Keresés

Részletes keresés

trashr5 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 121
Ismerem én Maariát,csak mondja,mondja a magáét.Ezért csak ritkán szólok újabban az általa gerjesztett topicokon.Megértést áhít,de nem gyakorolja azt.Ha hódolója lennék,halálra unnám magam.
Előzmény: Törölt nick (120)
trashr5 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 119
Az idézet nem egészen ide való kedves nép hangja! Maaria.
Talán ezért is közlöm az egész verset:

Érted haragszom, nem ellened

Mikor fölkél a nap,
a sosem haragvók hajától eltéritődik a harmat,
ne bántson téged az én haragom soha, kedves.

Sokszor gondolok nagy futós terekre, ahol lehet el kell majd esnem,
az árbocfaragók árbocokkal jönnek oda tömött sorokban,

és győzvén ott, égnek hajítja hatmillió vasas az ő csengő szívű kalapácsát.
Szerszámok égi viharába
csókjaidat hadd viszem én is el oda kedves.

Észre sem veszed hogy kihúzom magam, mikor a jövőről szólok,
ha akarod, hát csak ama városdaloló győzelem után térek meg hozzád,
vagy majd a pékek összekötik kenyérvető, jó lapátjaikat,
végigfektetnek rajta engem és lehajtott lisztes fővel elhoznak
lassan az ágyadig.

Érted haragszom én, nem ellened,
nosza szorítsd meg a kezem, mellyel magosra tartalak álmaimban,
erősítsen az én haragom, dehogy is bántson, kedves.

1926. jún.

Nem csak utolsó versszakra kell hivatkozni,így az idézet önkényes.
Előzmény: Maaria (-)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 118
Nem tudom, ismereteim a szlovák belpolitikáról jórészt arra korlátozódnak, hogy szoktam olvasgatni az Új Szó online kiadását. De a választásokig még több, mint két hét van, és nem vagyok meggyőződve róla,hogy Ficónak és Slotának ez az egész balhé többet fog használni, mint ártani.
Előzmény: Maaria (112)
Maaria Creative Commons License 2010.05.26 0 0 117

 

A hosszú haj nekem nem tetszik egy férfi esetén... a rövid haj szerintem sokkal férfiasabb.

 

Előzmény: Törölt nick (115)
Maaria Creative Commons License 2010.05.26 0 0 116

 

Várjál, nekem már elég késő van... akkor hogy kerül ide a bajusz? :)

 

Előzmény: nemezis 2 (114)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 114
Kizárólag a haja miatt.
Előzmény: Maaria (113)
Maaria Creative Commons License 2010.05.26 0 0 113

 

Nem egészen világos, hogy kerül ide Koncz Zsuzsa... :)

 

Előzmény: nemezis 2 (111)
Maaria Creative Commons License 2010.05.26 0 0 112

 

Gondolod, hogy az ellenreakció a szlovák fogcsattogtatókat hozza majd előnytelenebb helyzetbe?

 

Jó lenne, ha így lenne, akkor a kritikámat is felülvizsgálnám... de egyelőre nem így látszik... inkább úgy tűnik, hogy ez a helyzet az ottani fogcsattogtatóknak adott lehetőséget még bőszebb fogcsattogtatásra.

 

Előzmény: #FF4500 (109)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 111
Mint Koncz Zsuzsa bajusszal?
Előzmény: Maaria (110)
Maaria Creative Commons License 2010.05.26 0 0 110

 

Kövér Lászlót pedig arra kérem, hogy szánjon rá egy kis időt, és menjen el egy borbélyhoz, mert már rémesen néz ki azzal a hosszú hajjal.

 

Tudom, megfogadta, hogy amíg az MSZP lesz kormányon, addig nem nyiratkozik, de szombaton ez a helyzet már megváltozik, úgyhogy legyen szíves, és szabaduljon meg ettől a loboncos hajától.

 

#FF4500 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 109
Ennél pocsékabb időzítést el sem lehet képzelni. Csakis a magyarzabáló őrültek előretörését okozhatja a szlovák választásokon. :-(

Vagy pont nem.
Előzmény: borzimorzi (101)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 108
  • Az időzítés nagyon rossz

Alig hinném, hogy ebben a kérdésben van Ficóék számára megfelelő időpont. Olykor van olyan érzésem, hogy ezzel hasonlóan kontraproduktívvá válik, mint az utóbbi 2 évben az mszpszdsz.

Ugye minden riogatás, csak egy ideig hatékony, onnan már senki nem reagál rá, legfeljebb ellenkező előjellel.

Ráadásul a válaszlépés is kétséges, ugyanis ez (mint egy másik topicban olvastam) ellenkezik a szlovák alkotmánnyal.

Vagyis bohócot csináltak magukból.

 

A KÁP nem jár szavazati joggal, mert tudomásom szerint az Mo. lakhelyhez kötött és arról talán a választójogi törvény rendelkezik.

