Keresés

Részletes keresés

faki Creative Commons License 2015.09.29 0 0 230

Tud valaki értelmes árú forrást Soligor T4 - M42 adapterre? Utóbbi vég helyett esetleg Canon FL, Nikon, Minolta is jó lehet.

valta Creative Commons License 2015.06.08 0 0 229

Sziasztok.Keresnék micro4/3 as közgyürű átalakitót Minolta obihoz.

 

Előre is köszönöm.

Cicerokám Creative Commons License 2015.02.11 0 0 228

Vettem az Ebay-en egy Minolta MD-m4/3 adaptert ~

2600ft volt.Pixco márkajelzésű.

Tudom ajánlani kiválóan működik.Most már valamivel drágább a dollár felment.

Előzmény: szdvid (205)
kolge Creative Commons License 2014.12.24 0 0 227

Eladó:

 

Új M42 - Canon EOS harmadik generációs AF visszajelző chipes adapter a legújabb Canon gépekhez (pl. 650D 700D 7D

6D , 5D mk III , 70D , 60D , 100D stb. )

 

Ára: 4700 Ft

Elérhetőség: kolge007-kukac-gmail-pont-com vagy 0620269 - négy - 742. Emailben elérhetőbb vagyok.

 

Személyes átvétel Budapesten azonnal vagy postázom utánvéttel vagy ajánlott levélként.

- Új, bontatlan

- aranyozott érintkezőkkel a chipen

- hátsó objektívsapkával

- blendeperemes (feltekerésnél benyomja a blendét beugrasztó tüskét is. Tehát mindegyik m42-es objektívhez használható, ahhoz is amin van beugrórekesz mert beugrasztja annak a pöckét.)

 

Macro közgyűrűsort (3 darabost) is tudok adni hozzá.

 

 

BJJani Creative Commons License 2014.12.16 0 0 226

Köszönöm, akkor megrendelem!

Előzmény: Pdaw (225)
Pdaw Creative Commons License 2014.12.16 0 0 225

BJJani:

Elég valószínű hogy működni fog a linkelt adapter, a Fotga az utángyártott izék közül a vállalhatóbb minőséget képviseli többnyire.

AtiShep Creative Commons License 2014.12.12 0 0 224

Nagyon szepen koszonom!
Ezek szerint egy pentax-m43 adaptert kell vennem, hogy hasznalni tudjam.

Előzmény: faki (223)
faki Creative Commons License 2014.12.11 0 0 223

Google szerint a Kobo RT1 alapobjektívje volt, ez egy Pentax bajonettes gép, a Chinon CM-7 kínai másolata.

Előzmény: AtiShep (222)
AtiShep Creative Commons License 2014.12.11 0 0 222

Sziasztok!
Tudna-e esetleg valaki az alabbi geprol, illetetve objektivrol felvilagositast adni? Google-on nem talaltam relevans informaciot.
Egy M4/3-os gephez szeretnem hasznalni az obit, de tudom milyen adapter lenne a megfelelo.
KOBO 50mm 1:1.8 - legalabbis en ennek olvasom.

bandphoto.hu Creative Commons License 2014.11.10 0 0 221

Köszönöm szépen a választ!

Előzmény: Pdaw (220)
Pdaw Creative Commons License 2014.11.09 0 0 220

Adapter:
Ahol a generációt nem tüntetik fel, az első generációs. Nincs azzal alapvetően semmi baj; jelzi hogy élesre sikerült-e állni, oszt' jónapot. A 2. generációs adapterek újítása a rekeszérték 1.4-4.0 közötti változtatása volt (tehát ezeket az értékeket tudod EXIF-ben lementeni), a 3. generáció pedig az újabb vázakra kell, azaz 650D és újabbakra, tehát 5DMkII/60D még az elsővel is elmegy papíron. A 3. generáció nem tudja a 2. generáció rekeszérték-változtatását.

Váz/obifüggő dolgok:
Na ezt tapasztaltabb kollégától kéne beszerezni. Mert előfordul, hogy a FF vázak nagyobb tükre eredményez olyan váz-objektív kombót, amikor az obi hátsó lencsetagja beleér a felcsapódó tükörbe, ami ugye nem jó.
Továbbá minden M42-Canon adapternek van blendeperemes és perem nélküli változata is - ez a perem tartja nyomva a blende beugrasztó pöckét. Már amelyik objektíven van, és már amelyiken egyáltalán szükséges.

