E szerint az Index-írás szerint: http://index.hu/gazdasag/penzbeszel/2010/05/18/keynes_holt_lelkei/ nem, de olyat is lehet olvasni, hogy igen. NAGYON NEM MINDEGY!
-------------------------------------------------------------------- Soros mindenesetre már 2008 elején megjósolta ezt a mostani, iszonyú válságot: -------------------------------------------------------------------
Soros nem megjósolta, hanem "kollegáival" együtt előidézte a válságot. Ugyanis az a baj, hogy a spekulánsok túl sok pénzt szívnak el a gazdaságból, és az utóbbi időkben arra ment el a pénz hogy a spekulánsok kamatait fizessék ki, és nem jutott befektetésre.
Tisztazasképpen: Nem befektetők, spekulánsok. A befektetők általában termelő munkába fektetnek... most nem annyira ők a hunyók. A spekulánsok inkabb hisztériakeltéssel gyakorolnak nyomást gyengébb kormányokra a kamat manipulálása érdekében... Sorost bűnösnek is találták a Forint elleni támadásban...
Sajnos itt nem büntetik halállal a különösen nagy kárt okozó gazdasági bűntetteket. Azzal elejét lehetne venni hogy a nagy keservesen megkeresett pénzt ezek a csótányok bezsebeljék...
Összehasonlítás. Bármennyit ba@ott el Bush és Obama, veletek nem ezt mművelik, mertr nem tehetik. Vagy csodálkozol az áprils 11-i éás 25-i péláűtlan választási eredményen? Nem én vagyok egyedül:)
Látszik hogy régen éltél Magyarországon:) Most van a bevallás, tőlem tavaly xar pénnzből 1 483 00 -et raboltak, a lenti ügyletekre. Van BT-m, a könyvelő ki tudott okoskodni az SZJA-ban 243 000 HUF visszaigénylést. A BT-m - Gyurcsámnyéknak köszönhetően - veszteséges. Kint vagyok a xarból, Hallellujah:)))
Az USA költekezéssel akar kimászni a válságból, Görögországra, Magyarországra meg spórolást róttak az okosok...
Ma a gazdság eltorzult, és a régi, nagynehezen megtanult modellek nem működnek.
A túlliberalizált bankvilág spekulációba kezdett, mindenki pilanatok alatt akar meggazdagodni, és most már képzeletbeli pénz is megteszi....
Keynsnek egy egészséges, egyensúlyban levő gazdasághoz szóltak a meglátásai.
Valahogy úgy, hogy egy egyébként egészséges ember akár lábon is kihordhatja az influenzát, ágynak is eshet, de felépül.
De ha az évek óta növekvő tüdőbajt nem kezelik, akkor az egyik őszi szél elviheti a pácienset...
Amióta a pénzpiac mérete aránytalanul nagy az árupachoz képest, a valós munkával termelt értékek eltörpülnek a spekulációval fújt buborékok mellett... És ennek megvannak a káros mellékhatásai.
Nem hiszem. Töltöttem vagy 1.5 hónapot az USA-ban és nem et vettem észre. Speckó helyen voltam, Central-California. Az zavart, vagy azt vettem észre, hogy gazdasági viszonyok= faji hovatartozás és elég idegesek is az emberek - az a hely - ahogy mondják Amerika állatorvosi lova. LA-ban, Friscoban, San Diegoban már más volt. Sacramentoban pedig egyenes faji harmóniát lkáttam.
:) De kb 20x akkora gazdaság, és 1/3a adó és 1/5 ingyenélő. Amit személyesen ismerek - LA-ban otthoni ápolónő, nem akik ott, hanem minden nap odamegy. Havi 400 bruttó, 2800 nettó, + kiegészítés. iRokonok Seattleben, kisvállalkozók, először Chicagoban, utána ott. Amikor elmúltak 60, eladták a kereskedést, motorral járják az országot, nincs semmi hír róluk:) +Szintén orosz gyerek, Texasban, nemrég kapta meg az állampolgárságot, néha felmarja a munkanélküli segélyt, néha ügyeskedik, de a legtöbbször lemegy Mexikóba, tehát normálus életviszonyok, legalábbis szerintem:) Informáciáóim szerint a 302 millió lakos közül nem 105 millió nyugdíjas és 28millió közingyenélő -ami kbmagyarországi arány.
"A magyar költségvetésnek a következő céljai vannak: nyugdíj, adósságszolgálat, közingyenélők, segélyek, gyermektámogatások, addig csak a gengszterizmus működik."
HA MEGNEZED AZ AMERIKAI KOLTSEGVETES PIE DIAGRAMJAT az is kabe igy nez ki,pedig ez ugye nem az a tipikus szocialis piacgazdasag. kb 70 szazalek a szocialis mkiadasokra megy el
ráadásul az urám-bátyám viszony nem termelő cégek hálózata, hanem nagy büdös semmi. szerencsésebb országokban az ilyen oligarchák valódi tőkét mozgatnak, és valódi gazdaságot üzemeltetnek
Amíg JKádár-rendszer van, addig így lesz. A magyar költségvetésnek a következő céljai vannak: nyugdíj, adósságszolgálat, közingyenélők, segélyek, gyermektámogatások, addig csak a gengszterizmus működik.
