Fényképezgép vázakra nem csak a saját csatlakozású objektív tehető fel, adapterekkel szinte bármi megoldható.
Célom ezzel a topic-kal, hogy a tapasztalatokat meg tudjuk beszélni, esetlegesen adok-veszeknek is helyt adjon.
Szia ! Porból lettünk, porrá leszünk....... Azonban donorral fel tudunk támasztani poraiból pár dolgot, hiszen 5-6 évtized múltával elkél a generál. Köszi !!! Majd ha a jövőben faragnak adaptert az akkor használatos gépekre a mai legendás obikhoz.....................
Sikerült megalkotnom egy Exakta -> EOS adaptert, amit chippel is megtámogattam. Sok szép obi lelhető az Exakta illesztésűek között, és ezek igazán nem mai darabok. Szerencsére anno a hetvenes években meghoztam jó párat az NDK-ból, így muszály volt készítenem egy passzdarabot. A Biotar jelenleg M 42-esre van véglegesítve.
Ha ez ilyen bonyolult, akkor azt hiszem jobban járok ha veszek egy gyors Nikon obit :- ) DX vázra alapnak, egyébként is jobb lenne egy 35/1,8-as obi. A topkor obikat meg eladom egy gyűjtőnek géppel együtt.
Igen, jól érted. A Nikon bázistávban hosszabb mint az M42, mint a Topcon, viszont a Topcon rövidebb mint a Nikon, ezért a lencsével meghosszabbított M42-be, az annál is rövidebb Topcont behelyezed egy újabb adapterrel, és így mindezt a Nikonon tudod használni (?). Csak nem tudom, hogy az M42 -> Nikon lencséje mennyit ront a Topcon képén.
Nálam is leledzik egy RE.Auto-Topcor 1:3,5 f=13,5cm obi. Canonra fel lehet tenni, sajna még csak most érkezik az adapter Kínából. Azért az 58/1.4 megér egy misét. Létezik Topcon C/M42 adapter, ezt lencsés M42/Nikon adapterrel elméletileg fel lehet tenni Nikon vázra.
van egy sorozat RE, Auto-Topkor obim, amelyek közül szívesen használnék egyet manapság is, ez egy f=58/1,4-es manuális darab. Valahol van egy 24-esem is csak most nem találom, így annak a fényerejét nem tudom, de emlékeim szerint az is egy nagyon jó darab volt, van egy 200/5,6-os is de az nem igazán izgalmas. Annak idején egy Topkon gépen használtam ezeket.
Van valamilyen tippetek, hogy ezeket hogyan lehetne Nikon vázra felhegeszteni?
Sziasztok, ha valakinek esetleg kell, akkor van egy eladó Canon FD-EF adapter, a legújabb, programozható AF chippel, fekete, fém, lencse nélküli (nincs végtelen, makrózásra jó). Ára 5.000.- Mailem publikus, vagy harminc-2191-kettő22
Szép jó reggelt! Nem szívesen nyúlnék a gépbe, ha nem muszály. Az AF jó, a törőékes "mérés" is pontos, csak nem pont középen kell fókuszálni. Ezt túlélem. De köszönöm az ötletet, következő pucolásnál leht, hogy nekiveselkedem.
Általában a mattüveg magasságával szokott gond lenni. Az eredeti alatt ha volt alátét, attól még nem biztos hogy a másiknál kell hozzá. A D30-nál pl. az eredeti felállás a kiszerelési sorrendben: - rögzítő laprugó - mattüveg - réz-alátét Elválóékesnél a beszerelési sorrend: - mattüveg - réz alátét (erre azért van szükség, mert lötyögött az elválóékes) - rögzítő lemez Kitűnő volt a fókusz helye.