akinek van egy kis sütnivalója a jelenlegiek közül az már csomagol. Kocsis Pesta maga a börtönbe megyen.
A forradalmi tomegek aprilis 25-en uj idoszamitast nyitottak nemzetunk torteneteben. A szeretet jegyeben minden kedves kommunistat arra ker OV, hogy a fidesz politikajat biralo megjegyzeseik elott jol gondoljak meg: valoban el szeretnenek latogatni a Szeretet Miniszteriumaba?