Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

loganos Creative Commons License 30 perce 0 0 56461

Szia!
Nem szoktam hozott anyaggal dolgozni. Ha szeretnéd beleteszem, de így a felelősség a tiéd, és garancia is csak a munkára lesz. Még beszerelés előtt asztalon le kell próbálni, hogy egyáltalán kommunikál e a medianavval, ne utólag legyen meglepetés. (legtöbb kamera nem)
Én csak munkaidőben vagyok elérhető telefonon, ha épp fel tudom venni. Aki viszont rám ír TELEFONSZÁMMAL, őt igyekszem még aznap visszahívni.
Email: renault.dacia.code@gmail.com vagy Messenger: Krogergo Medianav Loganos

Előzmény: zozó74 (56449)
NapMedve Creative Commons License 23 órája 0 0 56460

Az attól függ, mennyire terep. Engem a 4 évszakos Nexen még nem hagyott ott sehol. Egy baja van (lenne), hogy aszfalton picit hangos a V minta miatt - de a zene elnyomja.

Egy hete tetőig sáros volt az autó, a keréktárcsán alig látszottak a lukak, felnikben több kiló iszap, vonóhorog agyig sáros, küszöbről is az ajtó tolta le nyitáskor, motorvédőn ugyancsak állt az anyag, ködlámpák nem is látszottak. Emelkedő nem sok volt benne, azok is lendületből megvoltak.

Kicsit korábban vizes fű + agyag kombón is felment, lejött. Edzőcipőben kilépve majdnem hanyatt estem, annyira csúszott az agyagos, vizes fű.

Ebben a -1 körüli szutyokban kissé jobban tolja az orrát körforgalomban, de túl is vannak fújva a pályázáshoz.

Szóval nekem jó.

Előzmény: Tibor 7777 (56453)
peterssen Creative Commons License 26 órája 0 0 56459

Pontosan. Egyelőre csillagos ötös az értékelés, volt már benne némi fagypont alatti csúszkálás is, de még kíváncsi vagyok a kifejezetten téli teljesítményére. 

Előzmény: TdiOxi (56458)
TdiOxi Creative Commons License 26 órája 0 0 56458

Az egyik kollega nemrég osztotta meg milyet vett és fel került néhány videó is ez ügyben, elég meggyőző némelyik.

cooper discoverer AT3 4S

https://www.youtube.com/watch?v=V2JoVisyIOQ

https://www.youtube.com/watch?v=5pliLbJFyek

dokeee Creative Commons License 27 órája 0 0 56457

Szerintem azzal simán elmehetsz horgászni akármilyen gumival, Somogybabodban a dagonyában azért ne erőlködj:),  ha meg az idő nagyobb részében közúton használod akkor az AT-s gumit ne erőltesd.

Előzmény: Tibor 7777 (56456)
Tibor 7777 Creative Commons License 27 órája 0 0 56456

1.6 4x4

Előzmény: dokeee (56454)
Spriccpumpa Creative Commons License 28 órája 0 0 56455

Ilyen, általad keresett, "öszvér" abroncs még nemigen létezik.

Maradnék a nyári-téli megszokott párosnál, valamilyen rücskösebb nyári mintázattal, ha télen is horgászol, akkor a durvább, harapósabb megjelenésű 4S/AS.

Általában csak olyan helyre megyek be, ahonnan jó eséllyel ki is tudok jönni.

Ez a stratégia eddig bejött, télen volt olyan, hogy a "mezítlábas" téli abroncsokkal elakadtam, de a láncok felszerelése után gond nélkül tovább mentem.

A seregben kellett egy általam vezetett GAZ 69-est kihúzni, de azt szándékosan hasaltattam fel többször is, lendületesen a bakhátas úton (a járműparancsnok egy nagymellényű, túlokos, arrogáns, seggfej tüzérezredes volt, de a kormányt mégiscsak én tekergettem).

dokeee Creative Commons License 28 órája 0 0 56454

Ha összkerekes, akkor horgászni simán jó egy négyévszakos.

