Fényképezgép vázakra nem csak a saját csatlakozású objektív tehető fel, adapterekkel szinte bármi megoldható.
Célom ezzel a topic-kal, hogy a tapasztalatokat meg tudjuk beszélni, esetlegesen adok-veszeknek is helyt adjon.
Ha ez ilyen bonyolult, akkor azt hiszem jobban járok ha veszek egy gyors Nikon obit :- ) DX vázra alapnak, egyébként is jobb lenne egy 35/1,8-as obi. A topkor obikat meg eladom egy gyűjtőnek géppel együtt.
Igen, jól érted. A Nikon bázistávban hosszabb mint az M42, mint a Topcon, viszont a Topcon rövidebb mint a Nikon, ezért a lencsével meghosszabbított M42-be, az annál is rövidebb Topcont behelyezed egy újabb adapterrel, és így mindezt a Nikonon tudod használni (?). Csak nem tudom, hogy az M42 -> Nikon lencséje mennyit ront a Topcon képén.
Nálam is leledzik egy RE.Auto-Topcor 1:3,5 f=13,5cm obi. Canonra fel lehet tenni, sajna még csak most érkezik az adapter Kínából. Azért az 58/1.4 megér egy misét. Létezik Topcon C/M42 adapter, ezt lencsés M42/Nikon adapterrel elméletileg fel lehet tenni Nikon vázra.
van egy sorozat RE, Auto-Topkor obim, amelyek közül szívesen használnék egyet manapság is, ez egy f=58/1,4-es manuális darab. Valahol van egy 24-esem is csak most nem találom, így annak a fényerejét nem tudom, de emlékeim szerint az is egy nagyon jó darab volt, van egy 200/5,6-os is de az nem igazán izgalmas. Annak idején egy Topkon gépen használtam ezeket.
Van valamilyen tippetek, hogy ezeket hogyan lehetne Nikon vázra felhegeszteni?
Sziasztok, ha valakinek esetleg kell, akkor van egy eladó Canon FD-EF adapter, a legújabb, programozható AF chippel, fekete, fém, lencse nélküli (nincs végtelen, makrózásra jó). Ára 5.000.- Mailem publikus, vagy harminc-2191-kettő22
Szép jó reggelt! Nem szívesen nyúlnék a gépbe, ha nem muszály. Az AF jó, a törőékes "mérés" is pontos, csak nem pont középen kell fókuszálni. Ezt túlélem. De köszönöm az ötletet, következő pucolásnál leht, hogy nekiveselkedem.
Általában a mattüveg magasságával szokott gond lenni. Az eredeti alatt ha volt alátét, attól még nem biztos hogy a másiknál kell hozzá. A D30-nál pl. az eredeti felállás a kiszerelési sorrendben: - rögzítő laprugó - mattüveg - réz-alátét Elválóékesnél a beszerelési sorrend: - mattüveg - réz alátét (erre azért van szükség, mert lötyögött az elválóékes) - rögzítő lemez Kitűnő volt a fókusz helye.
Jól lett beletéve. Nagyon vaciláltam rajta, mert a Katz eye-re nem volt pénzem, és egy kínai lett helyette, rendelve HK-ból. Döbbenet ült ki arcunkra, mikor beletettük, és a prizmakör NEM a kép közepén, hanem egy miliméterrel ARRÉBB található. Mindegy, benne lett hagyva, végülis használható.
Természetesen sejthetjük hogy ezt a használtpiaci árat nem a minőségével érte el, hanem a ritkaságával. Ettől függetlenül valószínűleg jobb minőséget produkál azon a néhány FD nagytelén, mint egy $20-os kínai adapter. :^)
Azt nem tudjuk mennyi készült belőle, de rendszeresen felbukkan egy-egy darab az eBay-en és az említett árakért el is viszik. Valószínűleg otthon nem egy FD50/1.8-ra biggyesztik. :^) Bár az un. "gyűjtők" között is sok olyan van aki nem biggyeszt semmit semmire, - fotótechnikai eszköz lévén... - a lényeg hogy a cucc lehetőleg eredeti dobozában,papírokkal, évtizedekig feküdjön egy szekrény mélyén. A gyűjteményben. Viszont így ki lehet jelenteni hogy van egy "ilyenem"...
Szervusz ! Nem tudom milyen géped van, de az eredeti mattüveg gyári helyzetét illik figyelembe venni a cserénél. Ha voltak alátétek azok nem biztos hogy az eredetei helyükön megfelelnek az új üveghez. Én EOS D30-nál cseréltem, és az eredetihez képest máshová kellet helyeznem az illesztőt. Gond nélkül használtam, megelégedésre. Lényeg: fixen kell rögzülnie a lencsének.
Ez az az adapter, amiből a Canon csak néhány kiválasztott felhasználónak ( Reuters, AP ) adott korlátozott számban, hogy megkönnyítse az áttérést az FD-ről az EOS szettekre... nem véletlen, hogy ritka és horribilis ára van...