Keresés

Részletes keresés

nemethla Creative Commons License 2010.04.15 0 0 51
Ez az az adapter, amiből a Canon csak néhány kiválasztott felhasználónak ( Reuters, AP ) adott korlátozott számban, hogy megkönnyítse az áttérést az FD-ről az EOS szettekre... nem véletlen, hogy ritka és horribilis ára van...
Előzmény: kttomi (46)
sefotos Creative Commons License 2010.04.15 0 0 50
Én vettem egyet, otthon van régóta, de még nem ragasztottam fel. Azt írja Lushnikov (én személyesen ismerem őt, az 1. és 2. generációs emukat vettem tőle akkoriban) hogy ez a negyedik generációs AF módot emulál MF heyett, tehát nem engedi az expozíciót elmenni, ameddig nincs meg az éles fókusz jel. Programozható. És drága.
Petroff topic-társ (a gyakorlott adapter kifúró mester) szerint ezt a programozással akár ki is lehet kapcsolni. Mert ő vett ilyent FD-EOS adapterre ragasztva.
Előzmény: braunlac (33)
képfaragó Creative Commons License 2010.04.15 0 0 49
Fogj egy tucat gyufásdobozt, helyezd el ezeket kb. fél centi lépcsőzetességgel egymás mögött. Fotózd le kb 2 méterről az 58mm-es optikáddal 1.4 rekesszel, és a monitoron már láthatod is hogy az élesség a kiválasztott helyen van-e.
Előzmény: képfaragó (48)
képfaragó Creative Commons License 2010.04.15 0 0 48
Milyen gépbe, milyen üveget tettél? A homályosüveget úgy kell elhelyezni, hogy a homályosüveg, illetve a mérőék síkja az eredetivel azonos helyen legyen. Ha egy márkás gyártó pl. a Nikon a saját csereüvegét kínálja, akkor ezzel aligha lehet gond. Ha a csereüveg idegen gyártótól van, akkor ne árt óvatosan eljárni. Diginél az AF nem változik meg a homályos üveg cseréjétől, így az AF segítségével ellenőrizni lehet hogy a mérőékes üveg pontosan működik-e.
Előzmény: pater68 (47)
pater68 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 47
Ezt jó tudni... Raktam a gépbe egy törőékes üveget, m42-seknél jól jön. De most megrendültem hitemben, lehet, hogy visszacserélem.
Előzmény: Abrash (43)
kttomi Creative Commons License 2010.04.15 0 0 46
Ha csak nincs az embernek egy szép kis L-es FD-nagytele sorozata, akkor szerintem minden épeszű ember úgy döntene mint te. :^)
Előzmény: Petroff (45)
Petroff Creative Commons License 2010.04.15 0 0 45
Ennyiért inkább normális EF objektívet vennék :-)
Előzmény: kttomi (44)
kttomi Creative Commons License 2010.04.15 0 0 44
A Canon által gyártott EF-FD konverter talán a legjobb, speciálisan erre a célra készült adapter. Bár csak bizonyos FD objektívek - általában nagytelék - használhatóak vele EF vázakon.

200.000-300.000 Ft-ért beszerezhető használtan...

http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/canon/fdresources/fdlenses/fdeos.htm
Előzmény: andrreix (39)
Abrash Creative Commons License 2010.04.15 0 0 43
aha

ha rossz helyen van
Előzmény: pater68 (26)
Petroff Creative Commons License 2010.04.15 0 0 42
Én ebayen vettem egy lencse nélkülit makrózni, egy litván brigádtól, nekik van lencsés is, de hogy jó minőség-e, azt nem tudom.

A minőség nem csak az adoptált objektívtől, hanem az adapter lencséjétől is függeni fog, hiszen azon is átmegy a fény :-)

Funkcióvesztésen mit értesz?

Az FD objektívet manuálisan tudod majd állítani, ha AF visszajelzős az adapter, akkor az élesség megtalálásánál tud csipogni a géped. A legújabb AF visszajelző csip már azt is tudja, hogy csak éles AF pontok esetén süti el a gépet, de ez elég zavaró is tud lenni (szerencsére kikapcsolható).

Blendét manuálisan tudod állítani, az adapter tartalmaz egy pöcköt, ami az objektívet manuális blende módban tartja.

Kb ennyi. :-)

Illetve abban nem vagyok biztos, hogy az objektívek gyújtópontjára hogy hat a lencsés adapter, ez engem is érdekelne.
Előzmény: andrreix (41)
andrreix Creative Commons License 2010.04.15 0 0 41
Kösz értem, de melyik a lencsés verzió, (vagy melyek azok ) tipus, ár, bszerzés stb... Természetesen a vérveszteséfg alatt én nem minőség, hanem funkció vesztést értettem, nyilván az adaptált obi minősége meghatározó. Még egyszer,kösz....
Előzmény: Petroff (40)
Petroff Creative Commons License 2010.04.15 0 0 40
Az FD csak lencsés adapterrel megy fel az EF bajonettre, ha végtelent is akarsz. Lencse nélkül csak makrózni lesz jó. A vérveszteség az a lencse minőségétől függ.
Előzmény: andrreix (39)
andrreix Creative Commons License 2010.04.15 0 0 39

Szeretném megkérdezni, hogy melyik az az adapter, amelyik a legkisebb "vérveszteség" nélkül tudja fogadni EOS (ef) vázon  az FD optikát ?