És igen, a próba nem rossz ám, lehetőleg ne postázással vegyél ilyesmit.

Előzmény: bandphoto.hu (219)
bandphoto.hu Creative Commons License 2014.11.09 0 0 219

Sziasztok!

5D (MK1) vázon szeretnék használni egy Helios 44m-2 58mm f/2 obi-t. Milyen adaptergyűrűt érdemes használni hozzá? Azt a tanácsot kaptam, hogy 2. vagy 3. generációsat, de a hirdetésekben sajnos ezt nem tüntetik fel. Miről lehet tehát felismerni egy adaptergyűrűn, hogy az hányadik generációs? Azt most itt olvastam, hogy mindenképp próbálni kell az esetleges felmerülő csatlakozási problémák miatt, de tudom kellene, hogy kivel érdemes felvennem a kapcsolatot próba céljából :)

 

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Pdaw Creative Commons License 2014.08.13 0 0 218

FD adapter:
Minden típust lehet használni. Legfeljebb nem lesz végtelened, ha nem lencséset használsz (többnyire), vagy nem alakíttatod át az obit. Lencsés adapter esetén telekonverterként is működik a lencsetag, és az olcsóbbak általában jelentős képminőség-romlást okoznak.
M42 adapter:
Ellenőrizd a végtelent, többnyire van velük, az adapterezés hajnalán voltak jellemzőek a túl vastag darabok. Blendeperemes és anélküli verziót is vehetsz, az obi határozza meg, hogy a blendebeugrasztó pöcköt nyomva kell-e tartani a rekeszeléshez vagy nem.

Chipes adapterek (FD és M42 is) esetén: 650D és fölfelé (azaz már a 700D is) 3. generációs chipet igényel, ez drágább a sima chipnél. De tapasztalatom szerint az élőkép sokkal hatékonyabb, mint a chipes fókusz visszajelzés, így én a chipet fölöslegesnek tartom.

Csak próba lehetőségével vegyél bármilyen adaptert, így az esetleges kotyogást is megtapasztalhatod, ami egy bizonyos mértékig még nem hiba.

Előzmény: atya2001 (217)
atya2001 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 217

Sziasztok, 
Canon 700D gépemhez keresek FD átalakítót, olvastam, hogy nem minden típust lehet hozzá használni. Vásárlásnál mire figyeljek oda, hogy teljeskörűen tudjam használni? Esetleg van valakinek eladó?
Szintén ehhez a géphez keresek M42-es átalakítót. Itt is milyen típusok vannak? Mire kell odafigyelnek? Ebből is keresek eladót!
Köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.13 0 0 216

Keresek és vennék 72-67-es adaptergyürüt Pesten.

daviddouillet Creative Commons License 2014.08.12 0 0 215

Üdv,

 

egy kis segitségre lenne szükségem, remélem itt lesz valaki, aki majd tud.

 

Kérdésem az lenne, van-e bármilyen megoldás arra, hogy EF-s objektivemet fullframes gépen vagy APS-h s gépen tudjam használni? Láttam egy pár videót, ott általában a 10-22es canon objektivet "barkácsolták" át egy kicsit és helyezték a full frames vázra. Ott 16 mm-es állástól lehetett vignettálás nélkül használni. Ez működhet új objektivekkel is (pl az új 10-18as canonnal) illetve nem full frames, de nem is APS-c s gépen is (pl 1d mark II)?

 

Előre is köszönök minden segitséget, ha esetleg már volt a téma csak más topikban, azt is megköszönöm, ha belinkeli valaki.

 

szép napot!

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.13 0 0 214

Szervusztok!

 

Minolta MD Rokkor 50mm 1:1.7 objektív eladó! SN:2861389

 

Kiváló, újszerű állapotban, por, karc és gombamentesen.

Bőr tokkal, hátsó sapkával eladó..

Megfelelő adapterrel bármilyen digitális vázra felrakható.

 

Ára: 10.000Ft.

 

Telefon: 70/701-0796

 

Kép:

jef007 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 213

Sziasztok!

Canon power shot pro 1-hez keresek filteradaptert  FA-DC 58A

fdoki Creative Commons License 2014.01.11 0 0 212

Üdv Mindenek!

