Keresés

Részletes keresés

bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 84
Szia !
Porból lettünk, porrá leszünk.......
Azonban donorral fel tudunk támasztani poraiból pár dolgot, hiszen 5-6 évtized múltával elkél a generál.
Köszi !!!
Majd ha a jövőben faragnak adaptert az akkor használatos gépekre a mai legendás obikhoz.....................
Előzmény: sakac (82)
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 83
Ezek a 4/100-s Leica-l készültek.







Jut eszembe a C mount csak egyféle méretben létezik? Gondolkodom egy adapterem próbálgatni igaz még optikám sincs. Mire figyeljek?
sakac Creative Commons License 2010.04.19 0 0 82
:)
Örülök hogy sikerült.
Előzmény: bmwr12 (81)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 81
Sikerült megalkotnom egy Exakta -> EOS adaptert, amit chippel is megtámogattam.
Sok szép obi lelhető az Exakta illesztésűek között, és ezek igazán nem mai darabok. Szerencsére anno a hetvenes években meghoztam jó párat az NDK-ból, így muszály volt készítenem egy passzdarabot.
A Biotar jelenleg M 42-esre van véglegesítve.
Előzmény: pater68 (80)
pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 80
Igen, igen, igen! Na ezek a szép dolgok, az emberfia nem gondolná, hogy ötven éves dolgok mire képesek... Gyerünk Canon, Nikon, a lecke fel van adva.
Előzmény: bmwr12 (79)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 79
Lemaradt a kivágás:
Előzmény: bmwr12 (78)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 78
Ha-ha !
Én is ezen élesítettem az 1,5/75-ös Exakta-s Biotar-t, miután felfaragtam az EOS-ra.






f:1,5







f:2,8
Előzmény: pater68 (62)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.19 0 0 77
Eladásra kínálom új adapteremet: segítségével 4/3 Olympus vázra Pentax K bajonettes objektív tehető föl. Nem chip-es.
pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 76
Ez melyik Sonnar, az un. "zebra", vagy a sima fekete?
Előzmény: yoee (59)
jaky Creative Commons License 2010.04.19 0 0 75
Küldtem mailt, megkaptad?
Előzmény: yoee (59)
márnempipás Creative Commons License 2010.04.19 0 0 74
OK, csak meg kéne találnom a hozzá való gépet valahol a műhely egy rejtett bugyrában, és akkor egy csomagban eladom. Majd jelentkezem.
Előzmény: pater68 (72)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 73
Szia !
Ez még nem is bonyolult, ha elkötelezett vagy.
Gyors obi, ez jó !
Előzmény: márnempipás (71)
pater68 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 72
Ha úgy gondolod, hogy megválnál Tőlük, keress meg mélben.
Előzmény: márnempipás (71)
márnempipás Creative Commons License 2010.04.18 0 0 71
Ha ez ilyen bonyolult, akkor azt hiszem jobban járok ha veszek egy gyors Nikon obit :- )
DX vázra alapnak, egyébként is jobb lenne egy 35/1,8-as obi.
A topkor obikat meg eladom egy gyűjtőnek géppel együtt.
Előzmény: bmwr12 (70)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 70
Igen, jól érted.
A Nikon bázistávban hosszabb mint az M42, mint a Topcon, viszont a Topcon rövidebb mint a Nikon, ezért a lencsével meghosszabbított M42-be, az annál is rövidebb Topcont behelyezed egy újabb adapterrel, és így mindezt a Nikonon tudod használni (?).
Csak nem tudom, hogy az M42 -> Nikon lencséje mennyit ront a Topcon képén.
Előzmény: márnempipás (69)
márnempipás Creative Commons License 2010.04.18 0 0 69
Jól értem, hogy egy dupla adapterrel lehetne felenni Nikonra?
Előzmény: pater68 (68)
pater68 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 68
Nálam is leledzik egy RE.Auto-Topcor 1:3,5 f=13,5cm obi. Canonra fel lehet tenni, sajna még csak most érkezik az adapter Kínából. Azért az 58/1.4 megér egy misét. Létezik Topcon C/M42 adapter, ezt lencsés M42/Nikon adapterrel elméletileg fel lehet tenni Nikon vázra.
Előzmény: márnempipás (67)
márnempipás Creative Commons License 2010.04.18 0 0 67
Sziasztok,

