Keresés

Részletes keresés

sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 89
Ez a gondom nekem is mert jó fényerejű objektívekkel szerelték őket.

Ezt az adaptert nézegetem:adapter
Előzmény: bmwr12 (87)
pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 88
Ha lesznek még legendák. A Nikon arra gyúr, hogy csak G-s obik legyenek a gyártásában. Azokat nehéz lesz adapterrel használni. Canonról nem beszélek, egyéb gyártó (végződés) meg nem hiszem hogy lesz. 
Előzmény: bmwr12 (84)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 87
Hát, nem sok mindent lehet tudni a lencséről ezt találtam:KATT IDE
A lényeget nem tudtam kihámozni, vagyis milyen a bázistávja az obinak.
Ami érdekes lenne !
Előzmény: sakac (86)
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 86
A link lemaradt:

filmfelvevő
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 85
Akkor másképp a kérdés.
Tegyük fel van egy ilyenem: ezek a c mountos csatlakozásúak?
Egyenlőre elméleti szinten gondolkodom.
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 84
Szia !
Porból lettünk, porrá leszünk.......
Azonban donorral fel tudunk támasztani poraiból pár dolgot, hiszen 5-6 évtized múltával elkél a generál.
Köszi !!!
Majd ha a jövőben faragnak adaptert az akkor használatos gépekre a mai legendás obikhoz.....................
Előzmény: sakac (82)
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 83
Ezek a 4/100-s Leica-l készültek.







Jut eszembe a C mount csak egyféle méretben létezik? Gondolkodom egy adapterem próbálgatni igaz még optikám sincs. Mire figyeljek?
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 82
:)
Örülök hogy sikerült.
Előzmény: bmwr12 (81)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 81
Sikerült megalkotnom egy Exakta -> EOS adaptert, amit chippel is megtámogattam.
Sok szép obi lelhető az Exakta illesztésűek között, és ezek igazán nem mai darabok. Szerencsére anno a hetvenes években meghoztam jó párat az NDK-ból, így muszály volt készítenem egy passzdarabot.
A Biotar jelenleg M 42-esre van véglegesítve.
Előzmény: pater68 (80)
pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 80
Igen, igen, igen! Na ezek a szép dolgok, az emberfia nem gondolná, hogy ötven éves dolgok mire képesek... Gyerünk Canon, Nikon, a lecke fel van adva.
Előzmény: bmwr12 (79)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 79
Lemaradt a kivágás:
Előzmény: bmwr12 (78)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 78
Ha-ha !
Én is ezen élesítettem az 1,5/75-ös Exakta-s Biotar-t, miután felfaragtam az EOS-ra.






f:1,5







f:2,8
Előzmény: pater68 (62)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.19 0 0 77
Eladásra kínálom új adapteremet: segítségével 4/3 Olympus vázra Pentax K bajonettes objektív tehető föl. Nem chip-es.
pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 76
Ez melyik Sonnar, az un. "zebra", vagy a sima fekete?
Előzmény: yoee (59)
jaky Creative Commons License 2010.04.19 0 0 75
Küldtem mailt, megkaptad?
Előzmény: yoee (59)
márnempipás Creative Commons License 2010.04.19 0 0 74
OK, csak meg kéne találnom a hozzá való gépet valahol a műhely egy rejtett bugyrában, és akkor egy csomagban eladom. Majd jelentkezem.
Előzmény: pater68 (72)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 73
Szia !
Ez még nem is bonyolult, ha elkötelezett vagy.
Gyors obi, ez jó !
Előzmény: márnempipás (71)
pater68 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 72
Ha úgy gondolod, hogy megválnál Tőlük, keress meg mélben.
Előzmény: márnempipás (71)
márnempipás Creative Commons License 2010.04.18 0 0 71
Ha ez ilyen bonyolult, akkor azt hiszem jobban járok ha veszek egy gyors Nikon obit :- )
DX vázra alapnak, egyébként is jobb lenne egy 35/1,8-as obi.
A topkor obikat meg eladom egy gyűjtőnek géppel együtt.
Előzmény: bmwr12 (70)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 70
Igen, jól érted.
A Nikon bázistávban hosszabb mint az M42, mint a Topcon, viszont a Topcon rövidebb mint a Nikon, ezért a lencsével meghosszabbított M42-be, az annál is rövidebb Topcont behelyezed egy újabb adapterrel, és így mindezt a Nikonon tudod használni (?).
Csak nem tudom, hogy az M42 -> Nikon lencséje mennyit ront a Topcon képén.
Előzmény: márnempipás (69)
márnempipás Creative Commons License 2010.04.18 0 0 69
Jól értem, hogy egy dupla adapterrel lehetne felenni Nikonra?
Előzmény: pater68 (68)
pater68 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 68
Nálam is leledzik egy RE.Auto-Topcor 1:3,5 f=13,5cm obi. Canonra fel lehet tenni, sajna még csak most érkezik az adapter Kínából. Azért az 58/1.4 megér egy misét. Létezik Topcon C/M42 adapter, ezt lencsés M42/Nikon adapterrel elméletileg fel lehet tenni Nikon vázra.
Előzmény: márnempipás (67)
márnempipás Creative Commons License 2010.04.18 0 0 67
Sziasztok,

van egy sorozat RE, Auto-Topkor obim, amelyek közül szívesen használnék egyet manapság is, ez egy f=58/1,4-es manuális darab. Valahol van egy 24-esem is csak most nem találom, így annak a fényerejét nem tudom, de emlékeim szerint az is egy nagyon jó darab volt, van egy 200/5,6-os is de az nem igazán izgalmas. Annak idején egy Topkon gépen használtam ezeket.

Van valamilyen tippetek, hogy ezeket hogyan lehetne Nikon vázra felhegeszteni?
pater68 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 66
Tele Ennalyt 2.8/135 m42, C40D
pater68 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 65

Canon váz tulaj kérdezte Tőlem, hogy Nikon obi megy e a Canonon. Jelentem megy, de AF nem lesz...

Petroff Creative Commons License 2010.04.17 0 0 64
Sziasztok, ha valakinek esetleg kell, akkor van egy eladó Canon FD-EF adapter, a legújabb, programozható AF chippel, fekete, fém, lencse nélküli (nincs végtelen, makrózásra jó). Ára 5.000.- Mailem publikus, vagy harminc-2191-kettő22
pater68 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 63
Képek QBM bajonettű CZ Tele-Tesser 4/200, C40D
pater68 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 62
Képek Y/C Zeiss Distagon *T 28/2.8, C40D
pater68 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 61
Szép jó reggelt! Nem szívesen nyúlnék a gépbe, ha nem muszály. Az AF jó, a törőékes "mérés" is pontos, csak nem pont középen kell fókuszálni. Ezt túlélem. De köszönöm az ötletet, következő pucolásnál leht, hogy nekiveselkedem.
Előzmény: bmwr12 (60)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 60
Szervusz !
Próbálj meg alátenni papírból kivágott hézagolót, a törőékes alá.
Előzmény: pater68 (58)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!