Keresés

Részletes keresés

Demokrapia Creative Commons License 2010.06.23 0 0 30
Soros: eredendően elhibázott konstrukció az euró
http://www.hirszerzo.hu/cikk.soros_eredendoen_elhibazott_konstrukcio_az_euro_.156051.html

Úgylátszik megint shortolta az eurót Soros.

Miért adnak a médiákban helyet ilyen embereknek? Egyértelműen saját maga érdekében befolyásolja a piacot.
#FF4500 Creative Commons License 2010.06.22 0 0 27
Smájlit kellett volna a cim után tenni

az ilyen?

Előzmény: denes (6)
Bal Creative Commons License 2010.05.26 0 0 24
A dollár is pontosan így kezdte. Az amerikai államok a szabadságharc azon vitatkoztak, hogy az északiak átvállalják-e a déliek adósságát. Végül megtették a fővárosért cserébe.

http://www.digitalhistory.uh.edu/database/article_display.cfm?HHID=6

Itt is ugyanez lesz, pontosabban már látszik is: Németország és a stabilabb EU államok politikai előnyökre váltják a gazdasági segítséget. Eddig azért nem volt szabályozás a pénzügyek körül, mert politikailag nem tudták végigverni a tagállamokon, most már végig fogják tudni.

Tehát még szorosabb integráció, közös európai kötvények. Persze elsülhet rosszul is, ha a lakosság nácizni kezd.
Előzmény: denes (13)
Zottjoghurt Creative Commons License 2010.05.23 0 0 18
Az biztos.. ilyen sebességgel senki nem képes pénzt nyomtatni.
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.23 0 0 17
A jegybankok olyan cégek, melyeknek terméke a pénzük. Ezek a jegybankok is versenyeznek egymással. A FED ebben nagyon jó.
Thrust Forward Creative Commons License 2010.05.23 0 0 16
Еурозона будет распасться.
dedalon74 Creative Commons License 2010.05.22 0 0 12
???
Előzmény: denes (11)
dedalon74 Creative Commons License 2010.05.22 0 0 10
Lehet lesz nyugati, meg keleti euró.
Ahogy a márkánál volt...
Yoshi Creative Commons License 2010.05.22 0 0 7
akkor a forint is világvaluta, mert bizony konvertibilis! :)

a helyi bankból meg jóhogy, ha valamit nem váltanak, akkor azt nem váltanak és pont
gondolom ott is valamenynire normálisan van leszabályozva ez a kérdéskör, nagy és jellemző forgalmú valutát váltanak, na nem hiszem, hogy floridában ez a forint

röhögni fogsz, helyi bankpénztárba bemegyek, ott dollárt se fognak enkem váltani, mert nicnsenek rá felksézülve

Előzmény: denes (6)
Pisztol Creative Commons License 2010.05.22 0 0 5
Sztem a Kínaiak.
Előzmény: denes (2)
Pisztol Creative Commons License 2010.05.22 0 0 4
"Ma az a helyzet, hogy hosszú idö utan talán elöször van szerencséje az orszának. Nevezetesen, hogy nem tagja az euroövezetnek.Mert képzeljétek csak el...
"

Hát elképzelem. Mit erőlködne a Mol, mire hivatkozzon a heti benzinár emeléskor. Aztán az milyen szerencse, hogy az a kevéske kis pénze már akinek van, egyre kevesebbet ér. Aztán ha valakinek van egy jó kis hitele a svájci frankhoz igazítva az már maga a non plus ultra!

Van egy olyan érzésem, hogy arra megy ki a játék, hogy az eurót megszüntessék. De legalábbis európát jól megkopasszák, az szinte biztos.
Előzmény: denes (1)
Yoshi Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3
önmagában a címfelvetés hibás, lévén mi a francért lenen világvaluta? az, hogy európa valutája (lesz) az több-kevésbé adott (lévén az EU rengeteget kereskedik önmagával, tehát ez mindenképpen célszerű egy pénznemben elkövetni)


az, hogy nagy tartalék valuta, az megint csak fix, lévén nem-eus kereskedelemben is nagyméretű az eurozóna

hogy kiváltaná a dollárt? valószínűtlen

ja, igen, és hogy jó nekünk most, hogy nem euro... de fél évvel ezelőtt jó lett volna, ha euro, meg előtte is, meg azelőttis, meg valószínűleg fél év múlva megint jó lenne

hosszútávon inkább euro, mint saját
lcutti Creative Commons License 2010.05.22 0 0 0
0jr0'
Előzmény: denes (-)
denes Creative Commons License 2010.05.22 0 0 topiknyitó
Vitainditónak ime egy "tanulmány". :)

Én szoktam írogatni, hogy cseppet sem örülök pl annak ha a dollárt meg találna rogyni.... már pislogok is, hogy hová kellene majd elhúzni Európából? Izraelbe? (-: hm...hm.... (-: ere nem is gondoltam... (((-: .... de tényleg, mert az azzal járna, hogy az euro lenne a világ tartalék valuta, ha nem is annyira mint a dollár, mert oyan szerintem többé nem lesz semmi, de jó sokat kell majd azért fénymásolni belőle ami azt jelenti, hogy itt a termelő aktivitás maradványa is elsorvad és olyan szociológusok, kuruzslók, sarlatánok, mlm megszállottak, szépség szalonok... egyebek fogják jelenteni a gazdaságot, mert olyan olcsó lesz mindent behozni, hogy semminek nem lesz semmi esélye. Az a világ meg nekem nem igazán testhez álló... )-:

Az erdmény talán minket már nem érint, de akkor 100 év múlva megint é-afrika a tudás a műveltség, a technológia központja itt északon meg a minden féle félvad britek, germánok stb.... ahogyan eredetileg is volt. )-:


Nem minösítem az iróját, mert megteszi azt önmaga is. Olyan ez mint amikor az analfabéta elhatározza, hogy regényt ír.
De a téma ma sokkal aktuálisbb mint gondolnánk. Merre tart az euro? Mi la sorsa?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!