Keresés

Részletes keresés

Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 201

 

Passz... ezt nem tudom megítélni... sosem voltam még 70 éves... :DDD

 

Réthelyi Miklós láthatólag jó karban van, majd meglátjuk, hogy muzsikál... :)

 

Előzmény: blogtalan (200)
blogtalan Creative Commons License 2010.05.28 0 0 200
Egy 70 éves embernek, még akkor is, ha nagyon fiatalos, nem nagy falat egy ilyen csúcsminisztérium? Ez egy elhibázott döntés, ennyi és ekkora területet képtelenség átlátni és összefogni.
Előzmény: lingar4 (198)
Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 199

 

Nem tud jól beszélni a kamerák előtt, ez tény...de ettől még hozhat jó intézkedéseket.

 

Számomra szimpatikus volt, még a bakizásaival együtt is... látszott, hogy izgult... olyan emberi volt a szereplése.

 

Előzmény: lingar4 (198)
lingar4 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 198
Csaxólok, hogy a humán-eü-kulturális-oktatási-miegyéb miniszternek nem adok két hónapot.
Kicsit szenilisnek meg nagyothallónak meg alkalmatlannak tűnt a tegnapi meghallgatáson.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 197

 
http://internetdetektiv.hu/2010/02/25/5871

 

ezen ügyhöz kapcsolódik a kötbér is, bár a cikkből nem derül ki.

Előzmény: moziga2 (185)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.27 0 0 196
Sajnos, az az érzésem, lesznek itt még hülyeségek bőven...

Matolcsy már gondoskodik a dologról, bár remélem, viccel...
Előzmény: borzimorzi (192)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 195

 

Igen, mókuci, nagyon is értékelem a hozzáállásodat, ezt egészen komolyan mondom!

 

Néhány fideszest nem kedvelsz, ez végül is magánügy, de ez a jó hozzáállás, szerintem is.

 

Megsúgom, de csak neked: én is örültem volna, ha Gyurcsányék jól kormányozak, és fejlődést érnek el, mert nekem is az ország sorsa a legfontosabb szempont. Sajnos ők abszolút sikertelenek voltak, megbuktak ezzel. Szerintem ezért tartunk most itt, ahol tartunk... de ez már a múlt, mellékes, most a következő feladatok a fontosak.

 

Előzmény: Törölt nick (194)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 193

Nézd, engem nem a Ficóék számára kedvező időpont érdekel, hanem az az időpont, amelyik a szlovákiai magyarság számára a legkevésbé kedvezőtlen.

 

Ez az... ilyesmit szerettem volna én is kifejezni. Úgyhogy köszönöm, helyettem is kifejezted! :)

 

 

Előzmény: borzimorzi (192)
borzimorzi Creative Commons License 2010.05.27 0 0 192
Nézd, engem nem a Ficóék számára kedvező időpont érdekel, hanem az az időpont, amelyik a szlovákiai magyarság számára a legkevésbé kedvezőtlen. Mármost a dolog úgy áll, hogy minél kedvezőbb az időpont a Fico hisztikampányához, annál kedvezőtlenebb a szlovákiai magyarságnak.

Sajnos, az az érzésem, lesznek itt még hülyeségek bőven...

Csót:
b
Előzmény: nemezis 2 (108)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 191

 

Bizony, a konzumizmus roppant károsan hat az emberi lélekre is, a közösségekre is, ha valahol engedik elhatalmasodni.

 

Előzmény: Törölt nick (190)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 190
"Ős patkány terjeszt kórt miköztünk,
a meg nem gondolt gondolat,
belezabál, amit kifőztünk,
s emberből emberbe szalad............"

Előzmény: Maaria (-)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.27 0 0 189
Katonának, katona:-), de a FFÜ (is) elég szépen megtűzdelt...
Előzmény: Törölt nick (188)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.27 0 0 187
Viszont ezen mát túl vagyunk...
Előzmény: Törölt nick (186)
moziga2 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 185
"Jó lenne belevenni az internetes szerződéseket is, hogy egyetlen kattintással ne keletkezhessen fizetési kötelezettség. (Uram bocsá esetleg kötbéres.)"

Sosem egyetlen kattintás. Meg kell tanulni használni és óvatosnak lenni. Nem csak törvényi szabályozás kédése ez, hanem az ész és értelem használata. Tudás. Oktatás.

A kiemeltek nekem azért sem tetszenek, mert éppen elburjánzott gyakorlattá vált a szerződés ide, szeződés oda nem fizetés alaphabitusa. (fő- és alvállalkozóik tekintetében pláne.)

A kötbéres zárójeles megjegyzést meg még értelmezni sem tudom, hogy ez a jogviszony, hogyan léphet fel az interneten keresztül? De majd Kedves Olvtárs megvilágítja, mire is gondolt pontosan.

