Keresés

Részletes keresés

kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.05.28 0 0 238

A riport nyilván nem úgy készült, hogy hajnali négykor felkeltették legmélyebb álmából.

Nyilván időoontot egyeztettek, nyilván tisztázták, hogy nem fociról lesz szó.

 

Nos ehhez képest semmi gondolata és még magyarul sem tud.

 

Remélem csak lányos zavarában beszél össze-vissza.

Előzmény: lingar4 (237)
lingar4 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 237
Sok-e a kórház? Előadja R.M.:

"Mv.: - Meg lehet oldani. Sok ez a kórház az ország méretéhez képest, amennyi most van? Inkább úgy kérdezem, kell ennyi kórház?

Réthelyi Miklós, kijelölt miniszter, Nemzeti Erőforrás Minisztériuma: - Én akkor azt mondanám, hogy mi a kórház alatt nagyon sok, a legkülönbözőbb intézményeket besoroljuk ebbe a kórház kategóriába és a kórház is nagyon sokféle lehet, tehát kis kórház, nagy kórház, akkut ellátó kórház, megyei kórház. Úgyhogy azt hiszem, hogy most ennyi kórházra szükség van és nyilván amikor az egészségügy, tehát hogy ha az egészségügyet komolyan valahol rendszerbe kell szedni, és hogy ha ez a rendszerbe állított egészségügy, amelyik számol 10 millió magyarral, a 10 millió magyarból ennyi ilyen beteggel, ennyi olyan beteggel, az ellátásnak egy bizonyos alapszintjével azokon a helyeken, ahova mindenki eljut és az ellátásnak egy hierarchikusan emelkedő szintjével, akkor ki fog derülni az, hogy az egyes kórházakban milyen ellátásra lesz szükség. Én akkor is azt mondanám, hogy kell kórház, mert visszatérnék arra a pontra, hogy a kórház nemcsak egészségügyi ellátó intézmény és ilyen értelemben ez nagyon rossz politikai lépés lehetne, hogy ha csak az egészségügy oldaláról kezdenénk a kórházakat kinullázni, hogy hát tulajdonképpen átvehetné a másik három kórház a feladatát. "
blogtalan Creative Commons License 2010.05.28 0 0 236
Egyáltalán nem ismerem és szerintem a többség ugyanígy van ezzel.
A jobbik bedobta az Alföldi kérdést, de szerencsétlen módon Robertáztak. Ha elmozdítják, akkor rásütik a fideszre, hogy a nemi indentitása miatt üldözi. Ugyanakkor nem létezik, hogy az élet minden területén gyökeres változások történnek, a Nemzeti élén viszont maradhat egy balliberális celeb. Rögvest egy fogós, ravasz probléma, lássuk, mit kezdenek vele.
Előzmény: Maaria (231)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.28 0 0 235
Borzastó nagy butaságokat írsz...
Előzmény: Maaria (227)
trashr5 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 234
Egyelőre ez a NEM minisztérium.Találó rövidítés.
Előzmény: Maaria (230)
lingar4 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 233
A stílus alapján gondolkodni sem tud. Mindenesetre egyik államtitkára a debreceni berkekben Kisz-Halász néven emlegetett városatya lesz(ragadványneve előéletére utal)
Előzmény: Maaria (230)
trashr5 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 232
Azt se tudja,mi is lesz a dolga.Bátor ember.Az államtitkárait neki kellene kommandíroznia.
Előzmény: trashr5 (228)
Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 231

 

Tényleg! Olvastam is, csak elfelejtettem már... köszi! :)

 

Szőcs Géza egy jó fej, remélem, azért határozott és kemény is tud lenni, ahol arra van szükség...

 

Előzmény: blogtalan (229)
Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 230

 

Beszélni tényleg nem tud, de ettől még hozhat jó intézkedéseket. Meglátjuk, mit fog tenni, milyen rendeleteket, miylen döntéseket hoz.

 

Előzmény: trashr5 (228)
blogtalan Creative Commons License 2010.05.28 0 0 229
Kedves M., azt már tudjuk, Szőcs Géza!
Előzmény: Maaria (227)
trashr5 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 228
Ez olyan mint egy természeti katasztrófa.Vagy egy tragédia előjátéka?
Előzmény: lingar4 (221)
Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 227

 

Sok múlik azon is szerintem, hogy ki lesz a kulturális ügyekért felelős államtitkár.

 

Előzmény: RontóPál (220)
blogtalan Creative Commons License 2010.05.28 0 0 226
Nem láttam, így olvasva elég lehangoló.
Előzmény: lingar4 (221)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.28 0 0 225
Biztosan okos ember, de a pozícióhoz hülye, mint a segg...
Előzmény: lingar4 (221)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 223
primitív pártf@sz ez az ember is
Előzmény: lingar4 (221)
blogtalan Creative Commons License 2010.05.28 0 0 222
Ez a gigantikus (Operaház) vízfej minden kormányt túlélt, valóban nem ártana kezdeni vele valamit!
Előzmény: Törölt nick (219)
lingar4 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 221
ATV riport, szó szerint:
"Mv.: - Például egyszeri 65 milliárd forint, amit mond a Kórházszövetség?

Réthelyi Miklós, kijelölt miniszter, Nemzeti Erőforrás Minisztériuma: - Hát mondjuk a kórház konszolidáció, az ugye ez az elmúlt hónapokban ..

