Keresés

Részletes keresés

bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 78
Ha-ha !
Én is ezen élesítettem az 1,5/75-ös Exakta-s Biotar-t, miután felfaragtam az EOS-ra.






f:1,5







f:2,8
Előzmény: pater68 (62)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.19 0 0 77
Eladásra kínálom új adapteremet: segítségével 4/3 Olympus vázra Pentax K bajonettes objektív tehető föl. Nem chip-es.
pater68 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 76
Ez melyik Sonnar, az un. "zebra", vagy a sima fekete?
Előzmény: yoee (59)
jaky Creative Commons License 2010.04.19 0 0 75
Küldtem mailt, megkaptad?
Előzmény: yoee (59)
márnempipás Creative Commons License 2010.04.19 0 0 74
OK, csak meg kéne találnom a hozzá való gépet valahol a műhely egy rejtett bugyrában, és akkor egy csomagban eladom. Majd jelentkezem.
Előzmény: pater68 (72)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 73
Szia !
Ez még nem is bonyolult, ha elkötelezett vagy.
Gyors obi, ez jó !
Előzmény: márnempipás (71)
pater68 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 72
Ha úgy gondolod, hogy megválnál Tőlük, keress meg mélben.
Előzmény: márnempipás (71)
márnempipás Creative Commons License 2010.04.18 0 0 71
Ha ez ilyen bonyolult, akkor azt hiszem jobban járok ha veszek egy gyors Nikon obit :- )
DX vázra alapnak, egyébként is jobb lenne egy 35/1,8-as obi.
A topkor obikat meg eladom egy gyűjtőnek géppel együtt.
Előzmény: bmwr12 (70)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 70
Igen, jól érted.
A Nikon bázistávban hosszabb mint az M42, mint a Topcon, viszont a Topcon rövidebb mint a Nikon, ezért a lencsével meghosszabbított M42-be, az annál is rövidebb Topcont behelyezed egy újabb adapterrel, és így mindezt a Nikonon tudod használni (?).
Csak nem tudom, hogy az M42 -> Nikon lencséje mennyit ront a Topcon képén.
Előzmény: márnempipás (69)
márnempipás Creative Commons License 2010.04.18 0 0 69
Jól értem, hogy egy dupla adapterrel lehetne felenni Nikonra?
Előzmény: pater68 (68)
pater68 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 68
Nálam is leledzik egy RE.Auto-Topcor 1:3,5 f=13,5cm obi. Canonra fel lehet tenni, sajna még csak most érkezik az adapter Kínából. Azért az 58/1.4 megér egy misét. Létezik Topcon C/M42 adapter, ezt lencsés M42/Nikon adapterrel elméletileg fel lehet tenni Nikon vázra.
Előzmény: márnempipás (67)
márnempipás Creative Commons License 2010.04.18 0 0 67
Sziasztok,

van egy sorozat RE, Auto-Topkor obim, amelyek közül szívesen használnék egyet manapság is, ez egy f=58/1,4-es manuális darab. Valahol van egy 24-esem is csak most nem találom, így annak a fényerejét nem tudom, de emlékeim szerint az is egy nagyon jó darab volt, van egy 200/5,6-os is de az nem igazán izgalmas. Annak idején egy Topkon gépen használtam ezeket.

Van valamilyen tippetek, hogy ezeket hogyan lehetne Nikon vázra felhegeszteni?
pater68 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 66
Tele Ennalyt 2.8/135 m42, C40D
pater68 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 65

Canon váz tulaj kérdezte Tőlem, hogy Nikon obi megy e a Canonon. Jelentem megy, de AF nem lesz...

Petroff Creative Commons License 2010.04.17 0 0 64
Sziasztok, ha valakinek esetleg kell, akkor van egy eladó Canon FD-EF adapter, a legújabb, programozható AF chippel, fekete, fém, lencse nélküli (nincs végtelen, makrózásra jó). Ára 5.000.- Mailem publikus, vagy harminc-2191-kettő22
pater68 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 63
Képek QBM bajonettű CZ Tele-Tesser 4/200, C40D
pater68 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 62
Képek Y/C Zeiss Distagon *T 28/2.8, C40D
pater68 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 61
Szép jó reggelt! Nem szívesen nyúlnék a gépbe, ha nem muszály. Az AF jó, a törőékes "mérés" is pontos, csak nem pont középen kell fókuszálni. Ezt túlélem. De köszönöm az ötletet, következő pucolásnál leht, hogy nekiveselkedem.
Előzmény: bmwr12 (60)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 60
Szervusz !
Próbálj meg alátenni papírból kivágott hézagolót, a törőékes alá.
Előzmény: pater68 (58)
yoee Creative Commons License 2010.04.16 0 0 59
Sziasztok! Hátha érdekel valakit, remélem nem off!