van egy sorozat RE, Auto-Topkor obim, amelyek közül szívesen használnék egyet manapság is, ez egy f=58/1,4-es manuális darab. Valahol van egy 24-esem is csak most nem találom, így annak a fényerejét nem tudom, de emlékeim szerint az is egy nagyon jó darab volt, van egy 200/5,6-os is de az nem igazán izgalmas. Annak idején egy Topkon gépen használtam ezeket.

Van valamilyen tippetek, hogy ezeket hogyan lehetne Nikon vázra felhegeszteni?
pater68 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 66
Tele Ennalyt 2.8/135 m42, C40D
pater68 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 65

Canon váz tulaj kérdezte Tőlem, hogy Nikon obi megy e a Canonon. Jelentem megy, de AF nem lesz...

Petroff Creative Commons License 2010.04.17 0 0 64
Sziasztok, ha valakinek esetleg kell, akkor van egy eladó Canon FD-EF adapter, a legújabb, programozható AF chippel, fekete, fém, lencse nélküli (nincs végtelen, makrózásra jó). Ára 5.000.- Mailem publikus, vagy harminc-2191-kettő22
pater68 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 63
Képek QBM bajonettű CZ Tele-Tesser 4/200, C40D
pater68 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 62
Képek Y/C Zeiss Distagon *T 28/2.8, C40D
pater68 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 61
Szép jó reggelt! Nem szívesen nyúlnék a gépbe, ha nem muszály. Az AF jó, a törőékes "mérés" is pontos, csak nem pont középen kell fókuszálni. Ezt túlélem. De köszönöm az ötletet, következő pucolásnál leht, hogy nekiveselkedem.
Előzmény: bmwr12 (60)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 60
Szervusz !
Próbálj meg alátenni papírból kivágott hézagolót, a törőékes alá.
Előzmény: pater68 (58)
yoee Creative Commons License 2010.04.16 0 0 59
Sziasztok! Hátha érdekel valakit, remélem nem off!

Eladóak a következő obik:

1. Carl Zeiss Jena Sonnar 135mm f3.5
Kemény bőr dobozban, első hátsó kupakkal. Szép állapot. 10e.

2. Carl Zeiss Jena Flektogon 35mm f2.8
Kemény bőr dobozban, csak az első kupakja van meg. Szép állapot. 10e.

Egyik lencse sem karcos. Ha kép kell, akkor írjatok, elküldöm a linket.
Csere érdekel egy 50mm 1,4 PK bajonettes verzióra.

yoee
pater68 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 58
Nem volt alátét. Lepróbáltam, az AF jó, attól maradhat.
Előzmény: bmwr12 (57)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 57
Általában a mattüveg magasságával szokott gond lenni. Az eredeti alatt ha volt alátét, attól még nem biztos hogy a másiknál kell hozzá.
A D30-nál pl. az eredeti felállás a kiszerelési sorrendben:
- rögzítő laprugó
- mattüveg
- réz-alátét
Elválóékesnél a beszerelési sorrend:
- mattüveg
- réz alátét (erre azért van szükség, mert lötyögött az elválóékes)
- rögzítő lemez
Kitűnő volt a fókusz helye.
Előzmény: pater68 (56)
pater68 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 56
C40D a gép, lehet, hogy hasonló a probléma, mint a Tieddel, és csak arrébb kellene tólni...
Előzmény: bmwr12 (53)
pater68 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 55
Jól lett beletéve. Nagyon vaciláltam rajta, mert a Katz eye-re nem volt pénzem, és egy kínai lett helyette, rendelve HK-ból. Döbbenet ült ki arcunkra, mikor beletettük, és a prizmakör NEM a kép közepén, hanem egy miliméterrel ARRÉBB található. Mindegy, benne lett hagyva, végülis használható.
Előzmény: képfaragó (48)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!