Mv.: - Az például meglesz, azt lehet teljesíteni?

Réthelyi Miklós, kijelölt miniszter, Nemzeti Erőforrás Minisztériuma: - Nem tudom. Nem tudom, szóval erre nem tudok választ adni, mert tényleg a kasszáról semmi információnk nincsen. De hát a kórházakat fenn kell tartani, szóval a rezidens kérdés az a másik ilyen akkut. Én amit, ahol az egészségügynek az átgondolását képzelném azt az alapellátásról kell elindítani, mert az alapellátó orvos az, a családorvos, háziorvos és a mellette lévő egészségügyi személyzet, aki a 10 millió magyarral találkozik. Tehát valahol, szóval onnan, azt hiszem olyan információhalmaznak kellene bejönnie, amelyik aztán később úgy már önmagától rendezi a dolgokat. Tehát nem tudom ebből mennyi fut be, nem tudom, tehát ilyen előkészületek nincsenek, illetve nem tudok ezekről az előkészületekről, de mindenféleképpen onnan indítanám egy másfajta egészségügynek a kidolgozását.

Mv.: - Hát látja, csak az egészségügyről beszéltünk, aztán még ott a kultúra, az oktatás, a sporthoz is önhöz fog tartozni, mert erről?

Réthelyi Miklós, kijelölt miniszter, Nemzeti Erőforrás Minisztériuma: - A legfrissebb hírek szerint igen, tehát államtitkárságként a sport is.

Mv.: - Bővült még valamit a kör?

Réthelyi Miklós, kijelölt miniszter, Nemzeti Erőforrás Minisztériuma: - Nem, öt, szóval öt, ő az ötödik, a sport az ötödik. Ugye az egészségügy, oktatás, a szociális ügyek, kultúra és a sport, aminek örülünk, hogy ott van a sport. "
Előzmény: RontóPál (220)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.28 0 0 220
Mondjuk a miniszter úrnak ezek nem mind esnek a közvetlen illetékességébe, ennyi erővel aggódhatna a világban éhen halt csecsemőkön is...
Előzmény: Maaria (217)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 219
,,Komoly gondnak érzem, hogy a fidesz nem gondol semmit a kultúráról, legalábbis ha a kormányprogramot nézem."

Gondolom megnyesik az Állami Operaház évi 4.5 milliárdos támogatását is.
Felelegesnek tarthatja ,aki akarja a 900 főállású alkalmazottat,meg az 1500 külsős megbízottat.
Minden eladott előadás jegyét az adófizetők 40 ezer forinttal támogatják.
Előzmény: blogtalan (213)
blogtalan Creative Commons License 2010.05.28 0 0 218
Csak azt nem értem, hogy a kvázi miniszterket (pl. Szőcs Géza) miért nem kérdezték meg a terveikről?
Előzmény: Maaria (215)
Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 217

 

Ilyen "apróságok", mint a gazdasági válság, munkanélküliség enyhítése, közbiztonság, pénzügyi csőd elkerülése, egészségügy finanszírozhatósága... most láthatóan inkább erre koncentrál az új kormány.

 

Előzmény: RontóPál (216)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.28 0 0 216
Milyen más dolgok?
Előzmény: Maaria (215)
Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 215

 

Később kiderül majd, mennyire volt indokolt az aggodalom... remélem, nem így lesz.

 

Csak nyilván most más dolgok elvonják a figyelmet ettől a területtől... de hosszú távon nagyon is fontos.

 

Előzmény: blogtalan (213)
lingar4 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 214
A metakommunikációját még nem ismerjük, csak a beszédét:
"Réthelyi Miklós idáig papírról olvasta szövegét, de a képviselők kérdéseire válaszolva vált láthatóvá, hogy nem tud összedetten beszélni. Szavait gyakori ő-zéssel szakítja meg, ami miatt mondandója csak nehezen követhető. Az nem tudható, hogy mondatai azért sikerülnek-e így, mert túl sok mindent akar egyszerre mondani, vagy azért, mert megpróbál minden választ az öt általa felügyelt terület összefüggésébe helyezni."
(index)
Előzmény: Maaria (211)
blogtalan Creative Commons License 2010.05.28 0 0 213
Komoly gondnak érzem, hogy a fidesz nem gondol semmit a kultúráról, legalábbis ha a kormányprogramot nézem.
Nem véletlenül aggódik a M.H., elég jó az írás:
http://www.magyarhirlap.hu/velemeny/kibiztositva.html
Előzmény: Maaria (211)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.28 0 0 212
Ez túlzás, az önkormányzósági választásokig kitart(ják).
Előzmény: lingar4 (198)
Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 211

 

Vagy várjál... holnaptól már ott ül majd a miniszteri bársonyszékben, ott kiválóan meg lehet figyelni a metakommunikációját, a parlamenti közvetítések alatt. :)

 

Előzmény: moziga2 (203)
Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 210

 

Réthelyiről egy képet találtam csak az indexen...

 

Előzmény: moziga2 (203)
blogtalan Creative Commons License 2010.05.28 0 0 209
Nem ő választotta meg az államtitkárait!
Előzmény: Törölt nick (208)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 208

Napóleon szerint nem csak a vezér, hanem a tábornokok is fontosak! Ő jól választotta meg alvezéreit!

A miniszter mellett, az államtitkárok is fontosak!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!