Keresés

Részletes keresés

pater68 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 14

Amennyire én tudom, a fókusztávolságok a kisfilmes rendszerhez vannak "méretezve". Az Oly érzékelőjének területe mintegy fele az FX-s "full frames" vázaknak, így a képkivágás miatt a gyújtótávolság kétszereződik. Olyan, mintha a kép közepét croppolnád szoftveresen. Elég pongyolán fogalmazok, más biztosan pontosabban elmondja. A lényeg, hogy mondjuk egy 35mm-es m42 lencse Nálad 70mm-esként jön elő. A fényerő nem változik.

 

Előzmény: gasztonlaci (13)
gasztonlaci Creative Commons License 2010.04.14 0 0 13
Ok!
Lenne még egy kérdésem mivel már tapasztalt vagy -e téren. Tényleg igaz hogy duplázodik a teljesítmény, a fényerő meg felére csökken? Mondjuk a pentacon autó 2.8/135MC ---5,6/270 lesz és így tovább.
Előzmény: pater68 (12)
pater68 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 12
Nálam nem volt ilyen "leszívós" tapasztalat. Kiváncsi vagyok, Nálad menni fog-e vele a remegésgátló. Ha kipróltad, légyszíves írd meg, milyen.
Előzmény: gasztonlaci (11)
gasztonlaci Creative Commons License 2010.04.14 0 0 11
Az emus adapterről olvastam valahol, hogy leszívta az aksit egy éjszaka alatt. Nem is rendeltem ezt a tipust csak a simát. Amúgy Oly E410-et fogok használni. Remélem beválik, nem csak kidobott pénz. A manualitás meg nem számít hisz a régi Zenith meg practica se AF-es.
Előzmény: pater68 (10)
pater68 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 10
Volt nálam oly e-510-es. gondtalanul használtam m42-seket. Egy dolog volt fura: Az IS csak az emulátoros adapterrel működött.
Előzmény: gasztonlaci (9)
gasztonlaci Creative Commons License 2010.04.14 0 0 9
Sziasztok!
Szerintem is jó ötlet ez a topic, ugyan is most rendeltem egy átatakítót 4/3-M42-re.
A régi obikat remélem feltudom használni az Oly gépemen.Nem tudom tapasztalat ebben a kategóriában valakinek?
pater68 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8

Nem voltam pontos...

40D-n kisérleteznék Carl Zeiss *T Distagonnal  (2.8/28), Yashica/Contax véggel.

 

Előzmény: Abrash (6)
Abrash Creative Commons License 2010.04.14 0 0 7
Régebben Canonon, mostanában pana G1-en játszom man obikkal

summicron 40/2
summicron 50/2
elmarit 90/2,8
macro elmar 60/2,8
nikkor series e 75-150/3,5
nikkor macro 55/3,5
zeiss planar 50/1,7

csak időm nincs értékelni/használni rendesen :)
Abrash Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6
contax melyiket?
Előzmény: pater68 (5)
pater68 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5

Hát akkor elkezdem...

Próbáltatok már Contax obit Canon 40D-n?

Petroff Creative Commons License 2010.04.14 0 0 4
Jó ötlet ez a topic. Üdv mindenkinek!
bmwr12 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 3
Szervusztok !
Kiváló ötlet volt, szerintem "szaktopikká" válhat.
Ha csak a Pana G1re gondolok, akkor itt lesz bőven tapasztalatcsere.
Üdv.
Guinness-Gives-Strength Creative Commons License 2010.04.14 0 0 2
Szerintem is jó ötlet, akinek nem létszükséglet az AF, annak nagy lehetőségek lehetnek más gyártók optikáiban esetleg, akár anyagi, akár képminőségbeli szempontból mondjuk. Persze ha a munkatáv stimmel.
fil Creative Commons License 2010.04.14 0 0 1
Hajrá! Majd az idő eldönti ,hogy van-e értelme így márkafüggetlenül, vagy inkább a márkatopikokat fogják preferálni. Szerintem jó ötlet.
Előzmény: pater68 (-)
bartha gabor 2 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 0

 

 Hali. Keresek 49-49mm-es közgyürüt/ átalakitót.

pater68 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 topiknyitó

Tiszteletem!

 

Csináltam egy ilyen topicot, mert úgy éreztem, ez hiányzott.

Itt lehetne tapasztalatot cserélni eltérő gyártású, csatlakozású vázak-objektívek tárgykörében. Esetleg "adok-veszek"-ként is működhetne, adapterek, régi objektívek terén. Kérdések-válaszok régi bayonettekről, ha valamit nem tudsz, kérdezd meg! Remélem, van valami értelme.

 

No, hajrá.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!