Keresés

Részletes keresés

nagyanyo05 Creative Commons License 2010.05.08 0 0 43
Hát én voltam Kínában, vagy az akadémikusok??:DD
Előzmény: 3A3a (18)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2010.05.07 0 0 42

Nyilván meg tudod nevezni az autentikus akadémikusok csoportjának egy tagját.

 

Talán maga a feltaláló, aki az akadémia levelező tagja. :-)

 

 

Plasztikbombának néztek egy Gömböcöt a helsinki repülőtéren, riasztották a kommandósokat, lezárták és kiürítették a csarnok egy részét - tájékoztatta pénteken telefonon az MTI-t Domokos Gábor, a Gömböc feltalálója a helyszínről.

Domokos Gábor Pekingből tartott Budapestre helsinki átszállással, amikor kézi poggyásza a biztonsági vizsgálat alkalmával, az átvilágítás során fennakadt az ellenőrzésen. Az egyetemi professzor elmondta, hogy először nem tudta mire vélni a dolgot, neki azt mondták, hogy nem tudják kivenni a csomagot a fedett berendezésből, majd kisvártatva fegyveres kommandósok jelentek meg és kiürítették, lezárták azt a csarnokrészt, ahol ő tartózkodott.

Mint kiderült, a kézpoggyászban volt átlátszó műanyagból készült, egy 90 milliméteres Gömböc, ami mellé a csomagoláskor a számítógéphez, telefonhoz használatos hálózati zsinór, telefontöltő került. Az átvilágított furcsa tárgy és az elektromos kábelek láttán azonnal jeleztek a terrorelhárítóknak, akik golyóálló mellényben, teljes fegyverzetben siettek a helyszínre.
Domokos Gábor elmondta, hogy volt nála egy angol nyelvű brosúra is a Gömböcről, de csak hosszú idő elteltével - miután maguk is meggyőződtek róla - vált a gyanakvó biztonságiak számára világossá, hogy egy ártalmatlan magyar világtalálmányról van szó. A csarnokrész lezárása 45 percig tartott.

Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.07 0 0 36
" A Gömböc az első ismert homogén, konvex test, amelynek egy stabil és egy instabil, azaz összesen két egyensúlyi pontja van. Bizonyítható, hogy ennél kevesebb egyensúlyi helyzettel rendelkező test nincs. Létezését több mint tíz évvel ezelőtt, 1995-ben Vlagyimir Igorjevics Arnold matematikus sejtette meg, a megvalósítása pedig két magyar építészmérnök, Domonkos Gábor és Várkonyi Péter nevéhez fűződik."
(http://www.vilagkiallitas.hu/)
Előzmény: jutiq (10)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2010.05.07 0 0 31
Ez van. Sajna Győzike nem ért rá.
Előzmény: nagyanyo05 (-)
BENTA Creative Commons License 2010.05.07 0 0 30
Csütörtökön indult Sanghajba a Mecsek néptáncegyüttes. Ők majd vonzzák a közönséget, ne aggódjatok.:))
Előzmény: Barisnya (28)
Barisnya Creative Commons License 2010.05.07 0 0 28
Mért nem álltak elő eredetibb ötlettel az MTA kutatói/tagjai? Amivel egy laikusok számára rendezett világkiállításon közönséget lehetne vonzani?
Ja, csak kritikára futja, kutatásra nem?
Előzmény: Törölt nick (1)
Ghanima Creative Commons License 2010.05.07 0 0 26
Hát, nagyanyó kedves, én sem értem a dolgot: honnan lehet megtudni, hogy kik és miért mondták, amit a topiknyitóban írál? :-o
3A3a Creative Commons License 2010.05.07 0 0 18
topiknyitotol kerdeznem - ebben hol talalhato a hazaarulas?
Előzmény: Törölt nick (14)
nagyanyo05 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 16
Köszönöm:)))) Veszek tőled hagymát:DDDD
Előzmény: Törölt nick (14)
nagyanyo05 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 15
Hát persze!!!! Az égés számotokra mindig hazugság:DDD Érdekes, Gyurcsány is hazugság miatt égett:DD
Előzmény: Törölt nick (12)
nagyanyo05 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 11
Sajnálom, hogy nem hallgatod a 95.8at:(((( Többször is leadták!!! De valahogy a gömböci autentikusok nem nagyon akartak rá reagálin!!!:(( Csodálkoztam is, hogy semmi hangja itten:DDDD Nem a gömböc benne a lényeg, hanem maga a magyar pavilon, a soha meg nem valósult és már terv szinten is a Pisa--ba hajtott kormányzati negyed makettel:DDD Azt mondta a tudós, hogy sírt:((( Én is a röhögéstől, mert elképzeltem, hogy olyan Alföldis stilusban lehetett megkomponálva:DDD
Előzmény: IDKFA (9)
jutiq Creative Commons License 2010.05.07 0 0 10

Valóban, ez az izé, nagyon tudományosan hangzik :-)) Na de azt is magyarázd el a hozzánemértőknek, hogy ez mitől olyan különleges. És azt sem szögezted le, hogy a gömböc homogén anyagból van...

 

Előzmény: exponenciális függvény (7)
IDKFA Creative Commons License 2010.05.07 0 0 9
Szvsz vagy te már olyan régi fikanick, hogy tudd, topicot forrással együtt illik nyitni.
Előzmény: nagyanyo05 (5)
exponenciális függvény Creative Commons License 2010.05.07 0 0 8
akkor ez a topik miről szól?? van nem tudományos gömböc is? az mi?
Előzmény: nagyanyo05 (-)
exponenciális függvény Creative Commons License 2010.05.07 0 0 7
egy olyan test, amely mindig egyik oldalára fordul, kivéve ha nagyon be tudod egyensúlyozni a másik oldalára

tudományosabban: csak egy stabil és csak egy instabil izéje van :)

mint a teknőspáncél!
Előzmény: jutiq (2)
nagyanyo05 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 5
Nemcsak nézni, látni!!!! Ott van a topicnyitóban, 95.8, keress rá:))))
Előzmény: Törölt nick (1)
pert2 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 4
Ha egyszer semmi mást nem találtunk fel a legutóbbi világkiállítás óta. Hagytuk volna üresen a pavilont?
Előzmény: nagyanyo05 (-)
T.Howard Creative Commons License 2010.05.07 0 0 3
A minap ettem gömböcöt töltelékes kádposztával. Holnap is egy adagot.
jutiq Creative Commons License 2010.05.07 0 0 2
Miért, van nem tudományos gömböc is? Én tegnap néztem meg a honlapját. Már nagyon szégyeltem, hogy nem tudom mi az a híres gömböc. Hát most sem tudnám egész pontosan elmagyarázni :-)) És sajnos nagyon drága, pedig úgy megkívántam...Legalább egy icipicit...
Előzmény: nagyanyo05 (-)
nagyanyo05 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 topiknyitó
Megnéztem, de csak a tudományos gömböcről van topic!! 95.8 pár nappal ezelőtti hír!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!