Keresés

Részletes keresés

jaky Creative Commons License 2010.04.20 0 0 100
Nekem Canonra kellene felbiggyeszteni valahogy, de a neten nem találtam rá semmi csak Nikonra (pedig úgy tudtam hogy ez régi legendás darab, és valami m39 - m42 es végre számoltam)
Előzmény: Abrash (98)
pater68 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 99

Ez tudja az 1:1-es leképzést, vagy kell hozzá közgyűrű?

Előzmény: Abrash (98)
Abrash Creative Commons License 2010.04.20 0 0 98
Micro-NIKKOR-P.C Auto 1:3,5 f=55mm 800499

30e?
Előzmény: Abrash (97)
Abrash Creative Commons License 2010.04.20 0 0 97
most nézem, hogy sokféle van belőle, lefotózom éjjel
nem legújabb, alu barrel, jó állapot, árat megálmodom. ha jól nézem, optikailag azonosak a 3,5-ökm, a 2,8nál változott optikailag.
Előzmény: jaky (94)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 96
Helyesbítés:
Na, de azért a Distagon az nagylátó, 28-as.
Előzmény: bmwr12 (95)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 95
Ne, de a Distagon az 28-as.
Előzmény: pater68 (91)
jaky Creative Commons License 2010.04.20 0 0 94
a 55/3,5 mikro nikkor mi a vége és az ára?
Előzmény: Abrash (93)
Abrash Creative Commons License 2010.04.19 0 0 93
bocs, pontatlan:

40/2 summicron-c : M bajonett

60/2,8 macro-elmarit R

90/2,8 Elmarit-R
Előzmény: Abrash (92)
Abrash Creative Commons License 2010.04.19 0 0 92
el kéne adjak egy pár izét

40/2 summicron

60/2,8 macro elmarit vagy 55/3,5 mikro nikkor

90/2,8 elmarit

pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 91

Sajnos a distagon nem ennyire jó.

 

Előzmény: bmwr12 (79)
pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 90
Az obi jónak néz ki, kérdés, hogy a 4/3 vázon mit mutat majd.
Előzmény: sakac (89)
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 89
Ez a gondom nekem is mert jó fényerejű objektívekkel szerelték őket.

Ezt az adaptert nézegetem:adapter
Előzmény: bmwr12 (87)
pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 88
Ha lesznek még legendák. A Nikon arra gyúr, hogy csak G-s obik legyenek a gyártásában. Azokat nehéz lesz adapterrel használni. Canonról nem beszélek, egyéb gyártó (végződés) meg nem hiszem hogy lesz. 
Előzmény: bmwr12 (84)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 87
Hát, nem sok mindent lehet tudni a lencséről ezt találtam:KATT IDE
A lényeget nem tudtam kihámozni, vagyis milyen a bázistávja az obinak.
Ami érdekes lenne !
Előzmény: sakac (86)
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 86
A link lemaradt:

filmfelvevő
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 85
Akkor másképp a kérdés.
Tegyük fel van egy ilyenem: ezek a c mountos csatlakozásúak?
Egyenlőre elméleti szinten gondolkodom.
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 84
Szia !
Porból lettünk, porrá leszünk.......
Azonban donorral fel tudunk támasztani poraiból pár dolgot, hiszen 5-6 évtized múltával elkél a generál.
Köszi !!!
Majd ha a jövőben faragnak adaptert az akkor használatos gépekre a mai legendás obikhoz.....................
Előzmény: sakac (82)
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 83
Ezek a 4/100-s Leica-l készültek.







Jut eszembe a C mount csak egyféle méretben létezik? Gondolkodom egy adapterem próbálgatni igaz még optikám sincs. Mire figyeljek?
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 82
:)
Örülök hogy sikerült.
Előzmény: bmwr12 (81)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 81
Sikerült megalkotnom egy Exakta -> EOS adaptert, amit chippel is megtámogattam.
Sok szép obi lelhető az Exakta illesztésűek között, és ezek igazán nem mai darabok. Szerencsére anno a hetvenes években meghoztam jó párat az NDK-ból, így muszály volt készítenem egy passzdarabot.
A Biotar jelenleg M 42-esre van véglegesítve.
Előzmény: pater68 (80)
pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 80
Igen, igen, igen! Na ezek a szép dolgok, az emberfia nem gondolná, hogy ötven éves dolgok mire képesek... Gyerünk Canon, Nikon, a lecke fel van adva.
Előzmény: bmwr12 (79)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 79
Lemaradt a kivágás:
Előzmény: bmwr12 (78)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 78
Ha-ha !
Én is ezen élesítettem az 1,5/75-ös Exakta-s Biotar-t, miután felfaragtam az EOS-ra.






f:1,5







f:2,8
Előzmény: pater68 (62)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.19 0 0 77
Eladásra kínálom új adapteremet: segítségével 4/3 Olympus vázra Pentax K bajonettes objektív tehető föl. Nem chip-es.
pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 76
Ez melyik Sonnar, az un. "zebra", vagy a sima fekete?
Előzmény: yoee (59)
jaky Creative Commons License 2010.04.19 0 0 75
Küldtem mailt, megkaptad?
Előzmény: yoee (59)
márnempipás Creative Commons License 2010.04.19 0 0 74
OK, csak meg kéne találnom a hozzá való gépet valahol a műhely egy rejtett bugyrában, és akkor egy csomagban eladom. Majd jelentkezem.
Előzmény: pater68 (72)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 73
Szia !
Ez még nem is bonyolult, ha elkötelezett vagy.
Gyors obi, ez jó !
Előzmény: márnempipás (71)
pater68 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 72
Ha úgy gondolod, hogy megválnál Tőlük, keress meg mélben.
Előzmény: márnempipás (71)
márnempipás Creative Commons License 2010.04.18 0 0 71
Ha ez ilyen bonyolult, akkor azt hiszem jobban járok ha veszek egy gyors Nikon obit :- )
DX vázra alapnak, egyébként is jobb lenne egy 35/1,8-as obi.
A topkor obikat meg eladom egy gyűjtőnek géppel együtt.
Előzmény: bmwr12 (70)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!