Eladóak a következő obik:

1. Carl Zeiss Jena Sonnar 135mm f3.5
Kemény bőr dobozban, első hátsó kupakkal. Szép állapot. 10e.

2. Carl Zeiss Jena Flektogon 35mm f2.8
Kemény bőr dobozban, csak az első kupakja van meg. Szép állapot. 10e.

Egyik lencse sem karcos. Ha kép kell, akkor írjatok, elküldöm a linket.
Csere érdekel egy 50mm 1,4 PK bajonettes verzióra.

yoee
pater68 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 58
Nem volt alátét. Lepróbáltam, az AF jó, attól maradhat.
Előzmény: bmwr12 (57)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 57
Általában a mattüveg magasságával szokott gond lenni. Az eredeti alatt ha volt alátét, attól még nem biztos hogy a másiknál kell hozzá.
A D30-nál pl. az eredeti felállás a kiszerelési sorrendben:
- rögzítő laprugó
- mattüveg
- réz-alátét
Elválóékesnél a beszerelési sorrend:
- mattüveg
- réz alátét (erre azért van szükség, mert lötyögött az elválóékes)
- rögzítő lemez
Kitűnő volt a fókusz helye.
Előzmény: pater68 (56)
pater68 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 56
C40D a gép, lehet, hogy hasonló a probléma, mint a Tieddel, és csak arrébb kellene tólni...
Előzmény: bmwr12 (53)
pater68 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 55
Jól lett beletéve. Nagyon vaciláltam rajta, mert a Katz eye-re nem volt pénzem, és egy kínai lett helyette, rendelve HK-ból. Döbbenet ült ki arcunkra, mikor beletettük, és a prizmakör NEM a kép közepén, hanem egy miliméterrel ARRÉBB található. Mindegy, benne lett hagyva, végülis használható.
Előzmény: képfaragó (48)
kttomi Creative Commons License 2010.04.16 0 0 54
Természetesen sejthetjük hogy ezt a használtpiaci árat nem a minőségével érte el, hanem a ritkaságával. Ettől függetlenül valószínűleg jobb minőséget produkál azon a néhány FD nagytelén, mint egy $20-os kínai adapter. :^)

Azt nem tudjuk mennyi készült belőle, de rendszeresen felbukkan egy-egy darab az eBay-en és az említett árakért el is viszik. Valószínűleg otthon nem egy FD50/1.8-ra biggyesztik. :^)
Bár az un. "gyűjtők" között is sok olyan van aki nem biggyeszt semmit semmire, - fotótechnikai eszköz lévén... - a lényeg hogy a cucc lehetőleg eredeti dobozában,papírokkal, évtizedekig feküdjön egy szekrény mélyén. A gyűjteményben. Viszont így ki lehet jelenteni hogy van egy "ilyenem"...
Előzmény: nemethla (51)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 53
Szervusz !
Nem tudom milyen géped van, de az eredeti mattüveg gyári helyzetét illik figyelembe venni a cserénél.
Ha voltak alátétek azok nem biztos hogy az eredetei helyükön megfelelnek az új üveghez. Én EOS D30-nál cseréltem, és az eredetihez képest máshová kellet helyeznem az illesztőt. Gond nélkül használtam, megelégedésre.
Lényeg: fixen kell rögzülnie a lencsének.
Előzmény: pater68 (47)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 52
Szia !
Lehet ügyeskedni, a lista csak tájékoztató egy esetleges elképzeléshez.
Előzmény: -FRIPP- (35)
nemethla Creative Commons License 2010.04.15 0 0 51
Ez az az adapter, amiből a Canon csak néhány kiválasztott felhasználónak ( Reuters, AP ) adott korlátozott számban, hogy megkönnyítse az áttérést az FD-ről az EOS szettekre... nem véletlen, hogy ritka és horribilis ára van...
Előzmény: kttomi (46)
sefotos Creative Commons License 2010.04.15 0 0 50
Én vettem egyet, otthon van régóta, de még nem ragasztottam fel. Azt írja Lushnikov (én személyesen ismerem őt, az 1. és 2. generációs emukat vettem tőle akkoriban) hogy ez a negyedik generációs AF módot emulál MF heyett, tehát nem engedi az expozíciót elmenni, ameddig nincs meg az éles fókusz jel. Programozható. És drága.
Petroff topic-társ (a gyakorlott adapter kifúró mester) szerint ezt a programozással akár ki is lehet kapcsolni. Mert ő vett ilyent FD-EOS adapterre ragasztva.
Előzmény: braunlac (33)
képfaragó Creative Commons License 2010.04.15 0 0 49
Fogj egy tucat gyufásdobozt, helyezd el ezeket kb. fél centi lépcsőzetességgel egymás mögött. Fotózd le kb 2 méterről az 58mm-es optikáddal 1.4 rekesszel, és a monitoron már láthatod is hogy az élesség a kiválasztott helyen van-e.
Előzmény: képfaragó (48)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!