DKL-bajonett (Voigtländer Bessamatic,Kodak Retina,stb) adaptert (M42-re v.EOS-ra)

keresgélek -v.marad az e-bay...

Indulok Creative Commons License 2013.12.02 0 0 211

Bocs, javítva előző:

 

M42 közgyűrű sor dobozában eladó.
Menetek hibátlanok, sem kívől, sem belül nem karcos.
Ár:2.800 Ft.-
Érd:
Bp.XIII.ker.
thomv@freemail.hu

Indulok Creative Commons License 2013.12.02 0 0 210

M42 közgyűrű sor dobozában eladó.
Menetek hibátlanok, sem kívől, sem belül nem karcos.
Ár:19.500 Ft.-
Érd:
Bp.XIII.ker.
thomv@freemail.hu

NikonD90 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 209

Szia

 

Én a DVDtechnik-et ajánlanám, vagy dvdcameratechnik.com, egy és ugyanaz.
Ukránok, nyolcszá féle adaptert faragnak, van minden.
Nekem 8 nap volt a szállítás Kiev-ből.

Yuriy Davidenko aki kezeli a dolgokat, ő adja fel.
Én paráztam, hogy össze jön-e a dolog, de összejött.

 

Itt kutakodj:

http://www.dvdtechcameras.com/other/adapter/adapter1.htm

 

Előzmény: zöldhátú (207)
zöldhátú Creative Commons License 2013.09.18 0 0 207

Urak, tud valaki Kiev-NEX, vagy Kiev-Leica M eladó adaptert?

Köszönettel,

zohan Creative Commons License 2013.04.27 0 0 206

Arra figyelj,hogy mechanikusan jól rögzítse mindkét bajonettet,valamint belül matt fekete legyen.

Én 6000 ft ér vettem a tipusát nem tudom (érdekes cirádás betükkel van rajta a felirat).

Jó választás az MD, jók az obik és elég olcsók.

Előzmény: szdvid (205)
szdvid Creative Commons License 2013.04.27 0 0 205

Sziasztok!
Minolta MD - m4/3-os adaptert keresek, ha van valakinek eladó megdobhat egy emaillel, szívesen fogadnám. :)
Általánosságban pedig azt szeretém kérdezni, hogy egy ilyen egyszerű mechanikus átalakítónál mire kell figyelni a minőségnél? Mert elég nagy a szórás ebay-en, a 3500Ft-ostól akár 12+ ezer Ft-okig. Noha egyiken sem látok semmiféle márkajelzést, ergó noname-ek. Köszönöm, szép napot! 

Pdaw Creative Commons License 2013.04.16 0 0 204

Vagy akkor fordítsuk meg a kérdést: használ valaki 650D vázon chipes adaptert problémamentesen...?

Előzmény: Pdaw (197)
ijjennincs Creative Commons License 2013.04.05 0 0 203

Szervusztok!

 

Tisztelettel megkérdezném, hogy létezik-e Contarex/EOS-EF adapter? EOS-M re valót már találtam az ebayon.

 

Köszönöm!

szabisti Creative Commons License 2013.04.05 0 0 202

Szia! 

Nekem elég régen egy SR12-es van.

Ami mindenképpen hiányzik a nagylátószög.

Én az Optiform-ban vettem különböző előtéteket.

A választék minőségben és fókusztávolságban is elég jó, és helyben ki is próbálható.

Ajánlani tudom, és előzőleg a honlapján is tájékozódni lehet.

Remélem segítettem.

Üdv

Előzmény: Colombus- (199)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.30 0 0 201

Keresek:

 

Pk-EOS átalakítót, chippest.

m42-EOS átalakítót, chippest, lehetőleg programozhatót.

 

falperka(kukac)gmail(pont)com

monyesz Creative Commons License 2013.03.30 0 0 200

A DOF-ra én a Depth of field azaz a mélységélességet asszociálom, azt rövidítik így.

Amit te keresel az tele és nagylátószögű előtétlencse, csak egy találat a guglival: http://www.digitaltoyshop.com/Telephoto_Lens_Sony_HDR-SR11_t1406_4816_1

tehát 37mm-es a szűrőmenet, amire keresned kell ezeket az előtétlencséket. Csak jó minőséget vegyél!

Előzmény: Colombus- (199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!