Keresés

Részletes keresés

andrreix Creative Commons License 2010.04.15 0 0 41
Kösz értem, de melyik a lencsés verzió, (vagy melyek azok ) tipus, ár, bszerzés stb... Természetesen a vérveszteséfg alatt én nem minőség, hanem funkció vesztést értettem, nyilván az adaptált obi minősége meghatározó. Még egyszer,kösz....
Előzmény: Petroff (40)
Petroff Creative Commons License 2010.04.15 0 0 40
Az FD csak lencsés adapterrel megy fel az EF bajonettre, ha végtelent is akarsz. Lencse nélkül csak makrózni lesz jó. A vérveszteség az a lencse minőségétől függ.
Előzmény: andrreix (39)
andrreix Creative Commons License 2010.04.15 0 0 39

Szeretném megkérdezni, hogy melyik az az adapter, amelyik a legkisebb "vérveszteség" nélkül tudja fogadni EOS (ef) vázon  az FD optikát ?

Köszönöm

pater68 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 38
Ilyent még nem láttam, de jól néz ki... ötletes. Mint mikor az amerikaiak millió dollárokat költöttek arra, hogy kifejlesszék az űrben író golyóstollat az űrhajósok számára, mikor megkérdezték a ruszkikat, ők hogyan csinálják. Mire azok közölték, hogy ceruzát használnak.
Előzmény: braunlac (33)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.04.15 0 0 37
Köszönöm !
Előzmény: bmwr12 (36)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 36
Szia !
Elküldtem.
Üdv.
Előzmény: -FRIPP- (34)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.04.15 0 0 35
A listát nézve az jutott eszembe hogy Nikonon megfelelő adapterrel használhatónak kell lenniük a Leica R bajonettes obiknak.
Ugyanúgy mint a Psix objektívek esetében amelyeket próbáltam (van ilyen adapterem).
Gondolom mindezt abból hogy a bázistávolság mindkettőnél nagyobb 46.5 mm-nél.
Persze manuális fókusszal , de akár rekeszprioritással is használható és van végtelen is.
Előzmény: bmwr12 (25)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.04.15 0 0 34
Elküldenéd nekem is ha időd engedi ?
Az én mail-em is public.
Előre is köszi :)
Előzmény: bmwr12 (29)
braunlac Creative Commons License 2010.04.15 0 0 33
Sziasztok!

Ezt az orosz Dandelion adaptert próbálta valaki?
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 32
Szia !
Már nem emlékezem honnan, de ez egy válogatás.
Van több listám is.
Megvannak az egészen régi KF-es gépek méretei is, csak hosszú lenne a lista, ezért csak a leggyakoribbakat tettem be.
Lehet saccolni, hogy pl. a Nikonhoz passzintott M42-es obival miért nem lehet végtelent elérni.
Előzmény: Claude Léon (30)
garfieldka* Creative Commons License 2010.04.15 0 0 31
Évek óta használok egy 1,4/50-es Planar objektívet Contax/EOS adapterrel. Az egyik kedvenc objektívem. Drágább, de sokkal jobb a legtöbb 50 mm körüli M42-es objektívnél.
Előzmény: pater68 (5)
Claude Léon Creative Commons License 2010.04.15 0 0 30
http://en.wikipedia.org/wiki/Lens_mount ?
Előzmény: bmwr12 (25)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 29
Elküldtem, ha A4-ben nyomtatod szép-értékelhető grafikus ábrát kapsz.
Ja, és érdemes rögzített géppel tesztelni, persze nem kötelező. Ha stabis obid van, becsaphat egy picit a kézi fotózás.
Előzmény: pater68 (28)
pater68 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 28
Köszönöm, megerősítettél hitemben. Ha átküldöd a fájlt, köszönettel veszem. Hasznos dolog. Mélem publikus.
Előzmény: bmwr12 (27)
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 27
AF üzemben nem. MF-nél a szemedtől függ.
Az ellenőrzéséhez nyomtass vonalas A4-es lapot, és meglátod hova is esik valójában a fókuszt akár AF, akár MF.-ben..



Ha érdekel elküldöm nyomtatható változatban is.
Előzmény: pater68 (26)
pater68 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 26
Tiszteletem! Szerintetek törőékes mattüveg okozhat-e fókuszproblémákat?
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 25
Szervusztok !
Az alábbi sorolás pár gyakori típus bázistávját mutatja.
Talán valaki hasznosat tud kiolvasni belőle a maga számára.