Előzmény: borzimorzi (105)
Maaria Creative Commons License 2010.05.26 0 0 107

 

Köszi, láttam azt a topikot is, bele is néztem, de aztán mégis újat nyitottam inkább... új kormány, új kritika-topik. :)

 

Ja, és teljes Fideszes médiafigyelői közömbösség, érdektelenség és alulinformáltság mellett. A nép hangja a számukra se érdekes.

 

Remélem, ez is javulni fog a jövőben.

 

Előzmény: Álomvédelmi twist (29)
O. Kán Creative Commons License 2010.05.26 0 0 106
Így van.
Előzmény: Álomvédelmi twist (29)
borzimorzi Creative Commons License 2010.05.26 0 0 105
Kösz, ez kedves volt.

Az időzítés nagyon rossz. Nem mindegy, hogy Fico milyen sikerrel játssza ki a magyar kártyát, az eredményben akár 5-15% különbség is lehet. És az nagyon nem mindegy a szlovákiai magyaroknak, hogy ez az őrült mekkora hatalomhoz jut.

A KÁP jelen feltételek mellett (nincs adózáshoz, járulékfizetéshez és letelepedéshez kötve) - szintén rossz, hiszen szavazati joguk meg lesz. Nagyon sokba fog ez nekünk kerülni, pedig már így is hitelből él az állam.

Abban egyetértenék persze - ezt vagy 15 év mondogatom -, hogy a ht. magyarokat Magyarországon való letelepedés esetén kb. 30 nap alatt kellene állampolgársághoz juttatni, gyakorlatilag azonnal, mihelyt bizonyítják, hogy tényleg magyar az anyanyelvük. Állampolgársági vizsga már nem is kellene, az maradjon meg azoknak, akik máshonnét jönnek. De a ht, magyaroknak legyen elég az anyanyelvi szintű nyelvtudás.

Csót:
b
Előzmény: nemezis 2 (104)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 104

 

  • Gondolod, hogy az én véleményem számít bárkinek, aki 2/3-dal istennek képzeli magát?

Azt nem tudom. (azt sem, hogy minek képzeli magát)

De nekem számít.

Előzmény: borzimorzi (103)
borzimorzi Creative Commons License 2010.05.26 0 0 103
Gondolod, hogy az én véleményem számít bárkinek, aki 2/3-dal istennek képzeli magát?
Csót:
b
Előzmény: nemezis 2 (102)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 102

:-)

Gondolod, hogy bármin változtatna, ha más lenne az időzítés?

Gondolod, hogy nem játszanák ki a magyar kártyát  a választási kampányban Ficóék?

Gondolod, hogy át akarnak települni a szülőfoldjükről, hiszen eddig is jöhetett aki akart, legfeljebb macerásabb volt az állampolgárság megszerzése.

És gondolod, hogy a "bozgor" kevésbé okoz szenvedést?

Előzmény: borzimorzi (101)
borzimorzi Creative Commons License 2010.05.26 0 0 101
Stimmt.

Ennél pocsékabb időzítést el sem lehet képzelni. Csakis a magyarzabáló őrültek előretörését okozhatja a szlovák választásokon. :-(

Ha csak nem az a cél, hogy Slota odaát a hisztikampánnyal 2/3-ot szerezzen, a felvidéki magyarok pedig tömegesen kezdjenek áttelepülni Magyarországra. Bevándorlási tekintetben számunkra ideális lenne, de túl nagy szenvedést okozna az ottani magyarságnak. No, nem mintha utóbbi tekintetben Orbánnak skrupulusai lennének, de szerencsére ehhez azért nem elég nagy spíler.

Plusz ezt az egyetlen, legalább részben pozitív eredményt úgysem lehetne elérni, mert az EU munkapiaca nyitva áll a szlovák állampolgárságú magyarok előtt. És sok helyen sokkal jobb adózási környezet van, mint Magyarországon. A Szlovákiából elmenekülésre késztetett magyaroknak sokkal több választási lehetőségük van, mint azt Orbán felmérni képes.

Csót:
b
Előzmény: Fáradt Vándor (93)
twist Creative Commons License 2010.05.26 0 0 100
 

Egyetlen egy dolog miatt nem kell belekeverni Itenet semmilyen törvénybe:

külön lett választva már nagyon-régen az állam és az egyház (1800-as évek végén valamikor)

És ez így helyes, mert még csírájában el kel fojtani azt a lehetőséget, hogy valamelyik vallás illetve képviselői államilag deklaráltan előnyt élvezhessenek akár anyagi, akár helyzetbe hozás szempontjából.

 

Egyetértünk!

Szerintem sem kellene elkezdeni Istent törvénybe iktatni,csak én tovább mennék.

Egyrészt magánügy, hogy kinek milyen a világnézete.

Másrészt egy idejétmúlt legitimizációs technikáról van szó, amire minden jogvégzett ember ráismer, míg a többiek - tisztelet a kivételnek - nem ismer.