Köszönöm

pater68 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 38
Ilyent még nem láttam, de jól néz ki... ötletes. Mint mikor az amerikaiak millió dollárokat költöttek arra, hogy kifejlesszék az űrben író golyóstollat az űrhajósok számára, mikor megkérdezték a ruszkikat, ők hogyan csinálják. Mire azok közölték, hogy ceruzát használnak.
Előzmény: braunlac (33)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.04.15 0 0 37
Köszönöm !
Előzmény: bmwr12 (36)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 36
Szia !
Elküldtem.
Üdv.
Előzmény: -FRIPP- (34)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.04.15 0 0 35
A listát nézve az jutott eszembe hogy Nikonon megfelelő adapterrel használhatónak kell lenniük a Leica R bajonettes obiknak.
Ugyanúgy mint a Psix objektívek esetében amelyeket próbáltam (van ilyen adapterem).
Gondolom mindezt abból hogy a bázistávolság mindkettőnél nagyobb 46.5 mm-nél.
Persze manuális fókusszal , de akár rekeszprioritással is használható és van végtelen is.
Előzmény: bmwr12 (25)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.04.15 0 0 34
Elküldenéd nekem is ha időd engedi ?
Az én mail-em is public.
Előre is köszi :)
Előzmény: bmwr12 (29)
braunlac Creative Commons License 2010.04.15 0 0 33
Sziasztok!

Ezt az orosz Dandelion adaptert próbálta valaki?
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 32
Szia !
Már nem emlékezem honnan, de ez egy válogatás.
Van több listám is.
Megvannak az egészen régi KF-es gépek méretei is, csak hosszú lenne a lista, ezért csak a leggyakoribbakat tettem be.
Lehet saccolni, hogy pl. a Nikonhoz passzintott M42-es obival miért nem lehet végtelent elérni.
Előzmény: Claude Léon (30)
garfieldka* Creative Commons License 2010.04.15 0 0 31
Évek óta használok egy 1,4/50-es Planar objektívet Contax/EOS adapterrel. Az egyik kedvenc objektívem. Drágább, de sokkal jobb a legtöbb 50 mm körüli M42-es objektívnél.
Előzmény: pater68 (5)
Claude Léon Creative Commons License 2010.04.15 0 0 30
http://en.wikipedia.org/wiki/Lens_mount ?
Előzmény: bmwr12 (25)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 29
Elküldtem, ha A4-ben nyomtatod szép-értékelhető grafikus ábrát kapsz.
Ja, és érdemes rögzített géppel tesztelni, persze nem kötelező. Ha stabis obid van, becsaphat egy picit a kézi fotózás.
Előzmény: pater68 (28)
pater68 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 28
Köszönöm, megerősítettél hitemben. Ha átküldöd a fájlt, köszönettel veszem. Hasznos dolog. Mélem publikus.
Előzmény: bmwr12 (27)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 27
AF üzemben nem. MF-nél a szemedtől függ.
Az ellenőrzéséhez nyomtass vonalas A4-es lapot, és meglátod hova is esik valójában a fókuszt akár AF, akár MF.-ben..



Ha érdekel elküldöm nyomtatható változatban is.
Előzmény: pater68 (26)
pater68 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 26
Tiszteletem! Szerintetek törőékes mattüveg okozhat-e fókuszproblémákat?
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 25
Szervusztok !
Az alábbi sorolás pár gyakori típus bázistávját mutatja.
Talán valaki hasznosat tud kiolvasni belőle a maga számára.

CAMERA LENS MOUNT LENS FLANGE TO FILM DISTANCE (mm)

Canon EOS bayonet 44.00
Canon EX1/2 VL bayonet 20.00
Canon R/FL/FD breech or bayonet 42.00
Exakta/Topcon bayonet 44.70
K-mount bayonet 45.46
Konica bayonet 40.70
Konica F bayonet 40.50
Leica R bayonet 47.00
M42 screw M42x1 thread 45.46
Minolta AF bayonet 44.50
Minolta MD bayonet 43.50
Miranda dual BM/SM bayonet/M42x1 thread 41.50
Miranda Laborec bayonet/M42x1 thread 41.50
Miranda Laborec dual BM/SM M46x1 thread 41.50
Nikon bayonet 46.50
Olympus OM bayonet 46.00
Pentax/Practica M42x1 thread 45.46
képfaragó Creative Commons License 2010.04.15 0 0 24
Sajnos az általános hogy az adapterek használatával az automata rekeszműködtetés és a nyitott rekeszes fénymérés elvész.
Néhány üdítő kivétel van, de nagyon ritka.
A Contax N bajonettre minden funkció (elektromos csatlakozású) megtartásával mennek fel a Contax 645 objektívek. Sajnos mindkettő megszűnt típus.
A PENTAX 645 gépre a Pentax 67 optikái minden automata funkció megtartásával mennek fel. Nem semmi darab, eredeti Pentax mechanikus adapter, mindent átvisz, rekeszműködtetést, rekeszinformáció visszajelzést a váznak!
Egyszer találtam olyan információt is , hogy valaki Contax N (elektromos vezérlésű AF) úgy tett fel a Canonra, hogy az AF is működött!
Az adapterezés sokszor indokolt, vagy érdekes alkalmazást tesz lehetővé, de legtöbbször kényelmetlen manuális használatot eredményez.
Claude Léon Creative Commons License 2010.04.14 0 0 23
Eszembe jutott az M42 adapter nikonhoz, épp ezért lencsés, hogy legyen meg a végtelen (már kérdés az optikai romlás :)
Előzmény: Claude Léon (22)
Claude Léon Creative Commons License 2010.04.14 0 0 22
ez a széleseb-keskenyebb váz nem egészen így van.
ha véletlenül szélesebb vázra (pl. Nik.) tudsz adaptert a keskenyebbre való optikához (pl. M39, hogy azért legyen realitása :), a közeli dolgokra jó lehet, csak végtelenre nem tudod majd állítani :)
Előzmény: képfaragó (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!