CAMERA LENS MOUNT LENS FLANGE TO FILM DISTANCE (mm)

Canon EOS bayonet 44.00
Canon EX1/2 VL bayonet 20.00
Canon R/FL/FD breech or bayonet 42.00
Exakta/Topcon bayonet 44.70
K-mount bayonet 45.46
Konica bayonet 40.70
Konica F bayonet 40.50
Leica R bayonet 47.00
M42 screw M42x1 thread 45.46
Minolta AF bayonet 44.50
Minolta MD bayonet 43.50
Miranda dual BM/SM bayonet/M42x1 thread 41.50
Miranda Laborec bayonet/M42x1 thread 41.50
Miranda Laborec dual BM/SM M46x1 thread 41.50
Nikon bayonet 46.50
Olympus OM bayonet 46.00
Pentax/Practica M42x1 thread 45.46
képfaragó Creative Commons License 2010.04.15 0 0 24
Sajnos az általános hogy az adapterek használatával az automata rekeszműködtetés és a nyitott rekeszes fénymérés elvész.
Néhány üdítő kivétel van, de nagyon ritka.
A Contax N bajonettre minden funkció (elektromos csatlakozású) megtartásával mennek fel a Contax 645 objektívek. Sajnos mindkettő megszűnt típus.
A PENTAX 645 gépre a Pentax 67 optikái minden automata funkció megtartásával mennek fel. Nem semmi darab, eredeti Pentax mechanikus adapter, mindent átvisz, rekeszműködtetést, rekeszinformáció visszajelzést a váznak!
Egyszer találtam olyan információt is , hogy valaki Contax N (elektromos vezérlésű AF) úgy tett fel a Canonra, hogy az AF is működött!
Az adapterezés sokszor indokolt, vagy érdekes alkalmazást tesz lehetővé, de legtöbbször kényelmetlen manuális használatot eredményez.
Claude Léon Creative Commons License 2010.04.14 0 0 23
Eszembe jutott az M42 adapter nikonhoz, épp ezért lencsés, hogy legyen meg a végtelen (már kérdés az optikai romlás :)
Előzmény: Claude Léon (22)
Claude Léon Creative Commons License 2010.04.14 0 0 22
ez a széleseb-keskenyebb váz nem egészen így van.
ha véletlenül szélesebb vázra (pl. Nik.) tudsz adaptert a keskenyebbre való optikához (pl. M39, hogy azért legyen realitása :), a közeli dolgokra jó lehet, csak végtelenre nem tudod majd állítani :)
Előzmény: képfaragó (20)
Claude Léon Creative Commons License 2010.04.14 0 0 21
Persze, hogy nem megy az IS, a fókusztávolság függvényében kell mozgolódnia, csak ezt ilyenkor nem tudja.
<OFF>a pentaxokon a régi manuális optikákhoz setupolni kell a fókusztávot, asszem úgy műx. az IS, de egy pentaxos biztos jobban tudja<ON>
Előzmény: pater68 (10)
képfaragó Creative Commons License 2010.04.14 0 0 20