Előzmény: Maaria (166)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.27 0 0 184
Hát mondjuk egyáltalán nem fontos a referencia a valóságban... Amúgy is kijátszható. De a közbeszen nem érdeke változtatnia senkinek sem, mert ott sok lé folyik be...
Előzmény: Maaria (183)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 183

 

Ha jól kidolgozzák, el tudnék képzelni egy ilyen rendszert... mondjuk vannak komolyabb cikkek vagy szolgáltatások, ahol a referenciák ellenőrzése is fontos, tehát teljesen automatikussá nemigen lehetne tenni, de az árajánlatok kezelésére jó lenne...

 

Előzmény: Törölt nick (182)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 182

Emlékeim vannak valamilyen Posta által kezelt közbeszerzési rendszerről, ahol filléres tételekre is lehet licitálni. (Amit már anno 2002-ben nem vezettek be.)  A mutyik ellen nagyon hatásos lehetne egy olyan rendszer, ahová interneten keresztül esténként beléphetne a mezei vállalkozó és megtehetné a holnapi licitjét xy közintézmény következő negyedévi WC-papír szállítására is. Átlátható, nyomonkövethető, minden régi beszállítás kikereshető, udvari beszállítást nehezítő lehetne egy ilyen internetes felület. 

kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.05.27 0 0 181

Igen, valóban, ha valaki csak rövid távon akar taktikázni, akkor ez a jó módszer.

Ám, ha hosszabb távú stratégiában gondolkodik, néha változtatni kell a sorrendeken.

Ahogy tette István király is.

Előzmény: Maaria (178)
Galádriel Creative Commons License 2010.05.27 0 0 180
Mármint az ügyészség kormány alá rendelésének van-e szerepe 2/3-nál?

Végül is igazad van, a 2/3-al azt csinálnak amit akarnak, a közvetlen kormány alá rendelés nélkül is meg tudják oldani, hogy instruálják az ügyészséget, csak picit macerásabb.
Előzmény: Maaria (173)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.27 0 0 179
Valóban, csak itt ugye kockázat/haszon elemzést kellene csinálni. Lehet ötletelni, h a pozitív kimenetel, illetve ezt hogyan lehet manifesztálni?
Előzmény: Maaria (174)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 178

Nemzeti érdek, h az országunk sikeresen beilleszkedjék a világba, amiben létezik.

És ehez bizony meg kell felelni a külső környezetnek.

 

Ez teljesen így van, nincs is ezzel vitám, egyetértek. Meg kell felelni, de a saját érdekeinket szerintem a külső megfelelés elé kell helyezni. Nem pedig mögé.

 

Előzmény: MolnarErik (175)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.27 0 0 177
Van.
Előzmény: Maaria (173)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.05.27 0 0 176
Ficoékra igen, de én a szélsőjobbról beszéltem, Ficoék pedig (még) nem azok...
Előzmény: Maaria (174)
MolnarErik Creative Commons License 2010.05.27 0 0 175

Nemzeti érdek, h az országunk sikeresen beilleszkedjék a világba, amiben létezik.

És ehez bizony meg kell felelni a külső környezetnek.

Előzmény: Maaria (153)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 174

 

A narancs színkódú topiktárs a (118)-ban azt mondta, hogy ez még vissza is üthet a szlovákiai radikálisokra... bár igaza lenne...

 

Előzmény: Fáradt Vándor (172)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 173

 

2/3-os parlamenti többségnél van ennek bármi jelentősége? Bár a jogi dolgokhoz te jobban értesz...

 

Előzmény: Törölt nick (171)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.05.27 0 0 172
Pont ezért kellett volna várni, mert lehet, hogy egy új kormány lesz, aki sokkal normálisabban fog a kérdéshez állni... Így viszont Fico & Co. (sic) a szélsőjobbtól is beszedhet szavazatokat ezzel kampányolva...
Előzmény: moziga2 (167)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 170

 

Az állam szerepének komolyabban vétele még nem kommunizmus... a nyugati demokráciákban is látunk erre nagyon jó példákat.

 

Előzmény: Törölt nick (169)
moziga2 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 167
Szerintem is kicsit elsietett a KÁP törvény. De az állandó defenzívából is elegem van a szomszédok tőlünk való történelmi és ostoba fiusztrációi miatt. Meglátjuk mi lesz. Szerintem a nyulak bokorból való kiugrasztása folyik. Már most meglátszanak az európai szándékok, és az is, ki melyik oldalon áll. Én az oldalakat az igazságossághoz mérem.
Előzmény: Fáradt Vándor (93)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 166

 

Ez nagyon ésszerű javaslat, támogatom! :)

 

Előzmény: Törölt nick (163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!