Tibor 7777 Creative Commons License 30 órája 0 0 56453

akkor nem tudom h mi lenne a jo valasztas..horgaszasra es munkaba jarasra hasznalom a dusteromat ami annyit jelenet h jarok terepen es kozuton is..kulon teli,nyari + terep gumi az eleg draga mulatsag..gondoltam valasztok vlmi jobban bordazott  negyevszakost es megoldodnak a problemaim..

Előzmény: ganjaninja (56452)
ganjaninja Creative Commons License 30 órája 0 0 56452

Olyan nincs!

A négy évszakos akkor jó ha nem hegyen laksz és a letakarított városban jársz télen.

..terepen pedig ha nem sáros az út...

Előzmény: Tibor 7777 (56450)
szepi Creative Commons License 1 napja 0 0 56451

Sziasztok!

Eljött az elsô mûhelylátogatás ideje. 4,5 éves 2 kerekes benzines Duster. Futó beállitásra mentem be 800 SEK lett volna az ár. Valami 3D super új berendezésük van, egy országos szervizmûhely Mekenomen a neve. A szerelô megnézte a kocsit, hátsó rugótörést és jobb spindelled (Aschgelenk németül) kotyogást állapitott meg amit én is láttam illetve hallottam. Most hivott vissza az ár miatt. Cakk-pakk 5060SEK. Pénteken megyek vissza. Kiváncsi vagyok ez otthon mennyi lenne.  Jó szar utak vannak helyenként itt is, fôleg a pályákon tud az ember belehajtani lyukakba 110-130 al. Rugótörésem még soha nem volt eddig.

Tibor 7777 Creative Commons License 1 napja 0 0 56450

sziasztok..kerdesem az lenne h van valakinek tapasztalata a negyevszakos gumikkal es ha igen akkor melyiket ajanljatok ami meg terepen is elboldogul??

zozó74 Creative Commons License 2 napja 0 0 56449

Tisztelt Loganos,

szeretném megkérdezni, hogy a kínai tolatókamerámat is beszerelnéd Dusterbe, vagy csak a saját beszerzésűt?

A linkje:

https://www.aliexpress.com/item/4001231548131.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dCqjZF6

Továbbá még kérnék egy térképbővítést is, ha van rá lehetőség.

Hívlak majd telefonon, csak a hétvégén nem szerettelek volna zavarni.

Előzmény: loganos (56447)
GToni Creative Commons License 3 napja 0 0 56448

Köszi! Meggyőztél! ;-)

Előzmény: lajo_sh (56446)
loganos Creative Commons License 3 napja 0 0 56447

Én lennék az. Minden járművemet, autókat, motorokat, Unimogot is töltőre teszem.

Előzmény: NapMedve (56423)
lajo_sh Creative Commons License 4 napja 0 0 56446

Nem próbáltam, de elvileg pontosan ugyanazt tudja, mivel ugyanazt az adatbázist használják.

Előzmény: GToni (56445)
GToni Creative Commons License 4 napja 0 0 56445

Köszi!

A mellé hirdetett Renolink V1.9 szoftver jobb mint a DDT4ALL? Illetve a Daciát is felismeri?

Előzmény: lajo_sh (56440)
Spriccpumpa Creative Commons License 4 napja 0 0 56444

Tegnap, 16:00, 80000 km-es karbantartás, számla szerint Elf olaj és bicskanyitogató rezsióradíj.

Előzmény: NapMedve (56442)
dokeee Creative Commons License 4 napja 0 0 56443

Én húztam is a pofám, mikor említettem, hogy elmennek a picsába a 30e km-es olajcsereperiódussal, mondták, hogy ez a gyári előírás. Oké, mondom de olajból nem az a gyári előírás, amit beletettek. Hát az azért van, mert csak, de ők tudják, hogy az ELF olaj az jobb. 