Az objektívek fényereje független attól milyen vázra tesszük fel.
Tehát ha egy 2.8/135mm-es objektívet bármilyen vázra teszünk, akkor is marad 2.8/135mm. A fókusztávolsága is 135mm marad, csak egy fele akkora (18mm-es) szenzoron hatásában lesz olyan, mint egy kisfilmes 270mm-es objektív. Mélységélesség szempontjából a 18mm-es szenzorméreten, amely fele, 1/2 része a kisfilmesnek, két rekesznyivel nagyobb lesz a mélységélesség. A mélységélesség szempontjából tehát a 2.8 valóban 5.6-nak felel meg, de ez nem az objektív miatt van így, hanem kizárólag kisebb képméret miatt, tehát minden optikára vonatkozik, nem függ az adapterezéstől. A mélységélesség összefüggéseit fellelhetitek a mélységélesség titkai c. írásomban. Amikor egy objektívet adapterrel egy kisebb szenzorméretű vázra teszünk fel, az eredeti kisfilmes méretre rajzolt információ nagy részét eldobjuk (ez esetben a 3/4 részét) és a maradék területnek kell szolgáltatni az elégséges információt. Ezért ha nem akarunk gyenge élességű képet kapni, kisebb méreten fokozottak az élességgel szembeni elvárások, és csak a jó optikák adaptálásával érdemes próbálkozni. Kísérletezni, tapasztalatokat szerezni persze mindennel lehet.
Ha már itt az adapterezés a téma, tudni kell, hogy az optikának a filmsíktól végtelen állásban mindíg ugyanolyan távolságban kell lennie mint az eredeti gépen. Ezért egy másik gépre egy optika csak akkor tehető fel, ha az új váz kisebb (pontosabban keskenyebb) mint az eredeti váz volt. Az új váznak plusz az adapter szélességének meg kell egyeznie az eredeti váz szélességével. Ezért (mivel a Canon váz a legkeskenyebb) az objektívek pl Nikon feltehetők a Canonra, viszont a Canon (44mm) objektívek nem tehetők fel a szélesebb (46.5mm) Nikon vázra.
Van ennek egyébként már irodalma, ahol mindez bővebben le van írva: http://www.bobatkins.com/photography/eosfaq/manual_focus_EOS.html

Ha az a ,,keskenyebb váz" feltétel nem teljesül, akkor már nem lehet adapteres megoldást keresni, hanem az eredeti objektív vastagságából ,,le kell faragni" ilyenkor a megoldás már bonyolultabb. Igy lehet feltenni például a Leica lencséket a Nikonra: http://www.leitax.com/leica-lens-for-nikon-cameras.html
Hazai viszonylatban inkább arról lehet beszélni, hogy a nagyfilmes PENTACON SIX optikákat adapterrel fel lehet tenni a kisfilmes vázakra, és a 645-ös Mamiya vázra is.
sakac Creative Commons License 2010.04.14 0 0 19
Az utolsó a elmarit 90/2,8...
Előzmény: sakac (18)
sakac Creative Commons License 2010.04.14 0 0 18
Ez szintén Panasonic G1 4/100-s Leitz macro





ez meg elmarit 90/2,8-l

Előzmény: Abrash (7)
Abrash Creative Commons License 2010.04.14 0 0 17
a fényerő, mint "fényhasznositás" nem változik
de a tárgytávolság növekedése miatt helytálló, ha a mélységélességet úgy saccolod, hogy 2 blendét nő. Ilyen értelemben 135/2,8 -> 270/5,6 lesz.
Előzmény: pater68 (14)
Abrash Creative Commons License 2010.04.14 0 0 16
az egy remek darab, 5D-n próbáltam, sarokig éles.

cropposon nem hiszem h sok értelme van, de én is sokat játszottam vele, talán a 450D-n is.

Ha nincs végtelened (és az obi amúúgy jó), akkor vastag az adapter, le kell csiszolni belőle.
Előzmény: pater68 (8)
gasztonlaci Creative Commons License 2010.04.14 0 0 15
Köszi a választ!
Előzmény: pater68 (14)
pater68 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 14

Amennyire én tudom, a fókusztávolságok a kisfilmes rendszerhez vannak "méretezve". Az Oly érzékelőjének területe mintegy fele az FX-s "full frames" vázaknak, így a képkivágás miatt a gyújtótávolság kétszereződik. Olyan, mintha a kép közepét croppolnád szoftveresen. Elég pongyolán fogalmazok, más biztosan pontosabban elmondja. A lényeg, hogy mondjuk egy 35mm-es m42 lencse Nálad 70mm-esként jön elő. A fényerő nem változik.

 

Előzmény: gasztonlaci (13)
gasztonlaci Creative Commons License 2010.04.14 0 0 13
Ok!
Lenne még egy kérdésem mivel már tapasztalt vagy -e téren. Tényleg igaz hogy duplázodik a teljesítmény, a fényerő meg felére csökken? Mondjuk a pentacon autó 2.8/135MC ---5,6/270 lesz és így tovább.
Előzmény: pater68 (12)
pater68 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 12
Nálam nem volt ilyen "leszívós" tapasztalat. Kiváncsi vagyok, Nálad menni fog-e vele a remegésgátló. Ha kipróltad, légyszíves írd meg, milyen.
Előzmény: gasztonlaci (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!