Keresés

Részletes keresés

h_mate Creative Commons License 2010.04.27 0 0 112
Sziasztok!

Panagor/Vivitar/Elicar/Tokina 90mm vagy vivitar/kiron/stb. 105mm macro objektívet keresek megvételre. És ehhez érdekelne majd canon eos átalakító, hogy ne legyen annyira off topic...
Ajánlatokat a hernadimate kukac gmail pont com címre várok!

Szép napot!!
braunlac Creative Commons License 2010.04.26 0 0 111
Sziasztok!

Jó állapotban lévő Olympus OM teleconvertert keresek, ajánlatokat emailben kérek.
pater68 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 110

Tiszteletem!

Sajnálom, hogy nikonhoz nem jók.

Canonhoz ezek szerint illeszthetők.

Előzmény: Abrash (109)
Abrash Creative Commons License 2010.04.22 0 0 109
úgy EMLÉKSZEM nikkonhoz egyik sem

EOShoz M nem ez 1000%
EOShoz R igen, ez is 1000%

Olyan nincs hogy "'használhatóbb" - vagy igen vagy nem.
DE: manuál nikon használható EOSon márixméréssel. Manuális nikon modern nikon vázon nem mér mátrixot. Ilyen értelemben az EOS "használhatóbb"
De élességállitási és munkarekeszes kérések miatt "leghasználhatóbb" a m43, pl a G1

M csak m43-on és 43-on megy, sansung nx-en sem szerintem
Előzmény: pater68 (108)
pater68 Creative Commons License 2010.04.22 0 0 108
Azt mondja hozzáértő (?) hogy az "R" használhatób nikonhoz, az "M" csak canonhoz... így van?
Előzmény: Abrash (93)
Abrash Creative Commons License 2010.04.21 0 0 107
ja, az alján a második képen van egy m43 adapter.
Előzmény: Abrash (106)
Abrash Creative Commons License 2010.04.21 0 0 106
igen, az valamelyik újabb lehet.

lásd a barrel fotót, ahol jelölve is van:





Előzmény: pater68 (103)
Abrash Creative Commons License 2010.04.21 0 0 105
Előzmény: Abrash (104)
Abrash Creative Commons License 2010.04.21 0 0 104
a nikkorral:

Előzmény: Abrash (98)
pater68 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 103

Akkor ez a mondat biztos egy másik típusra vonatkozik:

"Maximum Reproduction Ratio: 1:2. You get between 1:2 and 1:1 with either the PK-3 or PK-13 ring. "

Előzmény: Abrash (101)
Abrash Creative Commons License 2010.04.20 0 0 102
nikon F
minden nikkor-EOS adapterrel mennie kell
Előzmény: jaky (100)
Abrash Creative Commons License 2010.04.20 0 0 101
tudja
:)
Előzmény: pater68 (99)
jaky Creative Commons License 2010.04.20 0 0 100
Nekem Canonra kellene felbiggyeszteni valahogy, de a neten nem találtam rá semmi csak Nikonra (pedig úgy tudtam hogy ez régi legendás darab, és valami m39 - m42 es végre számoltam)
Előzmény: Abrash (98)
pater68 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 99

Ez tudja az 1:1-es leképzést, vagy kell hozzá közgyűrű?

Előzmény: Abrash (98)
Abrash Creative Commons License 2010.04.20 0 0 98
Micro-NIKKOR-P.C Auto 1:3,5 f=55mm 800499

30e?
Előzmény: Abrash (97)
Abrash Creative Commons License 2010.04.20 0 0 97
most nézem, hogy sokféle van belőle, lefotózom éjjel
nem legújabb, alu barrel, jó állapot, árat megálmodom. ha jól nézem, optikailag azonosak a 3,5-ökm, a 2,8nál változott optikailag.
Előzmény: jaky (94)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 96
Helyesbítés:
Na, de azért a Distagon az nagylátó, 28-as.
Előzmény: bmwr12 (95)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 95
Ne, de a Distagon az 28-as.
Előzmény: pater68 (91)
jaky Creative Commons License 2010.04.20 0 0 94
a 55/3,5 mikro nikkor mi a vége és az ára?
Előzmény: Abrash (93)
Abrash Creative Commons License 2010.04.19 0 0 93
bocs, pontatlan:

40/2 summicron-c : M bajonett

60/2,8 macro-elmarit R

90/2,8 Elmarit-R
Előzmény: Abrash (92)
Abrash Creative Commons License 2010.04.19 0 0 92
el kéne adjak egy pár izét

40/2 summicron

60/2,8 macro elmarit vagy 55/3,5 mikro nikkor

90/2,8 elmarit

pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 91

Sajnos a distagon nem ennyire jó.

 

Előzmény: bmwr12 (79)
pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 90
Az obi jónak néz ki, kérdés, hogy a 4/3 vázon mit mutat majd.
Előzmény: sakac (89)
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 89
Ez a gondom nekem is mert jó fényerejű objektívekkel szerelték őket.

Ezt az adaptert nézegetem:adapter
Előzmény: bmwr12 (87)
pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 88
Ha lesznek még legendák. A Nikon arra gyúr, hogy csak G-s obik legyenek a gyártásában. Azokat nehéz lesz adapterrel használni. Canonról nem beszélek, egyéb gyártó (végződés) meg nem hiszem hogy lesz. 
Előzmény: bmwr12 (84)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 87
Hát, nem sok mindent lehet tudni a lencséről ezt találtam:KATT IDE
A lényeget nem tudtam kihámozni, vagyis milyen a bázistávja az obinak.
Ami érdekes lenne !
Előzmény: sakac (86)
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 86
A link lemaradt:

filmfelvevő
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 85
Akkor másképp a kérdés.
Tegyük fel van egy ilyenem: ezek a c mountos csatlakozásúak?
Egyenlőre elméleti szinten gondolkodom.
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 84
Szia !
Porból lettünk, porrá leszünk.......
Azonban donorral fel tudunk támasztani poraiból pár dolgot, hiszen 5-6 évtized múltával elkél a generál.
Köszi !!!
Majd ha a jövőben faragnak adaptert az akkor használatos gépekre a mai legendás obikhoz.....................
Előzmény: sakac (82)
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 83
Ezek a 4/100-s Leica-l készültek.







Jut eszembe a C mount csak egyféle méretben létezik? Gondolkodom egy adapterem próbálgatni igaz még optikám sincs. Mire figyeljek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!