 

Aztán egyik nap arra ébredünk, hogy valójában legjobb a szegényeknek és az éhezőknek, mert övék a mennyek országa :))

Előzmény: kutykuruty brekege (57)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.05.26 0 0 99
Feltűnően nem reagál a topicnyitó a (29)-es beírásomra:-(
Előzmény: Álomvédelmi twist (29)
Maaria Creative Commons License 2010.05.26 0 0 98

 

Ezt olvasva nem is értem, most mire ez a nagy felzúdulás részükről...

 

Előzmény: Nagulnov (97)
Nagulnov Creative Commons License 2010.05.26 0 0 97
Minket sem kérdeztek meg. Vagy te máshogy emlékszel? De nem is kellett - belügy.



http://www.bumm.sk/42030/mkp-fico-tamogatta-a-szlovak-allampolgarsag-gyors-megszerzeset.html


"A szlovák parlament 2005-ben hasonló törvényt fogadott el, mint amilyent a magyar országgyűlés tervez elfogadni. A 40/1993-as állampolgárságról szóló törvény módosításáról van szó, amely a szlovák állampolgárság speciális, gyorsított eljárásban való megszerzését teszi lehetővé a külföldön élő szlovákok számára - áll az MKP sajtóközleményében, melyet Dunajský Éva, a párt szóvivője küldött meg a Bummnak.

A szlovák törvény az állampolgárság gyorsított eljárásban való megszerzéséhez enyhébb feltételeket támaszt, mint a magyar javaslat. A szlovák állampolgárságot gyorsított eljárásban igénylők számára nem kötelező a szlovák nyelv ismerete sem, elegendő, ha két tanú – két határon túli szlovák – bizonyítja, hogy a kérelmező – külföldi állampolgár érdeklődik a szlovák kultúra iránt.

Ezt a törvénymódosító javaslatot 2005. május 20-án a szlovák parlament jelenlevő mind a 138 képviselője megszavazta – beleértve Robert Ficót, a szlovák parlament akkori képviselőjét is.

Az MKP értesülései szerint a szlovák szervek nagyon engedékenyen alkalmazzák a törvénynek az állampolgárság gyorsított eljárásban való megadására vonatkozó ama feltételét is, hogy a kérelmező legalább három éven át lakhellyel rendelkezzen Szlovákia területén."
Előzmény: Fáradt Vándor (93)
paithana Creative Commons License 2010.05.26 0 0 95
számomra??? de hát drága Maaria, te emelted a szavad fel a topicban felbukkanó bizonyos témákat illetően.
Vagy már elfelejtetted? Így könnyű fideszesnek lenni:)
Előzmény: Maaria (90)
pasztorbirka Creative Commons License 2010.05.26 0 0 94
Pedig jó stratégia. Nem lehet ezt húzni, halasztani.
Ha az egyikkel elkezdek tárgyalni, mindegyikkel le kell ülnöm, feltételeket támasztanak, kötözködnek.
Nem csak Szlovákiában élnek magyarok.
A Szlovákoknak meg teljesen mindegy, az ő létük a magyarokkal való szembenállásban nyer csak értelmet. A választások kellős közepén éppenhogy nem tudnak annyi nemzetközi vizet zavarni, hiszen mindenki tudja, hogy csak választási propaganda a nyűglődésük.
Különben mi a fene bajuk van a kettős állampolgársággal, nekünk több félnivalónk van tőle, mint nekik.
Előzmény: Fáradt Vándor (93)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.05.26 0 0 93
Máris hibának rovom fel a KÁP-törvényt, egész pontosan annak a rohamtempóban történő elfogadását... Én megvártam volna vele a szlovák választásokat...
Maaria Creative Commons License 2010.05.26 0 0 92

... és a leglényegesebb, amit kifelejtettél: A házi pálinkafőzés engedélyezése !!!   ;-))

 

Nem utolsó sorban! :))

 

Előzmény: halkergető (91)
halkergető Creative Commons License 2010.05.26 0 0 91

"Azonnal hagyják abba a felesleges populista néphülyítést!! Fejezzék abba az ország megosztására való törekvésüket.
KEZDJÉK EL VÉGREHAJTANI AMIT ÍGÉRTEK:
- azonnali nagyarányú..stb.
- az ez évre jutó ~100 ezer munkahely megteremtése..
..adóreform..
- eü megmentése...
- a válalkozások segítése............hogycsakígy kapásból.."

 

 

... és a leglényegesebb, amit kifelejtettél: A házi pálinkafőzés engedélyezése !!!   ;-))

Előzmény: Törölt nick (24)
Maaria Creative Commons License 2010.05.26 0 0 90

 

Számodra mi a probléma abban, ha valaki elmondja a véleményét?

 

Előzmény: paithana (89)
paithana Creative Commons License 2010.05.26 0 0 89
"c) Semjén Zsolt szerintem jó fej"

Na azt hiszem a problémák itt kezdődnek:)
Előzmény: Maaria (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!