Előzmény: NapMedve (56442)
NapMedve Creative Commons License 4 napja 0 0 56442

Megnéztem, nekem is. Hétfői számla. Szintén Elf. Vagy maradt még készleten. Amúgy nagyjából ugyanannyi, mintha máshol venné az ember 1-2e Ft a diferencia.

Előzmény: TgY (56412)
lajo_sh Creative Commons License 4 napja 0 0 56441

Sajnos nem.

Előzmény: Duster_ (56437)
lajo_sh Creative Commons License 4 napja 0 0 56440

OBDLink SX, drága, de gyors és stabil. Az olcsó másolat mindig rizikós, nem tudni, mi van benne valójában.

Előzmény: GToni (56435)
LAPE_ Creative Commons License 4 napja 0 0 56439

Igen, ahogy beülök én ki is nyomom a start-stop-ot. Lehet, ha használnám, már észrevettem volna, hogy nem állítgatja le a motort, ergo kezd fáradni az akku...

Most elvileg fel lett töltve, eddig minden ok, a hibakódokat a feltöltést követően szépen elvette, nekem ez megnyugtató volt.

Még be kéne iktatnom egy-két hosszabb utat is, mert az elmúlt hónapban szinte csak rövid városi menetek voltak, nyilván ez sem a legjobb akku szemszögből.

Sötét, hűvös idők járnak, sokat megy a tompított, a fűtés, a hátsó ablakfűtés/tükörfűtés, ködszitáláskor az ablaktörlő, szóval most duplán kapja az "áldást" az akkumulátor a sok fogyasztó üzemeltetésével.... Jó hülye voltam, hogy eddig nem tettem, de eztán téli időszakban havonta töltőre fogom tenni.

.

Előzmény: NapMedve (56411)
NapMedve Creative Commons License 4 napja 0 0 56438

Csak a sajátomat tudom: amikor az ESP működésbe lép, akkor kivillan a  műszerfalon a visszajelző lámpája.

Előzmény: peterssen (56436)
Duster_ Creative Commons License 4 napja 0 0 56437

D1-ben egyáltalán nem megy?

Előzmény: lajo_sh (56431)
peterssen Creative Commons License 4 napja 0 0 56436

Tényleg, volna egy jó régi kérdésem, amire az edzett műszaki hozzáértők egyik fele talán igen, másik felük talán nem-mel válaszolt, hosszas fejvakarás után. Az elektronikus "differenciálzár" a vizsgálat tárgya, azaz amikor az elforgó kereket fékezgeti az autó. Volt az 1-es Dustereknek egy szériája, ahol az 1.6-os benzinmotoros 4x4 verzió nem kapott ESP rendszert, nem is lehetett rendelni hozzá. Nekem is ilyen van. A gyakorlat persze az, hogy minden reménytelen dágványból kijött eddig, de hogy ez a dolog benne van-e, azt még mindig nem tudom, mert nem látom magam ilyenkor kívülről. :)

GToni Creative Commons License 5 napja 0 0 56435

Értem. Köszi! Nem is ez volt a legfontosabb, csak érdekelt, hogy mi lehet a gond. Nem tudsz valami ODB olvasót javasolni ami működik a DDT4ALL-al?  Amit régebben belinkeltél már nem elérhető sajnos.

Előzmény: lajo_sh (56431)
Spriccpumpa Creative Commons License 5 napja 0 0 56434

Nézd meg a furatban a felfekvési felület kialakítását, ez megadja a választ a kérdésedre.

Gondosabb gyártó mellékel a termékéhez tájékoztatót, abban megtalálható az ilyen jellegű adat is.

Előzmény: orgami (56429)
Spriccpumpa Creative Commons License 5 napja 0 0 56433

"Széles utat, sok havat!"

A sok hóhoz ratrakot, felvonót és sílécet!

😊😊😊

Előzmény: HJocó74 (56422)
Spriccpumpa Creative Commons License 5 napja 0 0 56432

Én is, nem sokkal a birtokba vétel után és így is marad. 👌

😊😊😊

Előzmény: NapMedve (56416)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!