Keresés

Részletes keresés

h_mate Creative Commons License 2010.04.29 0 0 115
Szia!
Köszi, de igazából 1:1 nagyítást apater nélkül szeretnék elérni... amúgy mi lenne az ára?
Üdv!
Előzmény: fil (114)
fil Creative Commons License 2010.04.29 0 0 114
Esetleg egy ILYEN érdekel? Én alig használom, mondhatni kihasználatlan.
Előzmény: h_mate (112)
Redna Creative Commons License 2010.04.27 0 0 113
Tudnátok abban segíteni, hogyan tehetnék egy Canon FD macro obit Pentax vázra? Természetesen végtelen nem kell, így lencse sem csak valami "vas", hogy feltehető legyen. Van már vékony FD közgyűrűm szétszedésre és K bajonettes obi végem is. Vagy valami nagyon vékony menetfúró kellene és a két felet összecsavarozni, (persze pöcköt is bele a fix blende mozgatáshoz), vagy nem tudom…
Valami ötlet esetleg?

h_mate Creative Commons License 2010.04.27 0 0 112
Sziasztok!

Panagor/Vivitar/Elicar/Tokina 90mm vagy vivitar/kiron/stb. 105mm macro objektívet keresek megvételre. És ehhez érdekelne majd canon eos átalakító, hogy ne legyen annyira off topic...
Ajánlatokat a hernadimate kukac gmail pont com címre várok!

Szép napot!!
braunlac Creative Commons License 2010.04.26 0 0 111
Sziasztok!

Jó állapotban lévő Olympus OM teleconvertert keresek, ajánlatokat emailben kérek.
pater68 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 110

Tiszteletem!

Sajnálom, hogy nikonhoz nem jók.

Canonhoz ezek szerint illeszthetők.

Előzmény: Abrash (109)
Abrash Creative Commons License 2010.04.22 0 0 109
úgy EMLÉKSZEM nikkonhoz egyik sem

EOShoz M nem ez 1000%
EOShoz R igen, ez is 1000%

Olyan nincs hogy "'használhatóbb" - vagy igen vagy nem.
DE: manuál nikon használható EOSon márixméréssel. Manuális nikon modern nikon vázon nem mér mátrixot. Ilyen értelemben az EOS "használhatóbb"
De élességállitási és munkarekeszes kérések miatt "leghasználhatóbb" a m43, pl a G1

M csak m43-on és 43-on megy, sansung nx-en sem szerintem
Előzmény: pater68 (108)
pater68 Creative Commons License 2010.04.22 0 0 108
Azt mondja hozzáértő (?) hogy az "R" használhatób nikonhoz, az "M" csak canonhoz... így van?
Előzmény: Abrash (93)
Abrash Creative Commons License 2010.04.21 0 0 107
ja, az alján a második képen van egy m43 adapter.
Előzmény: Abrash (106)
Abrash Creative Commons License 2010.04.21 0 0 106
igen, az valamelyik újabb lehet.

lásd a barrel fotót, ahol jelölve is van:





Előzmény: pater68 (103)
Abrash Creative Commons License 2010.04.21 0 0 105
Előzmény: Abrash (104)
Abrash Creative Commons License 2010.04.21 0 0 104
a nikkorral:

Előzmény: Abrash (98)
pater68 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 103

Akkor ez a mondat biztos egy másik típusra vonatkozik:

"Maximum Reproduction Ratio: 1:2. You get between 1:2 and 1:1 with either the PK-3 or PK-13 ring. "

Előzmény: Abrash (101)
Abrash Creative Commons License 2010.04.20 0 0 102
nikon F
minden nikkor-EOS adapterrel mennie kell
Előzmény: jaky (100)
Abrash Creative Commons License 2010.04.20 0 0 101
tudja
:)
Előzmény: pater68 (99)
jaky Creative Commons License 2010.04.20 0 0 100
Nekem Canonra kellene felbiggyeszteni valahogy, de a neten nem találtam rá semmi csak Nikonra (pedig úgy tudtam hogy ez régi legendás darab, és valami m39 - m42 es végre számoltam)
Előzmény: Abrash (98)
pater68 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 99

Ez tudja az 1:1-es leképzést, vagy kell hozzá közgyűrű?

Előzmény: Abrash (98)
Abrash Creative Commons License 2010.04.20 0 0 98
Micro-NIKKOR-P.C Auto 1:3,5 f=55mm 800499

30e?
Előzmény: Abrash (97)
Abrash Creative Commons License 2010.04.20 0 0 97
most nézem, hogy sokféle van belőle, lefotózom éjjel
nem legújabb, alu barrel, jó állapot, árat megálmodom. ha jól nézem, optikailag azonosak a 3,5-ökm, a 2,8nál változott optikailag.
Előzmény: jaky (94)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 96
Helyesbítés:
Na, de azért a Distagon az nagylátó, 28-as.
Előzmény: bmwr12 (95)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 95
Ne, de a Distagon az 28-as.
Előzmény: pater68 (91)
jaky Creative Commons License 2010.04.20 0 0 94
a 55/3,5 mikro nikkor mi a vége és az ára?
Előzmény: Abrash (93)
Abrash Creative Commons License 2010.04.19 0 0 93
bocs, pontatlan:

40/2 summicron-c : M bajonett

60/2,8 macro-elmarit R

90/2,8 Elmarit-R
Előzmény: Abrash (92)
Abrash Creative Commons License 2010.04.19 0 0 92
el kéne adjak egy pár izét

40/2 summicron

60/2,8 macro elmarit vagy 55/3,5 mikro nikkor

90/2,8 elmarit

pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 91

Sajnos a distagon nem ennyire jó.

 

Előzmény: bmwr12 (79)
pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 90
Az obi jónak néz ki, kérdés, hogy a 4/3 vázon mit mutat majd.
Előzmény: sakac (89)
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 89
Ez a gondom nekem is mert jó fényerejű objektívekkel szerelték őket.

Ezt az adaptert nézegetem:adapter
Előzmény: bmwr12 (87)
pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 88
Ha lesznek még legendák. A Nikon arra gyúr, hogy csak G-s obik legyenek a gyártásában. Azokat nehéz lesz adapterrel használni. Canonról nem beszélek, egyéb gyártó (végződés) meg nem hiszem hogy lesz. 
Előzmény: bmwr12 (84)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 87
Hát, nem sok mindent lehet tudni a lencséről ezt találtam:KATT IDE
A lényeget nem tudtam kihámozni, vagyis milyen a bázistávja az obinak.
Ami érdekes lenne !
Előzmény: sakac (86)
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 86
A link lemaradt:

filmfelvevő

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!