Az általad említettek közel sem okoznak akkora kárt, mint az általam említett hűbérurak. Mellesleg előbbiek helyzete egyenes következménye utóbbiak versenyrontó, reálgazdaságot fékező mutyi-szokásjogi rendszerének. A bűnbakjaid csak élnek azzal, amit a piac kínál nekik. A piacon pedig nem ők csinálják az időjárást.
Át tudná ezt a híres történetet írni valaki a mai magyar valóságra közbeszerzési pályázattal, alvállalkozókkal, körbetartozással, offshore lovagokkal, irreálisan magas közműdíjakkal, amik hozadéka kikerül a körforgásból?
Jár egy Nobel-díj érte.
Egy anekdota szerint a kitűnő lengyel közgazdász, M. Kalecki, aki Keynes vendége és
munkatársa volt a cambridge-i egyetemen, amikor hazalátogatott Lengyelországba, meghívást
kapott az ország katonatiszt-államfőjétől. A találkozón az elnök arra kérte Kaleckit,
magyarázza el neki a multiplikátort úgy, hogy ő is megértse. Kalecki magyarázatként a
következő történetet mesélte el:
Az amerikai hőskorban, egy vadnyugati kisvárosban egy utazó állított be a városka egyetlen kocsmájába és a kocsmárost arra kérte, hogy amíg ő tovább megy a még vadabb vadnyugatra, őrizze meg kis vagyonát, két százdolláros bankót. A kocsmáros betette a két bankjegyet a széfbe és az idegen elment.
Hónapokig semmi hír sem volt róla, és bár a kocsmáros alapjában becsületes ember volt, egyre elviselhetetlenebb volt számára a tudat, hogy széfjében kétszáz dollár (azokban az időkben óriási pénz!) hever tétlenül. Egyszer azután felülkerekedett benne az üzletember, kivette a pénzt a páncélszekrényből és hozzáfogott a kocsmája felújításához.
Felfogadott munkásai rendszeresen a szomszédos szatócsboltban vásároltak. Hamarosan a szatócsboltot is elkezdték átépíteni.
Jó két év múlva egyszer csak megjelent az idegen a kisvárosban, amire alig akart ráismerni. Nagy nehezen megtalálta a gyönyörűen felújított kocsmát és a kocsmárosnál a pénze után érdeklődött. A kocsmáros széles mosollyal nyitotta ki
a széfet és egy halom bankjegy tetejéről leemelve kettőt, azokat átnyújtotta az idegennek. Az idegen összecsavarta a bankjegyeket, belemártotta a gázlámpa lángjába és rágyújtott a szájában lógó szivarra. Miután néhány vendéget felmostak a padlóról, az idegen mosolyogva
így szólt a halottsápadtan remegő kocsmároshoz:
– Ne csodálkozzon uram! Ezek hamis bankók voltak, csak azért adtam oda önnek, hogy
mindenki láthassa, nincs nálam pénz, amikor útra kelek.
Az a folyamat, ahogyan a két hamis százdolláros felvirágoztatta a kisvárost, maga a
multiplikátor-hatás – fejezte be elbeszélését Kalecki.
rossz stratégia, hogy folyton csak 5 percre előre gondolkozunk. a kettőt együtt kell, mert mindkettő hozzátartozik a versenyképességhez. csak az ageyiket nyíltan kell csinálni, a másikat meg halkan. ennyi a különbség. n
"A megoldás kulcs a kádárista társ. rendszer felszámolása."
Pontosan: Zuschi, Weißenberger, Hunvald, néhány BKV-vezér stb-stb. bekasztlizásával már meg is indult a mindent megfertőző kádári szokásjogi rendszert helyén kezelő folyamat. Remélhetőleg nem merül ki pár kirakatügyben.
Ehhez nem kell pozitívan diszkriminálni, bőven elég a radikális adó-, és járulékcsökkentés. degyrészt mert bőb
ven van még, aradt még kreativitás, másrészt mert munkaerőben kevesdebbet foglalkoztatnak, de azért a mulktiké a export zöme.Közelíteni kell. A megoldás kulcs a kádárista társ. rendszer felszámolása.
"Nem. A Keynes-i elmélet egyvalamire jó, egy válság következményeinek enyhítésére, de ha utána is megmarad ő okoz válságot, mivel a szociális állam megöli a gazdaságot."
A lófaszt öli meg. Nem rothad a nyugat-európai kapitalizmus - legalábbis nem abban a formában, ahogy ti képzelitek, illetve tanítómestereitek képzelték pár évtizeddel ezelőtt.
A keynesi gazdaságpolitikának nem önmagában az állami költekezés felpörgetése volt a kulcsgondolata, hanem a beruházások ösztönzése és a beruházási multiplikátorhatás elérése, persze ezen belül fontos szerepet szánt az állami beruházásoknak.
Különösen azt figyelembe véve, hogy a cikk tartalma hangulata, valamint az azzal egyetértő hozzászólások a neoliberalizmus moszkovita szárnyának koncepcióira utalnak. Kb. a '80-as években adhattak elő ilyesmit pállott bútorlapszagú előadótermekben, SZOT-üdülőkben szervezett konferenciákon.